Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
perdono
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 20 Jaan 2018, 08:47

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas perdono »

Altherma 3 8kw ja vesipõrandaküte.
Palju vôi mitte aga võrdluseks niipalju ,et tuttaval 120 ruutu köetav pind ,vesipõrandaküte, praegu kogu ööpäevane elektri tarbimine majas 30kw
sko1984
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 25 Nov 2019, 14:02
On tänanud: 5 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas sko1984 »

Vahetan endal samuti ioon küte pumba Õhk- vesi vastu. Maja 150 ruutu. Praegu vaatasin tarbimine ca 50-60 kilo päevas. Kasutan ainult öösiti siis kui elekter on odav. Kui on alla 5 kraadi siis kasutan kaminat ka. Majas külm. Teisel korrusel magamistoas 17 kraadi. Septembri kuu arve oli 150 euri, oktoobrii kuu samuti 150 kuid 8 paeva ma olin ära ning ei kütnud. Novembri eest vähemalt 200 peaks tulema.
Sain siis hinnapakkumised

1) Daikin Altherma 3 EHBX08DA9W/ERGA08DV 8 kW
https://soojuspumba.ee/wp-content/uploa ... g-2018.pdf
7500-8000 euri

2) Fujitsu High Power: soojuspump - hüdromoodul: WSYK160DC9/ WOYK112LCT 10.8kW
https://www.abckliima.ee/tooted/ohk-ves ... 869?f2=108
8400 euri

3)Panasonic Õ/V soojuspump KIT-WXC09H3E8
https://www.bestair.ee/toode/ohk-vesi-s ... wxc09h3e8/
Kõige odavam 6690 euri nin ainuke millel 5 aasta garantiid nii pumbale kui välisosale.

Äkki keegi oskab soovitada mis oleks parim hinna kvaliteedi suhtes.
pasteet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 29 Veebr 2012, 19:15
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas pasteet »

Võta,mis odavamalt kätte tuleb,pole neil suurt vahet,põhiline et mingit noname asja ei võta,endal 3 aasta fujitsu 10.8 ja väga rahul
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Võta nimekirjast esimene, siis oleks hea kommentaare lugeda hiljem kui juba kasutad :) Omal ka Daikin plaanis. Ilmselt sellest nimekirjast valikski 1 või 2
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas keemik »

Kas need eespool toodud kolm hinnapakkumist olid koos paigalduse ja käibega (võtmed kätte)?
cpt Jack
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 10 Okt 2010, 21:28

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas cpt Jack »

Samsung EHS Gen5 pumpade kohta oskab keegi midagi head või halba kirjutada?
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 805
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas xil »

Neid on nii split kui mono variante. Neil on teiste tootjatega sarnased tehn. näitjad, kuid hind on odavam. Eriti mono variandi hind, mis on kuskil poole odavam, kui ise paigaldada (torutööd oskavale ja veits elektriinstallatsiooniga kokku puutunud inimesele pole keeruline).
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

onusnooker kirjutas: 08 Apr 2019, 13:04 Messil nt eraldi seisva boileriga Bosch komplekt nt oli odavam... hinnavahe jämedalt vist kuni 1000€ täpselt ei uurinud ka kuna Boschi toodet oma majja ei plaani.
Ära kunagi ütle ei iial :D :jooma

Praegu nt on mõte Bosch suunal compress 7000 vms ta nüüd on, kahju et pakkumist enam ei leia seda messi oma.
Niipalju kui ma ise võrdlesin andmeid siis on need vähe paremad Daikin 3 omadest vist pea 10% efektiivsem -kui just valesti ei vaadanud v võrrelnud.
Samas mõnede tuttavate kes kütte teemaga kokku puutuvad siis ei tulnud just Bosch kohta just lõpuni häid sõnumeid = vastuseid ma ka ei saanud "miks" küsimise peale, et mis siis jama on.

