Octopus õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
corvette
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 09 Jaan 2006, 14:55
Asukoht: Tallinn

Octopus õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas corvette »

Kuidas kellelgil kogemusi on?
Tasub see hind mida nad pakuvad sellele pumbale ennast ära?
eerik
külaline

Lugemata postitus Postitas eerik »

ei ole kindel kaup. panasonic või fujitsu oleks paremad
küsi pakkumist airwave-st mina sain väga hea pakkumise sellest ka kiitus sellele firmale, mis kõige tähtsam kiire ja sõbralik tegutsemine.
linnokas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 06 Veebr 2006, 10:00

Lugemata postitus Postitas linnokas »

Kellelgi reaalseid kogemusi ka Octopus pumpadega?

eerik paistab olevat lihtsalt suur airwave'i fänn, seega tema arvustust ei saa liiga tõsiselt võtta.. :)
itipoiss ehitusmaalimas
minuga
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 19 Juul 2007, 11:07

Lugemata postitus Postitas minuga »

Tere

Küsime uuesti kas on kellegil otseseid kokku puuteid octopusiga?
Külaline
külaline

Re: Octopus õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

väga negatiivsed kogemused
Kasutaja avatar
Tupsik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 308
Liitunud: 16 Juul 2005, 12:35

Re:

Lugemata postitus Postitas Tupsik »

eerik kirjutas:ei ole kindel kaup. panasonic või fujitsu oleks paremad
küsi pakkumist airwave-st mina sain väga hea pakkumise sellest ka kiitus sellele firmale, mis kõige tähtsam kiire ja sõbralik tegutsemine.

Kui mina seal töötaks, kiidaka ka. :lol:

Samas oleks see viimane koht, kus ise enam midagi ostma läheks. :evil: Kurvad kogemused nendega. :hello:
warlock
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 87
Liitunud: 04 Jaan 2008, 15:35

Re: Octopus õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas warlock »

Teoreetiliselt octobus meie talvetingimustes ei tohiks pikalt ühest suurema kasuteguriga töötada. Octobusi müüjad väidavad, et töötab. Krt seda teab kumbal õigus on - füüsikutel või müügimeestel...
Kasutaja avatar
Tupsik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 308
Liitunud: 16 Juul 2005, 12:35

Re:

Lugemata postitus Postitas Tupsik »

eerik kirjutas:ei ole kindel kaup. panasonic või fujitsu oleks paremad
küsi pakkumist airwave-st mina sain väga hea pakkumise sellest ka kiitus sellele firmale, mis kõige tähtsam kiire ja sõbralik tegutsemine.

Panasonic- no lubage naerda :yahoo:
Alles sai tootja sellest lastehaigusest üle, et inverteri kompressorid ühe valesti arvestatud vedrukese pärast järjest lendasid ja tehas tasuta kompressoreid jagas.

Aga neid vigaseid on ju veel eestis piisavalt üleval. Nii et vedas Sul oma sõbra hinnaga panaga sea moodi :wave:
warlock kirjutas:Teoreetiliselt octobus meie talvetingimustes ei tohiks pikalt ühest suurema kasuteguriga töötada. Octobusi müüjad väidavad, et töötab. Krt seda teab kumbal õigus on - füüsikutel või müügimeestel...
Sellel aastal pole veel talve ju näinudki. Eelmisel mõni päevake ikka oli, aga seda ju ka nii vähe.
Kasutegur 1 peaks olema asjadel ikka üle miinus 20 kraadi. Kuigi ka siis puhus minu 3,5 kw on-off sooja nagu vana mees, aga käis ka tavalisest tihemini sulatamas.

