kas nii saaks??????

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
janx83
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 09 Jaan 2008, 21:48

kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas janx83 »

saunale vaja küttelahendus. soov oleks pesuruum, umbes 4 ruutu ja kõrvalruum 9 ruutu ning wc 2 ruutu vesipõrandaküte. kas saaks teha nii et kütta sauna ahjuga kuna ahi kütab nagunii vajaliku sooja vee.
hetkel käsil põrandate valamine nii et vaja kiirelt mingit lahendust. kas tasub torud põrandasse valada? tuleks odavam kui elektriga kütta kuna puud omal metsas olemas. kes pakuks lahenduse välja ja aitaks süsteemi kokku panna.56668340 ida-virumaa.
põrandavalu võin ise teha.
vanakala
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 436
Liitunud: 19 Okt 2008, 11:38
On tänatud: 2 korda

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas vanakala »

odavam on radikad panna soojavee peale, tsirk pump ja kindlasti ülesurveklapp.
janx83
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 09 Jaan 2008, 21:48

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas janx83 »

aga pesuruumis peaks ikka põrandaküte olema.... kui suur peaks olema siis nn akupaak mida kütan.nii väikeste ruumide peale ei lähe seda toru ju eriliselt palju. ruumi niigi vähe et radikad panna.
vanakala
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 436
Liitunud: 19 Okt 2008, 11:38
On tänatud: 2 korda

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas vanakala »

akupaagi suurus oleneb kui tihti kütta tahad ja kui kiiresti ruumid jahtuvad ja kui võimas on ahi.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

See mis tahad, on võimalik teha, kuid kogu tehnika on kokku ühe keskmise küttesüsteemi hind.
Kuid radikaga saaks teha väga odavalt (isegi vabavoolsena).
Pane põrandasse kindlasti elektriküte kui oled otsustanud loobuda vesiküttest.
janx83
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 09 Jaan 2008, 21:48

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas janx83 »

kõige olulisem ikkagi pesuruumi põrandaküte ja et talvel oleks ruumis pidevalt plussis.
Külaline
külaline

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas Külaline »

janx83 kirjutas:kõige olulisem ikkagi pesuruumi põrandaküte ja et talvel oleks ruumis pidevalt plussis.
ja talvel kütad siis iga päev sauna???
janx83
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 09 Jaan 2008, 21:48

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas janx83 »

ei või kütta vä?ega ma siis päev otsa täie auruga pea kütma. nagunii pesta vaja.ma ei saa aru mida inimesed niisama targutavad, pole muud targemat teha vist.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas Urmas »

janx83 kirjutas:ei või kütta vä?ega ma siis päev otsa täie auruga pea kütma. nagunii pesta vaja.ma ei saa aru mida inimesed niisama targutavad, pole muud targemat teha vist.
Ma ei saa nüüd sinust aru, et kui sul on kiire, ise ei oska, siis Ida- Virumaal peaks ka olema firmasid, kes sulle kiirelt ja operatiivselt teevad lahenduse paberile ja kui rahakott kannatab, siis ehitavad valmis kah. Kui kohapeal sellist firmat ei leidu, siis osta bussipilet või tangi auto ja tule Tallinnasse, siin neid firmasid küll, kes aitaksid sinu mures. Kui ikka ise teha ei oska, siis tuleb rahakott avada ja tuulutada seda natuke, sest "oma mõistusega" tehtud lahendused võivad sulle hiljem tunduvalt kallimaks minna.
Minu poolest võid sinna nii vesi- kui ka elektripõrandakütte korraga panna koos täislahendustega päikesepaneelide, tuuleenergia, maakütte-, õli-, pelleti-, kivisöe-, põlevkivi- või gaasikatlaga. Ka selleks on lahendused kindlasti olemas, aga hakata kaasamõtlemise asemel virisema, et targutatakse ja blaa-blaa-blaa, noh, ei oska kommenteeridagi. Arvan, et peale seda sinu viimast arvamust sellele teemale rohkem kommentaare ei tule.
Külaline
külaline

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Miks sa ei ühilda sauna kütet eluruumide omaga??? Kas saun paikneb siis kõrvalhoones?
janx83
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 09 Jaan 2008, 21:48

