Odavamalt tarbevett

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Vasta
raidolinja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 26 Juul 2009, 20:10

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas raidolinja »

lammas kirjutas:
rokikas kirjutas: Nende Rehau torude hinda ma ei tea (oletan et üpris kallis nagu ikka kui tegemist mingi "eriomadustega" tootega)aga hetkel ei ole see ka tähtis. Samuti on mõttetu võrrelda tavapärase maakollektori ja selle venditoru jm. hinda sest esiteks nad ei konkureeri omavahel vaid see vent toru toetab küttesüsteemi. Teiseks ühte kulub 50-100 jm. aga teis 300-800 jm.

Selleks et otsustada kas on mõtet sellist lahendust kasutada peab tiba rohkem infot olema hindadest ja reaalsest kasutegurist aga idee kui selline mulle küll meeldib.
Ühel juhul keritakse maha 32 mm toru, teisel juhul 200mm läbimõõduga toru.
Nagu Kalvis juhtis tähelepanu, on ventagregaatide plaatsoojusvahetid väga effektiivsed ja kompaktsed. Pigem näen mina plussi just suvisel "jahutamisel" - saab sissepuhkeõhu temperatuuri mõned kraadid alla. See -15 õhk sisse ja pluss 2 kraadi õhk välja, selle kohta tahaks näha arvutust. Kuna õhk on kehva soojusjuht, torus liigub aga väga palju õhku, siis peab sellise temperatuuri tõusu jaoks olema päris suur soojusvahetuse pind. Aga eks see puhas matemaatika ole, selle toru pikkuse väljaarvutamine. Tarvis teada vaid soojusülekandetegurit toru sisepinnalt õhule. Aga kõhutunne ütleb, et see toru peab ikka väga väga pikk olema, kui +2 sealt välja tuleb, sest maapind on ju ainult +5 kraadi. Sedagi jahutatakse pidevalt.
Üleelmisel aastal, kui alustasin uue maja ehitamist, leidsin ka Rehau poolt promotavad mõtted maa sees eelsoojenevast ventilatsioonist. Mõte oli äge ja usutav. Tegin ära. Küll mitte Rehau vent toodetega. Kasutasin Uponori plastikust 200mm vent torusid. Pikkust on ca 40m ehk. Mingeid tasuvusuuringuid ei teinud. Mõte oli lahe - tegin ära. Eelmine suvi ja nüüdne talv on tõestanud, et asjal on jumet. Eriti suvel. Suvi oli erakordselt palav. Majas sees oli täitsa okei. Kui ões oli ikka julgelt 30 plussis, siis vent puhus sisse läbi selle õhukanali 16-18kraadi. Väga mõnus jahe õhk. Talvel kui oli -8, puhus sisse +8. Talvine ekstreemtingimuste mõõtmine jäi kahjuks tegemata. Soojeneb see aga kahtlemata. Sõltub kindlasti ka kasutusintensiivsusest.
Mul palkmaja, mingit soojusvahetit ma ei ole pannud. Programmkell juhib ventilaatorit, mis imeb sellest õhukanalist iga päev perioodiliselt värsket õhku. Ekstreemsel suvekuul lülitan püsivalt sisse.
Kütteallikana seda asja küll vaadata ei saa. Küte tuleb ikka maasoojuspumbaga.
Onu Tom
külaline

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas Onu Tom »

Kas sa panid tavalised venttorud või need "maxi" omad?

Ma ise mõtlesin korra pragma või stark torudega panna, ei vaju pinnase survel kokku, ise asi kui hermeetiliseks neid saab.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas rokikas »

raidolinja kirjutas: . Talvel kui oli -8, puhus sisse +8.
:scratch: Pagana sooja pinnasega tegemist teiekandis.
Kas saaksid mõõta ka hetke temperatuure. Näeks kas kevadeks on midagi muutunud.
Kui sügaval toru asetseb.
Kui suur on maja.
Kas tead ka kui suured on õhukogused mida ööpäevas selles torus liigutatakse.
Kas sain õigesti aru et aastaringselt kasutusel see toru st. ka siis kui välis temp. on +5 - + 20 .
Pedaal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Mai 2007, 22:19

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas Pedaal »

õues -8 ja sissepuhe +8 ?
millisel hetkel tehtud mõõtmine peale ventilaatori käivitamist
kuidas muutub sissepuhutav temperatuur ajas ?

