Pelleti süsteemi paigaldus

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
r4un000
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 61
Liitunud: 15 Mai 2014, 14:36
On tänanud: 2 korda

Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas r4un000 »

Eramajal on keskküte ja katlaks on VIADRUS U26. Soov oleks pelletiküte paigaldada. Kas antud katlale on see võimalik ja mis võib asja maksumus oleks. Kui suurt ruumi see katla ümbrusesse vajab? Mis on antud küttelahendi puudused?
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Sobivuse osas kasuta Googli otsingut. Ruumi vajab täpselt nii palju, kui suure mahuti ostad + kui pika teo paned. Vaata müüjate kodulehti ning saad vastused.
Midagiteadja
külaline

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas Midagiteadja »

Pane selle samasele U-26-le pelleti põleti ette ja asi ants.Ei soovita PX 21 või PX 22 Mõlemal tüübil oma head ja vead.Mingi Keila firma müüb Ulma 3000
päris töökindel (proovitud variant).Katlale lao šamott ekraaniks sisse ja anna
tuld.PS.Põleteid on päris palju valida samuti ka punkreid ja etteandetigusi.
parmhot
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 15 Sept 2013, 20:48
On tänatud: 2 korda

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas parmhot »

Ma kruvisin oma U26-le külge PV20a põleti, mingeid kive ega plaate katlasse ei pannud. Suitsugaasid vastavalt võimsusele 100-150 kraadi. Ainuke ebamugavus selle põletiga on see, et alumine katlauks ei avane, seega peab kord kuus kaks polti lahti laskma, et saaks põleti keerata 90 kraadi ja tuha välja võtta.
Koos teoga läks maksma ca 1500, punkri tegin ise OSB plaadist.
Võrreldes puudega kütmisega kulud väheke suurenesid, kuid tuba stabiilselt soe (ennem oli liiga väikese akupaagi tõttu see temperatuur ikka tsükliline) ja pole enam katla ori.
Tasub panna, kui vana süsteem olemas, nullist tehes kindlasti paremad katlad olemas.
djkiller
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 06 Sept 2011, 19:29

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas djkiller »

kas katla paigaldus+ seadistus makab vabal turul ca 1000 eur kanti
ehk õlikatla asemele pellet? või saab selle seadistusega ka ise hakkama?
Haret
külaline

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas Haret »

Sõltub mis katel sul on, osadele õlikateldele saab pelletipõleti ette panna. Pelltechi põletil on ühilduvus mitmete õlikateldega nii paigalduse kui elektriühenduse poolest.
djkiller kirjutas:kas katla paigaldus+ seadistus makab vabal turul ca 1000 eur kanti
ehk õlikatla asemele pellet? või saab selle seadistusega ka ise hakkama?
djkiller
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 06 Sept 2011, 19:29

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas djkiller »

paraku mul mingi jäspi 94 aasta eco 17 vist .http://www.kaukora.fi/oljylammitys/jasp ... -ja-30-lux aga siis tunduvalt vanem ja all pole seda tuha kogumise jaoks sahtlit et sobiks.
nu oleks saanud ni ividaruse kui ka Puidugraanuli katel Woody 24
mõlemal juhul jääb paigaldus sinna 1000 kanti
tööd kuskil kahele mehele 25-30 tundi tunnitasu 15 eur.

kas keegi on kõik tööd ise teinud.kui suur kogus asperiini läks tarvis?
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

djkiller kirjutas:paraku mul mingi jäspi 94 aasta eco 17 vist .http://www.kaukora.fi/oljylammitys/jasp ... -ja-30-lux aga siis tunduvalt vanem ja all pole seda tuha kogumise jaoks sahtlit et sobiks.
nu oleks saanud ni ividaruse kui ka Puidugraanuli katel Woody 24
mõlemal juhul jääb paigaldus sinna 1000 kanti
tööd kuskil kahele mehele 25-30 tundi tunnitasu 15 eur.
kas keegi on kõik tööd ise teinud.kui suur kogus asperiini läks tarvis?
Külaline

Re: Kui palju on teil katlast väljuva suitsu temperatuur?
PostitusPostitas Külaline » 09 Jaan 2012, 16:28