Miks bosch pumpadest nii vähe juttu siin teemas on? Kas nende omanikud ei käi siin w... :D
pasteet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 29 Veebr 2012, 19:15
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas pasteet »

Ma ei tea kuidas tänasel päeval,aga mõned aastad tagasi oli Bosch i pumpadega probleeme,järelteenindus oli ka kehv tagasihoidlikult öeldes,mina Boschi ei ostaks,valikut ju on küll
perdono
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 20 Jaan 2018, 08:47

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas perdono »

bosch on hea ,kallis ja kapriisne.
mitsubishil nt uuendusega mudel ecodan c ,kahel tuttaval olemas ja väga rahul ,
kui täna valikut tegema peaks siis ise valiks kolme vahel ,daikin ,mitsu või nibe
rocker
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Juun 2015, 21:55

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas rocker »

Kas Daikin Altherma 3 menüüst nähtav elektri tarbmise kulu vastab ka reaalselt tarbitule?
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2777
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas trebla »

mul on Alltherma EHBX08CA ja esimesed kuud algselt oli arvesti toitel ees.
Tarbitav elekter vastas küll . Väljaantava soojuse kontrollimise jaoks pidanuks soojusarvesti olema.
Diiler
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 11 Sept 2014, 23:25

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas Diiler »

onusnooker kirjutas: 13 Dets 2019, 20:50
onusnooker kirjutas: 08 Apr 2019, 13:04 Messil nt eraldi seisva boileriga Bosch komplekt nt oli odavam... hinnavahe jämedalt vist kuni 1000€ täpselt ei uurinud ka kuna Boschi toodet oma majja ei plaani.
Ära kunagi ütle ei iial :D :jooma

Praegu nt on mõte Bosch suunal compress 7000 vms ta nüüd on, kahju et pakkumist enam ei leia seda messi oma.
Niipalju kui ma ise võrdlesin andmeid siis on need vähe paremad Daikin 3 omadest vist pea 10% efektiivsem -kui just valesti ei vaadanud v võrrelnud.
Samas mõnede tuttavate kes kütte teemaga kokku puutuvad siis ei tulnud just Bosch kohta just lõpuni häid sõnumeid = vastuseid ma ka ei saanud "miks" küsimise peale, et mis siis jama on.

Miks bosch pumpadest nii vähe juttu siin teemas on? Kas nende omanikud ei käi siin w... :D
Näe, üks mees olemas kes õ-v Boschi kasutab.
9 kw.Bosch 6000 int.veeboiler 190l.Maja 160m² 2korrust,põrandaküte,toas 23-24°Dets.kulu 900kwh.(100eur).Kahjuks ei oska õelda palju pump tarbis,see siis kogu maja tarbimine.Pole veel 4aasta jooksul järelteenust vaja läinud,nii et ei oska selle poole pealt kaasa rääkida.
perdono
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 20 Jaan 2018, 08:47

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas perdono »

900 kwh tundub ikka natuke liiga ,väljas pole külma ollagi ,okei see ei ole ainult küte aga siiski
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas elektron »

perdono kirjutas: 08 Veebr 2020, 17:35 900 kwh tundub ikka natuke liiga ,väljas pole külma ollagi ,okei see ei ole ainult küte aga siiski
160 ruuduse maja kohta on see pigem aus reaalsus.

Mul läheb, talvel 60 ruuduses korteris 700kw/h. Kütan peamiselt ahju ja pliiti. Lisaks on õhk-õhk pump, veeboiler, ja otse-elektriga põrandaküte vannitoas.
Naabril samasuguses korteris läheb ka külmal talvel ca 700kw/h, tal on õhk-vesi, mis toidab põrandakütet ja teeb sooja vett - kusjuures ta elab suhteliselt jahedamapoolses elamises.
tonu155
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 04 Okt 2012, 18:47
On tänanud: 2 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas tonu155 »

Minagi olen otsimas head lahendust 240m2 hoone jaoks. Maakütet panna ei soovi kuna piirkonnas pole pinnas sobiv ning siis tuleks kollektortoru liiga palju, samuti ka seadmed on oluliselt kallimad. Seega otsustasin, et uurin õhk-vesi küttelahendusi. Lasin teha hoonele kütteprojekti, saadi tulemuseks hämmastavad 6,8kW küttevajadust (projekt tehti algselt pelletkatlale). Samas eraldi seletuskirjas, et kütte ja tarbevee vajadus on 4-15kW. Eks sõltub ilmselgelt ka hooajast.