mis on õhukogus (ventilaatori mõõt, mark, tüüp) ja mis on toru mõõdud (diam, materjal, seinapaksus)

ei tahaks uskuda sellesse -8/+8 pädevusse pika aja jooksul nt. 3....4 ... tundi - temperatuuri ülekandmine maapinnast läbi plastiku liikuvale õhule pole just kiiruse rekordeid tegev protsess.
Nõnda hea on olla uues majas Läbi ukse puhub tuul Nii hea on olla uues majas Läbi seina kumab kuu
Veidi veel, ja saangi oma kodu Ainult kolmkümmend aastat veel Veidi veel ja ongi minu kodu Kui ma elus olen veel .....
raidolinja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 26 Juul 2009, 20:10

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas raidolinja »

Pedaal kirjutas:õues -8 ja sissepuhe +8 ?
millisel hetkel tehtud mõõtmine peale ventilaatori käivitamist
kuidas muutub sissepuhutav temperatuur ajas ?

mis on õhukogus (ventilaatori mõõt, mark, tüüp) ja mis on toru mõõdud (diam, materjal, seinapaksus)

ei tahaks uskuda sellesse -8/+8 pädevusse pika aja jooksul nt. 3....4 ... tundi - temperatuuri ülekandmine maapinnast läbi plastiku liikuvale õhule pole just kiiruse rekordeid tegev protsess.
Noh. Tegin katse. Õues on +4, sisse tuleb +7.2. Tund aega oli puhunud. Selles valguses ise ka hetkel enam kindel ei ole, kas see oli ikka +8. Pead ei anna. Aga mul on nii meeles. Kes teab, vbl paksu lume all oli sooja rohkemgi kui praegu.
Suvel jälgisin pikemat aega - puhus paar päeva jutti. Jube palav oli igal pool. Siis muutus +18 pealt +19-ni. Vähemalt toas oli täitsa okei.
Maa all on torustik 200-ne - Uponori sinine plastiksut ventilatsioonitoru. Pikkust ca 40 meetrit. Meetri sügavusel. 200-ne ei ole väljastpoolt sile, vaid selliste tugevdatud profiiliga. Majja siseneb 160-ne, kus on ka kanaliventilaator. 160m3/h on võimsuseks. Kevadel ja sügisel võib juhtuda selline asi, et õues on üle kaheksa, aga et ventileerida akent avamata, siis on mul tegelikult on mul võimalik sama torustiku teine haru avada, mis tuleb maapeale kohe majast väljudes. Seda pole ma veel kasutada jõudnud ning ei oska kommenteerida selle tööd.
Taimer puhub sellega mul iga päev tunnikese enne töölt koju saabumist värske õhu saamiseks. Ise järeldan sellest seda, et selline passiivne ventilatsioon on täiesti konkurentsivõimeline näiteks soojusvahetiga. Ja ilgelt mõnus suvel jahutajana. Aga see ei ole küttesüsteem!
Ainuke miinus, mida ma ka hinnata ei oska, on hermeetilisus maa all. Kui peaks olema radoonirikas aluspinnas, siis võib sealt ühtteist lihtsa tee majja leida.
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas fanatic »

raidolinja kirjutas:
lammas kirjutas:
rokikas kirjutas: Nende Rehau torude hinda ma ei tea (oletan et üpris kallis nagu ikka kui tegemist mingi "eriomadustega" tootega)aga hetkel ei ole see ka tähtis. Samuti on mõttetu võrrelda tavapärase maakollektori ja selle venditoru jm. hinda sest esiteks nad ei konkureeri omavahel vaid see vent toru toetab küttesüsteemi. Teiseks ühte kulub 50-100 jm. aga teis 300-800 jm.

