Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ära esita mõttetuid küsimusi. Küttekulu sõltub majast, millist temperatuuri seal hoitakse, maja asukohast (Eesti lõikes ikka väga erinev kliima)...
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ka need iseärasused on andmete juures võimalik välja tuua. Oleks päris huvitav lugeda (kuna planeerin ise õsp ostu), kuidas kellegil näiteks 60 m2 ala keskmise soojustusega korterisse el.energiat kulub. Sinna saab juurde lisada ka korteri asukoha, aga ega see Eesti meil nii meeletult suur ka nüüd ei ole, et sellise asja peale pilli lõhki tasuks ajada (minu silmis vähemalt). Ja kui mu küsimus oli mõttetu, siis ma leian, et Teie vastus oli veel mõttetum. Peace!
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No korteri puhul oleneb palju ka millisel korrusel asub (esimene, viimane, keskmine), mitu välisseina on, kas naabrid kõik elavad sees ja hoiavad normaalset temperatuuri... Asukoht: vahel on niimoodi, et Saaremaal -3 ja Narvas -23. :)
Kasutaja avatar
hambakari
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 342
Liitunud: 26 Jaan 2012, 13:55
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas hambakari »

paneks siis juba selle ka, et kas hoiab akent lahti või mitte ja mitu tk korraga lahti on
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Loomulikult sõltub sellest. Kui kodust ära läheb ja 1 akna lahti unustab, siis naaber tunneb et tal on korteris külmem (eeldama et ta ise kütet juurde reguleerida ei saa).
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

...kui on pikemalt kodust ära.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Inimene lihtsalt küsis ,et mingit aimu saada palju võiks kuluda jne... Lihtsam oleks vastata oma andmetega või jätta vastamata.

Minul ka üks küsimus . Et kuidas võib õhksoojuspumba "sissevool" mõjuda pinglaele. Kui lae ja pumba vahel on 10cm ruumi. Kas õhuvool kuidagi asja niiöelda rikkuma hakata? Kuna saan aru ,et tegu on siukse veniva kangaga.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ok, lihtne vastus siis: õhksoojuspumbaga küttekulu jaanuaris oli 280 eur. Küttepinda, ruumitemperatuuri, maja soojuskadusid jms pole vist vaja mainida, nagu aru sain. :jooma
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Loomulikult sõltub sellest. Kui kodust ära läheb ja 1 akna lahti unustab, siis naaber tunneb et tal on korteris külmem (eeldama et ta ise kütet juurde reguleerida ei saa).
Täitsa konkreetne keiss... üks korteriomanik , kes ise oma korteris ei ela, aga elektriradikaga seda siiski miski kütte all hoiab, käib ringi ja õiendab, et naabrid varastavad tema elektrit....
See , et kevadel tema alumina naaber täis remondi tegi, mille käigus kuu aega aknad pärani olid ja tolmutati, see tema meelest mõjuda ei saanud....
Võta heaks
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Võta heaks »

Külaline kirjutas:Millised on; soojuspumba omanikel küttekulud olnud jaanuaris?
palun
päev 281kw/h öö 313 kw/h ;80m²; mitsu fd35; maamaja; pump hoiab 21°C; enne maaleminekut saab tõsta 23°C peale; vahepeal kohal - lisaküte, sellest "jõnksud alla"; lihtsalt oma kogemusest, mugavam on hoida soojemat, kui hakata ülesse kütma. (tean, et erinevaid maju ei saa võrrelda, ja iga € kokkuhoiuga ei saa ka "hulluks" minna, oma mugavus ka maksab)
Pilt
kõige külmema päeva graafik nädal ilma lisakütteta.6 jaanuaril õues ööpäeva keskmine -16,8°C
Pilt
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sa räägid nüüd elektri kogutarbimisest või ikka soojuspumba elektri tarbimisest?
50m2
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas 50m2 »

Kust, kuidas sellise graafiku saab ? Tahaks kah.
50m2
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas 50m2 »

Fuji LTCN12 50m2 keskeltläbi 22C toas, üle paari päeva kütsin ahju pisut, ÕSP-l eraldi lugeja, jaanuaris 400kwh
õpump
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas õpump »

Külaline kirjutas:Sa räägid nüüd elektri kogutarbimisest või ikka soojuspumba elektri tarbimisest?
see puhas soojuspumba tarbimine, mis kütab 80m², puitbriketti läks ca 12 pakki ehk 120 kg, "lastud läbi" pliidi ja soojamüüri (parandage, vist on ca 70% kasutegur), 12€ lisaks (brikett pärit lätist, sellest odavam hind) maja ise 160m², aga kuna muud ruumid soojuspumba tarbimist ei mõjuta, ei oma need m² tähtsust, (et vesi saunas ei külmuks ja välis koridor alla 10°ei langeks, külmik, mõned € lisaks)
50m2 kirjutas:Kust, kuidas sellise graafiku saab ? Tahaks kah.
Telia Kodujuhtimine, ei ole enam aktiivses pakkumises, aga, kui küsida järsku veel pakuvad, seadmed müügis märkega "küsida klenditeenindajalt"
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No mida krdi vttu, mul sama suure korteri tarbimine otsese elektriküttega on täpselt sama suur! Kuidas sul soojuspumbaga õnnestus saada selline kulu nagu mul elektriradiaatoriga???? :shock:
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ViimAsele. Mul 85m2 korter ja kütte kulu 1300kwh jaanuaris. Maja soojustatud , viimane 3s korrus. 4el radikat taga. Ei kujuta ette kuidas saaks 600kwh peale küttekulu....??
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:ViimAsele. Mul 85m2 korter ja kütte kulu 1300kwh jaanuaris. Maja soojustatud , viimane 3s korrus. 4el radikat taga. Ei kujuta ette kuidas saaks 600kwh peale küttekulu....??
Kas see kütte kulu on mõõdetud ainult radikate elektritarbimine või kogu korteri elekter kokku?

