Maaküttega rahul????

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
warm house
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 13 Dets 2011, 22:12

Maaküttega rahul????

Lugemata postitus Postitas warm house »

Tere.

Leidub siit foorumist ka inimesi kes pole maasoojuspumbaga rahul? Et kahetseb et tegi sellise valiku et pai just maasoojuspumba. Et oleks pidanud valima hoopis mingi teise lahenduse. Siit foorumist loen aint et kõik on rahul, kuid äkki keegi kahetseb ka?
siimsusi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 10 Jaan 2012, 20:53
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Maaküttega rahul????

Lugemata postitus Postitas siimsusi »

Oma olemuselt on ju maaküte väga hea mugavuskütte liik!
Mitte rahul olla saab ainult siis, kui seade, paigaldus, arvutused vms. on s-----i tehtud.
See mu isiklik arvamus.
Ise olen 7,5 aastat kasutanud ja rahul.
Külaline
külaline

Re: Maaküttega rahul????

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina ei ole rahul ja täna ma seda kulutust ei teeks. Garantii sai läbi ja kohe tuli remondi peale kulutusi teha. Aga mis saab sellest kastist 10 aasta pärast?
Täna on ju selge, et mõtekam on maakütte (uue väikeauto hind) väljaehitamiseks kuluv raha paigutada paremasse soojustusse ja akendesse. Midagi madalenergia maja laadset.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maaküttega rahul????

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas:Mina ei ole rahul ja täna ma seda kulutust ei teeks. Garantii sai läbi ja kohe tuli remondi peale kulutusi teha. Aga mis saab sellest kastist 10 aasta pärast?
Täna on ju selge, et mõtekam on maakütte (uue väikeauto hind) väljaehitamiseks kuluv raha paigutada paremasse soojustusse ja akendesse. Midagi madalenergia maja laadset.
Oeh, eks me kõik ole mingil määral reklaami ohvrid ja tagantjärgi targad. Ei erine sinust ja teeks paljud asjad "targemalt", aga mul isiklikult on üks "väike viga"- nimelt ei suuda olla kõiges tark.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
pimeroolis
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 06 Sept 2008, 10:37
On tänatud: 1 kord

Re: Maaküttega rahul????

Lugemata postitus Postitas pimeroolis »

...jah rahul muidugi. Kulutused väiksed, väljaarvatud muidugi soetamine. Tundub olema suht töökindel (Wiessmanni pump) ja muretu, peaaegu unustad ta olemas olu. Mis niikui mulle just tähtis, et ei ole seotud maja kütmisega, võin minna siis kui meelde tuleb ja tulla siis kui sobib... Ei pea hakkama kedagi paluma asja järgi vaatama. Hoolde poolest ka vähenõudlik, noh kontuuride filtritele ja survetele võib aeg ajalt pilgu peale visata. Kindlasti ei loe ennast reklaami ohvriks. Valisin pumbagi mitte odavamate seast. Soomlased tegid projekti ja käisid ka paigaldamas. Noh mulla ja betoonitööd kohalike kuttide tehtud... Muidugi ei ole mõtet paigaldada seda süsteemi kuhugi korralikult soojustamata või vigadega tehtud ehitisse ja loota, et see teeb imet. Ei tee ja kindlasti tuleb lasta teha asjatundjatel! Teeseeise meetodil asi suurema tõenäosusega ei õnnestu ja hakkab elektrit raiskama ja ei küta maja ära. Kuna kogu teema on terviklik projekt sisaldab maja ehituslikud iseärasused, põrandakütte, pumbad, maakontuuri...jne. Kui keegi küsib, kas tasub siis ütlen, et kindlasti aga ärge tehke seda ise...noh kui just ise spets sel alal ei ole
Janusz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 08 Juul 2012, 19:23

Re: Maaküttega rahul????

Lugemata postitus Postitas Janusz »

Just. Ei teagi, kuidas ei oleks maaküttega võimalik olla rahul. Hea küll, algne investeering on üpriski kulukas (tuleb ikka kindlustada, et ikka korralikult tehtud saaks), aga pärast tasub kuhjaga ära. Et jah, korralik, töökindel pump olemas, siis oled edaspidi igasugusest vaevast prii.
küsitav
külaline

Re: Maaküttega rahul????

Lugemata postitus Postitas küsitav »

tasub kuhjaga ära ?

võtaks siis ikka selle soetusmaksumuse, igakuised elektrikulud, hooldused ja remondid
ja vaataks siis millal see tasuvus tuleb.

jah on mugav ja hea ja muretu EHK kui ÄKKI on läinud õnneks.
samas on suur võimalus saada kehva projekt, kehva tegija, kehva masin või nende komplekt. jne.
sellise asja ehitamisel on mõistlik kulutada palju aega ja teha kaalutletud otsus
linni
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 216
Liitunud: 07 Sept 2006, 14:41
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Maaküttega rahul????

Lugemata postitus Postitas linni »

küsitav kirjutas:EHK kui ÄKKI on läinud õnneks.
See kehtib muideks igal elualal. Ahjumeister on olnud koba ja ahi ei tõmba ning ajab suitsu sisse. Ökomajale oled palganud töömehed, kes vaikselt su soojustuse tuuri on pannud.

