Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Vasta
Lohemadd
külaline

Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Lohemadd »

Välisseade hakkab tegema sellist lärmi nagu oleks barlanksist väljas kui väljas on pikemat aega miinused mingi üle 3 päeva. Pärast sula jälle OK. Millest võib asi olla tingitud? Kas on võimalik, et propelleri labadele koguneb jää ja ajab masina tasakaalust välja? Kas see on normaalne ja kuidas mõjub masina tervisele?
xxNIMETUxx
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 823
Liitunud: 24 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Tartu ja kogu Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas xxNIMETUxx »

äkki on põhja küttekaabel ühendamatta jäänud?
vee- ja küttesüsteemid, ventilatsioon, soojuspumbad, elekter, kodumasinad/seadmed: müük, projekteerimine, hooldus, remont 58367067 spegrupp@gmail.com
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Esimese asjana tuleks kontrollida külmaaine kogust. Kõik välja ja õige kogus kaaluga sisse.
põrr
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas põrr »

Seda raibet ei saagi sa vaikseks, mul ka jama selle Fujitsu välisosa müraga. See nädal sai paksemad vibra vastased puksid alla ja ka korpuse vahele vibrat isoleerivat ainest, veidi sai paremaks. Mürast saad siis lahti kui paigutad välisosa raamiga maapinnale oma magamistubadest kaugele.
Näiteks mul peale paarinädalast külma välimise kasti külgi ei suudagi enam jääst puhataks sulada ja siis see jää seal vibreerib, kukub korpuse vahele ja võtab ka kogu korpuse vahel resonantsi. Küttekaabel sulatab puhataks vaid need sisemised ribid mis jäävad väliskesta alla, väliskest ise on aga osaliselt täitsa jääs.
Mida kontorllida võid on see, et kas sulatustsükli ajal vesi ikka pääseb välisosa põhjast välja.

Need seadmed on ikkagi mõeldud meist lõunapoolsemate riikide turgudele, need põhjaküttekaabilid ja kompressori küttekaabilid on pigem sellised juurde kompunnitud hädalahendused, et need pumbad ka Skandinaavias kuidagi käraks. Õhksoojuspumbad töötavad tõesti ideaalselt kuskil Kesk-Euroopas kus külma on vaid mõni päev aastas, kui meil on ikka külma 3 nädalat järjest siis hakkab selle jäätumisega tõsine jama pihta. Seda muidugi ükski müügimees tunnistada ei taha.
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Mis firma Teile seadme paigaldas?
teedu
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas teedu »

Priit mis vahet seal on mis firma paigaldas seade on ju sama. Neid Fujitsu seadmeid võib kuulda paljudes eri kohtades lärmamas. Kes tahab õiget häält enne ostu kuulda minge kuulake seda Kiilis Maxima kõrval oleva taarapunki küljes. Sellist lärmi teeb, et jube. See seal on ehe näide seadmest ja selle tööhäälest. Muide see putka pole ültse suur aga lärm oi oi oi!!!!!
tamasav
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas tamasav »

Tere, mulle paigaldas fuijtsu pumba abc kliima.Pump asetseb toa välis seina vastas.Pole küll täheldanud mingit vibrat ega et ta teeks lärmi.Ka sellise -20 ga polnud probleemi et sooja ei tule.Tavaliselt on toas puldilt pandud paika nii 23 kraaadi aga kui väljas -20 oli panin paar punni juurde ja asi ilus.Pole veel sellis külma olnud et sooja ei tuleks.Näis kus see piir on,kui sooja ei puhu.Ennastki huvitab.
ABC le edu.
xxNIMETUxx
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 823
Liitunud: 24 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Tartu ja kogu Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas xxNIMETUxx »

