gaasiga kütmine

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Kiku
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 25 Dets 2005, 13:40
Asukoht: Tartu

gaasiga kütmine

Lugemata postitus Postitas Kiku »

Tere! Mind huvitab gaasiga kütmine, kui on võimalus liituda gaasitrassiga. Nagu ma olen aru saanud, on see vist suht odav kütteviis? Kaalun põhiliselt kahe asja vahel- gaasi ja pelletite. Gaasiküttest ei tea ma eriti midagi. Huvitaks just hinnavahe- kummaga on odavam kütta? Maja tuleks umbes 150 ruutu. Hetkel küll vist gaasiga, kuid räägitakse gaasihinna tõusust, see panebki mõtlema. Palju üldse maksab gaasi kuup? Kas see on igalpool sama hinnaga või oleneb pakkujast? Tean, et osades kohtades maksab 2,6 krooni kuup, kuid olen kuulnud ka kõrgemast hinnast. Mind huvitab hind just Tartumaal Ülenurmel. Kuna gaasi kuupe kulub palju, annab ka mõnekümnesendine hinnavahe aasta lõikes üsna suure erinevuse. Oskab keegi gaasiga kütja öelda umbes sama suure maja küttekulu kuu või aasta lõikes?
andres
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 113
Liitunud: 29 Jaan 2005, 13:46
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas andres »

Gaasikütte kohta ei oska eriti midagi öelda, kuid puitkütusega on lood sellised, et nende hinnad suure tõenäosusega suurenevad samuti.

Suurenemine saab olema tingitud peamiselt sellest, et lähima paarikümne aasta jooksul Eesti metsadest saadava küttepuidu hulk väheneb olulisel määral. Lisaks mõjutab hinda Kundasse rajatav tselluloositehas jne.
Kiku
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 25 Dets 2005, 13:40
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Kiku »

Kas siis gaasiga kütjaid polegi, kes siis kasvõi gaasi hinda oskaks öelda?Või mõne gaasikatla kohta infot anda?
andres
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 113
Liitunud: 29 Jaan 2005, 13:46
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas andres »

Gaasi hinda võid vaadata Eesti Gaasi kodukalt.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Küttekulu kohta ära looda adekvaatset vastust, sest see sõltub maja suurusest, konstruktsioonist, inimese harjumustest.
Sind huvitab ikkagi ühe kWh maksumus. Selleks vaatad 1 m3 gaasi kütteväärtuse (saad teada teoreetilise kWh), korrutad oletatava katla kasuteguriga läbi ja saadki teada.
Külaline
külaline

gaasitarbija

Lugemata postitus Postitas Külaline »

maja kütmisel tuleb gaasihinnaks 3.00 m2 (aasta tarbimine peab olema rohkem kui 750 m2), mul küll korter (33m2) ja suht odav kütmisviis gaasiga. Praeguste külmadega tuleb kuus võibolla 600 krooni. Üks tuttav täna arvutas, et tal tuleb umbas 900 krooni kuu, maja pidi ka olema 150 m2. Aga kindlasti talvel on see rohkem.
Vasta