Tutvusringkonas on mõned, kes üritasid kopikat kokku hoida, soetasid Aasias valmistatud pumba ja nüüd kurdavad kõrgete küttearvete üle. Korraliku tootja ja korraliku paigaldaja puhul ei ole küll nurinat kuulda olnud. Enda pump käib nagu kellavärk seitsmendat aastat.
aivar00
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 253
Liitunud: 23 Nov 2007, 20:33
On tänatud: 3 korda

Re: Maaküttega rahul????

Lugemata postitus Postitas aivar00 »

Koonerdamine ei ole kunagi kokkuhoid olnud. Lisaks millega mõõta enda mugavust ja heaolu? Kas meetriga, kiloga või äkki hoopis euroga? Kes nendele küsimustele oskab vastuse anda, las see siis targutab edasi. Need kes aga räägivad mingist tasuvusaja arvutustest - äkki olete tähele pannud sellist asja, et lisaks elektri hinna muutustele muutuvad ka gaasi ning küttepuude hinnad... Kütteõli ja autokütuse hinnast parem ei räägigi.
Iseküsimus kui sul on oma mets kohe aia taga ning metsas lõigatud puud tood koju käsikäruga.
Olen sellega nõus, et alginvesteering on tõesti suur. Isegi kui mõni tark saab rehnuti järgi tasuvusajaks kasvõi 50 aastat- olgu pealegi see tema rõõm. Ehk oskab too inimene siis pakkuda ka maakütte maksumusest (- pakutava kütte väljaehituse ja ekspluatatsiooni kulud) alles jäänud rahasummale investeerimiskoha, milline teeb mind selle "tasuvusaja" jooksul siis rikkaks...
Isiklikult kahtlen selles väga. Pigem ikka investeering nr. 1 on elamise korralik soojustamine ja seejärel alles kütteliigi valik vastavalt võimalustele ning soovidele. Minul töötab 2008 aastast ja olen sigarahul. Ainuke asi milline otsad andis oli pumbas 1 tsirkulatsiooni pump. Ning väidetavalt on see erandjuhus. Kompressoril garantii 10 aastat ning selle ajaga kui too läbi saab on pumba mudel juba suure tõenäosusega moraalselt vabanenud.
Külaline
külaline

Re: Maaküttega rahul????

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Maaküte on puhas elektri küte, mida on kulukas välja ehitada. Suurema maja puhul ehk on mõtet selline kulutus teha, aga enda 145m2 kahe korruselise kogu maja soojustus ja aknad said nii head, et kui läksin pumpa uurima,siis tuli välja, et nii väikese küttevajadusega majale polegi pumpa. Kõige väiksem pump oleks ka tuntavalt üle vajaduste. Oleks siis kogu süsteemi väljaehitamise maksumus ka poole odavam, aga ei. Igaljuhul täna uue maja puhul soojustage palju jõuate, :D sest 15 aastaga ei juhtu hea ja õige soojustusega midagi, aga kalli maakütte peate osaliselt välja vahetam, samas maja suur kütte vajadus jääb ikka alles. Pikas plaanis on täna soojustu odav ja tulevikus küte veel kallim.
Külaline
külaline

Re: Maaküttega rahul????

Lugemata postitus Postitas Külaline »

aivar00 kirjutas:Koonerdamine ei ole kunagi kokkuhoid olnud. Lisaks millega mõõta enda mugavust ja heaolu? Kas meetriga, kiloga või äkki hoopis euroga? Kes nendele küsimustele oskab vastuse anda, las see siis targutab edasi. Need kes aga räägivad mingist tasuvusaja arvutustest - äkki olete tähele pannud sellist asja, et lisaks elektri hinna muutustele muutuvad ka gaasi ning küttepuude hinnad... Kütteõli ja autokütuse hinnast parem ei räägigi.
Iseküsimus kui sul on oma mets kohe aia taga ning metsas lõigatud puud tood koju käsikäruga.
Olen sellega nõus, et alginvesteering on tõesti suur. Isegi kui mõni tark saab rehnuti järgi tasuvusajaks kasvõi 50 aastat- olgu pealegi see tema rõõm. Ehk oskab too inimene siis pakkuda ka maakütte maksumusest (- pakutava kütte väljaehituse ja ekspluatatsiooni kulud) alles jäänud rahasummale investeerimiskoha, milline teeb mind selle "tasuvusaja" jooksul siis rikkaks...
Isiklikult kahtlen selles väga. Pigem ikka investeering nr. 1 on elamise korralik soojustamine ja seejärel alles kütteliigi valik vastavalt võimalustele ning soovidele. Minul töötab 2008 aastast ja olen sigarahul. Ainuke asi milline otsad andis oli pumbas 1 tsirkulatsiooni pump. Ning väidetavalt on see erandjuhus. Kompressoril garantii 10 aastat ning selle ajaga kui too läbi saab on pumba mudel juba suure tõenäosusega moraalselt vabanenud.
Kilo ei ole mõõtühik. Kilo tähendab lihtsalt tuhandet.
Vasta