Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
pumbavalija
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas pumbavalija »

Triko kirjutas:Aga miks Sharp?
Sharpi hind on hea 19920 koos paigaldusega
Fuijtsu 23400 koos paigaldusega
MH 25800 koos paigaldusega
ME 31800 koos paigaldusega
Toshiba 28560 koos paigaldusega
pumbavalija
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas pumbavalija »

Oskab keegi öelda kumb on parem valik,kas SHARP või FUJITSU?
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Sharpi kohta võid lugeda, mida nosy kirjutab:

viewtopic.php?f=9&t=17791&start=100

, manuaalist pane tähele, et "Heating lower limit outdoor temperature" on -15 .
põrr
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 75
Liitunud: 26 Mär 2009, 21:12
Asukoht: Tartu

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas põrr »

madis64 kirjutas: , manuaalist pane tähele, et "Heating lower limit outdoor temperature" on -15 .
See on enamikel nii, et manuaalis on -15C. Lihtsalt müügimehed panevad kodulehtedele müügi edendamiseks kraade kuni -20C või kuni -25C.
Minu Fujitsu ASYA09LGC eesti keelses manuaalis on ka soovitatav madalaim töötemperatuur -15C, paraku müüjate kodulehtedel on tavaliselt kirjas -20C.
Täitsa huvitav kui tekib garantiijuhtum, et näiteks -25C pealt läheb pump õhtale, mis siis saab? Müüja saab kodulehel ju numbreid endale sobivaks korrigeerida igal ajahetkel.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Panen siia üles ka oma praktilise kogemuse. Suvila 150m2 suhteliselt avatud pinnaga kahel korrusel. Oktoorbtis paigaldati Toshiba RAS-10PAVP-ND mudel eesmärgiga hoida madalat temperatuuri. Nüüd on olemas reaalne tulemus Detsemberi ja Jaanuari kuu kohta kus hoitsin +13C pidevalt. Paigaldasin digi voolumõõtja ja kahe kuuga tarbis pump 867.-EEK eest elektrit. Temperatuurid olid esimesl korrusel +11..+12 ja teisel korrusel +12..+13. Soojustusest niipalju, et seinad on soojustatud 200m ja katuslagi 250mm kivivillaga. Kõik võimalikud uksed hoian lahti. Ütlen ka kohe ära, et ei tegele ega tööta ise soojuspumpade alal. Kas seda on nüüd palju või vähe arvestades suhteliselt külma detsembri ja jaanuari kuud. Kuid ei mingit külmumist ega jäätumist majas sees ei ole.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas trebla »

Külaline kirjutas:...... Oktoorbtis paigaldati Toshiba RAS-10PAVP-ND mudel eesmärgiga hoida madalat temperatuuri. Nüüd on olemas reaalne tulemus Detsemberi ja Jaanuari kuu kohta kus hoitsin +13C pidevalt. .....
Elektriarve on ilus aga ma küsiks hoopis sedapidi, et kas see Toshiba pump lubab sellist madalat temperatuuri nii pikalt jutti hoida? Tuksi ei lähe?
Fujitsu spetsiaalsed + 10 võimalusega mudelid pidid selleks kõlbama ainult max. nädal jutti.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

trebla kirjutas:
Külaline kirjutas:...... Oktoorbtis paigaldati Toshiba RAS-10PAVP-ND mudel eesmärgiga hoida madalat temperatuuri. Nüüd on olemas reaalne tulemus Detsemberi ja Jaanuari kuu kohta kus hoitsin +13C pidevalt. .....
Elektriarve on ilus aga ma küsiks hoopis sedapidi, et kas see Toshiba pump lubab sellist madalat temperatuuri nii pikalt jutti hoida? Tuksi ei lähe?
Fujitsu spetsiaalsed + 10 võimalusega mudelid pidid selleks kõlbama ainult max. nädal jutti.
Lubab küll! Manualis on lubatud hoida ilma piiranguta +5...+13C ja siiani on toiminud kenasti. Paar nädalat tagasi lõin igaksjuhuks aparaadi alt jääpurikad ära.
Kasutaja avatar
nosy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 182
Liitunud: 02 Dets 2008, 23:34
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas nosy »