Praegu pakuti:
Panasonic 9kW KIT-WXC09H3E8
Atlantic Alfea Excellia A.I TRI 11kW
Bosch Compress 7000 iAW 13kW
Atlantic Alfea Excellia A.I. TRI 16kW
Daikin Altherma 3 BlueEvolution 8kW

Iroonilisel kombel hüppavad pakutavate seadmete võimsused üles-alla 7kW võrra. Katsu sa siis teha otsus, milline neist on kõige mõistlikum. Sama teema ka muude osadega. Kes paneb akupaagiga, kes ilma ja tuli ka info, et akupaagi mitte paigaldamisel puudub lausa tootegarantii. Lisaks räägitakse madalate temperatuuride puhul suurest elektrikulust.

Sellise virr-varri juures tekib kaalutletud kahtlus, kas see on nüüd konkurentsisõda mida iga kliendi puhul tehakse või pigem on teadmised erinevad. Lõpptarbijana tekitab hirmsasti tunde, et lihtsam on panna hoopis pelletkatel ning selle järelt koristada kui soojuspumpade müüjatega väidelda ja hinnasõda mängida.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Õhk pumpadel on kõigil see viga küljes, et mida külmem välistemperatuur, seda suurem elektrikulu. Aga mida soojem on talv seda vähem seda olukorda tekib. Kui kardad siis osta pelleti variant. Ega viimane hooldevaba pole - põleteid tuleb puhastada, tuhk välja tassida ja pelletid sisse laadida. Pole küll tappev aga töövaba ka mitte.
Akupaaki nõudvad müüjad saadaks kuradile. Kui nende pump on nii vilets, et läheb ilma paagita töötamisest rikki siis tõesti ei ostaks sellist kehva seadet.
tonu155
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 04 Okt 2012, 18:47
On tänanud: 2 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas tonu155 »

Kalvis kirjutas: 09 Veebr 2020, 11:49 Õhk pumpadel on kõigil see viga küljes, et mida külmem välistemperatuur, seda suurem elektrikulu. Aga mida soojem on talv seda vähem seda olukorda tekib. Kui kardad siis osta pelleti variant. Ega viimane hooldevaba pole - põleteid tuleb puhastada, tuhk välja tassida ja pelletid sisse laadida. Pole küll tappev aga töövaba ka mitte.
Akupaaki nõudvad müüjad saadaks kuradile. Kui nende pump on nii vilets, et läheb ilma paagita töötamisest rikki siis tõesti ei ostaks sellist kehva seadet.
Tänan sind soovituste eest. Ka mina ei ole aru saanud sellest akupaagi vajalikkusest. Põhimõte on ju iseenesest õige, teha korraga rohkem sooja ja siis justkui "puhata" pikemalt. Teisalt ma ei ostagi seda seisma vaid "tööd" tegema. Ma saan aru, et ei ole mõtekas võtta integreeritud tarbevee boileriga, vaid eraldiseisvana. Seda ilmselt eelkõige hilisema ekspluatatsiooni eesmärgil.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas ping »

tonu155 kirjutas: 09 Veebr 2020, 12:19
Kalvis kirjutas: 09 Veebr 2020, 11:49 Õhk pumpadel on kõigil see viga küljes, et mida külmem välistemperatuur, seda suurem elektrikulu. Aga mida soojem on talv seda vähem seda olukorda tekib. Kui kardad siis osta pelleti variant. Ega viimane hooldevaba pole - põleteid tuleb puhastada, tuhk välja tassida ja pelletid sisse laadida. Pole küll tappev aga töövaba ka mitte.
Akupaaki nõudvad müüjad saadaks kuradile. Kui nende pump on nii vilets, et läheb ilma paagita töötamisest rikki siis tõesti ei ostaks sellist kehva seadet.
Tänan sind soovituste eest. Ka mina ei ole aru saanud sellest akupaagi vajalikkusest. Põhimõte on ju iseenesest õige, teha korraga rohkem sooja ja siis justkui "puhata" pikemalt. Teisalt ma ei ostagi seda seisma vaid "tööd" tegema. Ma saan aru, et ei ole mõtekas võtta integreeritud tarbevee boileriga, vaid eraldiseisvana. Seda ilmselt eelkõige hilisema ekspluatatsiooni eesmärgil.
Akupaak/puhverpaak (kuidas mingi kaubajuut nimetab) on vajalik sulatustsüliks vajaliku energia võtmiseks.

