Mure katlasüsteemiga

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
abivajajaja
külaline

Mure katlasüsteemiga

Lugemata postitus Postitas abivajajaja »

Tere

Väike probleem on küttesüsteemiga. Kui kütan õlikatlaga, siis keeran akupaagi kraanid kinni ja kõik soojus läheb otse radikatesse. Radiaatorid ilusti soojad. Kui aga soovin raha kokkuhoiu mõttes kütta Viadrus 22 katlaga, siis avan akupaagi kraanid ja hakkan kütma üles akupaaki. Sel ajal temperatuur radiaatorites langeb ja maja jahtub. Köetavat pinda ca. 200m2, akupaagi suurus ca. 2000L. Nagu saan aru, siis kõigepealt kütab katel väikest ringi, siis mingi hetk hakkab kütma akupaaki. Mure aga selles, et 2000L akupaagi kütmiseks 18 kraadi pealt ca. 40 kraadi peale kulub 6 tundi. Alles siis hakkavad ka radiaatorid minema tasapisi soojaks (mitte tuliseks). Kuid maja on juba selle 6 tunniga maha jahtunud ja jahe.

Lugesin foorumi erinevaid teemasi ja osad väidavad, et kütavad sama suure akupaagi üles paari tunniga. Küsimus, et kas kuskil võib olla viga, et kütmisega nii kaua aega läheb. Katla peal olem temperatuuri andur näitab kütmise ajal stabiilselt 80-85 kraadi.

Kas kellegil on samasugune kogemus, et kust hakata otsima viga.

Tänud ette
T.
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Mure katlasüsteemiga

Lugemata postitus Postitas kütja »

Paari tunniga nüüd 2000 liitrit üles ei küta,kuid ülemine ots peaks kuum küll juba olema.Mitme ribiga katel on?Mis pump katla ja paagi vahel on?Kui jämedad torud katlast paaki lähevad?
Külaline
külaline

Re: Mure katlasüsteemiga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Seda ma just mõtlengi, et ülemine ots peaks olema küll piisavalt soe. Ja peale 6h kütmist ainult 40 kraadi on niikuinii vähe.
Katel on 8 ribiga.
Pumba ja torude andmed jään momendil võlgu.

Ise kahtlustan, et viga võib olla 3 Tee's. Et kui väike ring on soe, siis peaks/võiks hakata süsteem kütma radikaid ja alles siis akupaaki. Kas minu mõte või loogika on vale?
Polar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 04 Dets 2012, 22:55
On tänatud: 1 kord

Re: Mure katlasüsteemiga

Lugemata postitus Postitas Polar »

Pane pilt oma süsteemist kui saad.
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Mure katlasüsteemiga

Lugemata postitus Postitas kütja »

Külaline kirjutas:Seda ma just mõtlengi, et ülemine ots peaks olema küll piisavalt soe. Ja peale 6h kütmist ainult 40 kraadi on niikuinii vähe.
Katel on 8 ribiga.
Pumba ja torude andmed jään momendil võlgu.

Ise kahtlustan, et viga võib olla 3 Tee's. Et kui väike ring on soe, siis peaks/võiks hakata süsteem kütma radikaid ja alles siis akupaaki. Kas minu mõte või loogika on vale?
Proovi koputada termokolmikut,mõnikord kipuvad kinni jääma.
must
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 27 Apr 2012, 21:36
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 8 korda

Re: Mure katlasüsteemiga

Lugemata postitus Postitas must »

Süsteem küll vist natuke teine (ühesüsteemne). Mul ka ca 2 m3 vetta ja 8 ribiline Viadrus. Radikad tsirkuleerivad otse akupaagist (väljavõte ülaosaast, ca 2/3 peal). Katla suure ring sissetulek samalt kõrguselt. Radikad lähevad soojaks esimese sületäiega. Kui juurde ei küta, siis kaua soojad ei püsi.
asutimer
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 15 Apr 2012, 23:37
On tänanud: 4 korda

Re: Mure katlasüsteemiga

Lugemata postitus Postitas asutimer »