kas just küttekaabel hädalahendus on? nimelt kui põhja kaabel ühendamatta/sildamatta, siis koguneb sulavesi väliseadme põhja ja jäätub. pole palju vaja kui ventilaatori laba hakkab vastu jääd peksma ja see tekitabki vibratsioni ja müra. Tartu kandis mitmetel nocriatel käinud kaableid sildamas kuna paigaldajad (väike ettevõtjad) kadunud või kehitavad õlgu. :banghead:
vee- ja küttesüsteemid, ventilatsioon, soojuspumbad, elekter, kodumasinad/seadmed: müük, projekteerimine, hooldus, remont 58367067 spegrupp@gmail.com
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Vahe on VÄGA suur, mis firma seadmed paigaldab ja dimensioneerib. Kui kõik on õigesti tehtud ja seadet kasutatakse õigesti, siis ei kolise ega mürise midagi. Fujitsul on Eestis kõige suurem turuosa. Kokku on tänaseks müüdud ligikaudu 15 000 seadet. Ei saa ju olla, et kõik need seadmed kolisevad.

Kui midagi koliseb ja müriseb, siis saatke mulle meil või helistage. Ma räägin ise nende paigaldajatega ja lahendame mure koos ära.
Külaline
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nagu teada ei paigalda ABC Kliima ühtegi seadet ise ikka alltöövõtu korras. Kas see tähendab, et siis alltöövõtjad on oskamatud paigaldajad?

Kui ostan katla mis on aladimensioneeritud! Ei küta see minu maja lihtsalt ära! Kui ostan külmutusseadme mis on aladimensioneeritud ei jaksa see alandada kambri temperatuuri vajalikule tasemele!
Kui ostan katla mis on üledimensioneeritud puhkab katel suuremaosa ajast!
Kui ostan külmutusseadme üledimensioneeritult seisab samuti kompresor enamusaja!

Sama kehtib erinevate kubatuuridega autode puhul.
Aladimensioneeritud soojuspump töötab maksimum pööretel enamusajast, kui aga üledimensioneeritud siis töötab madalatel pööretel ja jääb isegi seisma.
Milline seos on siin müraga? Või on osadel Fujitsu seadmetel kasutuses kolbkompressorid nagu 09 mudelil milline peapki tegema rohkem müra!
Kas on siiski edasimüüja oskamatu ja rumal kui Fujitsu maaletooja garantii ajal garantii korras annab edasimüüjale kasutatud kompressori garantii tööde teostamiseks mis peale käivitust hakkas koheselt liigset müra tegema.
Müra tekitaja ei saa olla valesti valitud seade ega paigaldus! Otsima peaks seda siiski seadmest endast ja tootjast ehk siis Fujitsust. Eks kõik eksivad ja selleks, et odavalt pakkuda peab ka tootja odavalt tootma mis tähendab aga koheselt madalama kvaliteediga kompressoreid jne.
põrr
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas põrr »

100% nõus eelmise postitajaga.
Minu meelest pole väga ilus hr. Pärna käitumine kes alati otsib mingit võimalust, et keegi tema konkurent on äkki sitta tööd teinud ja saaks nüüd teda mustata.
Selle asemel võiks ikka tunnistada, et need seadmed TEEVADKI MÜRA ja see on juba tehase poolt nii seatud, et pole olemas õhksoojuspumpa mille välisosa ei teeks majaseinale kinnitatuna miinuskraadidega mingil hetkel häirivat müra. Inimeste mürataluvus ja kuulmine on erinevad ja mõnda nüristunud kuulmisega DJ-d või vanaeite tõesti ei häiri kui välisosa lõugab akna all nagu automootor 2500 p/min juures, aga mind selline müra häirib.
Mul Fujitsu ASYA 09LGC ja see teeb praeguste -5...-15C ilmade juures sulatustsükli ajal (tõmbab siis mingi hetk kompressori pöörded max peale) ikka sellist müra et mina ärkan hommikupoole selle peale üles. Tuttaval suurem ASYA12 mudel ja tal sama jama, kuigi paigaldaja teine.
Nüüdseks olen leidnud lahenduse, nendeks on kõrvatropid ja loodan et ma teiste majaelanike käest selle müra tõttu peksa ei saa :)
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ei ole üldse sellise jutuga nõus.
omal ka fujutsu, NOCRIA nimelt. Mingit häält peale kerge õhupuhumise ei tee, ei sees ega väljas. Kui ei usu, siis tule kuulama :wave:
Kinnitub pappseina külge, paigaldatud on vaid paremad puksid, kohe algatuseks....
xxNIMETUxx
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 823
Liitunud: 24 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Tartu ja kogu Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas xxNIMETUxx »