Tähelepanu tasub pöörata "kütteseadme koguvõimsuse" (soojuspump+elektriküttekehad) ja "soojuspumba soojusväljastusvõimsus" (ilma el lisakütteta) numbritele. Need numbrid võimaldavad näidata 6kW soojuspumba koguvõimsust, 10kW el tenni abil, 16kW koguvõimsusena.

Ja MIN seadme lubatav käivitustemperatuur. Näiteks MIN -15C ei oleks sobilik Tartu kanti kuna seal esineb külmemaid ilmu.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

tonu155 kirjutas: 09 Veebr 2020, 11:35 Minagi olen otsimas head lahendust 240m2 hoone jaoks. Maakütet panna ei soovi kuna piirkonnas pole pinnas sobiv ning siis tuleks kollektortoru liiga palju, samuti ka seadmed on oluliselt kallimad. Seega otsustasin, et uurin õhk-vesi küttelahendusi. Lasin teha hoonele kütteprojekti, saadi tulemuseks hämmastavad 6,8kW küttevajadust (projekt tehti algselt pelletkatlale). Samas eraldi seletuskirjas, et kütte ja tarbevee vajadus on 4-15kW. Eks sõltub ilmselgelt ka hooajast.
Kas see on uus ja hästi soojustatud maja (nt milline on välisseina läbilõige ja palju on lae peal soojustust)?
Küttevajadus võimsusena 6,8 kW 240 m2 majale ei ole just palju pakutud. Siis on majal ka mingi väga hea energiaklass?
4-15 kW võib olla mõistetav selliselt et soojema ilmaga ning suvel vaja soojusvõimsust 4 kW aga talvel külmaga ja vannivee soendamise ajal kuni 15 kW. Kas majas on vann, bassein või muud sellist?

Pakkumisi saab vaadata ka statistilises mõttes ehk nagu mingeid suvalisi statistilisi väärtusi. Nt nagu stiilihinded suusahüpetes, kõige väiksem ja kõige suurem kohtuniku hinne jääb välja. Ehk tõde on kuskil keskel. Kuna esialgu on küsimusi õhus siis ka ei tea milline pakutud arv õigem on. 8 on vaevalt õige kui tegemist pole passiivmaja sarnase ehitisega, 15 oleks reaalne sellistel 90 nendate ja varasematel majadel. Kindlasti on ka suured aknad nii et pigem võiks otsida kus kohast 6,8 tuleb.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
tonu155
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 04 Okt 2012, 18:47
On tänanud: 2 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas tonu155 »

Coolhouse kirjutas: 09 Veebr 2020, 14:06
Kas see on uus ja hästi soojustatud maja (nt milline on välisseina läbilõige ja palju on lae peal soojustust)?
Küttevajadus võimsusena 6,8 kW 240 m2 majale ei ole just palju pakutud. Siis on majal ka mingi väga hea energiaklass?
4-15 kW võib olla mõistetav selliselt et soojema ilmaga ning suvel vaja soojusvõimsust 4 kW aga talvel külmaga ja vannivee soendamise ajal kuni 15 kW. Kas majas on vann, bassein või muud sellist?
Tegemist renoveeritava hoonega mille seina paksust kokku 556mm. Katus 428mm. Ju see energiaklass on tõesti hea. Eks ikka vann olemas nagu igas suuremas majas.
Coolhouse kirjutas: 09 Veebr 2020, 14:06 Pakkumisi saab vaadata ka statistilises mõttes ehk nagu mingeid suvalisi statistilisi väärtusi. Nt nagu stiilihinded suusahüpetes, kõige väiksem ja kõige suurem kohtuniku hinne jääb välja. Ehk tõde on kuskil keskel. Kuna esialgu on küsimusi õhus siis ka ei tea milline pakutud arv õigem on. 8 on vaevalt õige kui tegemist pole passiivmaja sarnase ehitisega, 15 oleks reaalne sellistel 90 nendate ja varasematel majadel. Kindlasti on ka suured aknad nii et pigem võiks otsida kus kohast 6,8 tuleb.
Hoonel siiski suuri aknaid pole, pigem on jälgitud hoone algset arhitektuurset lahendust ning puuduvad maast-laeni aknad.
Põhiline suurim arusaamatus ongi minu jaoks pigem see, et kui pakkujatele esitatakse projekt koos vajaliku dokumentatsiooniga siis vastu tuleb pakkumisi erinevates suurustes. Kui ma hindasid vaatan siis probleem pole selles, et kas üks seade on võimsam kui teine sest lõpuks hinnavahe ei ole just selline mis võtaks tõsiselt mõtlema, vaid see arusaam, et millises kohas asetseb tõde. Lihtsaim mõtteviis on ju selline, et mida võimsam seda parem, samas pruugib see hiljem kuidagi teisiti tagasi maksta.
tonu155
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 04 Okt 2012, 18:47
On tänanud: 2 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas tonu155 »