Terv,
Üks koht mida vaadata on katla-akupaagi vaheline mudakoguja (kui on).
Kui ei aita, siis termoklapi tööd kontrollida. Kas avab või ei?
tom15
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 13 Jaan 2012, 19:59
Asukoht: Pärnu maakond

Re: Mure katlasüsteemiga

Lugemata postitus Postitas tom15 »

tere.
Kas sul on kaks katelt?Üks viadrus ja teine õlikatel?Kas viadruse kütmise ajal õlikatel on ikka tagant ära?
Külaline
külaline

Re: Mure katlasüsteemiga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina oma lolli aruga ei saa asjale üldse pihta :( Kui ma kütaks oma 2000 akupaaki 80--85 kraadiga 6 tundi, siis see oleks juba ammu lõhki. Kuhu see soojus siis kaob?
Siin ikka mõni kell valetab...katla oma näiteks.

taastaja
Külaline
külaline

Re: Mure katlasüsteemiga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Mina oma lolli aruga ei saa asjale üldse pihta :( Kui ma kütaks oma 2000 akupaaki 80--85 kraadiga 6 tundi, siis see oleks juba ammu lõhki. Kuhu see soojus siis kaob?
Siin ikka mõni kell valetab...katla oma näiteks.

taastaja
See ei ole nii. Üleskütmise kiirus oleneb ikka konkreetsest süsteemist. Kui suur on veemaht, akupaagid ja kui võimas katel. Kui kahe tunniga 2000L akupaagi 30pealt 90-ni üles kütaks, siis peaks seal vahel vist sajakilovatine katel olema. Täielik üledimensioneerimine. Ja isegi sel juhul on kaks tundi kahtlane jutt.Korstna soojenemine võtab oma aja, väikese ringi soojenemine jne, parimal juhul nii poole tunni pärast hakkab akupaake kütma algusest võttes.

Mina kütan oma 1100L akupaagi niimoodi üles, et nii ülal kui all on temp võrdne-pea 100C. Ülemine läheb tihtipeale rohkemgi, rekord on olnud 120. Olen nõus, et need ümmargused termomeetrid ei ole kõige täpsemad, aga kontroll spetsiaalse riistapuuga selgitas, et näit erineb 3-5C tegelikust. Nii ülesse kui alla. Lõhkikütmiseks peab su süsteemi surve ületama kordades lubatut. Endal läheb see kütmise lõpus kuskil 2ni ja ükskord, kui täitmiskraani lahti unustasin, siis lükkas sinna trassi surve sisse - ligi 4 bari näitas. 2,5ne kaitseklapp oli kinni jäänud, pärast tegin korda selle. Läbi hakkas ajama hoopis katlast ühe ühenduse vahelt aga akupaak-radikad ei teinud piuksugi selle peale. Korralik malmradikapark ja metalltorud on ka muidugi. Olen kuulnud, et suurtes kortermajades ulatub süsteemi rõhk isegi 10-12 barini, et ka ülemised korterid soojaks saaks.
Vesi keeb
külaline

Re: Mure katlasüsteemiga

Lugemata postitus Postitas Vesi keeb »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Mina oma lolli aruga ei saa asjale üldse pihta
taastaja
Ülemine läheb tihtipeale rohkemgi, rekord on olnud 120.
Ei tea mis koostisega see vesi on mis isegi +120*C juures keema ei lähe. Avalda saladus, saaks omal ka akupaagi +150*C kütta siis ei pea iga nädal tuld tegema.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Mure katlasüsteemiga

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Pane aga rõhku juurde. http://www.engineeringtoolbox.com/boili ... d_926.html Sealt näeb, et 10 bar puhul saaks kuskil 150 kraadiga majandada küll.
Vesi keeb
külaline

Re: Mure katlasüsteemiga

Lugemata postitus Postitas Vesi keeb »

Otsin mõistliku hinnaga VEDELGAASI MAHUTIT 2,7M3 ja kas keegi kuskil müüb katelt eramajale mis kannataks 20bar´i. Soov valmistada katlasüsteem, mida poleks vaja iga nädal kütta.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Mure katlasüsteemiga