üks teema veel sellega kui põhja küttekaabel ei tööta või seade viltu, külmub vesi kompressori pukside ümber.
vee- ja küttesüsteemid, ventilatsioon, soojuspumbad, elekter, kodumasinad/seadmed: müük, projekteerimine, hooldus, remont 58367067 spegrupp@gmail.com
Lohemadd
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Lohemadd »

Teemat alustades jah, jäi mainimata, et seade on pärit ABC kliimast koos paigaldusega. Tegelt olen asjaga väga rahul. Seadme küljes visuaalselt jääd ei tähelda isegi külmaga mitte. Arvasin, et äkki labadele koguneb, aga seda pole näha. Kas neid labasid soojendatakse ka kuidagi. Kui on sula on OK, kui läheb külmaks, siis paar kolm neli päeva ka OK aga siis hakkab järjest rohkem lärmi tegema. Kuni järgmise sulani. Siis hakkab asi jälle otsast pihta.
põrr
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas põrr »

Ei oska enam midagi muud kosta, et kas osa kasutajaid on kuulmiskahjustusega või on see Fujitsu Nocria tõesti mingi hääletu militaarvaldkonna toode nagu Stealth hävitaja või mehitamata luurelennukid. Arvatavasti hakkaks Jaapanlased uue maailmasõja puhkesed siis nende Fujitsu Nocria kompressoreid oma hävituslennukitel kasutama kui nad tõesti nii hääletud on.

Ma tahaks tõesti näha sellist õhksoojuspumpa, mille3 välisosa -10C juures mitte mingisugust müra isegi mitte sulatustsükli ajal ei tee. Olen nõus sellist imelooma Tartu, Põlva, Võru piirkonnas vaatama tulema, sest see pump peab olema oma ajast ees. Ma arvan et pigem on asi selles, et paljud vajavad uinumiseks vaikust, aga mõni võib ka raudteejaamas rahumeeli magada.
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Ma arvan, et Sul põrr ei ole sellist seadet olemaski. Kui sul oleks ka tegelikult mure, siis oleksid sa juba ammu minuga ühendust võtnud.
põrr
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas põrr »

Eksid herr Pärn.
Sügisel sai ka teie firma Tartu esindusest hinnapakkumine võetud, kuid see polnud just kõige konkurentsivõimelisem. Oleksin ehk kliendiks osutunud kui lisatarvikute osas sellist kirvest te ei viskaks. Mille osas ABC kliimat kiita võib on väga tipp-topp ja asjalik koduleht.
Ostsin seadme ja paigaldada lasin ühel teisel Tartu firmal kes mitu aastat turul olnud, hiljem käis ka üks sõltumatu spets koha peal ja veendus et kõik on korrektselt tehtud, aga see seade ongi selline et lärmab kümaga.

Herr Pärn ja teised müügimehed, teilt ootaks rohkem erapooletut infot seadme omaduste kohta, see et välisosa müratase südasuvel jahutusreziimis on mingi 45 db võib ju ka tõsi olla, aga see et -10C juures teeb seade ca 1/3 ajast müra mingi 80db, sellest vaikivad kõik müügimehed. See asetab sellised mehed minu silmis samale pulgale autoaedade automüüjatega, kes vaikivad auto puudustest ja garantii kehtib "kuni tagatuled paistavad"
Aga muidugi on müügimeestel alati tore seadet kiita ja kui asi juba müüdud siis on poogen, siis öeldakse, et aga ta ongi ju selline. Konkreetselt mina võtsin enne seadme ostu pakkumisi 5 firmast ja vaid 1 küsis (ei olnud ABC kliima), et kas kortermaja teised elanikud ikka lubavad seda kasti seinale panna. Kuna teise müügimehed rahustasid mu võimaliku müra osas maha, siis ei pööranud tolle müüja tõstatatud küsimusele kahjuks rohkem tähelepanu, ka pakutav hind oli kõrgeim.
PS Soovitan kõigil vaadata viimases TM Kodu ja Ehituse lisas olnud testi, ka pumba siseosa müratase on kataloogides tegelikus lubatust oluliselt kõrgem.
Müra
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Müra »

