põrandaküte

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
andres
külaline

põrandaküte

Lugemata postitus Postitas andres »

millist põrandamaterjali kasutada,kui üle korteri on paigaldatud põrandaküte?
olli
külaline

põrandaküte

Lugemata postitus Postitas olli »

Mina paneks plaati ja naturaalparketti, kuid parketi alla on olemas spetsiaalne aluskate mis ei lase parketil liigapalju mängida
andres
külaline

põrandaküte

Lugemata postitus Postitas andres »

aitäh olli.arvasin sama.kas keegi oskab veel midagi soovitada või kogemustest kirjutada.
Jüri
külaline

põrandaküte

Lugemata postitus Postitas Jüri »

PVC katte võib ka panna.
enn
külaline

põrandaküte

Lugemata postitus Postitas enn »

Mõnes kohas (esik, köök, WC) kindlasti ka klinkerplaati -- see ju siis ka pisut akumuleerib sooja. Novaatorlik on ka lihvitud betoon.
miku
külaline

põrandaküte

Lugemata postitus Postitas miku »

Mitte mingil juhul LAMINAATI-ei klikki ega liimitavat. Olen 4.a. Soomes seda teinud ja nüüd majatootjatel ja ka laminaadi pakkujatel mure- servadest kaarduvad üles. Korra on laminaadi müüa süü omaks võtnud, aga enamalt jääb see ikka ehitaja:loe projekteerija, kes juhindub toote reklaamist, kraesse.
unnie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 25 Sept 2005, 16:03

Re: põrandaküte

Lugemata postitus Postitas unnie »

miku kirjutas: Mitte mingil juhul LAMINAATI-ei klikki ega liimitavat. Olen 4.a. Soomes seda teinud ja nüüd majatootjatel ja ka laminaadi pakkujatel mure- servadest kaarduvad üles. Korra on laminaadi müüa süü omaks võtnud, aga enamalt jääb see ikka ehitaja:loe projekteerija, kes juhindub toote reklaamist, kraesse.
APPII!!!!!! Kõik ilusa rikkusite ära!!! :roll: Oli just plaan esimesele korrusele mingit moodi nikerdada põrandaküte. Nimelt hiljuti ostetud majal põrand väägade külm. Sai küll remondi käigus ma-ei-tea mis plaadid ja -tõkked pandud, siis kangas ja lõpuka laminaat. Ikka lastel varbad külmast sinised. Nii siis pidasingi plaani sinna kuhugi nende kihtide vahele lasta asjatundjatel põrandaküte panna. Laminaadi ülesvõtmine on ju lihtne, samuti nende teiste materjalide ka. Aga mis siis nüüd saab. Kas tuleb edasi elada varbad jääs või on rohtu mis avitaks!?
Kasutaja avatar
Dolby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 19 Jaan 2006, 22:34
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Dolby »

Olen nüüd niipalju targemaks saanud, et põrandaküte projekteeritakse vastavalt põranda kattele. Üle 22 mm puitu ei soovitata mittemingiljuhul.
Ma ei ole ehitusspets...!
unnie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 25 Sept 2005, 16:03

Lugemata postitus Postitas unnie »

Dolby kirjutas:Olen nüüd niipalju targemaks saanud, et põrandaküte projekteeritakse vastavalt põranda kattele. Üle 22 mm puitu ei soovitata mittemingiljuhul.
No jah!! Üle 22 mm puitu ei soovita! Aga mis mina oma laminaadiga peaks peale hakkama - kas siis pole miskit võimalust siin põrandakütte tegemiseks? Pole ju selle laminaadiga siis pärast midagi tarka teha - õue plaatimiseks ka teine nagu ei sobi!? Igal juhul probleem tõsine, sest tahaks ikkagi põrandat soojemaks saada.
wimms
külaline

Lugemata postitus Postitas wimms »

unnie kirjutas:
Dolby kirjutas:Olen nüüd niipalju targemaks saanud, et põrandaküte projekteeritakse vastavalt põranda kattele. Üle 22 mm puitu ei soovitata mittemingiljuhul.
No jah!! Üle 22 mm puitu ei soovita! Aga mis mina oma laminaadiga peaks peale hakkama - kas siis pole miskit võimalust siin põrandakütte tegemiseks? Pole ju selle laminaadiga siis pärast midagi tarka teha - õue plaatimiseks ka teine nagu ei sobi!? Igal juhul probleem tõsine, sest tahaks ikkagi põrandat soojemaks saada.
pane laminaadi alla ja naudi soojust. Kui ükskord ära laguneb, mida ta niikuinii teeb ka ilma kütteta, paned plaat parketi. See on ka ilma kütteta jalale soe.
tarmo
külaline

pörandakyte

Lugemata postitus Postitas tarmo »

Soovitan pörandakytet ainult nendesse ruumidesse kus bet. pörand(akumuleerib soojust) ja mingi pöranda plaat maas. Eluruumidersse (elutuba, magamistoad)ei soovita. Pörand kytab tolm alati mingi meeter lennus. Samuti olla vastik palja jalu, jalad higised ja märjad vastu sooja pörandat. Eluruumides yks lollakamaid variante.
kogemus
külaline

Lugemata postitus Postitas kogemus »

Põrandaküte kogu maja ulatuses.
Soovitan põranda kütte korral kvaliteetset kiviplaati (pinnakatteid on väga erinevaid, ka selliseid mis jala all "sametpinnana" mõjuvad- mitte pehmuselt muidugi:)
Väga mõnus on olla. Meil on põrandast laeni aknad ja toimib ideaalselt.
Näiteks akna suurused esimesel korrusel-
9mx2,6m + 4mx2,6m + 3mx2,6m + 2,5mx2,6m + 4mx1m + 1mx2,6m + 1mx2,6m + 3mx1m + 3mx1m.
Teisel korrusel
2mx2,6m + 2mx2,6 + 2mx2,6m + 2mx2,6m
Põrandasse läheb temperatuur 34-38.
Väga OK on.
Alguses oli naturaalparkett-lipid, see läks osades kohtades tuksi, siis vahetasime kiviplaadiks.
Vasta