Selleks et otsustada kas on mõtet sellist lahendust kasutada peab tiba rohkem infot olema hindadest ja reaalsest kasutegurist aga idee kui selline mulle küll meeldib.
Ühel juhul keritakse maha 32 mm toru, teisel juhul 200mm läbimõõduga toru.
Nagu Kalvis juhtis tähelepanu, on ventagregaatide plaatsoojusvahetid väga effektiivsed ja kompaktsed. Pigem näen mina plussi just suvisel "jahutamisel" - saab sissepuhkeõhu temperatuuri mõned kraadid alla. See -15 õhk sisse ja pluss 2 kraadi õhk välja, selle kohta tahaks näha arvutust. Kuna õhk on kehva soojusjuht, torus liigub aga väga palju õhku, siis peab sellise temperatuuri tõusu jaoks olema päris suur soojusvahetuse pind. Aga eks see puhas matemaatika ole, selle toru pikkuse väljaarvutamine. Tarvis teada vaid soojusülekandetegurit toru sisepinnalt õhule. Aga kõhutunne ütleb, et see toru peab ikka väga väga pikk olema, kui +2 sealt välja tuleb, sest maapind on ju ainult +5 kraadi. Sedagi jahutatakse pidevalt.
Üleelmisel aastal, kui alustasin uue maja ehitamist, leidsin ka Rehau poolt promotavad mõtted maa sees eelsoojenevast ventilatsioonist. Mõte oli äge ja usutav. Tegin ära. Küll mitte Rehau vent toodetega. Kasutasin Uponori plastikust 200mm vent torusid. Pikkust on ca 40m ehk. Mingeid tasuvusuuringuid ei teinud. Mõte oli lahe - tegin ära. Eelmine suvi ja nüüdne talv on tõestanud, et asjal on jumet. Eriti suvel. Suvi oli erakordselt palav. Majas sees oli täitsa okei. Kui ões oli ikka julgelt 30 plussis, siis vent puhus sisse läbi selle õhukanali 16-18kraadi. Väga mõnus jahe õhk. Talvel kui oli -8, puhus sisse +8. Talvine ekstreemtingimuste mõõtmine jäi kahjuks tegemata. Soojeneb see aga kahtlemata. Sõltub kindlasti ka kasutusintensiivsusest.
Mul palkmaja, mingit soojusvahetit ma ei ole pannud. Programmkell juhib ventilaatorit, mis imeb sellest õhukanalist iga päev perioodiliselt värsket õhku. Ekstreemsel suvekuul lülitan püsivalt sisse.
Kütteallikana seda asja küll vaadata ei saa. Küte tuleb ikka maasoojuspumbaga.

Kas leidub ka mõni kohalik firma, kellel on projekterimis ja ehitus kogemus selle maaaluse toru kohta. Kes oskaks töötava lahenduse välja pakkuda. Seni suheldud vendi firmade jaoks on see kosmose teema. kui pakkuda välja, et paneme 50m toru maa alla enne soojusvahetiga agregaati.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Ja-jah, 40...50 meetrit plasttoru maa sisse ja maja õhk sealt kaudu sisse - kokkuhoid missugune...

Aga tuleb sügisel hiireke, närib augukese, jookseb-siblib natuke selles torus edasi-tagasi, poetab junnikese - edasi soovitan harivat lugemist:

http://www.sakala.ajaleht.ee/010808/esileht/5035555.php

:wave:
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas fanatic »

madis64 kirjutas:Ja-jah, 40...50 meetrit plasttoru maa sisse ja maja õhk sealt kaudu sisse - kokkuhoid missugune...

Aga tuleb sügisel hiireke, närib augukese, jookseb-siblib natuke selles torus edasi-tagasi, poetab junnikese - edasi soovitan harivat lugemist:

http://www.sakala.ajaleht.ee/010808/esileht/5035555.php

:wave:
Hulluks pole vaja ka ennast ajada. Täna lähevad ju kõik vee ja kanali torud sellised maa sisse. Ja palju neid hiire kahjustusi siis reaalselt on?
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas madis64 »

fanatic kirjutas:Täna lähevad ju kõik vee ja kanali torud sellised maa sisse. Ja palju neid hiire kahjustusi siis reaalselt on?
Veetorud - jah, need on suhteliselt sügaval ...

Kanalisatsioonitorusid pidi on rotid nagu ajast-aega ikka liikunud - et mõnes kohas olevat lausa prill-laual telliskivi peal hoitud.

Ventilatsioonitoru aga tuleb ju maa peale ning on talvel soe ja mõnus koht - miks snärilised sellest küll eemale peaksid hoiduma?
Ja et "restid ees, hiir läbi ei pääse" - no müügijutuks hea küll, kuid ka kaitseresti peal võivad nad täie mõnuga oma vajadusi rahuldada ja ventilaator tõmbab kõik hea ja parema tuppa sisse.

