maasoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
warm house
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 13 Dets 2011, 22:12

maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas warm house »

Tere.

On keegi nendega kokku puutunud ja teab nende kvaliteeti.

http://www.soojustehnika.ee/et/taxonomy/term/1/all
Hansascreen
külaline

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Hansascreen »

Tere, soovitan helistada meile. Võimaldame tutvuda klientidega ja kuulda nende arvamust paigaldatud seadmete osas.Ootan Teie kõnet.
Head uut aastat!
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Võib-olla on head asjad, aga ise küll ei julgeks elamus nii olulise asjaga katsetada...Ühel lehel nägin, et neil vist 10..a kogemust... Pigem valiks pikkade traditsioonidega soojuspumba tootjate vahel (rootslaste hulgast), rohkem kindla peale minek ma arvan. IMHO.
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Omal ka plaanis sellel aastal kas kevadel või sügisel maasoojuspump panna. Uurides seda foorumit ja kuulates tuttavate kogemusi, siis seni on sõelale jäänud Nibe ja Thermia.. aga esialgu kaldun esimese poole. Uued asjad võivad küll olla nn head ja odavamad, aga tahaks nn kindlapeale välja minna ja ei julge sellise asjaga katsetama hakata. Pump maksab ju ikka tuhandeid eurosid, mitte sadasid, et võiks katsetada ja vahetada neid.
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Hetkel siis sõelal Nibe 1245, Thermia diplomat ja CTC EcoHeat 310...... majas 160 ruutu köetavat pinda ja 100% radiaatorküttega. Milline neist oleks parim....?
Külaline
külaline

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

miks buderust ei vaata?
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Külaline kirjutas:miks buderust ei vaata?
vaatasin, aga siin foorumis on see pump ehk õigemini selle müüjad kõvasti sarjata saanud viewtopic.php?f=9&t=19210

lisaks hetkel aktiivne reklaamikampaani meenub mulle aastatd tagasi ühe firma poolt tehtud aktiivset reklaamikampaaniat Panasonic õhksoojuspumba kohta, mis nagu hiljem selgus, polnud just parim......

hetkel tundub nagu uus CTC pump olevat parimate tehniliste näitajatega või ....?
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Minule ka hetkel tundub parim CTC .
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

CTC väidab, et viimases testis, mis tehti Rootsis, oli nende pump parim.... no ma küll ei leidnud netist selle kohta kinnitust või õigemini ju vist ei osanud korralikult otsida.... ilmselt oleks rootsi keeles otsing andnud paremaid tulemusi. Iseenesest tundub üsna normaalne pump olevat, aga meil siin vist üsna vähe seda paigaldatud...., seega paneb veidi mõtlema...
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Tegemist on uue pumbaga ja seda ei saagi olla paigaldatud ohtralt. Alles jõudis Eestisse esimene sats uusi masinaid. Uutel CTC pumpadel suhtluskeeleks Eesti keel, lisaks on juhtprogramm ülimalt lihtne.
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Eestikinnisvara kirjutas:Tegemist on uue pumbaga ja seda ei saagi olla paigaldatud ohtralt. Alles jõudis Eestisse esimene sats uusi masinaid. Uutel CTC pumpadel suhtluskeeleks Eesti keel, lisaks on juhtprogramm ülimalt lihtne.
Ma mõtlesin, et palju üldse on CTC pumpasid Eestis paigaldatud. Aga oled sa kuidagi seotud nende müügi või maaletoomisega.....uuriks natuke rohkem nende pumpade kohta. Mingi probleem pidi olema tarkvaraga seoses päikesekütte lisamisega ehk hetkel seda lisada ei saa või...?
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Hetkel tarkvara päikesekütte lisamiseks ei ole, kuid süsteemi saab ehitada ka teisiti, lihtsamalt. Kui päike ikka kõrgel siis maaküttepump saab isegi aru, millal standby reziimi minna. 1..2 aasta pärst tuleb tarkvara uuendus järgi suure tõenäosusega, hiljem saab probleemivabalt teha tarkvara uuendusi.
Seotus täna CTC pumbaga on nii ja naa. Ilmselgelt ei ole minu soov siin otseselt midagi promoda, lihtsalt tore on, kui saab mõnele küsijale midagi head soovitada kuna turg on "kirju" ja selles virr-varris mõneti raske otsuseid teha.
Külaline
külaline

