Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
indrek
külaline

Re: probleem õhksoojuspumbaga

Lugemata postitus Postitas indrek »

mcskymaster kirjutas:Tervist,

Mul on väike probleem ja loodan,et ehk keegi siin foorumist oskab mingi lahenduse välja käia!

Probleem siis selles,et ostsin endale uue korteri,kuhu oli pandud kütteks õhksoojuspump!Elan kortermajas ja naabrid on täiega ärritunud,kuna see välisosa teeb lihtsalt kohutavat häält,kui temperatuur natuke alla nulli juba langeb!Välisosa on paigaldatud minu ja naabri korterit eraldava seinaga risti ja vibratsioon on selline,et välisosa tööd on ka teise tuppa kuulda!Naabrid ütlesid,et sellise müra sees pole võimalik elada ja mina arvan seda sama!

Naabritelt kuulsin,et nad olid kaevanud ka eelmisele omanikule,aga see raisk lükkas selle probleemi minu kaela! :twisted: Seega tuleb see minul lahendada!müüijalt sain teada siis niipalju,et paigaldajaks oli prokliima!ootasin siis miinus kraadid ära ja kutsusin neid asja üle vaatama!need aga venitasid asjaga niikaua,kui soojemaks läks ning tulid siis ainult käsi laiutama!ütlesid,et nemad ei saa midagi teha!Kui tahan,siis nemad vöivad selle ainult maha vötta!

Sooviks siis teada,Kas on mingeid vöimalusi müra ja vibratsiooni vähendamiseks?Palju need maksavad ja kas neid teostatakse ka Rakvere lähiümbruses?

Ei tahaks kohe kuidagi sellest loobuda,aga kui lahendust ei leia,siis löön selle seinalt maha kahjuks :(

Mudeliks on siis Fujitsu ASY9 ja korteris on ruutmeetreid 58!Igaks juhuks mainisin ära :)


äkki keegi oskab midagi soovitada :?:
Soovitus vastavalt ülaltoodule:
Kortermajadele soovitan ilma välisosata õhksoojuspumpa. Parandada neid süsteeme ei ole otstarbekas. Hinnad samale võimsusele kui ASY9(jutt käib ainult kompressori võimsuse kohta) algavad 10000.- kroonist(koos paigaldusega).
Pedaal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Mai 2007, 22:19

Re: probleem õhksoojuspumbaga

Lugemata postitus Postitas Pedaal »

indrek kirjutas:

Soovitus vastavalt ülaltoodule:
Kortermajadele soovitan ilma välisosata õhksoojuspumpa. Parandada neid süsteeme ei ole otstarbekas. Hinnad samale võimsusele kui ASY9(jutt käib ainult kompressori võimsuse kohta) algavad 10000.- kroonist(koos paigaldusega).

:confused: :scratch:
Nõnda hea on olla uues majas Läbi ukse puhub tuul Nii hea on olla uues majas Läbi seina kumab kuu
Veidi veel, ja saangi oma kodu Ainult kolmkümmend aastat veel Veidi veel ja ongi minu kodu Kui ma elus olen veel .....
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

fizsas
tar.mo kirjutas:minu arust on tähtsam mugavus-kui tahetakse koguaeg puudega ja muu sellisega jamad andke minna
detsembrikuus pumba elektrikuluks~1500.-+muu el.kulu 900.-(koridori ja vannitoa põrandaküte 20m2+el boiler+jõulud :D )
igati normaalne arvan ,tulen koju ja soe mittemingit küttmist kuigi täis keskküte on olemas.
huvitav,kuidas sina eraldi arvestad pumba elektrikulu ja muu,ja veel,palju sul köetava pinda ja mittu korrust.kas teisel korrusel kah soe?
indrek
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas indrek »