Ei õnnestunud küll leida, et kuskil oleks olnud kirjas midagi, mis väidab, et müratase ei vasta kataloogis näidatule.

Mürast kirjutati nii:
Õhksoojuspumbad teevad mingil määral müra. Mõõtsime siseosade mürataset minimaalsel ja maksimaalsel puhurkiirusel. Saadud mõõtmiste põhjal arvutatakse iga seadme mürataseme keskmine väärtus. Mõõtmine toimus 224 cm kaugusel siseseadmest.
Rahul Nocriaga
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Rahul Nocriaga »

Ja sa oled kindel herr põrr, et su seade on korras ja midagi teha ei anna? :confused:

Minu oma ei mürise kuskist otsast :good:
ASYA 09LGC 2008
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas ASYA 09LGC 2008 »

Mul Fujitsu ASYA 09LGC ja see teeb praeguste -5...-15C ilmade juures sulatustsükli ajal (tõmbab siis mingi hetk kompressori pöörded max peale) ikka sellist müra et mina ärkan hommikupoole selle peale üles.
Kinnitan omalt poolt - huugab teatud olukorras (sulatusprotsessis) nagu lennuki turbopropellermoootor (või nõukaaja kolbkompressor).

Ei ole asi puksides, kuna olen välisseadet kergitanud käte/näppude peal raamilt ülespoole - vibratsioon (ja tugev selline) tuleb välisosa seest (kompressorist).
Minu oma ei mürise kuskist otsast
Seni ...
xxNIMETUxx
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 823
Liitunud: 24 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Tartu ja kogu Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas xxNIMETUxx »

Ei ole asi puksides, kuna olen välisseadet kergitanud käte/näppude peal raamilt ülespoole - vibratsioon (ja tugev selline) tuleb välisosa seest (kompressorist).




aga millest järeldad, et asi pole puksides??? kuidas järeldad näppudega, et kompressor pole põhja külge kinni jäätunud?
vee- ja küttesüsteemid, ventilatsioon, soojuspumbad, elekter, kodumasinad/seadmed: müük, projekteerimine, hooldus, remont 58367067 spegrupp@gmail.com
ASYA 09LGC 2008
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas ASYA 09LGC 2008 »

aga millest järeldad, et asi pole puksides???
Eelneva elu kogemustest - mitmesuguseid mehaanilisi vidinaid remontides, lammutades ja töös jälgides on moodustunud mingi empiiriline ettekujutus vibratsioonitasemest, mida lihtsad kummiamortisaatorid (puksid jms., sõltuvalt või vähem sõltuvalt kasutatud kummitüübi külmakindlusest) on võimelised summutama ja millist mitte.

Antud juhul on probleemolukorras välisseadme poolt tekitatav vibratsioon/müra hinnanguliselt sellise tugevusega, et kummipuksidest oleks ehk abi, kui nad toetuksid 50...100 mm paksusele massiivsele betoon- või kiviplaadile nig see omakorda amortiseeritult kergkandurile.

"Hinnangulise vibratsioonitugevuse" puuduseks on loomulikult tõsiasi, et "ilu on vaataja silmades" s.t. objektiivse mürapildi talletamiseks tuleks seadme külge ca 1 kuuks kinnitada vibratsiooni- ja müraandurid ning 2-kanaliline datalogger - siis saaksid hinnagutest konkreetsed arvulised väärtused.
kuidas järeldad näppudega, et kompressor pole põhja külge kinni jäätunud?
Pole kunagi midagi sellist järeldanud - kindel on ainult see, et:

- välisosa soojusvaheti sulab ilusti puhtaks;
- soojusvaheti sulamisvesi voolab ilusti selleks ettenähtud põhjaavast välja;
- seda. kas kompressor on millegi külge kinni jäätunud või ei ole, ei oska ilma seadme katteid maha monteerimata tuvastada (pill on aga veel garantiiline).