ping kirjutas: 09 Veebr 2020, 13:18
Akupaak/puhverpaak (kuidas mingi kaubajuut nimetab) on vajalik sulatustsüliks vajaliku energia võtmiseks.

Tähelepanu tasub pöörata "kütteseadme koguvõimsuse" (soojuspump+elektriküttekehad) ja "soojuspumba soojusväljastusvõimsus" (ilma el lisakütteta) numbritele. Need numbrid võimaldavad näidata 6kW soojuspumba koguvõimsust, 10kW el tenni abil, 16kW koguvõimsusena.

Ja MIN seadme lubatav käivitustemperatuur. Näiteks MIN -15C ei oleks sobilik Tartu kanti kuna seal esineb külmemaid ilmu.
:hello:
Seega siiski on akupaak oluline? :D Ilma selleta seda sulatustsüklit tehtud ei saa ja mida...läheb katki?

Kust seda lubatavat käivitustemp. veel vaadata saab?
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Mul on maja ca 163m2(mõõdetud põrandapind) ja mulle pakuti ka Daikin Altherma 3 -8kw, ma ei kujuta ette et 240m2 majale sama pakutakse või siis pakuti mulle liiga võimsat... Mul laes kaldosad 450mm ja horiontaalosas pea 800mm soojustust, seinad on lahjemad, ca.480mm lõige, sisu on Aeroc.
tonu155
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 04 Okt 2012, 18:47
On tänanud: 2 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas tonu155 »

Ega ei saagi kahte hoonet kõrvuti panna ja neid m2 põhiselt võrdlema hakata. Iga hoone on individuaalne ning lõpptulemus sõltub kindlasti paljudest detailidest. Arutelu põhimõte on ikkagi see, et saada kasutajate teadmisi ja kogemusi erinevat tüüpi mudelite korral ning arvamusi kus see mõistlikuse ja mõtetuse piir jookseb (rahaline osa). Siin on ilmselgelt koos nii lõpptarbijad, müüjad kui ka paigaldajad. Loodetavasti saab nende koosluses mingit infot milline võiks olla mõistlikuim ning kogemustel põhinev parim seade.

Mina olen selle valimisega hädas kuna teadmiseid napib soojuspumpade osas ning internetist otsides on väga keeruline teha erinevatel mudelitel mingeid võrdlusi. Otse müüja poole pöördudes on kõik teised halvad ja ainult nemad parimad, see kahjuks pole piisav argument 8-10tuh väljamineku jaoks.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas ping »

tonu155 kirjutas: 09 Veebr 2020, 17:28
Coolhouse kirjutas: 09 Veebr 2020, 14:06 ... 4-15 kW võib olla mõistetav selliselt et soojema ilmaga ning suvel vaja soojusvõimsust 4 kW aga talvel külmaga ja vannivee soendamise ajal kuni 15 kW. Kas majas on vann, bassein või muud sellist?
...Tegemist renoveeritava hoonega mille seina paksust kokku 556mm. Katus 428mm. Ju see energiaklass on tõesti hea. Eks ikka vann olemas nagu igas suuremas majas. ...
Kui 4 inimest tahab ühel õhtul vannis käia (4x300L=1200L sooja vett) ja kui on veel suure veekuluga dužžid, siis ületab sooja vee tegemiseks vajalik päevane energiatarve oluliselt hoone soojendamiseks vajaliku energiatarbe.
Mõistlik on arvutada, et kui suurt energiahulka on oma mugavuste jaoks vaja.

Kas hinnapäringuid tehes seati müüjale ka eeltingimus, et millist temperatuuri peaks ostetav kütteseade (näiteks) -20C välistemperatuuri juures suutma sisetemperatuurina hoida? (Kas +18C või +28C?)

:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta