LG õhk-vesi soojuspumbad.

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
aikapoiss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 12 Sept 2013, 08:24
On tänanud: 2 korda

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas aikapoiss »

Kui ei usu, siis pole midagi teha. Mis hea pärast ma siia luuletama tuleksin. Ma võin veel niipalju öelda, et mul on veel telekaks plasma, mis võtab umbes poole rohkem energiat, kui LCD. Ja paar tundi päevas on vähemalt järel. Iga öö veel nõudepesumasin ka. Need on muidugi uued ka ja väga metsikult voolu ei tohiks tarbida, aga siiski.
Osa lampe on ledid, osa on säästupirnidega ja osa on halogeenid.
Ma tahan öelda seda, et vastupidiselt minu kartustele on elektriarved madalamad, kui ma arvasin. Elan sees alates suvest.
Fujitsu
külaline

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas Fujitsu »

Fujitsu 16kW õhk-vesi, põrandaküte+radikad, tubades min 23 kraadi, kogu elektrikulu 1m2 detsembris oli 9kWh. Olmeelektri osakaaluks pakun 1/3.
Huvitav kui
külaline

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas Huvitav kui »

To Fujitsu


Kui sul COP juba praegu ainult ca 2.6 on siis mis siis saab kui miinus kraadid tulevad?
aikapoiss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 12 Sept 2013, 08:24
On tänanud: 2 korda

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas aikapoiss »

Peale külmemat jaanuri tarbimised:
Majapidamise kogutarbimine, 105m2, uus paarismaja(põrandaküte), naine ja 2 väikest last kodus (LG ThermaV 9kW):
2013
Okt - 463kWh
Nov - 641kWh
Dets - 755kWh (boiler 40 kraadi peal, sees keskmiselt 22 kraadi. Reziim AI -4)
2014
Jaan - 1139kWh (boiler 44 kraadi peal, sees keskmiselt 22 kraadi. Reziim AI -3)
aikapoiss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 12 Sept 2013, 08:24
On tänanud: 2 korda

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas aikapoiss »

Veebruar - 705kWh, reziim AI-3 ja 15 päeva ma kodus ei olnud, siis oli AI-5.
dot
külaline

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas dot »

Kas LG õhk-vesi soojuspumpade uuemaid mudeleid lähiajal tulemas on?
aikapoiss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 12 Sept 2013, 08:24
On tänanud: 2 korda

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas aikapoiss »

Värskendan vana teemat.
Ligi 3 ja pool aastat nüüd LG ThermaV 9kW õhk-vesi soojuspumbaga elatud ja tulemused on lisatud dokumendis. Paarismaja köetavat pinda 100m2, ühekordne ehitis, FIBO + 200mm EPS seinad. Kuue kontuuriga põrandaküte, kõik kontuurid täielikult lahti, enda magamistoa oma vähe koomale tõmmatud(automaatset süsteemi ei ole). Lisaks kütab pump 200L boilerit. Rezimiid on suvel AI -5 ja talvel AI -3. Keskmine temp talvel 22 kraadi ümber, vannitoas ja saunas rohkem, kuna maas plaadid, mujal ruumides ujuvalt paigaldatud tammeparkett. Soojuspumbal eraldi arvestit ei ole, seega kõik numbrid on kogu elektritarbimise kohta - soojuspump, plasma TV, kaks külmikut, indukts. pliit, ahi, röster, valgustus, elekt. saunakeris 6kW, üle aasta oli veel elektriauto ka.
Suurimad arved: Jaanuar 2016 - 157eur (sisaldab lisaks VW e-UP elektriauto laadimisi), jaanuar 2014 - 133eur, märts 2016 - 107 euri jne.
Pumbal olen paar korda puhastanud mudafiltrit, kuid see on olnud suhteliselt puhas. Muud midagi teinud ei ole ja juhtunud pumba ja välisosaga ka midagi pole.
https://drive.google.com/file/d/0B5Uxdq ... sp=sharing
aikapoiss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 12 Sept 2013, 08:24
On tänanud: 2 korda

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas aikapoiss »

Et pilt oleks täielikum, siis veel lisainfot. Soojustagastusega venti ei ole. On freshklapid igas toas (kogu aeg täiesti lahti) ja meh. väljatõmme vannitoas ja köögis.
Majal on igas toas maast laeni aknad, kokku 7 tükki, kolmekordse klaasiga.
Külaline
külaline

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

aikapoiss kirjutas:Et pilt oleks täielikum, siis veel lisainfot. Soojustagastusega venti ei ole. On freshklapid igas toas (kogu aeg täiesti lahti) ja meh. väljatõmme vannitoas ja köögis.
Majal on igas toas maast laeni aknad, kokku 7 tükki, kolmekordse klaasiga.
Äkki valgustad, et milliste vahenditega said välistemperatuuri ja energiatarbe ühte tabelisse?
Pilt on päris ilus.
ping
:hello:
aikapoiss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 12 Sept 2013, 08:24
On tänanud: 2 korda

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas aikapoiss »

Viimase aasta kohta on iga kuu keskmine temperatuur Alexela saadetaval elektriarvel kirjas, see tundus olevad suht üks-ühele selle lehe omaga: http://www.ilmateenistus.ee/kliima/kuukokkuvotted/ Siit võtsin varasemate kuude omad. Ainuke asi, et need on terve Eesti keskmised, kuigi ma enda jaoks peaks kasutama Tallinn - Harku vaatlusjaama andmeid, kuna see on mulle Järvekülale kõige lähemal.
Edasi kirjutasin käsitsi Exceli tabelisse iga kuu juurde. Manuaalne sisestamine :)
aikapoiss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 12 Sept 2013, 08:24
On tänanud: 2 korda

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas aikapoiss »

Vasta