Ei näe olukorras nagu midagi ebareaalset - pigem 100-protsendiliselt tõenäoline (arvestades süsteemi kümnetesse aastatesse ulatuvat kasutusaega).
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Unustasin veel küsida, kuidas sellist torusikku aastakümnete jooksul tolmust puhtana hoitakse - või arvab keegi, et mööda paarikümneaastast sadenenud tolmukihti (aga ruutmeetreid on seal toru sisepinnal ju palju) liigutatud õhk hiigla tervislik on?.
Külaline
külaline

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas Külaline »

fanatic kirjutas:
madis64 kirjutas:Ja-jah, 40...50 meetrit plasttoru maa sisse ja maja õhk sealt kaudu sisse - kokkuhoid missugune...

Aga tuleb sügisel hiireke, närib augukese, jookseb-siblib natuke selles torus edasi-tagasi, poetab junnikese - edasi soovitan harivat lugemist:

http://www.sakala.ajaleht.ee/010808/esileht/5035555.php

:wave:
Hulluks pole vaja ka ennast ajada. Täna lähevad ju kõik vee ja kanali torud sellised maa sisse. Ja palju neid hiire kahjustusi siis reaalselt on?
Veetorustikus elutsevad vesirotid junnitavad ehk maa peale :scratch:
Külaline
külaline

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas Külaline »

madis64 kirjutas:
fanatic kirjutas:Täna lähevad ju kõik vee ja kanali torud sellised maa sisse. Ja palju neid hiire kahjustusi siis reaalselt on?
Veetorud - jah, need on suhteliselt sügaval ...

Kanalisatsioonitorusid pidi on rotid nagu ajast-aega ikka liikunud - et mõnes kohas olevat lausa prill-laual telliskivi peal hoitud.

Ventilatsioonitoru aga tuleb ju maa peale ning on talvel soe ja mõnus koht - miks snärilised sellest küll eemale peaksid hoiduma?
Ja et "restid ees, hiir läbi ei pääse" - no müügijutuks hea küll, kuid ka kaitseresti peal võivad nad täie mõnuga oma vajadusi rahuldada ja ventilaator tõmbab kõik hea ja parema tuppa sisse.

Ei näe olukorras nagu midagi ebareaalset - pigem 100-protsendiliselt tõenäoline (arvestades süsteemi kümnetesse aastatesse ulatuvat kasutusaega).

Toru on 1.5m sügavusel ja kui kardad rotte tee maapeale tulev osa metallist koos metallist restidega. Vahetatav filter on ees nii õhuvõtu torul, kui filter on ka agregaadil. Ja puhastamine pole ka ulme, kui enne paigaldamist selle peale mõelda. Tavalise 200 kanali toruga on neid lahendusi nii mitmeid mis on juba aastaid töötanud. Kuna endal on 45m vaja kraavi kaevata siis viskan ka enne kinni ajamist 200 toru sisse. Maksma läheb siis ainult kanali toru hind. Aga talvel külmaga on vendini jõudev õhk üle 10C soojem kui väljas. Kulutus pole suur ja aja peale peaks väike võit ikka tulema.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Külaline kirjutas:Toru on 1.5m sügavusel ja kui kardad rotte tee maapeale tulev osa metallist koos metallist restidega. Vahetatav filter on ees nii õhuvõtu torul, kui filter on ka agregaadil.
Ja-jah, unustasin siis veel kevade, kassid ja nende vinged odöörid (post märgistamiseks ju nagu loodud ning seda lõhna ei pea mingi filter kinni) ;)

Aga igaühele oma :wave:
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas rokikas »

madis64 kirjutas: Ventilatsioonitoru aga tuleb ju maa peale ning on talvel soe ja mõnus koht - miks snärilised sellest küll eemale peaksid hoiduma?
Ja et "restid ees, hiir läbi ei pääse" - no müügijutuks hea küll, kuid ka kaitseresti peal võivad nad täie mõnuga oma vajadusi rahuldada ja ventilaator tõmbab kõik hea ja parema tuppa sisse.
Kui vaadata eelpoolviidatud "Rehau" süsteemi http://www.greenspec.co.uk/products/ven ... kt-thermo/ http://www.rehau.fi/files/Funktionsweis ... _01-17.pdf siis näed et maapealses otsas on filtrid ja ka toru ei ole päris "kanalka". Mingit sooja kohta õue ei jää.
Suvalisest torust ja ilma pikemalt teemasse süvenemata (kondents ja selle ärajuhtimine, vajalikud ja sobivad filtrid, puhastusvõimalused, jne.) on see küll kahtlane ettevõtmine. Rahaline mõtekus ka veel tera kahtlane teema.
fanatic kirjutas: Kas leidub ka mõni kohalik firma, kellel on projekterimis ja ehitus kogemus selle maaaluse toru kohta. Kes oskaks töötava lahenduse välja pakkuda.
Küsi siit http://www.rehau.ee/contact.shtml.
Külaline
külaline