Ma ei saa aru mida arutada. Halupuud maksavad hetkel 1 EEK /kg. 1 kg= 3,7kW. Seega 1kW/h on 0,27 EEK. Õhk-soojuspumbal maksab 1kW/h =(max) 0,50 EEK. Nii, kui keegi on nõus 850 EEK-i eest tonn puid katlasse loopima, siis au tööle. Eelnev tekst ei ole mingi reklaam nendele mürisevatele, külmaga mitte kaua töötavatele seadmetele millest siin eelnevalt arutati.
Kasutaja avatar
Tupsik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 308
Liitunud: 16 Juul 2005, 12:35

Re: probleem õhksoojuspumbaga

Lugemata postitus Postitas Tupsik »

indrek kirjutas: Soovitus vastavalt ülaltoodule:
Kortermajadele soovitan ilma välisosata õhksoojuspumpa. Parandada neid süsteeme ei ole otstarbekas. Hinnad samale võimsusele kui ASY9(jutt käib ainult kompressori võimsuse kohta) algavad 10000.- kroonist(koos paigaldusega).
Mina ostsin 2,6 kw LG aknamudeli ON-OFF tyypi.(paigaldamine on stepsel seina )

Ei soovita seda aga korterisse küll panna.
Esiteks müra, teiseks puhub tuul läbi.

Kui Teil on seda kuskile lauda puhkeruumi vaja, siis võin 2500.- eest ära anda. Ostsin selle kompressori pärast asenduseks teisele seadmele, aga sain kompressori juba mujalt.
indrek
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas indrek »

Soovitan osta tupsikult pakutud akna mudel,et lisada sellele ventilatsiooni kanalid,isolatsiooni plaadid,kond. äravool ja mürasummutid - tulemuseks soojuspump mis ei karda külma ja on vaikne. Peaks 10000.- st ülegi jääma.
harjukas
külaline

Re:

Lugemata postitus Postitas harjukas »

Ma tean, et on võimalik osta kvaliteet 10 kw maasoojuspumpa ka hinnaga 55 000.-kr. Hitachi kompressor, Shcneider kontaktorid ja lülitid, SIEMENS ClimaCool kontroller ja juhtplokk.
P.S Max veetemperatuur on 70C ja see sealt ka välja tuleb.

Hetkel töötab, ajab sooja välja, näeb ilus välja ja on rahakott tunneb rõõmu,et ahneid Eesti müüjaid ei pidanud nuumama.[/quote]


Anna oma koordinaadid, jaga :good: infot
indrek
külaline

Re: Re:

Lugemata postitus Postitas indrek »

harjukas kirjutas:Ma tean, et on võimalik osta kvaliteet 10 kw maasoojuspumpa ka hinnaga 55 000.-kr. Hitachi kompressor, Shcneider kontaktorid ja lülitid, SIEMENS ClimaCool kontroller ja juhtplokk.
P.S Max veetemperatuur on 70C ja see sealt ka välja tuleb.

Hetkel töötab, ajab sooja välja, näeb ilus välja ja on rahakott tunneb rõõmu,et ahneid Eesti müüjaid ei pidanud nuumama.

Anna oma koordinaadid, jaga :good: infot[/quote]


Lepime kokku, et ei reklaami siin ennast. võin öelda et 55000.- 10 kW eest on palju ja midagi head(näit. kasutegur) selles seadmes küll ei ole.Kogemusest(paigaldan +68 kraadised soojuspumpasi 7 aastat) võin öelda, et seade on mõeldav ainult tarbevee kütteks. Arvan, et kulutad varsti mõne Eesti müüja lävepakku(kogemuseta maasoojuspumpa ei paigalda).
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas aare »