EDIT
Selgub, see see kaheksajalg kasutab hoopis propaani
http://www.octopus.ee/tehnilised.html
warlock
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 87
Liitunud: 04 Jaan 2008, 15:35

Re: Octopus õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas warlock »

ja kui veel uuriksid, siis selguks, et octobus sulatamas ei käigi (kui mingit uut versiooni pole just tehtud). sellest ka ühe lähedale langev kasutegur.
wimms
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 08 Nov 2006, 21:33

Re: Octopus õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas wimms »

Miks peaks selle kasutegur 1 lähedale langema. Põhimõtteliselt on selle pumba idee selles, et skulptuuri pindala on palju suurem kui tavalistel ÕSP-de radikal ja pole vajadust ventilaatoriga läbi puhuda. Jäätumine on normaalse töörezhiimi juurde kuuluv ning tekib mingi tasakaal läbi jää liikuva soojuse kiiruse ja pindalast tuleneva summaarse võimsusega. Jää soojusjuhtivus on paar korda parem kui veel, jäätumisel antakse ära faasisiirde energia ja jäätumine suurendab ka aurusti tööpindala (erinevalt kompaktsetest ÕSP'dest, kus jäätumine sulgeb radika ja tööpindala väheneb ning vajab sulatust).

Peamine probleem on ilmselt siiski ikkagi selles, et liialt paks jääkiht nõuab freooni aurustumis temperatuuri alandamist sedavõrd, et kasuliku soojuse saamiseks peab kompressor tegema liialt palju tööd ning see viib kasuteguri alla.

Kasutegurist ma väga rääkida ei oska, aga ma näe ka miks peaks selle kasutegur 1 olema. Küll aga tundusid tol ajal kõik müüdavad seadmed paras kodukootud värk ja kahtlane. Nüüd muidugi ei tea.
warlock
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 87
Liitunud: 04 Jaan 2008, 15:35

Re: Octopus õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas warlock »

wimms,
sa võrdled vee ja jää kasutegurit, tule mõistusele, 1 on vedelik, teine tahke aine, need ei ole võrreldavad. võrdle jää soojusjuhtivust alumiiniumiga - sellest on octabusi ribid tehtud - jää soojusjuhtivus on alumiiniumist 130 korda halvem. kusjuures jääd tekib sinna 10 ja enam korda paksem kiht, kui al-ribi paksus. pindala palju ei suurene, sest jää täidab ribide vahed ära - moodustub suht sile pind. palju soojusvaheti soojusjuhtivusest järgi jääb ja kui suurt võimsust sellise soojusjuhi abil ära on võimalik juhtida?
wimms
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 08 Nov 2006, 21:33

Re: Octopus õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas wimms »

warlock kirjutas:wimms,
sa võrdled vee ja jää kasutegurit, tule mõistusele, 1 on vedelik, teine tahke aine, need ei ole võrreldavad.
Ma ei võrrelnud vee ja jää kasutegurit, tänan muretsemast. Ja ei tea mis häda on kui ma võrdlen sama füüsikalist suurust - soojusjuhtivust. Selleks füüsikalised suurused defineeritud ongi, et saaks võrrelda. Kas ma oleks rohkem mõistusel, kui ma oleksin jääd võrrelnud betooniga? Palun väga - jää on kuni 2 korda parem soojusjuht kui betoon. Ma ei püüdnud selle võrdlusega midagi tõestada, mainisin vaid selleks, et ei hõljuks mõte jää tohutust soojusisolatsioonivõimest.
võrdle jää soojusjuhtivust alumiiniumiga - sellest on octabusi ribid tehtud - jää soojusjuhtivus on alumiiniumist 130 korda halvem. kusjuures jääd tekib sinna 10 ja enam korda paksem kiht, kui al-ribi paksus. pindala palju ei suurene, sest jää täidab ribide vahed ära - moodustub suht sile pind. palju soojusvaheti soojusjuhtivusest järgi jääb ja kui suurt võimsust sellise soojusjuhi abil ära on võimalik juhtida?
Miks peaks meid huvitama alumiiniumi soojusjuhtivus võrreldes jääga? Mitu korda on õhu soojusjuhtivus halvem kui alumiiniumil? Meil ei teki ju ometi mõtet et õhksoojuspump on võimatu.

