Ehitan ise akupaaki, kas need on õiged asjad + joonis?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Ehitan ise akupaaki, kas need on õiged asjad + joonis?

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Oli võimalus kasutada akupaagi ehituseks ühte nõuka aegset pumbajaama hüdrofori. Sai uuritud erinevate tootjate akupaakide jooniseid ja toru otsade kauguseid ja mõõte jms.

Sai siis selline asi kokku visandatud.

1) Katla ring - 1 1/4 "
2) Radika + boileri ring - 1 1/4 "
2) 3 temp anduri tutsi
4) Ülesse üks avarii kaiitse tuts
5) Ülesse automaatne õhu väljalaske tuts

Mis arvad või kostad ehk annad hea nõu.

Samuti huvitab mind, kas ma katlast - akupaak vahelist ringi pean kindlasti tegema metalltoruga, kas mingit aluplex vms. vist ei kannata panna, oleks lihtsam läbi seina vedada.

Lisatud joonis!
Manused
See joonis sai veidi määrduda ja sai kribatud õues lauajupi peal minutiga. Seega ärge mu joonistamisoskuse üle arutama hakake vms.
See joonis sai veidi määrduda ja sai kribatud õues lauajupi peal minutiga. Seega ärge mu joonistamisoskuse üle arutama hakake vms.
img001.jpg (49.57 KiB) Vaadatud 2936 korda
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
xxNIMETUxx
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 823
Liitunud: 24 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Tartu ja kogu Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Ehitan ise akupaaki, kas need on õiged asjad + joonis?

Lugemata postitus Postitas xxNIMETUxx »

põhimõte on enamvähem õige aga radika pealevool võiks olla võimalikult kõrgel ja tagasivool võimalikult madalal aga mitte päris põhjas. eraldi kaitseklapi stutsi ei pea tegema. piisab kui panna õhuti juurde kolmik näiteks. samuti võiks panna põhja tühjenduse ja küljele ka puhastusluugi. kui akupaaki kütad puidu, õli, söega või muu kõrge temperatuuriga, siis katla ja akupaagi vahelised torud kindlasti metalliga.
vee- ja küttesüsteemid, ventilatsioon, soojuspumbad, elekter, kodumasinad/seadmed: müük, projekteerimine, hooldus, remont 58367067 spegrupp@gmail.com
Raulka
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 19 Apr 2005, 16:25
Asukoht: Pärnu

Re: Ehitan ise akupaaki, kas need on õiged asjad + joonis?

Lugemata postitus Postitas Raulka »

Ma ise arvan, et radika tagasivool on pildil õiges kohas.

Termomeetri paneks mina veel 5a ja 5b vahele. Kui see vaheline termomeeter hakkab langema, siis on juba paras aeg uuesti katelt küdama panna.

Boilerile teeks tagasivoolu 4 ja 3 vahele.

Elektri tenni jaoks teeks ka koha üesse 1/3 peale, kui vaja kütta elektriga vahel.
Endal panin paagi alumisse ossa ka tennide jaoks kohad, kui öist elektrit salvestada tuleb tahtmine.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Ehitan ise akupaaki, kas need on õiged asjad + joonis?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Elektri puhul soovitati mulle ka kahte kohta. Üks enamvähem kütte väljundi all, et võimalikult vähe läheks sooja vett mööda paaki niisama laiali ja sinna võiks panna mingi lahejma küttekeha (no umbes 6 kW). Salvestamise jaoks aga soovitati akupaagi alumisse osasse võimsm asi panna (kuskil 10 ... 15 kW) Hetkel pole ma aga kumbagi varianti veel kasutanud.
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: Ehitan ise akupaaki, kas need on õiged asjad + joonis?

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Pilt

Tegin siis eelmine sügis ära.

Torude paigutuse võtsin vaadates nii kodu- kui ka välismaa tootajate lahendusi (kuidas on torud sisse ja välja - paigutus, olid ikka erinevad küll) ja võtsin sellise keskmise lahenduse.

Kohal käis üks keevitusmees, hiljem siis värvisin ära. Tegime ka survetestimise 2 korda aga lõouks selgus et nõelapea suurune auguke jäi siiski. Panin surveõhu sisse ja võõpasin mullitaja veega kõik üle ja siis avastasin selle imeväikse augukese.

No ei ole ma mingi asjatundja aga ise olen rahul, no "homemade" tehtud ...

Teeme seda ise ...
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Vasta