To indrek & genius-team:
Mis jobu-juttu sa 7-aastase kogemusega paigaldaja siin foorumi lugejatele aknast läbivatest soojuspumpadest ü�s keerutad. Saa kaineks!!! Sellise jaburate lisadega süs�emi võid�üll �a parimale vaenlasele küttek�(ja naabritest või tem�lutikatest lahtisaamiseks) soovitada. Paaripäevase �vise jahutuse elab ehk üle, kui�eadme töötamise �� ise rannas oled. Meie kliimasse sobivad ikkagi vaid põhjamaade k�imasse sobitatud ja testitud seadmed. Isegi nendega tuleb ette probleeme, aga no kui oma sepad käe külge pan�ad,�iis ……��
indrek
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas indrek »

To aare
Jagan infot alternatiivsete lahenduste kohta. Kui on midagi ebaselge, küsige vähe konkreetsemalt.
alari
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas alari »

Sai ostetud endale inverter õhsoojuspump, kas keegi oskaks paigaldamise kohta nõu anda.
Pedaal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Mai 2007, 22:19

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Pedaal »

alari kirjutas:Sai ostetud endale inverter õhsoojuspump, kas keegi oskaks paigaldamise kohta nõu anda.
ja kui sul pole tööriistu, materjale ja oskusi siis võid seda masinat kõvasti silitada - hõõrdumisest saab sooja hästi :grin: :grin:
Nõnda hea on olla uues majas Läbi ukse puhub tuul Nii hea on olla uues majas Läbi seina kumab kuu
Veidi veel, ja saangi oma kodu Ainult kolmkümmend aastat veel Veidi veel ja ongi minu kodu Kui ma elus olen veel .....
alari
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas alari »

ja kui sul pole tööriistu, materjale ja oskusi siis võid seda masinat kõvasti silitada - hõõrdumisest saab sooja hästi :grin: :grin:[/quote]


Kas siin tõsisemaid tegelasi ka on kes ikka nõu anda oskavad
trumm
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas trumm »

ma annan tõsiselt nõu: kutsu hea paigaldaja!


omapead paigaldades - sul pole oskusi, tööriistu, torusid, freooni jne...
endal sa ju hammast ei hakka ise puurima, kui auk sees on
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Keda firmadest eelistada? ABC Kliima, Kliima24 jne? Kellel kellega kogemusi on?
AK
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas AK »

Mul selline kysimus.
Kui sootsaks olete suutnud kaubelda pumba hinna?
mul on parim pakkumine tulnud 16500 koos paigaldusega mingi futjitsu (kirjapildiga võin määda panna) see eraisiku käest, ise vist töötab mõnes sellega tegelevas firmas.
teine pakkumine on
need mõlemad on mitsu omad
Mudel:
MBCX9HL Digital, inverter 2.98KW, koos talvevarustusega.
Hind koos paigaldusega: 18 890.-.-
Kokku: 18 890.-

Mudel:
MDX9HL Titanium, inverter 2.98KW, koos talvevarustusega.
Hind koos paigaldusega: 19 737.-
Kokku: 19 737.-

Megaris OÜ
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas aare »

To Alari
Ostetud seadmega on kaasas ka paigalduse juhend. Kui seda tööd varem teinud pole, võid mõne olulise asjaga mööda panna.
Pildimaterjali paigalduse käigust leiad:
http://www.onzza.com/pdf/se/monterasjalv.pdf
Näiteks Panasonic pumba ingl. k. paigaldusjuhendi leiad service-manuaalist (lk23-29)
http://www.onzza.com/express/E7-9-12GKE_SM.pdf
Selleks tööks läheb ka mitmeid spetsiifilisi tööriistu vaja.
http://www.srw.co.uk/pdf_files/T5.pdf

Mõtle enne hoolikalt, kas ilma eelneva kogemuseta on mõistlik see töö ette võtta. Võid julgelt helistada ja küsida lisainffi: Ekokliima OÜ, 56474321
jüri jaak
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas jüri jaak »