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas janx83 »

saun on jah eraldi hoone. üle 30 meetri eemal.
üldiselt. soovisin foorumi kasutajate arvamust asja kohta et kas tasub nii teha või ei. ja kui suur peaks olema veepaak sellisel juhul.kas on mingit valemit või taolist mille abil saab arvutada. ise olen endal maja ja sauna vee ja kanalisatsiooni kõik ise muidu pannud aga vesipõrandaküte natuke teine teema.
oleks ikka tänulik kui keegi seletaks kas on vaja segusõlme teha ja kuidas.. vot see just natuke tume koht.
Katlakütja
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 70
Liitunud: 12 Nov 2009, 13:32
On tänatud: 1 kord

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas Katlakütja »

Keegi lihtsalt ei viitsi enam vastata, iga nädal tuleb keegi uus tegelane ja küsib ikka ja jälle neid küsimusi, mis siin foorumis ammu läbi nämmutatud. Inimesed, õppige kasutama foorumi otsingut!!!
Minu tagasihoidlik arvamus on, et pesuruumid peaksid olema eluruumidega ühe katuse all. Täiesti mõtetu on kütta iga päev kahte hoonet.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tegu on üsna põikpäise tegelasega, kes vajab kooliraha.
Ega muud soovitust ei ole, ostku asjad ära ja hakaku küttesõlme tegema, küll siis aru saab kuhu raha läheb. Järgmine kord on targem, kui raha tuulde lennutab.
janx83
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 09 Jaan 2008, 21:48

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas janx83 »

ma võin ju põikpäine olla,
aga selline küsimus veel.mul muidu paak ahjust kõrgemal ja ilma pumbata. kas on oluline ka segusõlme kaugus paagist?sinna ju kindlasti pump vaja vahele panna.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas Veikko »

janx83 kirjutas:ma võin ju põikpäine olla,
aga selline küsimus veel.mul muidu paak ahjust kõrgemal ja ilma pumbata. kas on oluline ka segusõlme kaugus paagist?sinna ju kindlasti pump vaja vahele panna.
Kas talvel on sul saunas kogu aeg soe see, või annad sooja siis kui teed sauna.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
janx83
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 09 Jaan 2008, 21:48

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas janx83 »

asi ongi selles et soe on siis kui teen sauna.mul sauna veevärk endal nii tehtud et peale sauna saan kogu süsteemi tühjaks lasta. aga sellisel juhul lasen 150 liitrit iga kord lihtsalt maha. hetkel ehitus pooleli ja wc pole veel valmis aga kui selle valmis saan siis peaks kogu talve ikka plussis olema saunas sees.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Janx, katsu meelde tuletada, kas tegid möödunud talvel iga päev sauna tuld ja seda ka kõige krõbedamate külmadega, aga kui tahad paariks päevaks ära sõita, kui korralikult on sul saun soojustatud, kui hästi peab sooja kinni jne.? Loe veelkord "Kalvis"-e esimest postitust ja mõtle veel korra!
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas Veikko »

janx83 kirjutas:asi ongi selles et soe on siis kui teen sauna.mul sauna veevärk endal nii tehtud et peale sauna saan kogu süsteemi tühjaks lasta. aga sellisel juhul lasen 150 liitrit iga kord lihtsalt maha. hetkel ehitus pooleli ja wc pole veel valmis aga kui selle valmis saan siis peaks kogu talve ikka plussis olema saunas sees.
Sellise kütmisega sobib ainult elektriküte(radiaatorid, puhurid) ja kui ei köeta majast vesi välja!!!!! Kui paned põrandakütte siis ole kõik oled pannud nii mööda kui võimalik, kuna sauna võid ülesse kütta ca 3-4 tunniga, aga mahajahtunud põranda alles 20-30 tunniga.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Katlakütja
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 70
Liitunud: 12 Nov 2009, 13:32
On tänatud: 1 kord

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas Katlakütja »

Kui inimene tahab nii kangesti ehitada teise katlamaja, las ta teeb. Kõik asjad ei peagi olema tasuvad, mõistlikud, mugavad. Inimene otsib lihtsalt siit foorumist oma mõttele heakskiitu ja raiub oma ideed seni, kui keegi selle heakskiidu annab. Siis ehitab oma asja valmis ja varsti avastab, et polegi nii hea. Ehkki ka s..as võib olla oma viljatera. Kui see veel rõõmu ka teeb, siis on ju väga hea. Kooliraha number vist tegelast ei kõiguta.
Paljudest nn metsameestest saavad ise enda valikute orjad. Valides oma metsa kütteks tekib hoobilt palju kohustusi - olla katlakütja, olla puukuuri ehitaja, olla metsamees. Aga ole vaid metsamees, müü oma küttemets maha ja paigalda mugavusküte - ntx maaküte. Siis saad teha seda tööd, mis raha sisse toob ja kuiju tuled puhkama. Vastasel korral on sul kodus veel teine töökoht - katlakütja oma. Usu, talvel kahte maja kütta, mina küll ei taha.
juroku
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 17 Dets 2008, 16:55
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas juroku »