Sellega terve see teema siin tegelebki . Ostad korraliku pumba ja kolm korda vähenebki kulu.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Se ainult küte jah. Pump on järgmiseks hooajaks plaanis soetada. Pani mõtlema ,et samasuur korter aga poole väiksem küttekulu . Otse radikaid küttes. Aga eks ole palju eri faktoreid. Uus ja soojapidavam maja vs vana soojustatud paneelikas näiteks. Tõen on uus ikkagi energiasäästlikum.
Kruvi keeraja
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Kruvi keeraja »

Ega siin kõigi targutajate juttu saa ka tõepähe võtta. Võibolla hoiab kodanik toas väga madalat temperatuuri, või lihtsalt loopis suvalisi numbreid foorumisse.
sirel
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas sirel »

Kas kellelgi on veel Daikini õhksoojuspumba välise osa tagant telliskivi sein märg? Paigaldaja äidab, et see on normaalne ja ma peaksin seina niiskuskindlaks muutma.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

sirel kirjutas:Kas kellelgi on veel Daikini õhksoojuspumba välise osa tagant telliskivi sein märg? Paigaldaja äidab, et see on normaalne ja ma peaksin seina niiskuskindlaks muutma.
Peaks olema normaalne, kuna sulatuse käigus eraldub soojusvahetist palju auru ehk siis sooja ja niisket õhku.
Kasutaja avatar
anduke88
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 27 Sept 2008, 14:16
Asukoht: TARTU
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas anduke88 »

anduke88 kirjutas:
anduke88 kirjutas:Daikin 35 mudel, kokkuvõte läinud novembri kuust:
24 kraadi peal pump, ~55m2 pind, keskmine kwh arv on 150kwh / 30p. = 5kwh päevas. Nov. kuu keskmine temp oli -0,83 kraadi minu piirkonnas.
Daikin 35 mudel, kokkuvõte 2016 detsembri kuust:
31 päeva peale läks pumbale 134 kwh, mis lisas elektri arvele ~18 euri. Mis on 4,3kwh päev keskmiselt.
Jaanuar.
Vahepeal ei olnud 2 nädalat kodus. Ainult pump küttis, temp läks 16 kraadi peale. Tagasi tulles 1 päeva uhas et kütta 3 ruumi 24 kraadi peale. Kulutas 24 kwh päeva peale. Tagasi tulles hilisemad päevad abistasin ahjuga ka.
Kuus läks siis pumbale 210 kwh mis on ligi 26 euri elektri peale. Aritmeetiline keskmine 6,6Kwh päevas.
Jaanuari keskmine temp minu piirkonnas -6,6 kraadi. Külmi päevi palju. Külmem oli -21,5 akna taga kus 1x ahi taga ja pump võttis 12 kwh päevas. Ahju on köetud 12 x.

Ausalt - ootasin hullemat. Täiesti ok ja ära olles oli tõesti see kaugjuhitavus väga hea. Sest kui oleks puldist taimeri pannud nädala pärast poleks miskit kasu olnud, sest esialgne plaan eemal olla lükkus nädala jagu pikemaks.
Vaatame mis tänased -20 juures temperatuurid teevad, pump 24/7 taga kogu aeg.
---
Kõige naljakam on see, et teadsin et jaanuaris külmad tulevad, panin ühel teisel, sarnasel hoonel külma kartuses (et torud lõhki ei külmuks + boiler jäi sisse sest oli sooja vett vaja) keldris selle külmavalvuri ehk elektri radika veesõlme soojendama ja ma unustasin selle tänaseni sisse kuniks tuli elektriarve. Sätitud oli see suht jaheda peale, ruumis oli külmal päeval +2 kraadi, muul ajal kuni +4 kraadi. Veesõlm eraldi ruumis, põrandapind äkki 2 ruutu max. Ja ulme, kwh läks 215 ehk samuti ~26 euri.
Kurat sarnane planeering, ühes hoones on külm kui hundilaut (toas +4 kraadi) ja toimub veesõlme soojendamine ainult ja teises hoones on püsivalt soe ruumides ning mõlemal praktiliselt sama elektri kulu ühes kuus. :cray:
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ViimAsele. Mul 85m2 korter ja kütte kulu 1300kwh jaanuaris. Maja soojustatud , viimane 3s korrus. 4el radikat taga. Ei kujuta ette kuidas saaks 600kwh peale küttekulu....??

Endal on 100m2 maja. Kütab Toshiba õhk-vesi. All põrandaküte ja üleval radikaküte. Soojustagastusega vent ka sees. Jaanuari elektrikulu oli 925kw( olme elekter,soevesi,vent ja küte). Ise jäin rahule aga on see reaalselt ok?
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See oleks OK kui kütaksid hästi soojustatud maja el.radiaatoritega. Soojuspuma kohta küll OK pole. Kas on maja soojustus kehv või pump stt. :scratch:
õpump
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas õpump »

Trollile järada.
Järsku pakub kellegile huvi. Tänane päev. Panen ka pumba enda andmed.

Pilt


Pilt


Kütab üle 3 aastat vana tööloom Mitsubishi Electric MSZ-FD35VABH, kui on veel selle pumba kasutjaid, siis Wi-Fi interface annab pumbale juurde just selle, mis tal oli puudu.
Pilt
Pilt
Vasta