Jäspi ECO 17 LUX Ecofire E+16 pelletipõletiga
150-170 kraadi
Haret
külaline

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas Haret »

djkiller kirjutas:paraku mul mingi jäspi 94 aasta eco 17 vist
Jäspi Eco 17 saab panna Pelltechi pelletipõleti.
r4un000
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 61
Liitunud: 15 Mai 2014, 14:36
On tänanud: 2 korda

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas r4un000 »

Need kes viadruse u26-le pelleti põleti peale pannud- mulle räägiti katlapoes kus käisin et sellele kannatab ainult sellise põleti peale panna et kui puhastada tahan siis pean sellejaoks põleti eest kakkuma ja kasutegur pelletküttega tunduvalt väiksem. Kuidas seda kommenteerite?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Loe parmhoti kommentaari. Viadrus on söekatel lühikeste suitsukäikudega, puit soovib aga pikka käiku. Seepärast topitaksegi kive ja muud träni katlasse, et kuidagi saada suits võimalikult pikalt viadruse ribide vahelt läbi saada, pikendades suitsukäiku. Söekatel ei ole puugaasikatel.
juroku
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 17 Dets 2008, 16:55
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas juroku »

Kasutegur ei sõltu sellest millega küttad.Taa on seotud ainult katla enda kasuteguriga ja katla konstruktsiooniga.Minu arvates on kõige parem panna pelletipõleti just spets õlikateldese mitte puukatlase kuna seal on kitsad gaasi käigud ja kasutegur suurem.Ainus probleem on tuha eemaldamine aga kuna pelleti kuhk on peenike ja lendav see on väga lihtsalt lahendatav tuhatolmuimejaga nii saab konstruerida seadme puhastamist ilma kaane avamata
r4un000
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 61
Liitunud: 15 Mai 2014, 14:36
On tänanud: 2 korda

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas r4un000 »

Mis mul siis mõistlik teha on?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tee majandusarvutus. Võrdle tuttuut pelletikatelt koos kõrgema kasuteguriga ning pelletipõleti söekatlaga ja ka energiakulule kuluva kütte hinnaga. Kumb soodsam tuleb. Veid veel varuvariandiks uurida viadrusele lisatavate kivikestega võibolla tekkiva kasuteguri tõusu varianti. Majandusarvutuseks on sul vaja maja keskmist küttehooaja soojustarbimist kWh-des ja kõikide katelde kasutegureid kõigis variantides ning kütte rahalist kulu koos kütteväärtusega.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

r4un000 kirjutas:Mis mul siis mõistlik teha on?
Investeeri see lisa +1000 EUR ning pane pelletikatel, näiteks Eestis toodetav Pelle.
IndrekT
külaline

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas IndrekT »

Toetan Rostfeid ja ütlen samuti, et Pelle katel on hea valik, kui tahad ainult pelletiga kütta. Tal on kõrge kasutegur 93%, mis tähendab et pelletit (raha) kulub vähem. Muidu ka stabiilne ja töökindel, suur veemaht 165 l.
Rostfrei kirjutas:
r4un000 kirjutas:Mis mul siis mõistlik teha on?
Investeeri see lisa +1000 EUR ning pane pelletikatel, näiteks Eestis toodetav Pelle.
juroku
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 17 Dets 2008, 16:55
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas juroku »

See Pelle katel on muidugi tore asi.aga kuidagi näeb valja nagu Jaspi õli katel.Plekist tuha kaus ei tee veel katlast korraliku pelleti katla.Vee maht on suur selleks et soendada tarbevett selle katla kasutegur sõltub 100% põletist mida katlal endal pole
EMS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 121
Liitunud: 17 Okt 2014, 11:07

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas EMS »

IndrekT kirjutas:Toetan Rostfeid ja ütlen samuti, et Pelle katel on hea valik, kui tahad ainult pelletiga kütta. Tal on kõrge kasutegur 93%, mis tähendab et pelletit (raha) kulub vähem.
Ühegi katla kasutegur ei ole isegi mitte 90% juhul kui suitsugaase ei kondenseerita, reaalselt jääb see heal juhul u. 85 % kanti. ;)
juroku
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 17 Dets 2008, 16:55
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas juroku »