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kus kandis elad? Teaksid naabrid oma kindlustuslepingud üle vaadata ja ekstreemsuste huvilised saaksid ehk su "süsteemi" õppeeesmärgil vaatamas käija.
Külaline
külaline

Re: Mure katlasüsteemiga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ega katel pea kannatama 20 baari. Pane omale termaalõli katel ja süsteem, saad rõhuvabalt kõrgeid temperatuure. Radikatesse lased muidugi läbi soojusvaheti norm parameetritega soojuskandja, muidu põletad ennast vastu küttekehasid lihtsalt ära.
Vesi keeb
külaline

Re: Mure katlasüsteemiga

Lugemata postitus Postitas Vesi keeb »

Elan ridaelamus, keskmises boksis katlaruum asub keldris, kui kunagi katlasüsteemi valmis saan siis enne käivitamist kutsun vaatama.
abivajajaja
külaline

Re: Mure katlasüsteemiga

Lugemata postitus Postitas abivajajaja »

tom15 kirjutas:tere.
Kas sul on kaks katelt?Üks viadrus ja teine õlikatel?Kas viadruse kütmise ajal õlikatel on ikka tagant ära?

Tere

Jah, õlikatel on sel ajal tagant ära, kui Viadrusiga kütan. Õlikatlaga ei küta ka akupaaki(kraanid on kinni). Kui hakkan Viadrusiga kütma, siis õlikatel välja ja akupaagi kraanid lahti. Siis kohe jahtuvad ka radiaatorid maha. Ja nagu kirjutasin, siis selleks, et saada uuesti radikad soojaks, kulub ikka päris pikka aeg.

3-Tee tundub, et töötab, sest seda näppides, kuulsin, kuidas torudes käis väike veesolin, ehk midagi seal ikkagi muutus ringluses.

Katla temperatuuri andur võib küll valetada, kuid hästi ei usu, sest katlast väljatuleva toru peale ikka kätt panna ei saa. Liiga kuum on.

Asi, mille avastasin on, et akupaagi kõige alumise toru kuulkraani vars on keeratud kõveraks, ehk äkki ei ole see avatud täiesti ja siis ei saa ka ringlus toimuda? Õige või vale?
Külaline
külaline

Re: Mure katlasüsteemiga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui käepide on kõver, siis kas keegi eelnevalt selle valele poole väänanud või lihtsalt mingil põhjusel kuulkraan kinni jäänud. Osadel kehvadel ongi käepidemed suhteliselt pehmed ja ei käi korralikult juba uuest peast. Krudi aga käsik maha ja vaata korralik asemele-mõni kraan sul seal ikka veel peaks olema ju. Kui samasugused soolikad on, siis proovi korralike minikruustangide või kullinokkadega ettevaatlikult ja õigele poole pöörata. Kui ei õnnestu või endal niipalju käsi otsas pole, siis spetsialist koos vastavate riistapuudega vaja kutsuda. Kui korralikku ringlust suunal paak-katel pole, ei saagi loota, et seda ülesse kütta saaks. Samas, kuhu kaob soojus peale mitmeid tunde kestvat kütmist? Katel peaks väga kuumaks minema ju? Mystique. Radikad lähevad külmaks aga seepärast ilmselt, et suur ring hakkab akupaagist jahedat vett saama ja see vähenegi soojus mis seal oli, lahustub akupaagis. Arvatavasti kui akupaak 2000L, siis radikate-torude maht u.200L või nii. Vee ringlust võib mõjutada veel nagu eelnevalt mainiti täis mudakoguja, õhk pumbas, või mingi muu ummistus kuskil. Praegu lähevad ilmad muidugi soojemaks ja ehk polegi rohkem eriti kütta vaja. Eks naine vaatab ka juba kahtlaselt, kui iga õhta mees katlamajja ära kaob ja väidetavalt seal midagi parandab.:jooma
Vasta