Selle jääkihi soojusjuhtivus üksi ei piira seadme võimsust, see nõuab soojusvaheti pindala tõstmist ja aurusti temperatuuri alandamist, mis omakorda suurendab kompressori koormust. Sellest oli juttu.

Kui suurt võimsust selline purikas juhib, saab hinnata, teades jää pindala, kihi paksust ja jää soojusjuhtivust ning freooni tehtavat temperatuuridevahet keskkonna suhtes. Ikka kilowattides.

Ma ei väida, et see lahend oleks kuidagi parem, vaid kõigest seda, et selle seadme kasutegur ei ole sellepärast veel 1, kui tal paks jääkiht ümber on.
Karvane
külaline

Re: Octopus õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Karvane »

Teadmiseks Warlocile, et ka maakütte väliskontuuri ümber koguneb talvel jää. Kas see muudab nood samuti mõttetuks? Tegelikult jääs ongi asja uba, antud pump kasutab vee külmumisel vabanevat energiat. Kui tavaliste õ-õ pumpade puhul kulutatakse jää sulatamiseks lisaenergiat, siis selle pumba puhul viitab jääkihi kiire kasv pumba efektiivsusele. Kahjuks on pakase puhul õhu niiskusesisaldus väga väike ja see panebki kahtlema, kas ta meie kliimasse sobib.
Maja omanik
külaline

Re: Octopus õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Maja omanik »

Olen juba neli aastat Octopus soojuspumba omanik. Mina olen väga rahul. Üleelmisel külmal talvel oli maja soe ja soe vesi olemas. Ja elektri energia kulu sellest suurt ei kasvanud.
warlock
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 87
Liitunud: 04 Jaan 2008, 15:35

Re: Octopus õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas warlock »

Karvane kirjutas:Teadmiseks Warlocile, et ka maakütte väliskontuuri ümber koguneb talvel jää. Kas see muudab nood samuti mõttetuks? Tegelikult jääs ongi asja uba, antud pump kasutab vee külmumisel vabanevat energiat. Kui tavaliste õ-õ pumpade puhul kulutatakse jää sulatamiseks lisaenergiat, siis selle pumba puhul viitab jääkihi kiire kasv pumba efektiivsusele. Kahjuks on pakase puhul õhu niiskusesisaldus väga väike ja see panebki kahtlema, kas ta meie kliimasse sobib.
1.kui sa teeksid maaküttekontuuri, mis hõlmaks sama väikese pindala kui octabusi jäätunud kontuur, siis hakkaks su maaküte ka sama "hästi" soojust vahetama.
2.arvuta välja, kui palju jääd sul kevadeks ümber octabusi peaks olema, et talvel iga päev ütleme 100kWh energiat vee külmutamiseks kulutada. siis sa saaksid ise ka ehk aru selle teooria absurdsusest.
alasniidu
külaline

Re: Octopus õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas alasniidu »

Selle talve on kenasti vastu pidanud. Elektri peale pole veel pidanud minema.

160m2 majal on elektri arve jaanuaris 2800 eeku. Viimasel ajal on ainult pisut liiga palju mürisema hakanud see kast nurgas.
Külaline
külaline

Re: Octopus õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

"alasniidu" poolt päris asjalik demagoogia, 2800.- elektriarve - millega sa kütad!?
alasniidu kirjutas:Selle talve on kenasti vastu pidanud. Elektri peale pole veel pidanud minema.