pumbavalija kirjutas: Sharpi hind on hea 19920 koos paigaldusega...
Pane privaatsõnumisse objekti asukoht, paigaldustingimuste lühikirjeldus ja tel nr. Ilmselt saaksid Nocria pea sama hinnaga nagu Sharpil.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas madis64 »

põrr kirjutas:Minu Fujitsu ASYA09LGC eesti keelses manuaalis on ka soovitatav madalaim töötemperatuur -15C, paraku müüjate kodulehtedel on tavaliselt kirjas -20C.
Täitsa huvitav kui tekib garantiijuhtum, et näiteks -25C pealt läheb pump õhtale, mis siis saab? Müüja saab kodulehel ju numbreid endale sobivaks korrigeerida igal ajahetkel.
Sel puhul tuleb kasuks kaks lihtsat põhimõtet:

- müügipersonal ei ole reeglina ise tootnud mitte ühtegi seadet ning nende kiidujutt, mis erineb seadme passiandmetetest, on tühi õhuvõngutamine - omadused garanteerib ikkagi valmistaja ning neid ületav tulemus on juba "vedamine".

- seadme olulised ning passiandmetest erinevad parameetrid/piirangud tuleb lasta tellimuskinnituses müüjal üle kinnitada (jah, alguses vaadatakse küll imeliku pilguga, kuid pikapeale harjub ära) - muidu pole hiljem kedagi süüdistada peale iseenda.
TIKKER
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: 03 Mai 2009, 14:50

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas TIKKER »

TIKKER kirjutas:
TIKKER kirjutas:No nii.Olen nüüd vist esimene kes kurdab mitsu electriku FD-25 üle.Asi sai ostetud 12.12.2008-firma oli siis kliima24.Jamad hakkasid pihta detsembris 2009-siiamaani olin asjaga väga rahul.Nüüd siis pump ei küta ruumi enam soojaks-õigemini kui restart puldile teha siis mingi aeg asi jälle toimib.Paar päeva on jälle kõik ok siis asi jälle loll valmis.Kõige kummalisem on see,et lambist võtab kätte ja lülitab ennast jahutus reziimi-pump on ikkagi soojendusreziimil-ootasin huvipärast kaua ta jahutab,oli mingi mõte et soojendab välisseadet.Aga rohkem kui kahe tunnipärast asi samal maal ja tuba külm.Jälle reset ja paarpäeva hooletu.Detsembris selgus ,et seda firmat enam pole aga õnneks võtsin venna visiitkaardi ja oh imet telefon võeti vastu ja lubati peale uut aastat asi üle vaadata.Täna viskas siis kopa ette ja läksin sinna kust asja ostsin.Lubati homme vaatama tulla-eks annan siis märku kuidas asi edasi läheb.Ja voolutarve on siis kui õieti ei tööta ca 2kw aga kui kuuma puhub siis üle 1,1 kw ei lähe-müstika.
Nüüd siis spetsid käinud ja asja üle vaadanud.Gaasi oli piisavalt ja rõhk ka hea aga siseosa temp üle 38 ei tõusnud vastupidi 10 minutipärast oli temp siseosa juures langenud 22 kraadini.Paigaldaja arvas,et mingi klapp laseb läbi-lubas maaletoojaga konsulteerida.Järgneb.....
Pärast Kliimaseadme inimestega suhtlemist sain infot, et seade töötab ideaalselt. Seadme tööd mõjutasid väga pikk külmaperiood ja hoone kehv soojutus. See et kapi nurk segab sooja õhu liikumist ja tekitab nn. soojakoti on ebatõenäoline ja see faktor on kogu selles loos oma tähtsuselt minimaalne. Kuna seade on on terve aasta ideaalselt töötanud ja varem see kapi nurk tema tööd ei seganud, ei saa ta seda teha ka praegu. Teie mure oli selline et seade töötab mingi aja ja siis läheb lolliks ja hakkb jahutama, seda ei tuvastatud. Tuvastati, et seade läheb sulatusse. See, et kapi nihutamisega hakkas soe paremini levima on pigem seotud sellega, et samal ajal on väljas ilm soemaks läinud. Seega olen sunnitud seadme kontrolli eest arve esitama. Lisasin ka seadet kontrollinud firma esindaja kirja mulle, mida on võimalik järgnevalt lugeda.1.Temp langus on põhjustatud sulatuse tegemisest. Kui seade teeb sulatust, siis välisossa suunatakse kuum gaas ja siseosas toimub aurustumine. Seade töötab jahutusreziimis. Kui puldist seada +26 C (välistemp. allapoole -15 C), siis seade töötab intensiivselt ja teeb sagedasti sulatust. Näiteks iga 45 minuti tagant.
2.meie olekul oli väljapuhke temp. +45 C (peale 1 H 15 minutit töötamist)
3.seade tegi järgmise sulatuse laupäeva hommikul
4.hoone soojapidavus mõjutab väga palju seadme tööd. Puuduvad andmed, kui soojapidav hoone on. Kuna välistemperatuur on pikemat aega olnud väga külm, siis vajavad ruumid intensiivsemat kütmist. Tõenäoliselt on mõjutanud külm ruumi temperatuuri ja seadme tööd. Praegu on temperatuur soojem ja soojust jääb rohkem ruumi.

