graanulküte

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Rammi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 08 Veebr 2006, 19:08

graanulküte

Lugemata postitus Postitas Rammi »

Olen mõelnud graanul kütele. Kas keegi oskab öelda, palju kulub keskmiselt 150m2 maja ja 200l vee kütmiseks graanuleid kuus ja kui palju maksab tonn graanuleid. Samuti tahaks teada kui palju kulub graanulkütega kütmisega elektri peale keskmiselt kuus???[size=18][/size]
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

julgen arvata, et graanuli hind hakkab votma samasugust taset kui ta on skandinaaviamaades ja soomes. ehk moni gramm odavamaks jaab. graanuliga on selline vark, et ta on vaga hasti kasutatav suurtes/toostuslikes kateldes ja eesti tootjal on seda iga kell motekam puistena eksportida kui kohalikul naljaturul pakituna lahvka servas oodata. tonni hind (hulgi) on praegu helsingis 130 eur/t ja rootsis ehk kymnekas enam. 200 m2 korralikult soojustet maja votab hooaja jooksul ca 6-7 tonni graanulit. voiolla eestis ka nati enam, sest toetun siin taani kolleegide andmetele. brikett on ses mottes etem, a automaatikat vaiketarbijatele pole nainud ja kes see ikka viitsib kogu punkritait eelnevalt saepuruks tampida?
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Graanuli tehasehind peaks olema 1700.- tonn, aga edasimüüjad küsivad 2000.- See on siis natuke alla Helsingi hinna, kuid mitte oluliselt. Kütan 250 ruudust maja ja nende suurte külmadega läks ca 80 kg.ööpäevas. Maja pole samas kuigi hästi soojustatud. Vahepealsete soojemate ilmadega tulin 50 kg läbi. Elektrit praktiliselt ei kulugi, kui ta töötab ca 40w, süütamiseks kulub rohkem, aga seda ei leidnud kusagilt. Kütte kulu sõltub ka katla kasutegurist, mina kasutan õliküttekatelt ja kasuteguriga ülimalt rahul. Korstnasse läheb suitsugaas alla 100 kraadi, tegelikult mõjub see korstnale halvasti, kui nii madala temperatuuriga suitsugaas korstnasse läheb. Briketi ees eelis hea automatiseerimine, ise süütab, ise jääb seisma, kui temp. jõuab etteantud tasemeni. Võrreldes õli või gaasiga see, et põletit ja katelt tuleb aegajalt puhastada, aga hinnavahe kompenseerib selle töö. Igastahes mina asjaga rahul.
Vasta