160m2 majal on elektri arve jaanuaris 2800 eeku. Viimasel ajal on ainult pisut liiga palju mürisema hakanud see kast nurgas.
aidamees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 26 Jaan 2009, 13:28

Re: Octopus õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas aidamees »

Karvane kirjutas:Teadmiseks Warlocile, et ka maakütte väliskontuuri ümber koguneb talvel jää. Kas see muudab nood samuti mõttetuks? Tegelikult jääs ongi asja uba, antud pump kasutab vee külmumisel vabanevat energiat. Kui tavaliste õ-õ pumpade puhul kulutatakse jää sulatamiseks lisaenergiat, siis selle pumba puhul viitab jääkihi kiire kasv pumba efektiivsusele. Kahjuks on pakase puhul õhu niiskusesisaldus väga väike ja see panebki kahtlema, kas ta meie kliimasse sobib.
Mul probleemid maaküttega ja müüja väidab, et põhjuseks just paigaldaja poolt tehtud näpuka tagajärjel väliskontuuri ümber kogunenud jää.
PANA
külaline

Re: Re:

Lugemata postitus Postitas PANA »

Tupsik kirjutas:
eerik kirjutas:ei ole kindel kaup. panasonic või fujitsu oleks paremad
küsi pakkumist airwave-st mina sain väga hea pakkumise sellest ka kiitus sellele firmale, mis kõige tähtsam kiire ja sõbralik tegutsemine.

Panasonic- no lubage naerda :yahoo:
Alles sai tootja sellest lastehaigusest üle, et inverteri kompressorid ühe valesti arvestatud vedrukese pärast järjest lendasid ja tehas tasuta kompressoreid jagas.

Aga neid vigaseid on ju veel eestis piisavalt üleval. Nii et vedas Sul oma sõbra hinnaga panaga sea moodi :wave:
warlock kirjutas:Teoreetiliselt octobus meie talvetingimustes ei tohiks pikalt ühest suurema kasuteguriga töötada. Octobusi müüjad väidavad, et töötab. Krt seda teab kumbal õigus on - füüsikutel või müügimeestel...
Sellel aastal pole veel talve ju näinudki. Eelmisel mõni päevake ikka oli, aga seda ju ka nii vähe.
Kasutegur 1 peaks olema asjadel ikka üle miinus 20 kraadi. Kuigi ka siis puhus minu 3,5 kw on-off sooja nagu vana mees, aga käis ka tavalisest tihemini sulatamas.

EDIT
Selgub, see see kaheksajalg kasutab hoopis propaani
http://www.octopus.ee/tehnilised.html[/quote)

Lisaks veel, et kui kellelgil tekib probleeme Panasonic Õhksoojuspumbaga siis Panasonic on üks väheseid kes tunnistab oma viga ja on teinud kõik, et antud probleemi lahendada alles kutsuti ka mu Toyota tagasi kuna leiti praak detail. Erinevalt teistest kompenseeris Panasonic ka kompressori vahetusel tööraha. Nii et naera edasi. Kahjuks kaotas Panasonic tänu sellele kogu Eesti turu ja lõi soodsa pinnase meie ülistatud Fujitsule. Kes ei ole ka haigustest puhas kuid neid siin millegipärast ei mainita.
panacas
külaline

Octopus õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas panacas »

Seda pole kunagi väidetudki, et erinevatel seadmetel pole probleeme. Panasonicuga aga käis üks jama teise otsas. Algas sellega, et tuli vahetada kõigil seadmetel kompressorid ära, kusjuures esimene ring vahetatud kompressoreid olid samuti praagid, siis eliitmudelil kõik ajud ära vahetada, siis tavamudelitel siseseadmete ventilaatorid vilistasid, siis kõik multide välisseadmete ventilaatorimootorid jooksid kinni ja mitte ühtegi korda pole Panasonic nende tööde eest sentigi maksnud. Ja seni kuni nad lõpuks suvatsesid oma viga (kompressorid) tunnistada, soovitasid nad kontrollida, kas seade on ikka vooluvõrku ühendatud ja kas juhtmed on õigesti ühendatud jne. Panasonic ongi üks ebameeldiv partner seepärast, et oma praagi saadab ta alati Euroopasse ja võimalusel Põhjamaadesse (mis puududtab konditsioneere), sest nii mõjub see nende turupositsioonile mujal maailmas vähem halvasti. Ka seda kompressorite praakpartiid teadsid nad ette ning lisaks ajasid tagasi kuni viimase võimaluseni, kuni nad jõudsid midagi ette võtta. Ei arva sellisest suhtumisest midagi!
õhk-vesi
külaline