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Eestikinnisvara kirjutas:Hetkel tarkvara päikesekütte lisamiseks ei ole, kuid süsteemi saab ehitada ka teisiti, lihtsamalt. Kui päike ikka kõrgel siis maaküttepump saab isegi aru, millal standby reziimi minna. 1..2 aasta pärst tuleb tarkvara uuendus järgi suure tõenäosusega, hiljem saab probleemivabalt teha tarkvara uuendusi.
Seotus täna CTC pumbaga on nii ja naa. Ilmselgelt ei ole minu soov siin otseselt midagi promoda, lihtsalt tore on, kui saab mõnele küsijale midagi head soovitada kuna turg on "kirju" ja selles virr-varris mõneti raske otsuseid teha.
See postitus küll natuke antireklaamina mõjub, miks peaks istuma ja ootama tarkvarauuendusi soojuspumbale, ju oleks parematki teha. Soome foorumitest ühes on CTC osas vaikus, teises viidatakse Rootsi foorumitesse, kus on pidevad probleemid teemaks. Samas on ka täiesti positiivseid postitusi. Ehk siis valik on ikkagi ostja teha :)
Päikesekütte osas jällegi paneb imestama, et nii lihtsat asja ei ole suudetud lahendada. Piisab ju andurist torul, mis tuleb katuselt, et öelda tarkvarale, et nüüd tuleks kasutada katuselt tulevat soojust. Isegi mõned "hiinlased" on selle ära tabanud ja päikeseküte Rootsis ei ole väga uus teema
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Ei ole tegu antireklaamiga. Tarkvara uuendus ei hõlma ainult nt. päikesekütet, kui tehasest tuleb muudatus (optimeeritakse süsteemi, leitakse viga, lisatakse rakendus, vms.) saab omanik selle USB pulgaga väga lihtsalt rakendada.
Iga seadmega kaasneb nii positiivseid, kui ka negatiivseid "häälekandjaid", sellest ei tasu ennast küll häirida lasta. Tee seadmega tutvust ja otsusta siis.
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

No olen oma silmaga näinud nii Nibe 1245, Thermia Diplomati, kui ka uut CTC , aga kuna ma tehnkat süügavuuti väga ei jaga ( nagu autode puhul mootorit), siis palja visuaalse vaatluse põhjal ei tahaks küll otsust teha. Oskab siis keegi öelda, mille poolest on CTC kahest eelpool mainitud pumbast parem või on asi hoopis vastupidi?
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Thermia´t mina isiklikult väga ei vaataks, kuna tema näitajad ei ole just head, tänapäeva mõistes.
Nibe ja CTC puhul oleks sinul Oravaonu mõistlik minna maaletooja jutule ja teha endale selgeks mõlemad masinad.
Olulised küsimused : 1)kuidas saadakse 60 + C tarbevesi (kas el.tenn on pidevalt taga), 2) Boileri maht 3)loomulikult COP 4) kasutusmugavus 5) hind
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Nibe 1245 8kw COP 3,54 50C juures, boiler 180l, menüü eestikeelne
CTC EcoHeat 308 ( 8kw) COP 3,64 45C juures, boiler 233L, küttesiu maht 5,7L, menüü eestikeelne......
Tarbeveee tootmine käib erinevalt, COP ka antud erinevate temp juures ja hinna vahe ~1500 euri Nibe kasuks, kas Nibele päikesepaneeele saab ühendada, ei tea, aga pole ka hetkel nii oluline, kuna nagunii paneks akupaagi vahele vist.... ja võta sa nüüd kinni, kumb on parem...
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Miks sa lisaks akupaagi vahele tarvitsed panna?
Kuidas Nibe tarbevett soojendab? Kui kõrget temperatuuri suudab pump ise toota ilma el. tenni abita?
Eks need asjad ongi öonoomsust silmas pidades olulised.
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Mul vanni vms pole, seega poleks vaja meeletus kogused tarbevett ehk et 180L peaks olema 80C juures. Kuidas ta seda valmistab, ma ei tea aga saan aru, et tööpõhimõte neil erinev ja ega ma oska öelda ka, kas CTC läheb el tenn tarbevee tootmiseks tööle.
Akupaagi mõte oli selles, et sellega ühendaks veel maasoojuspumba ja ka puidukatla ehk oleks nn segusõlm... kui on päikest, siis see oleks abiks nii tarbe, kui kütteveele, kui sõda või raha otsas, siis kütan olemasoleva puidukatlaga ( jätan selle ka alles).... või on see väga loll mõte...? Lisaks ju CTC ei võimalda hetkel üldse päiksespaneeele lisada/ühendada. Kogu süsteemi ehituseks tahaks kasutada KredExi toetust.....
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