Ei ole absoluutselt nõus teie väidetega.Sulatus toimub niimoodi,et labad keerab ülesse ja toasedme vent lülitub välja-minu seade aga labasid ülesse ei keera ja vent töötab etteantud asendis,aga puhub külma õhku.Muide selles veendus ka teie tööline kes selle käis kohapeal ja nägi ,et asi ei küta tuba vaid jahutab.See on siis esimene vale teie poolt.Sulatust ta tegi regulaarselt ühe tunni möödudes ja aega kulus selleks igakord 8 minutit.Teine väide ,et teie töölise juuresolekul läks temp 45 on ka vale-üle 40 ei läinud ja paariminuti möödumisel hakkas väljapuhutava õhu temperatuur langema35 kraadist allapoole, sai asjale restart tehtud ja jälle kordus sama asi.Minu küsimuse peale kas seadmel on probleeme vastas ta ,et jah on küll -tema arvates mingi klapp laseb läbi.See on siis teine vale.45 kraadi saime siis kui tuli kohale nn. pumba maaletooja ja seda ka alles peale kapi ülemise osa eemaldamist.Hoone on piisavalt soojakindel ja see teie väide on ka alusettu.Probleem ilmus detsembri alguses -alguses oli harva ,aga kui tuba oli pidevalt jahe siis sai helistatud 16.detsember Riho Reilile.Tema lubas probleemiga tegeleda kohe peale 4 jaanuari-nõustusin sellega ,sest peale seadme restarti ta siiski mingiaeg töötas.Peale uut aastat aga probleem aina süvenes-vahest töötas mitu päeva ilusti aga oli ka päevi kus teda sooja puhuma ei saanudki.Korduvale helistamisele ei reageeritud.Läksin siis lõpuks suur-sõjamäele ise kohale-sinna kust ma selle ostsin-ennem oli firma nimi kliima24 ,nüüd aga kvaliteetkliima.Keegi härra lubas asjale kohe lahendust leida.Möödus siis veel nädal kui lõpuks tuli paigaldaja asja vaatama.Nad nägid antud jahutus protsessi oma silmaga.Ja veelkord -ära minnes väitis paigaldaja ,et asi ei tööta õieti.Telefoni vestluses Riho Reiliga väitis tema ,et maaletooja peab selle vea ise üles leidma.Ülejärgmine päev tuli siis nn.mmaletooja esindaja ja nägi tulles sama asja -tuppa puhus jahetat õhku.Tund aega hiljem peale kapi eemaldamist hakkas puhuma 45 kraadist õhku.Ja nüüd ma tahaks teada millist teenust osutas Riho Reili poolt saadetud paigaldaja,et te küsite minu käest 800 krooni-mingist hooldusest ei olnud ju haisugi.Antud juhul on minu arvamus selline ,et kuna teie paigaldaja ei tednud isegi seda kus asub temp. andur siis nad paigaldasid toasedme valesti-ltemp. andur paiknes liiga ligidal kapile-ca 10 cm ja sellest ka kogu see probleem.Paluks selgitust.Aga olen ka sunnitud ühendust võtma tarbijakaitsega ,sest leian ,et teie firma ei ole käitunud minuga korrekselt.Peale tarbijakaitse pöördun ka ajakirjandusse ja internetti vastavatesse foorumitesse.
TIKKER
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: 03 Mai 2009, 14:50

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas TIKKER »

Selline suhtumine siis nende poolt.Kui kellelgi midagi segaseks jäi siis vastan rõõmuga.Ja kogu selle kino peale nad saatsid mulle 810.- arve-seadme hoolduse eest. :banghead:
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Kus sellel see temp andur asub, et kapile liiga ligidal? Kas Sul on võimalik ka siseseadme paigalduskohast pilti siia panna?
TIKKER
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: 03 Mai 2009, 14:50

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas TIKKER »

Tembi andur asub seadme paremal st. kapi pool-kapp ise laeni aga seina ja kapi vahe ca 10 cm-samapalju kui seadme kaugus kapist.Kuna digikat ei ole siis kahjuks pilte ei saa.Ahjaa-seade ise mitsu elektrik 25vhab.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas madis64 »

TIKKER kirjutas:Selline suhtumine siis nende poolt.Kui kellelgi midagi segaseks jäi siis vastan rõõmuga.Ja kogu selle kino peale nad saatsid mulle 810.- arve-seadme hoolduse eest. :banghead:
Seda, et mingi natuke keerukamagi ja automaatikat sisaldava seadme puhul võib viga jääda esimesel, teisel või halvema juhul isegi kolmandalgi uurimiskorral leidmata, ei saa tänapäeval pidada mingiks erakorraliseks nähtuseks.

Just sarnaste arusaamatuste vältimiseks allkirjastatakse hoolduskäikude lõpus tavaliselt teostatud tööde akt, kuhu töö tellija (seadme omanik) saab ise vajadusel korrektselt lisada oma märkused/eriarvamused.

Kui teie juhtumil akti teile allkirjastamiseks ei esitatud, siis võib ju väita, et seadmemüüjal puudub alus arve esitamiseks.

Kui te aga aktile "lihtsalt niisama" alla kirjutasite, siis on arve vaidlustamine natuke raskem (eriti kui konflikt on juba küpsenud).
kapitagune
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas kapitagune »

TIKKER kirjutas:Tembi andur asub seadme paremal st. kapi pool-kapp ise laeni aga seina ja kapi vahe ca 10 cm-samapalju kui seadme kaugus kapist.Kuna digikat ei ole siis kahjuks pilte ei saa.Ahjaa-seade ise mitsu elektrik 25vhab.
kui kapp laeni, siis on põhimst tegu sama olukorraga nagu seadme paigaldamisel ligidale seina äärde. sellisel juhul tuleb ka pult vastavalt seadistada. nihklüliti õigesse asendisse (antud juhul peaks lüliti olema R asendis) ja määrata seadme asukoha parameetrid, muidu ta õieti ei mõõda ega toimi. eeldan, et need asjad sul juba paigas? viga võib olla ka elektroonikas, lihtsalt mingi komponent kalab.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Seda puldi seadistamise valikut mina näiteks ei kasuta kuigi seade ka suht nurgas aga kõrval olev kapp ei ole laeni ca 40cm jääb puudu. Samas on seadme labad reguleeritud kindlasse suunda ja kapp on siis seadmest vasakul pool.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

onusnooker kirjutas:Seda puldi seadistamise valikut mina näiteks ei kasuta kuigi seade ka suht nurgas aga kõrval olev kapp ei ole laeni ca 40cm jääb puudu. Samas on seadme labad reguleeritud kindlasse suunda ja kapp on siis seadmest vasakul pool.
Aga mis-siis põed, kui kõik hästi toimib? Suhtlemisvaegus :scratch:
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Külaline kirjutas:
onusnooker kirjutas:Seda puldi seadistamise valikut mina näiteks ei kasuta kuigi seade ka suht nurgas aga kõrval olev kapp ei ole laeni ca 40cm jääb puudu. Samas on seadme labad reguleeritud kindlasse suunda ja kapp on siis seadmest vasakul pool.
Aga mis-siis põed, kui kõik hästi toimib? Suhtlemisvaegus :scratch:
Jah... ja liigne vaba-aeg :lol:
hea hind
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas hea hind »

onusnooker kirjutas: Jah... ja liigne vaba-aeg :lol:
Aga mine kalale:
http://www.youtube.com/watch?v=k1_-Ne0M ... r_embedded

Your best in advice!
happy life
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas happy life »

onusnooker kirjutas: Jah... ja liigne vaba-aeg :lol:
Läheks ikka liblikavõrguga "tüütajaid" laiali lööma :yahoo:
kapitagune
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas kapitagune »

onusnooker kirjutas:Seda puldi seadistamise valikut mina näiteks ei kasuta kuigi seade ka suht nurgas aga kõrval olev kapp ei ole laeni ca 40cm jääb puudu. Samas on seadme labad reguleeritud kindlasse suunda ja kapp on siis seadmest vasakul pool.
noo see suht loogiline. vasakul pool olev kapp ei segagi niipalju kui parempoolne, kuna andur paikneb tal just parempoolses küljes ja kui seal ikka ainult 8-10cm vaba ruumi, siis ongi jamad käes. lülitiga tuleb seadistama hakata kui vahemaa alla 50cm, seega 40cm suhtkoht piiripealne variant ja võibolla tõesti ei mängi suurt rolli. endal on siseseadme parempoolse külje lähedal, umbes 10cm kaugusel välisseina läbiv õhuklapp ja kui see näiteks külmaga avada, siis hakkab mu fd-l analoogne jama nagu tikkeri kirjeldatud. ei küta enam adekvaatselt ja teeb muid naljakaid asju. klapp kinni, siis kõik ok. vat sedapsi siis selle anduripoolse küljega.. ;)
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Pigem olen manualist aru saanud, et see puldi seadistamise valik tehakse siis kui kasutatakse seda lisaseadet "silma" kütmise juures mis siis jahedamad kohad üles leiab.
TIKKER
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: 03 Mai 2009, 14:50

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas TIKKER »

TIKKER kirjutas:Selline suhtumine siis nende poolt.Kui kellelgi midagi segaseks jäi siis vastan rõõmuga.Ja kogu selle kino peale nad saatsid mulle 810.- arve-seadme hoolduse eest. :banghead:
Kvaliteetkliimaga nüüd rahumeelne kokkulepe-mina arvet ei maksa ja tema tegeleb probleemiga edasi maaletooja juures. :jooma
Di
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Di »

Tere!

Minul nimelt seoses õhksoojuspumbaga selline probleem. On paigaldatud 54ruutmeetrisele korterile õhksoojuspump LG AO9AW. Paigaldati detsembris 2009. Alguses kui ilmad olid ok, töötas ka seade ok, kui aga tuli esimene suur küm siis seadme välisosa külmus ära (jäätus). Sulatati see siis ära ja jälle töötas ok. Kuni kraadid hakkasid langema jälle üle -10 siis jälle välisosa jäätus ära. Millest see jäätumine tuleb? Miks see seade ennast ei suuda sulatada? kas see tuleb sellest, et kui õues -10 siis peaks juba toas kütma juurde millegagi? Korter on halva soojustusega ka, kuid elutuba, kuhu on see seade on paigaldatud, selle toa miinimum temperatuur on old 17 kraadi, kas äkki see on ebapiisav? või see toatemp. ei mõjuta seadme tööd? Ma ei tea täpselt selle sedme kohta, et palju see üldse kannatab välistemperatuuri, kuid tundub et kuni -10 vist:S aga sellisel juhul on see ju mõtetu asi. Igatahes on ta nüüdseks jäätund juba kolmandat korda ja firma kes selle meile müüs, väidab et süüdi oleme meie, kuna toatemp. liiga madal ja et seade ise on täiesti ok:S
Palun, kes asjast teavad, öelge oma arvamus.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Keri nõksa üles sedasama teemat siin. Süüdi oled justnimelt sina, et ei küta suure külmaga juurde.
vanaema on sul veteran...
Vasta