Octopus Soojuspump

Lugemata postitus Postitas õhk-vesi »

Plaanis siis endale osta üks selline isend ( IS 48).
Sooviks siis Octopusi kasutajate komentaare.
mart2841
külaline

Re: Octopus Soojuspump

Lugemata postitus Postitas mart2841 »

õhk-vesi kirjutas:Plaanis siis endale osta üks selline isend ( IS 48).
Sooviks siis Octopusi kasutajate komentaare.
Minul on octopusi küte, maja on põrandaküttega ja kahekordne kuut põllul. Köetav pind on 160m2 ja detsembris oli kogu maja elektri kulu 2300 eeku, samas on ka suvel kulu 1200-1500 eeku. Ainuke miinus on see müra, mis sellest pumbast tuleb, ise olen rahul :)
alasniidu
külaline

Re: Octopus õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas alasniidu »

Külaline kirjutas:"alasniidu" poolt päris asjalik demagoogia, 2800.- elektriarve - millega sa kütad!?
alasniidu kirjutas:Selle talve on kenasti vastu pidanud. Elektri peale pole veel pidanud minema.

160m2 majal on elektri arve jaanuaris 2800 eeku. Viimasel ajal on ainult pisut liiga palju mürisema hakanud see kast nurgas.
Ma ei tea, kuidas Sinul elu on, aga mul on ka suvel elektri arved ca 1200-1400 eeku ( saun on 9kw ja saunakord on ca 4 tundi pikk, saunatame palju. Lisaks veel üsna mitu elanikku kah majas).

Kui odavalt siis peaks läbi saama?
miq
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 11 Jaan 2010, 12:48
On tänanud: 2 korda

Re: Octopus õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas miq »

alasniidu kirjutas:
Külaline kirjutas:"alasniidu" poolt päris asjalik demagoogia, 2800.- elektriarve - millega sa kütad!?
alasniidu kirjutas:Selle talve on kenasti vastu pidanud. Elektri peale pole veel pidanud minema.

160m2 majal on elektri arve jaanuaris 2800 eeku. Viimasel ajal on ainult pisut liiga palju mürisema hakanud see kast nurgas.
Ma ei tea, kuidas Sinul elu on, aga mul on ka suvel elektri arved ca 1200-1400 eeku ( saun on 9kw ja saunakord on ca 4 tundi pikk, saunatame palju. Lisaks veel üsna mitu elanikku kah majas).

Kui odavalt siis peaks läbi saama?
sa ei saanud vict aru, küsimus pole selles kuipalju keegi raha kulutab, sina ütled, et kasutad soojuspumpa aga elektri peale pole pidanud minema? :confused: millega su soojuspump siis töötab kuimitte elektriga?
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Octopus õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Lugesin ka teema tõsise huviga otsast lõpuni läbi ja mida ma uskuma jäin?
Kiliseb koliseb jäätub ja mõliseb, tuba on soe ja elektrit ei kuluta.
Tahan omale ka. Igal aastal uued mudelid ja lihtne suve jooksul uus ja veelgi moekam puhuma panna.
kena köik

Nüüd lugesin veelgi heamatest aparaatidest viewtopic.php?f=9&t=10437 ja ei teagi mida valida? Kas ka neid on võimalik vastavalt nende moekuse muutusele ikka suvega välja vahetada?
Kindlasti on häid pakkumisi veelgi aga ega siis rikas inimenegi ei pea köiki saama mida näeb.

Kui mõni arvab, et teab nendest headest aparaatidest juba kõike ja tahab midagi sootuks muud avastada, siis kliki http://www.unibuild.ee või
http://mha-net.org/ aga seda ühe talvega enam läbi ei hammusta :)
Pole küll võimalik teil suhelda tihedalt hooldemeeskonnaga aga ehk on abiks teie tõrkuvalt mürisevale ilmauudisele.

kena köik
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Vasta