Oskab keegi öelda palju on normaalne maksta õhksoojuspumba paigalduse eest, kui paigaldamine ei ole keerulisesse
kohta, põhimõtteliselt läbi seina. Sein tavaline tuhablokk.
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas aare »

to AK
Need viimased on Mitsui (mitte segi ajada Mitsubishiga!)mudelid, mille küttevõimsus ja kasutegur on suht madalad: http://www.mitsuiairconditioner.com/it/page_496.html
Kui leiad mõne seadme, mis huvitab, klõbista see mudel googli otsingusse ja vaata palju põhjamaade (soome, rootsi, norra) saite neid pakub. Isegi siis, kui keelt ei valda, annab see üldpildi seadme populaarsusest ja kasutamisest külmas kliimas, võibolla ka hinnajärgust.
Pedaal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Mai 2007, 22:19

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Pedaal »

alari kirjutas:ja kui sul pole tööriistu, materjale ja oskusi siis võid seda masinat kõvasti silitada - hõõrdumisest saab sooja hästi :grin: :grin:
Kas siin tõsisemaid tegelasi ka on kes ikka nõu anda oskavad
jah paneme firmas neid ülesse - seega arvan olevat tõsine tegalane küll, (jah mina isiklikult neid ei pane kuid ....)

lisaks masinale vaja siis: õiget toru (toll mõõdus), kui pikem trass siis külmaainet (nn. freoon), valtsid toruotsa laiendamiseks (pasun), vaakumpump, manomeetrid.
materjaalsele lisaks vaja ka teadmisi - ma võiks muidu panna aga vot neid teadmisi pole viitsinud selgeks teha.

ja ütlen kohe - üldiselt firmad ei pane masinat mida nad ise pole müünud, sul ainuke võimalus leida mees (halturtsik) või fie.
Nõnda hea on olla uues majas Läbi ukse puhub tuul Nii hea on olla uues majas Läbi seina kumab kuu
Veidi veel, ja saangi oma kodu Ainult kolmkümmend aastat veel Veidi veel ja ongi minu kodu Kui ma elus olen veel .....
Imelik
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Jahutaks veidi teie optimismi soojuspumpade kohta. Tegin jälle copy/paste kuidas kommenteerite.

Õhk-vesi soojuspump ammutab oma energia väilsõhust. Valides kütteks õhk-vesi soojuspumba peab arvestama, et ei ole olemas ühtki soojuspumpa mis suudaks meie laiuskraadil tagada elamu kütte aastaringselt.

Kui väilsõhu temperatuur langeb all -15C muutub õhu soojushulk niivõrd madalaks, et ükski tänapäevane soojuspump ei suuda enam täita oma ülesannet, toota soojust.

Kui ka mõni tootja lubab soojusetootmist madalama temperatuuriga kui -15C, on tegu soojatootmisega elektrienergia arvelt.

Seetõttu soovitame Eestis kasutada lisa kütteallikat (gaasi-, õli- või pellet katel, samuti elektriküte), mis tagab toasoojuse ka kõige külmemate ilmadega kui soojuspump ei suuda enam majanduslikult effektiivset soojatootmist tagada.
trumm
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas trumm »

enda ja mõne hea sõbra kogemusest julgen soovitada ekokliimat ja planray'd
Kasutaja avatar
Tupsik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 308
Liitunud: 16 Juul 2005, 12:35

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Tupsik »

Imelik kirjutas:Jahutaks veidi teie optimismi soojuspumpade kohta. Tegin jälle copy/paste kuidas kommenteerite.

Õhk-vesi soojuspump ammutab oma energia väilsõhust. Valides kütteks õhk-vesi soojuspumba peab arvestama, et ei ole olemas ühtki soojuspumpa mis suudaks meie laiuskraadil tagada elamu kütte aastaringselt.

Kui väilsõhu temperatuur langeb all -15C muutub õhu soojushulk niivõrd madalaks, et ükski tänapäevane soojuspump ei suuda enam täita oma ülesannet, toota soojust.

Kui ka mõni tootja lubab soojusetootmist madalama temperatuuriga kui -15C, on tegu soojatootmisega elektrienergia arvelt.
....