EMS kirjutas:
IndrekT kirjutas:Toetan Rostfeid ja ütlen samuti, et Pelle katel on hea valik, kui tahad ainult pelletiga kütta. Tal on kõrge kasutegur 93%, mis tähendab et pelletit (raha) kulub vähem.
Ühegi katla kasutegur ei ole isegi mitte 90% juhul kui suitsugaase ei kondenseerita, reaalselt jääb see heal juhul u. 85 % kanti. ;)
Olen sinuga 100% nõus see plekk tünn kus gaasid valjuvad otse korsnase ja nende temp on 200C ei saa 93% kasuteguriga olla :D
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

juroku kirjutas:
EMS kirjutas:
IndrekT kirjutas:Toetan Rostfeid ja ütlen samuti, et Pelle katel on hea valik, kui tahad ainult pelletiga kütta. Tal on kõrge kasutegur 93%, mis tähendab et pelletit (raha) kulub vähem.
Ühegi katla kasutegur ei ole isegi mitte 90% juhul kui suitsugaase ei kondenseerita, reaalselt jääb see heal juhul u. 85 % kanti. ;)
Olen sinuga 100% nõus see plekk tünn kus gaasid valjuvad otse korsnase ja nende temp on 200C ei saa 93% kasuteguriga olla :D
Vaheta oma mõõteseadmed professionaalsemate vastu, siis saad vast ka suitsugaasi temperatuuridest õigema näidu. Ma ei saa aru, et mingi kadeduse uss või miski muu närib hinge? :scratch:
juroku
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 17 Dets 2008, 16:55
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas juroku »

Rostfrei, Ei saa aru kas need on normalset vastuväited
osta normalne termomeeter on olemas laser,kadedus ei tea mille üle kadestada see katel pole kadestust väärt see on tavaline katel nagu paljud teised ja kui inimesel on olemas mingi õlikatel siis see Pelle pole küll hea asendus nagu kirjeldus ja katla andmed ütlevad see on universaalne õli,gaas ja pelleti?? katel see tähendab seda et ta pole hea kasuteguriga heal juhul 80%.
PS. Teadmiseks madal suitsugaaside temperatuur näitab just kõrget kasutegurid nõiteks gaas kondensaatkatlad,ATMOS puugaasikatlad ja korralikud pelletikaminad kus on suitsugaasi temp nii madal et ei vaja spetsialset korstent
r4un000
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 61
Liitunud: 15 Mai 2014, 14:36
On tänanud: 2 korda

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas r4un000 »

Mõtlen seda et kui ostan spets pelletkatla ja põleti siis mis ma nendel hetkedel teen kui põletil midagi läbi põleb. Kas antud asi on mõeldav et jätan 2 katelt? Või saab pelletkatlas häda olukorras ka küttepuid põletada. Ja kas olete sellega kursis et kas järelturgu on viadrus u26 katlal?
juroku
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 17 Dets 2008, 16:55
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas juroku »

r4un000 kirjutas:Mõtlen seda et kui ostan spets pelletkatla ja põleti siis mis ma nendel hetkedel teen kui põletil midagi läbi põleb. Kas antud asi on mõeldav et jätan 2 katelt? Või saab pelletkatlas häda olukorras ka küttepuid põletada. Ja kas olete sellega kursis et kas järelturgu on viadrus u26 katlal?
Osta universaal katel ja eraldi pelleti põleti ja saad kasutada puid ja sõltuvalt põletist kas õli gaas või pelleteid plus on neil kaa elektri kütte sees ,soomlastel on neid katlaid palju :hello:
r4un000
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 61
Liitunud: 15 Mai 2014, 14:36
On tänanud: 2 korda

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas r4un000 »

Mul on juba kivisöe katel, palju ma neid välja vahetan?
revo
külaline

Re: Pelleti süsteemi paigaldus

Lugemata postitus Postitas revo »

Plaanis samuti jäspi 17 lux , panna pelleti põleti ette.

Mis mudel sinna kõige paremini sobiks ?
Et võimalikult vähe ümber peaks tegema.
Vasta