Tere vedagu soojustrass majast :lol: :lol: aga tõsiselt elekter on ainukene mõistlik variant või siis Zoojapump :P :hello: :hello:
janx83
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 09 Jaan 2008, 21:48

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas janx83 »

paneme teema lukku. siin kõik liiga targat kokku tulnud. ma ei viitsi tõesti seda teise inimese mahategemist enam lugeda.
aga tänud ikkagi kõigile kes viitsisis mind materdada
Külaline
külaline

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Keegi oleks võinud ju naljapärast Janxile siia visata täiusliku skeemi koos kõigi vajalike jubinatega poehindadega, mitte mingit hädapärast varianti, las ta siis oleks ehitanud või oleks äkki ikkagi hakanud sauna põrandakütteks alternatiive otsima.
Urmasr
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas Veikko »

janx83 kirjutas:paneme teema lukku. siin kõik liiga targat kokku tulnud. ma ei viitsi tõesti seda teise inimese mahategemist enam lugeda.
aga tänud ikkagi kõigile kes viitsisis mind materdada
Me ei materda ju sind, me andsime reaalsed soovitused, kõik jõudsid järeldusele - elektriküte, soojuzpump. Mida sulle veel vaja. Kui sa oled oma vigadest õppija palun lase käija. Kõige hullem on kulutada aega inimese harimisele, aitamisele ja pärast ta oinas teeb ikka nii nagu heaks arvab.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
janx83
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 09 Jaan 2008, 21:48

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas janx83 »

nu ex ma siis paigaldan mingi väiksema soojuspumba.
Katlakütja
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 70
Liitunud: 12 Nov 2009, 13:32
On tänatud: 1 kord

Re: kas nii saaks??????

Lugemata postitus Postitas Katlakütja »

janx83 kirjutas:nu ex ma siis paigaldan mingi väiksema soojuspumba.
Paraku ei saanud ikkagi sinu eelmistest üllitistest saunakasutamise harjumuste kohta täit selgust. Võtsid hoopis kohe kaitsepositsiooni sisse ja hakkasid tatti pritsima. See selleks. Annan siis nõu, mida sa kindlasti tahad kuulda.
Paigalda ikka paarikümne-kW võimsusega katel, sellega kütad pisikese sauna kenasti ära. Siis pane veel m3-ne akupaak, kuhu juhid üleliigse soojuse. Segamissõlme, tsirkulatsioonipumbad 2tk pluss muu pudi-padi. Usun, et katlamaja hind tuleb ca 30-40 000.- Võibolla see summa miskit muud, eks seadmete müüjad tea parandada. Kui ise teed, saad võibolla odavamalt, kui sa oma tööd ei hinda - ntx ei saa samal ajal naabrimehe juures maasikaid korjata vms. Põrandaküttetorustiku maksumust ei hakka arvestama, sest kui sa paneksid ntx elektriküttematid põrandasse, saaks vast sama hinnaga. Elektriradikate puhul aga märksa odavamalt. Kui hoone on väikese akumulatsiooniga - st soojustuses sees ei ole massiivseid vaheseinu, põrandaid jne, siis saad 3..4 kW selle suht kiirelt üles kütta. Ülejäänud ajal, kui sauna ei kasuta, lased temperatuuri alla - selleks sobivad kasvõi mõnesajakroonised programmkellad.
Loomulikult saad ka puudega selle kiirelt soojaks, kuid ära unusta, et olid ju 30-40 000.- katlamaja jaoks panustanud. Selle raha eest saad aga aasta(kümne)id oma sauna muretult elektriga kütta. Ahjaa, siia lisandub ju päris hulka ruutmeetreid, kuhu kogu see puiduvärk paigaldada. Lava alla seda ju ei pane.
Variant 2. Ehita ntx kamin koos soemüüriga.
Valik on siiski sinu.
P.S. Soojuspump tundub ka suht mõtetu priiskamisena, kui vaid nädalavahetustel saunas käia.
Suletud