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas Külaline »

madis64 kirjutas:
Külaline kirjutas:Toru on 1.5m sügavusel ja kui kardad rotte tee maapeale tulev osa metallist koos metallist restidega. Vahetatav filter on ees nii õhuvõtu torul, kui filter on ka agregaadil.
Ja-jah, unustasin siis veel kevade, kassid ja nende vinged odöörid (post märgistamiseks ju nagu loodud ning seda lõhna ei pea mingi filter kinni) ;)

Aga igaühele oma :wave:
Ajad aina oma segast jama edasi. :twisted: Tee siis 1.5m kõrgune see metallist õhuvõtt. Seda mida mina nägin, oli õhuvõtt hõredasse kinnisesse kuuri toodud ja oli kuuri põrandast 1m kõrgusel. Kummaline, maa kütet promotakse taevani ja igast august, aga seda just meil nii vähe kasutatakse. Eks me ole paar aasta maas ka. Ja kui avastame, siis kirume, et kus me küll varem olime. Suvine jahutus on veel boonuseks.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Külaline kirjutas:Ajad aina oma segast jama edasi. :twisted:
Mis siin segast on - eramajas oled elanud?

Kevadist kassipulma kuulanud?

Kasside poolt märgistatud autot deodoreerinud?

Mööda (pealinna) teid/tänavaid jalutavaid/silkavaid hiiri märganud?

Jälginud, kuidas hiireke mööda vertikaalset seina kribinal üles silkab?

Silmad lahti maailmas liigelnud?

Loomulikult poleks ju midagi halba selles kui selle süsteemi paigaldus üks odav ettevõtmine oleks - vajadusel topid õhu sisenemistoru kinni, lõikad ajas posti maha ning unustad kogu afääri.

Aga see vist ole kuigi odav nii et oleks nagu kahju asjatult tuulde loobitud rahast.

Aga nagu ülal mainisin - igaühele oma ning kui liigset krabisevat taskus leidub siis anna tuld :good:

Avastamisest veel - ilmselt vihmavee kogumissüsteemidel maja tarbevee tarbeks oleks vist kiirem tasuvusaeg.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas maik »

Madis, jääb mulje, et põed mingit kahtlast juuli-maali sündroomi! Sinu tekstist võib aru saada, et igasugune vent on saatanast ja tuleks ellimineerida kuna hiired ründavad ja kassid roojavad.
Ok. tegid ühe vendi-vaenuliku postituse ja avaldasid oma arvamust, krt.sellega. Aga juba mitmes postitus mis sisaldab täieliku amatõõrliku mõla, palun katsu olla kuidagi.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas madis64 »

maik kirjutas: Aga juba mitmes postitus mis sisaldab täieliku amatõõrliku mõla, palun katsu olla kuidagi.
Püsi nüüd pükstes - "igasuguse vendi" teemad paiknevad foorumi Ventilatsioon-osas.

Nii palju kui ma aru saan, on minu tagasihoidlike loodusvaatluste alusel kergitatud küsimustele suuresti ainult seosetu lahmimine vastuseks tulnud - ja nagu isegi märgid, et juba mitu postitust järjest.

Ei hakka ma sellisel tasemel vaidluses enam aega kulutama - teema jääb foorumisse üles ja iga lugeja saab otsustada - kes kui palju asjast räägib (ilu on vaataja silmades).
Külaline
külaline