Aga miks peaks põhjamaadesse ette nähtud soojuspumba kompressor üleüldse millegi külge kinni jäätuma?

S.t. miks peaksime üldse eeldama, et põhjamaades kasutamiseks määratud (ja sellisena siin haibitav/müüdav) seade ei ole selleks funktsiooniks võimeline?
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

EI TOHIGI! Kordan Teile veelkord üle, et mingit müra olla ei tohi. Kui on, siis on midagi valesti.

Mis puudutab LGC tüüpi mudeleid, siis minu kogemused näitavad, et enamus meile remonti toodud seadmetest on olnud vale külmaaine kogusega. Ja enne, kui need seadmed remonti tuuakse, väidetakse alati, et kõik vead on kontrollitud. Tegelikult aga pole pooltel külmameestel isegi kaalu, millega saaks õige koguse seadmesse sisse mõõta.

Las paigaldaja toob seadme meile remonti ja kui me seda korda ei saa, siis vahetan ABC Kliima kuludega selle seadme välja. Kui saan korda teen remonditööde eest arve.
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

põrr kirjutas:Ostsin seadme ja paigaldada lasin ühel teisel Tartu firmal kes mitu aastat turul olnud, hiljem käis ka üks sõltumatu spets koha peal ja veendus et kõik on korrektselt tehtud, aga see seade ongi selline et lärmab kümaga.
Huvitav oleks teada, mis moodi see firma seda kontrollis? Tuli kohale ja vaatas ning väitis, et kõik on õigesti tehtud? ...ja midagi paremaks muuta ei saa?
xxNIMETUxx
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 823
Liitunud: 24 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Tartu ja kogu Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas xxNIMETUxx »

Härra Pärnaga nõus, et enamikel remondimeestel pole kaale, ega ka kellasid ning mõnel paigaldajal isegi vaakumpumppa. esmapaigaldusel pole üldeiselt kaalu vajagi kuna väliseadmes külmaine olemas ja isegi natukene rohkem. olen näinud siin noname paigaldajaid, kes isegi ei vakumeeri torustikku vaid keeravad kohe seadmel kraanid lahti. aga see üksteise laimamine ja targutamine on selle teema juba põhi murest kaugemale viinud. kui tegu siis ABC kliima paigaldusega, siis võiks härra Pärn selle garantii korras üle vaadata. fakt on see, et seade teebki külmadega natukene suuremat müra aga ka mitte 65dBA suuremat.

toon siis oma praktikas näited

1. põhja küttekaabel jäetud sildamatta klemmliistul (sulavesi ei pääse seadmest välja. külmub ära kompressori ümbrus jne.)
2. seinakinnitus pandud loodi enne seadme paigaldust aga seadme pealetõstes jäetud ülekontrollimatta
(kompressori pool alati raskem ja seade pole korralikult loodis. sulavesi pääseb küll keskaugust välja aga kompressori poolt mitte ning jäätub ümber selle kuna küttekaabel ainult keskrennis. lahendus on tõsta kompressori poolt natukene ülesse, et sulavesi jookseks teisele poole või puurida kompressori alla lisaauk mis tagab kompressori alt vee äravoolu. kompressor nii või naa soe ja tagab, et tema alt pääseb sulavesi lisaaugust välja.)


minu praktikas fujitsu võrreldes teiste sama hinnaklassi toodetega kõige vaiksem.
vee- ja küttesüsteemid, ventilatsioon, soojuspumbad, elekter, kodumasinad/seadmed: müük, projekteerimine, hooldus, remont 58367067 spegrupp@gmail.com
Vasta