OK! Ei soovita sul seekord kannelt mängida .
Aga pliis, pliis, ära palun kirjuta rohkem siia asjadest millest sa ise midagi ei tea.

Annavad sooja ka 20 kraadiga ja 35 kraadiga.
Rohkem soojust kulub külmaga välisosa sulatamisele, sellest ka kasuteguri langus. Aga isegi kui kasutegur on 1,2 on see ikkagi soodsam, kui otse elektriga.

Kolmas talv kütan lisaks ON-OFF LG seadmetega ja eelmise talve kogemused olid piisavalt head. Sellel aastal aga lausa lust ja lillepidu, sest konditsioneeri jaoks pole veel õiget külma praktiliselt olnudki (kui mõned päevad välja jätta )
Imelik
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Mainitud tsitaat ei pärine minult vaid on kopitud http://www.soojustehnika.ee/?%D5HK-VESI_PUMBAD
Nagu aru saan on tegemist samuti pumbamüüjaga , nii et leppige ennem omavahel kokku
mida müüte aga ärge kukkuge tülikaid küsijaid kuskile saatma. :hello:
wimms
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 08 Nov 2006, 21:33

Lugemata postitus Postitas wimms »

Õhk-vesi soojuspump ammutab oma energia väilsõhust. Valides kütteks õhk-vesi soojuspumba peab arvestama, et ei ole olemas ühtki soojuspumpa mis suudaks meie laiuskraadil tagada elamu kütte aastaringselt.
Defineerimata on "elamu" ja selle soojusvajadused. Mainimata on jäetud, et silmas peetakse täielikku, ehk 100% soojusvajaduse katmist, ka -35C olukordades, st. et ka VÄGA ebatõenäolistes olukordades. Tehakse seda selleks, et valmistada ette klienti kuulma tõde müüdava seadme kohta (see ei suuda -15C juures) ning mitte võtma seda puudusena (kõigil on ju nii eksole). Meie laiuskraad on mugavalt lai mõiste ka.
Kui väilsõhu temperatuur langeb all -15C muutub õhu soojushulk niivõrd madalaks, et ükski tänapäevane soojuspump ei suuda enam täita oma ülesannet, toota soojust.
Inimene kes seda kirjutab ei tunne koolifüüsikat või valetab eesmärgiga. Soojushulk õhus on olemas ja kättesaadav kuni -273C välja. Seda on -15C juures praktiliselt sama palju kui 0C juures. Küsimus on vaid selles, et antud müüja seadmetes kasutatav külma agents R22 seda ei võimalda kätte saada. Seega tuututabki ta võimatusest. Pange tähele, et üldistuse teeb lugeja. Kirjutaja aga varjub vajadusel selle taha, et tema peab silmas vaid R22 baasil seadmeid.
R410A võimaldab rohkem, CO2 veel rohkem. Tehnoloogiad arenevad. Teoreetiliselt on võimalik saavutada COP 30-50 ja me oleme alles 5 juures. -15C oli probleem 10a tagasi, mitte täna.
Kui ka mõni tootja lubab soojusetootmist madalama temperatuuriga kui -15C, on tegu soojatootmisega elektrienergia arvelt.
Mainimata on jäetud, et peetakse silmas vaid otseseid konkurente, sealjuures vaid R22 baasil seadmeid. Minu Nocria toodab -15C juures rahulikult 5,5KW sooja, COP on üle 2 ja mul pole põhjust mingit lisakütet rakendada 200 ruuduses majas.
Seetõttu soovitame Eestis kasutada lisa kütteallikat (gaasi-, õli- või pellet katel, samuti elektriküte), mis tagab toasoojuse ka kõige külmemate ilmadega kui soojuspump ei suuda enam majanduslikult effektiivset soojatootmist tagada.
Lugeda tuleks ilmselt "..kui meie soojuspump..."
Vasta