CTC võimaldab vägagi hästi päikeseküttega ühineda. Lihtsalt andurid ostad juurde.
Tööpõhimõte ongi sellest erinev, et CTC pump suudab ise toota, ilma tennita, ka 67C tarbevett. Tarbevesi ja nö. küttesse minev vesi on vaheseinaga eraldatud boileri siseselt. Kas Nibe suudab ka ilma tennita 60 + C vett toota? Kui ei suuda, siis see on ju reaalne pidev el. kulu.
Puidukatel, kui on korralik süsteem, võiks alati alles jääda. Päikeseküte on rohkem "väga ja väga roheliselt mõtleva inimese" feature täna. Korralik süsteem maksab ja tasuvus või ütleme siis mõttekus (maasoojus + päikeseküte) on natuke kahtlane just selles mõttes, et me ei suuda seda tegelikkuses endale lubada. Loe: investeering on summaarselt vägagi suur. Maaküttele lisaks päikeseküte ongi selline juba "näitan naabrile" :)
Minu arvamus.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Oravaonu kirjutas:Mul vanni vms pole, seega poleks vaja meeletus kogused tarbevett ehk et 180L peaks olema 80C juures. Kuidas ta seda valmistab, ma ei tea aga saan aru, et tööpõhimõte neil erinev ja ega ma oska öelda ka, kas CTC läheb el tenn tarbevee tootmiseks tööle.
Ma hoian tarbevee temperatuuri +51kraadi juures ja kui väga kiiresti järjest vannis ei käida, siis saab/suudab vett soojendada küll (meil pere peale tavaliselt 3 vanniskäiku järjest). Mul ta vist ei lükkagi ise elektritenne järgi...
Boiler on vist 162l (Buderus 9kw).
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Ma ei usu, et ma nii palju tarbevett tarbiks, et maasoojuspump peaks lisaks elektriga sooja vett juurde tootma. Oma suuremad kümblused teen saunas, kus on puuküttega keris, mis soojendab ka sauna boilerit.
Seega jääb ikkagi eeelkõige küsimus üles, kumb pump on kütte seisukohast parim....
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: maasoojuspump

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Kahju, et ise soome keelt ei valda, aga keegi võiks teha nn lühikokkuvõtte, kumb siis on parem või mis on kummagi pumba plussid või miinused: http://lampopumput.info/foorumi/index.php?topic=16298.0 (kas antud tabelis peaks olema Nibe f 1245, mitte s1245?)
Ise sama valiku ees, kas CTC EcoHeat 308 või Nibe F 1245 8kw...
Vasta