Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
põrr
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 75
Liitunud: 26 Mär 2009, 21:12
Asukoht: Tartu

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas põrr »

onusnooker kirjutas:Kuidas erinevate seadmete kasutajatel jääga lood on ? Eriti silmas pidades seadmekasti alumisi nurki.
Eile oli minu seadme tuisupoolses küljes välimisel küljel keset kasti ülevalt-alla mingi ca 5 cm laiune jääriba mis kattis nii väliskarpi kui sisemisi ribisid.
Ja kasti külgmisest allservast rippus ka paar purikat alla. Murdsin need purikad ära ja panin toas ahju kütte ning kui pump oli ka õhtu jooksul teinud ära paar sulatustsüklit, siis jäi kasti küljel jääd vähemaks ja ka müra vähenes. Eelmine talv oli kunagi tuisuga sama teema, et olin mitu päeva kodunt ära ja siis pump andis kõvasti takka ja siis oli kasti välisosal kohati veidi jäämoodustisi, mis enne sulailma päris ära ei kadunudki.
Marc
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Marc »

Mis firmasid soovitate, kes ka Tartus paigaldavad? ABC Kliima, Ventor..kas veel midagi?
Pumbavaatlus
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Pumbavaatlus »

Oravaonu kirjutas:FD35 VABH töötas -23 juures täiesti normaalselt ( välisosa tegi küll suuremat müra ja tarbis rohkem elektrit, aga soooja andis ja kõik oli OK)...-26 juures lülitasin pumba igaks juhuks välja ( kuigi ka töötas ja andis sooja) ja kasutasin vana küttesüsteemi.
Sama siin, ainult selle vahega et ma ei lülitanud pumpa kordagi välja. Õhtul 20 ja rohkema külmakraadiga viskasin kaminasse ka tule alla, et ÕSP-i siseosa vähem kohiseks ja saaks rahulikult magada ning elektrikulugi oleks tiba optimaalsem. Seda ma ütlen küll, et mitte mingil juhul ärge aladimensioneerige ja koonerdage kui pumpa valite! Kogemuse põhjal peale tõsiseid talveilmu ütlen, et puhtalt FD35-ga kütmiseks on sobiv maksimaalselt 60 m2 (arvutuslikult tuleb mul maagiline 66,666666666666666666666666666667 kW / 1 m2 ), FD25 jaoks tuleks vastavalt siis kuskil 20% väiksem pind. Maja mingi vahu- ja kilepakk pole, vaid 30cm mullbetooni ja 10cm isoveri, 2x selektiivklaasiga pakettaknad. Võibolla tõesti kui vahutaks, kiletaks ja pakiks ta kookoniks, siis kütaks FD35 ka 100 m2 ära.. :rotfl:
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas trebla »

onusnooker kirjutas:Kuidas erinevate seadmete kasutajatel jääga lood on ? Eriti silmas pidades seadmekasti alumisi nurki.
Teist talve töötab Fujitsu miski Nordic..
Aasta lõpul kippus vasak külg jäässe minema ja tagakülg kah..
Sulatasin ära ja paar päeva püsis igatahes korralikult.. nüüd pole vaadanud.

Mulluse talve kohta ma ei oska öelda, lihtsalt ei vaadanud.

Naabermajal töötab aasta vanem 'lihtsalt Fujitsu' - see jäässe ei läinud, aga nende kõige külmemate ilmade ajal see ka sees polnud..
Kasutaja avatar
nosy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 182
Liitunud: 02 Dets 2008, 23:34
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas nosy »

trebla kirjutas:
onusnooker kirjutas:Kuidas erinevate seadmete kasutajatel jääga lood on ? Eriti silmas pidades seadmekasti alumisi nurki.
Teist talve töötab Fujitsu miski Nordic..
Aasta lõpul kippus vasak külg jäässe minema ja tagakülg kah..
Sulatasin ära ja paar päeva püsis igatahes korralikult.. nüüd pole vaadanud.

Mulluse talve kohta ma ei oska öelda, lihtsalt ei vaadanud.

Naabermajal töötab aasta vanem 'lihtsalt Fujitsu' - see jäässe ei läinud, aga nende kõige külmemate ilmade ajal see ka sees polnud..
Selline jutt nagu ila.. :scratch: "miski", "pole vaadanud", "lihtsalt Fujitsu" ....
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

No mine tea, mul pind 90m2 ja FD35 saab hakkama küll, kuid 100m2 oleks kindlasti juba kahtlasem. Samas on jääd liiga palju tekkinud kasti äärtesse. Ilmselt aitaks ka sundventilatsiooni väljalülitamine kütmisele kaasa kuid siiani ei ole seda veel välja lülitanud ja ei saa ka lülitada siis aknad kohe alt märjad.
Viimati muutis onusnooker, 06 Jaan 2010, 14:14, muudetud 2 korda kokku.
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

piix kirjutas:Mis firmasid soovitate, kes ka Tartus paigaldavad? ABC Kliima, Ventor..kas veel midagi?
Võin Sulle anda mulle paigaldanud meeste tel nr, minu arust üsna korralik töö. Kokkuleppel on võimalik isegi objekti/tööd vaatama tulla ( 12km Tartust).
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

[/quote] Seda ma ütlen küll, et mitte mingil juhul ärge aladimensioneerige ja koonerdage kui pumpa valite! Kogemuse põhjal peale tõsiseid talveilmu ütlen, et puhtalt FD35-ga kütmiseks on sobiv maksimaalselt 60 m2 (arvutuslikult tuleb mul maagiline 66,666666666666666666666666666667 kW / 1 m2 ), FD25 jaoks tuleks vastavalt siis kuskil 20% väiksem pind. Maja mingi vahu- ja kilepakk pole, vaid 30cm mullbetooni ja 10cm isoveri, 2x selektiivklaasiga pakettaknad. Võibolla tõesti kui vahutaks, kiletaks ja pakiks ta kookoniks, siis kütaks FD35 ka 100 m2 ära.. :rotfl:[/quote]

Pumbavaatlus: Ilmselt tahtsid sa öelda ikka 66w ( mitte kw) ruudule. Jagan Sinu arvamust, et ainult ÕSP küttes peaks aluseks võtma min energiavajaduse ~55W /1ruudule ( see on väga hea soojaidavusega maja puhul) ja mitte lähtuma pumba max küttevõimsusest vaid nominaalsest võimsusest. Ehk siis tõesti FD 35 puhul on see 4KW ( max 6,6) (4000:55= 72) ehk max 70-80 ruutu. Loomulikult võib ka panna pumba kütma 100 ruudust maja, aga siis peab pump tegema normaalsest rohkem tööd. Siis tekkivad välisosa jäätumise ja suurema müra probleemid, ka siseosa peab töötama suurema kiirusega ja siis pole mõtet lootagi seda 22dB(A) saada, sest väiksemal kiirusel lihtsalt ei suuda siseseade vajalikku soojushulka ruumi anda. ........ma pole mingi spetsialist, lihtsalt olen asjast vähemalt nii aru saanud ja üritasin seda järgida omale pumpa valides.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Näiteid siis FD35 väliseadmest mis 90m2 ühekordset maja kütab, täna käis ka müüja poolne paigaldustiim jää asjus kohal ja väidetavalt kõik on hästi ja mis seal salata, probleemi pole sest toad ju soojad. Häiris muidugi see jää.

Jää kinnitub siis välimisele küljele.
Pilt
Viimati muutis onusnooker, 07 Jaan 2010, 11:55, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
nosy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 182
Liitunud: 02 Dets 2008, 23:34
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas nosy »

onusnooker kirjutas:... Näha on kus jää kinnitub võre külge ja on täitnud ka alumise ääre
Kui jääd juurde koguneb, võib see deformeerida soojusvaheti lamelle ja välisosa korpust. Igal juhul takistab soojuse ammutamist ja esialgu pole sulailma oodata. Kas nad sulatasid välisosalt jää ära või andsid juhiseid selle tegemiseks?
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Natuke toksiti siit-sealt kruvikeeraja peaga :lol: suurem osa jääst kükkus küljest ära ja ütlesid, et hea et silma peal hoidsid kuna kallis ja hea seade aga hullu ei pidavat olema kuna töö käigus on tulnud ette ikka täielikke jääpalle. Samas oli neil endil soojapuhur kaasas kuid sellega tegema midagi ei hakatud.
Kasutaja avatar
nosy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 182
Liitunud: 02 Dets 2008, 23:34
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas nosy »

onusnooker kirjutas:Natuke toksiti siit-sealt kruvikeeraja peaga :lol: ...
Lähipäevil on lund juurde tulemas ja pakane pidi krõbedamaks minema :cry: seepärast oleks mõistlik see jää ära sulatada. Alla -10C juures seda juba raskem teha.
1) Pane ahi (el-küte v katel) soojust andma ja soojuspump pooleks tunniks sundjahutuse peale (vajuta siseosa esipaneeli all olevat E.O.SW nuppu, süttib AREA vasakpoolne L indikaator);
2) Vala kopsikuga v toalillede kastekannuga välisosa jäätunud kohtadele kuuma vett. Seda võib kuluda paar ämbrit;
3) Võid ettevaatlikult soojapuhuriga v juuksekuivatuse fööniga sulatamist avitada.
Lahti tulnud jäätükke katsu ettevaatlikult (mitte kruvikeerajaga) eemaldada.
Lunor625
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 06 Jaan 2010, 23:27

Õhksoojuspump NOCRIA miinuskraadidega töös?

Lugemata postitus Postitas Lunor625 »

Tere!
Olen mures,kuna varem pole juhtunud:eilse tundsin,et justkui vähe puhub sooja.Kuna meil on ka ahjuküte lisaks,siis on seadistatud +23 peal tavaliselt.Aga eile oli hilisõhtul toas juba +26 ja ma õnnetuseks lülitasin pumba välja ööseks.Täna ,kui uuesti hommikul siis lülitasin,siis enam HOT ei puhunud.COOL ja DRY korras,töötavad.Praegu panin jahutuse peale ja ligi 10 min.puhub.
Kui suur õnnetus on ja mida teha, kuidas abi saada? Pump paigaldati 1,5 a.tagasi.
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump NOCRIA miinuskraadidega töös?

Lugemata postitus Postitas aare »

Lunor625 kirjutas:... Pump paigaldati 1,5 a.tagasi.
Võiksid ta puldist ja siis ka elektrivõrgust 10-ks minutiks välja lülitada ja siis HEAT rezhiimile tööle panna tavapärasest veidi kõrgemale temp-le (näit 26C). Kui ta 10 min pärast sooja puhuma ei hakka, võta ühendust paigaldajaga, sest garantii peaks kehtima. Vaata hommikul ka välisosa olukorda (kas pole see jääs).
Lunor625
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 06 Jaan 2010, 23:27

Re: Õhksoojuspump NOCRIA miinuskraadidega töös?

Lugemata postitus Postitas Lunor625 »

Tänud soovituste eest.
Käisin väljas, jääs ilmselt pole, ei saa aru hästi,jääpurikad(nurkades) Asub seinal 1,5 m kõrgusel.
Olen toas 10 min oodanud juba,karta on,et HEAT tööle ei hakka-ai anna mingit elumärki praegu.
Meil on Nocria Arctic.
Pumbavaatlus
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Pumbavaatlus »

Oravaonu kirjutas:Pumbavaatlus: Ilmselt tahtsid sa öelda ikka 66w ( mitte kw) ruudule. Jagan Sinu arvamust, et ainult ÕSP küttes peaks aluseks võtma min energiavajaduse ~55W /1ruudule ( see on väga hea soojaidavusega maja puhul) ja mitte lähtuma pumba max küttevõimsusest vaid nominaalsest võimsusest. Ehk siis tõesti FD 35 puhul on see 4KW ( max 6,6) (4000:55= 72) ehk max 70-80 ruutu. Loomulikult võib ka panna pumba kütma 100 ruudust maja, aga siis peab pump tegema normaalsest rohkem tööd. Siis tekkivad välisosa jäätumise ja suurema müra probleemid, ka siseosa peab töötama suurema kiirusega ja siis pole mõtet lootagi seda 22dB(A) saada, sest väiksemal kiirusel lihtsalt ei suuda siseseade vajalikku soojushulka ruumi anda. ........ma pole mingi spetsialist, lihtsalt olen asjast vähemalt nii aru saanud ja üritasin seda järgida omale pumpa valides.
Jah loomulikult on tegu ikka W-ga, lihtsalt trükikurat kribamisel tegi sellest kW. :mrgreen: Eks arvutuste ja tegeliku vajaduse puhul tulevad veel mõned asjad arvesse jah. Ka see, kui sooja tuba tahetakse ja millise müra-mühinaga ollakse nõus leppima. Et helimüra häirivaks ei muutuks, siis paneks kindlasti nominaali arvutusele veel 10-20% varu ka. Ise küll eriti üle 2. astme peal töötamise mühinat pikalt ei kannata ja kusjuures tõesti on FD seeria puhul tegu ühe vaiksema mudeliga. Päeval veel, aga magamise ajal kindlasti mitte. Olen siin vaadanud ühte maja kus on nagu ÕSP-i näitus, oma 6-7 eri firmade mudelit. Külmaga on maja ümber käies tunne, nagu oleks sattunud kopteripolügonile. :rotfl:
Pumbavaatlus
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Pumbavaatlus »

@onusnooker
Kahtlustan, et sellise jäämäe tekkes ongi süüdi aladimensioneerimine. Mitsu 90 m2 tööulatusest tuleks katseliselt mingi 20-30 välja lülitada paariks päevaks ja siis peaks olema näha kas see jäävärk hakkab kaduma. Endal küll märkimisväärset jääd ei ole tekkinud isegi suurema külmaga mitte. Paar väiksemat purikat ühte allserva, teises mingi pisike mügarik, ribid on igatahes kõik puhtad. Kui jääst hakkab ummistus tekkima, siis asi on paha-paha. Efektiivsus pole enam see ja asja hullenedes võib juba pumba tervisele mõjuma hakata..
plont
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas plont »

Mõte liigub ammu juba pumba paigaldamise suunas. Aga, vot, ei oska nagu kuskilt otsast alustada.
Maja on suur. Ülemine korrus ca 100m2 ja alumine 150m2 Kas oleks vaja kahte eraldi pumpa või on olemas ka vastavatele ruutmeetritele üks sobilik? Ja kui paigaldada see trepihalli, esimesele korrusele, kas kütab siis ära ka toad mis asuvad teisel korrusel n.ö. ümber nurga?
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas aare »

plont kirjutas:...Maja on suur...
Kuna pind on suur, tuleks paigaldada ikkagi 2 suht võimsat (näit Fujitsu Nocria 14LBC) õhk/õhk soojuspumpa. Seadmel, mis üksi kataks selle 250 m2 küttevajaduse, oleks kasutegur- COP küllaltki nigel ja siseosa müratase kõrge, kuna peab suure õhuvooga hulga soojust väljutama. Pole optimaalne, kui nii suurel pinnal soojus vaid ühest punktist tuleb. 2 Nocria hind koos paigaldusega jääks 40-42 tuh kr kanti.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Nüüd sai see jää eemaldatud 10L kuuma veega ning lume kaitseks pandud ka plaat aparaadi peale eks paistab kui kiiresti uus jää tekib. :wave:
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

plont mõtles vist õhk-õhk pumpa. Sel juhul on 2 pumpa mõistlikum ja seda juba sooja laialijagamise pärast. Töökindlam on ka, sest kipuvad ikka katki minema. Kui aga üks pump tuleb oluliselt odavamalt kätte siis võib ka sellele variandile mõelda.
vesi väljunditega on tsipa keerulisem, sel juhul tasub ühte võimsamat eelistada.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

piix kirjutas:Mis firmasid soovitate, kes ka Tartus paigaldavad? ABC Kliima, Ventor..kas veel midagi?
Tartus on üks ja ainumas: www.soojuspumbad.com Olen rahul nende tööga :)
Kasutaja avatar
nosy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 182
Liitunud: 02 Dets 2008, 23:34
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas nosy »

Külaline kirjutas:
piix kirjutas:Mis firmasid soovitate, kes ka Tartus paigaldavad? ABC Kliima, Ventor..kas veel midagi?
Tartus on üks ja ainumas: http://www.soojuspumbad.com Olen rahul nende tööga :)
... ja ennast kiitmast ka ei väsi :thumbsup:
Plont
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Plont »

Oskate öelda, kas mõni firma pakub ka järelmaksu?
kohutavalt kurb
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas kohutavalt kurb »

Tere, peale mitmekuist uuringuid ostsin oma maja kütmiseks mudeli: Mitsubishi Heavy Industries inverter-tüüpi õhksoojuspump SRK60ZIX-S/SRC60ZIX-S. Kuid nüüd külmetan. Ma ei saa aru mis toimub? Tänu kaminale olen saanud toas hoida +18 kuni +20 sooja, ilma kaminata aga hommikuks max +15 , välis temp.öösel ei ole nädalajooksul alla -11 olnud. Arvaksin, et ... aga varem oli mul ka soojapump, ja sellega kütsin eelmised 3 talve vabalt. Köetavat pinda ei ole üle 100 m2, kõik on avatud süsteem. Liiga suur raha, et nüüd külmas istuda.
Vasta