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas Külaline »

maik kirjutas:Madis, jääb mulje, et põed mingit kahtlast juuli-maali sündroomi! Sinu tekstist võib aru saada, et igasugune vent on saatanast ja tuleks ellimineerida kuna hiired ründavad ja kassid roojavad.
Ok. tegid ühe vendi-vaenuliku postituse ja avaldasid oma arvamust, krt.sellega. Aga juba mitmes postitus mis sisaldab täieliku amatõõrliku mõla, palun katsu olla kuidagi.
No ja kas see pole amatöörlik bluff et paned toru maasse ja muud-kui tuleb +10C majja. Ja mis seos on kogu sellel jahumisel odavama tarbeveega (< teema)?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Külaline kirjutas: No ja kas see pole amatöörlik bluff et paned toru maasse ja muud-kui tuleb +10C majja.
Kust kohast sa seda lugesid.
Külaline kirjutas: Ja mis seos on kogu sellel jahumisel odavama tarbeveega (< teema)?
Kuna mina kui algataja olen rahul teema arengutega (algsest ideest on kasvanud välja uus idee) siis on kõik korras. Kui ei meeldi siis ära loe.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Paljudele Madis64 vastuvaidlejatele!
Kas te ei arva, et paljud "skeptikud" nagu Madis64, on mõnes asjas kõrvaltvaataja pilguga ehk hoopis kasu toonud mingile tootele, sest tihtipeale asja sees olevad/huvitatud isikud ei pruugi alati näha kõiki nüansse nii nagu see kõrvaltvaataja pilgu läbi paistab ja tihtipeale segab ka heas mõttes "professionaalne kretinism"?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas rokikas »

madis64 kirjutas:
Külaline kirjutas:Toru on 1.5m sügavusel ja kui kardad rotte tee maapeale tulev osa metallist koos metallist restidega. Vahetatav filter on ees nii õhuvõtu torul, kui filter on ka agregaadil.
Ja-jah, unustasin siis veel kevade, kassid ja nende vinged odöörid (post märgistamiseks ju nagu loodud ning seda lõhna ei pea mingi filter kinni) ;)
Otsisin välja eelpool tsiteeritud "Rakennusmaailma" numbri ning lugesin et vastavalt soome ehitusnormidele peab selline vent toru paiknema maapinnast vähemalt 2 m. kõrgusel st. antud juhul tuli maapinnast välja 2 m. pikkune roostevaba toru mille otsas olid filtrid, jne. Pagana kõrge kus.....ga kass peab olema :) .
madis64 kirjutas: Mööda (pealinna) teid/tänavaid jalutavaid/silkavaid hiiri märganud?
Jälginud, kuidas hiireke mööda vertikaalset seina kribinal üles silkab?
Ja mis takistab seda hiirt sisenemast praokil aknast ning kuse.. näiteks pudrupotti :scratch: .
madis64 kirjutas: Avastamisest veel - ilmselt vihmavee kogumissüsteemidel maja tarbevee tarbeks oleks vist kiirem tasuvusaeg.
Paigaldatud on neid juba ammu aga rahaline tasuvus on siiski suht kahtlane veel. Teema rohkem "loodushoius" ja "rohelises" mõtteviisis.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas rokikas »

"Urmasr"
Mina küll ei müü ega paigalda mingit sellist süsteemi aga eneseharimise mõttes olen huvitatud küll uutest (või hästi unustatud vanadest) ideedest ja seetõttu ka torgin seda teemat. Täna kõlanud vastuargumendid on tiba lahjad. Siin teemas on paremaidki.
Külaline
külaline

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas Külaline »

urmasr kirjutas:Paljudele Madis64 vastuvaidlejatele!
Kas te ei arva, et paljud "skeptikud" nagu Madis64, on mõnes asjas kõrvaltvaataja pilguga ehk hoopis kasu toonud mingile tootele, sest tihtipeale asja sees olevad/huvitatud isikud ei pruugi alati näha kõiki nüansse nii nagu see kõrvaltvaataja pilgu läbi paistab ja tihtipeale segab ka heas mõttes "professionaalne kretinism"?
Kriitika on teretulnud, aga Madis ajab järjekindlalt lapsikusi taga ja eks nii täpselt talle siin ka vastatakse (pange siis õhuvõtt 3m2 tiheda võrk aia sisse)

Vaadake mis toimub kaugemal, kui oma liivakast. Varsti hakkab elekter maksma sama palju kui Põhjamaades (või keegi usub tõsimeeli poliitikuid, et vabaturul on meie elekter ikka poole odavam) siis saadakse läbi rahakoti aru, kui mõtekas on energiat maa seest võtta.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Odavamalt tarbevett

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas:...Kriitika on teretulnud, aga Madis ajab järjekindlalt lapsikusi taga ...
Mida rohkem kritiseerijaid, seda parem tulemus peaks idee järgi peaks saama. Vahest on ka "lapsikustes" väljaütlemistes tõetera sees!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta