Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Kindlasti välisosa kast ei mängi mingit rolli kuna see ikkagi välja mõeldud tippinseneride poolt ja meie siin ei ole küll pädevad seda maha tegema. Tee endale maakinnitus ja vast probleem lahendatud.
põrr kirjutas:
Veikko kirjutas:Mind selline müra ei sega ka öösel ja ültse pean seda väga normaalseks seadme töö heliks. Sul vist Põrr ikka suurem probleem, et seinakinnitus lihtsalt võimendab normaalheli müraks mis kostub siis ruumidesse. Mul magamistoa aken 2 m välisseadmest ja kordagi pole seda sulatustööd tähele pannud.
Täitsa nõus sinuga. Mul on välisosa ca 7m eemal magamistoa aknast ja müra on kahjuks öisel ajal ikka väga häiriv.
Selles osas paigaldajaga mul aktiivne suhtlus käib ja eks näis mis saab. Vestlesin ka tuttavaga, kel samuti Fujitsu korermajaseina peale kinnitatud, samuti naabritega probleemid müra tõttu.
Mulle tundub et liigse müra põhjuseks on: 1) kinnitamise viis (raamiga maapinnal seda müra võimendumise probleemi poleks) 2) välisosa kast on väga tihedalt tehnikat täis pakitud, mis suurendab vibratsiooni ja resonantsi võimalust (ehk tootja poolne püüd muuta välisosa võimalikult kompaktseks on viinud müraprobleemideni)
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Hiid »

a kus te aru saate, millal masin sulatab? Ma hääle muutumist üldse millagi ei kuule.
Onn on puitsõrestik, sees ainult penokas ja kummalgi pool vaid vooder.
On ilm soojem või külmem, mingit vahet müras ei ole. Kogu aeg on nö. vaikus...
Teeks ka video, aga see on vist liiga subjektiivne. Minuarust teeb mikromootor ka kõvemat häält, kui viimases videos, kui seda filmida :lol:
põrr
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas põrr »

Hiid kirjutas:a kus te aru saate, millal masin sulatab? Ma hääle muutumist üldse millagi ei kuule.
See on elementaarne, kui masin sulatab siis mina ei maga :D
Sulatusrežiimil magamist võiks võrrelda töötava mootoriga auto kabiinis tukkumisega.
Sulatustsüklist saad nii aru, et põhja alt peaks sel ajal vett välja jooksma ning masina pöörded on kõrgemad.

Mis mudel sul see nii vaikne on, Hiid?
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Kui siseosa enam sooja ei puhu siis hakkabki sulatusprotsess õues. Seda paeks tunni jooksul ca 4 korda ikka toimuma, aga see sõltub ilmadest. Nii, et pead olema nagu papparatso kui siseosa vait kähku videogrupiga õue filmima.
Hiid kirjutas:a kus te aru saate, millal masin sulatab? Ma hääle muutumist üldse millagi ei kuule.
Onn on puitsõrestik, sees ainult penokas ja kummalgi pool vaid vooder.
On ilm soojem või külmem, mingit vahet müras ei ole. Kogu aeg on nö. vaikus...
Teeks ka video, aga see on vist liiga subjektiivne. Minuarust teeb mikromootor ka kõvemat häält, kui viimases videos, kui seda filmida :lol:
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Hiid »

põrr kirjutas: Mis mudel sul see nii vaikne on, Hiid?
14Nocria
vett peaaegu ei tilgugi kunagi. Talve jooksul on ikka vahest tulnud paar tilka :scratch:
siim227
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas siim227 »

Olen seda teemat siin jälginud. ... et paraku pean liituma ka selle seltskonnaga, kellel müriseb. Nagu auto seina taga. 14 Nokria ja Paigaldas ABC. Sai veel tellitud paigaldusel kõik vajalik "vaikseks eluks". Ah jaa, fibo seinal.
ASYA 09LGC 2008
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas ASYA 09LGC 2008 »

põrr kirjutas: Mulle tundub et liigse müra põhjuseks on: 1) kinnitamise viis (raamiga maapinnal seda müra võimendumise probleemi poleks)
On, on küll raamiga maapinnal sama probleem.

Nähtus on ju iseenesest selline:

a) ühes režiimis seadme poolt genereeritava müra tase tõuseb;
b) seadme korpus on kergetest materjalidest (plekk + plast) detailidest, mis hakkavad rohkem või vähem kaasa vibreerima;
c) kandur on samuti kergkonstruktsioon (plekist või metalltorudest), mis kannavad rõõmsalt tekkivat müra edasi;
d) talvel moodustub raami alla parajalt paks jääkiht sulatusveest (kui selle ärajuhtimiseks seadme alt pole eraldi plekki pandud, mida pole enamasti kuskil näha olnud), mis loob ideaalse ühenduse kanduri kaudu müra kandumiseks maja soklile/vundamendile ja sealt juba igale poole mööda maja edasi.

Nii et minu arvates pole suurenenud müranivooga võüimalik "võidelda" muul moel kui seda kas alandades või paigutades seadme välisosa ja kanduri vahele mõlemalt poolt amortiseerituna massivse vaheplaadi (betoon vms.).
Imelik, et seda plaati ei pakuta paigaldusel lisavarustusena välja - see ei tohiks ju miljonit maksta ja mina oleks ta ilma kõhklemata tellinud (müraprobleemidest on ka soomlaste soojuspumbafoorumites juttu, nii et probleem ei ole "taevast alla sadanud"..
põrr
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas põrr »

Ma tänasest miskipärast siiski arvan, et tegu on miskise tootjapoolse projekteerimisveaga selle Fujitsu ASYA09LGC puhul või siis on need poolakad need küttekaablid sinna puudulikult juurde vedanud. Eile oli konkreetselt soe päikesepaisteline ilm ning kuna minu pumba välisosa asub lõunapoolses küljes siis said välisosa ca 8 tundi päikesevalgust. Läksin eile õhtul koju ning seade oli täiesti vaikne, ei pannud tähelegi et ta mul seina küljes oleks, öösel viskas mõne miinuskraadi ning hommikul oli seadme hääl taas valjem ning sulatusrežiimil undas taas mehiselt.
Ma arvan, et kuna välisosa kast on niivõrd tihkelt täis pakitud ja küttekaablid pole paigaldatud piisavalt läbi mõeldult Poola geeniuste poolt, siis tekib mingisugune jäätumisprobleem kuigi sulatusvett lobistab mul ta kenasti välja, võimalik et jää tekib siiski mingisse nurka ja sealt tuleneb vibratsioon ja sellega seonduvalt ka müra.
IMHO nende seadmete põhituruks on ikka siiski riigid kus aastakeskmine temperatuur tuleb üle 0 C ning need Artcic jm varustused on sellised hädapärased, mitte kuigi palju läbi mõeldud lahendused, et saaks neid seadmeid müüa ka Skandinaavia ja Baltikumi väikestele turgudele. Tegelikult on ju Baltikum oma ca 7 mln elanikuga ning Skandinaavia ca 19 mln elanikuga täiesti kaduvväike turg võrreldes näiteks Saksamaa 82 mln elaniku või UK 50 mln elanikuga turuga. Ainsana usun et IVT paneb neid seadmeid tõesti kokku Põhjamaa oludest lähtuvalt.
Külaline
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vaata põrr! Hakkaks ehk veidi teisipidi mõttlema siin sellest mürast.
1. Miks sa ültse ostsid selle soojuspumba?
Oli odav ja soovisid mugavust.
2. Miks sa ei ostnud korraliku kallist uunikivi ahju?
On kallis ja küttma peab. lisaks veel puhastama ja puid tassima.

Kussjuures mõlema puhul on tuba soe!
Täna nurised selle üle, et müra on liiga suur! Unustad ära mugavuse ja selle, et sul tuba on alati soe.
Oleksid sa nüüd ostnud selle uunikivi ahju, oleksid jälle hädaldanud, et vingu ajab, tuhka tuleb välja viia, puid tuleb tassida ja stabiilset soojust pole.

Ühesõnaga ei ole inimesloom kunagi rahul.
Midagi pole parata tootjad peavad arvestama, et kui tuua turule odav seade tuleb selle valmistamiseks kasutada odavamaid detaile. Teisipidi ei saa see ju olla odav. Oleksid ostnud selle kallima mudeli oleksid olnud rahul.
Siin on teistele selle foorumi lugejatele mõtlemise koht, et kas see odav on alati see parim mida osta. Pole vahet kelle kaubamärki siin kirutakse, kuid kõigil tootjatel on odavad ja kallimad mudelid. Nende vahe ongi põhiliselt: müratase, tootlikus, disain, funktsioonid, voolutarve.
Tehes natukene kodutööd leiate , et tegelikult investeerides 3000.-EEK rohkem saate tunduvalt parema lahenduse.
Mõtle nüüd ise või küsi ka pankuri käest nõu. Kui investeerid selle 3000.-EEK täna kallimasse soojuspumpa teenid kolme aastaga 300%, lisaks ei pea sa siin foorumis pasundama, ega muretsema ja saad selle aja pühendada oma perele või iseendale.
Mine küsi nüüd pankurilt palju ta pakub sulle 3000.- Eegi investeerimise korral kolmeks aastaks intressi?

Mõelge sellel ja tuntke elust mõnu!!!!!
ASYA 09LGC 2008
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas ASYA 09LGC 2008 »

Külaline kirjutas:Vaata põrr! Hakkaks ehk veidi teisipidi mõttlema siin sellest mürast.
1. Miks sa ültse ostsid selle soojuspumba?
Oli odav ja soovisid mugavust.
2. Miks sa ei ostnud korraliku kallist uunikivi ahju?
On kallis ja küttma peab. lisaks veel puhastama ja puid tassima.
...
Ühesõnaga ei ole inimesloom kunagi rahul.
Midagi pole parata tootjad peavad arvestama, et kui tuua turule odav seade tuleb selle valmistamiseks kasutada odavamaid detaile. Teisipidi ei saa see ju olla odav. Oleksid ostnud selle kallima mudeli oleksid olnud rahul.
...
Pole vahet kelle kaubamärki siin kirutakse, kuid kõigil tootjatel on odavad ja kallimad mudelid.
Külaline,

palun ära demagoogitse - üks ei välista teist ja minul näiteks on korralik :thumbsup: ahi olemas, mis täitsa mõnusalt sooja annab, kuid soojuspumba ostsin ikkagi... :glare:

Veel:

Fujitsut ei saa mingil määral odavbrändiks nimetada - või väidad sa vastupidist?

Nocria tooteseeriat ei saa samuti mingil moel odavseeriaks nimetada - või väidad sa vastupidist?

Oleks ostnud 3000 krooni kallima mudeli - oleks saanud suurema võimsusega Nocria, mis oleks konkreetsetes oludes olnud ÜLEDIMENSIONEERITUD ja seetõttu halb valik.

Oleks ostnud Mitsubishi, IVT vms. - kas uute BMW-de ja Mercedestega ollakse vähem hooldusjärjekordades kui Toyota väikeautodega?

Nii et su väitlusloogika käriseb igast otsast :banghead:

Kui Priit Pärn väidab, et toode ei tohi müriseda, siis ta ei tohi seda teha ja kui teeb, siis tuleb tuvastada normidele mittevastavuse põhjused ja need likvideerida.

Ainuke probleem on selles, et kevad saabub :thumbsup: ja külma ilma pole hetkel kuskilt võtta ...

Päikest!
Külaline
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aga palun kus ma nimetasin Fujitsut odavaks? Jutt oli sama tootja odavamatest ja kallimatest mudelitest. Samuti ka Fujitsul. Nocria ongi ju kallim mudel kui tava 09. Ei saa minu eelmisest kommentaarist lugeda midagi Nocria kohta halvustavat!
Midagi pole teha vahe on hinnas. Ja kui klient läheb püüdma seda kõige odavamat siis ärgu pasunadgu siin hiljem, et pask! Keegi ei määri kellegile midagi pähe, lõpp otsus on kliendi teha. Vaata autode puhul on määravaks tegurik see tihend seal rooli ja istme vahe. Mõningatel tihenditel ei ole mitte mingisugust vahet mis mark seal roolil kirjas , niikunii ei kesta see tema käes. škoda ja Hundai on väga head ja vastupidavad margid! Samas võib see tihend Mersu ja BMW nii p... sõita, et uskumatu. Ja sii kuskil foorumis pasundada, et need ja need on ikka saastad.
Sa kahjuks ei saanud aru põimõttest ja võtat seda isiklikult nagu kõik fujitsu parseldajad. Täpselt sama juttu väidavad ka teiste markide pakkujad! Soovid odavat, aga palun sellega kaasnevad teatavad lisad nagu liigne müra jne. Ma ei tea äkki ongi see partii neid 09 seadmeid vigased ja praak partiist.
ASYA 09LGC 2008
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas ASYA 09LGC 2008 »

Külaline kirjutas:Aga palun kus ma nimetasin Fujitsut odavaks? Jutt oli sama tootja odavamatest ja kallimatest mudelitest. Samuti ka Fujitsul. Nocria ongi ju kallim mudel kui tava 09.
Nocriad näivad algavat 14-klassist - ei ABCKliima ega CityKliima kodulehelt leidnud ma Nocria mudelit 09 ja 12-klassidele - seega on nende toodete omavaheline võrdlemine samal tasemel kui kartulite ja banaanide võrdlus.
Lisaks on Nocriatele (14 ja 18) tehnilistes andmetes lubatud välisosa müratase KÕRGEM kui 09 ja 12-klassi Arctic seeriatele, millest järeldub, et 09 ja 12 Arcticud peavad olema VAIKSEMAD kui Nocriad.
Külaline kirjutas:Midagi pole teha vahe on hinnas. Ja kui klient läheb püüdma seda kõige odavamat siis ärgu pasunadgu siin hiljem, et pask! Keegi ei määri kellegile midagi pähe, lõpp otsus on kliendi teha.
Ostetav soojuspump dimensioneeritakse maja (köetava ruumi suuruse) järgi, mitte vastupidi - eks ju?

Või soovitad sa väiksemate ruumide onamanikel nt. esimese korruse köetava pinnaga 90 m2 (teisele korrusele võib ju omaette multispliti paigaldada, mis paindlikuma juhtimise tagab):
a) osta 200m2 kütmiseks mõeldud seade, "kuna see on ju NOCRIA, mis sest, et passis lubatud lärm on suurem"?
b) üldse mitte midagi osta, "kuna sellele pinnasuurusele suurusele NOCRIAT ju ei pakuta"?
Külaline kirjutas:Vaata autode puhul on määravaks tegurik see tihend seal rooli ja istme vahe. Mõningatel tihenditel ei ole mitte mingisugust vahet mis mark seal roolil kirjas , niikunii ei kesta see tema käes.
Oi-oi-oi ...
Külaline kirjutas:Sa kahjuks ei saanud aru põimõttest ja võtat seda isiklikult nagu kõik fujitsu parseldajad.
Olen ühe aeg-ajalt ebanormaaslet müriseva seadme omanik, mitte müügipoolelt - lihtsalt teadmiseks.
põrr
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas põrr »

Ei maksa mind jah nagu kohe tembeldada lolliks odava toote taga ajajaks.
Kui ma oleks tahtnud võimalikult odavat lahendust siis ma oleks ostnud mõne hiinaka või samsungi või lg on-off seadme.
Esiteks on mu korteris korralik ahi olemas. Teiseks, ostul polnud mitte niivõrd määravaks rahasumma kui võrd just tootja lubatud MÜRATASE(mis nagu selgus peab paika vaid siseosa puhul), seadistatav temperatuurivahemik ja siseosa mõõdud.
Kolmandaks, ma olengi ise pankur, nii et pole mõtet mind finantsvallas banaalsete näidetega õpetama tulla.
põrr
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas põrr »

Jäi ennist veel lisamata, et minu 50 ruudu kütmiseks ei vaja ma mingit 12 või 14 klassi Nocriat mis mõeldud 200 m2 majade kütmiseks, see oleks ilmselge üledimensioneerimine. Seetõttu sai ka valitud see ASYA09 seade, teine valik oli Mitsubishi kuid miskipärast said see Fujitsu valitud kuigi hinnapakkumiste vahe oli vaid mõnisada krooni.
korsten
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 171
Liitunud: 12 Mär 2007, 16:34
Asukoht: Võidu 3, Rakvere
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas korsten »

müraprobleemide korral - ESIMESE ASJANA kontrollige, et seade ei ole kompressori poole kaldu!!! kui on, lähevad need kompressori ümber olevad vildid niiskeks ja siis juba jäässe - see hakkab päris kõva lärmi tegema. Müra puhul on see kõige enamlevinud probleem. ja muidugi võib kronsade ja seina vahele ka veel korralikud kummipuksid panna! KONTROLLIGE!!! Ja kusjuures põhilised probleemid müraga tekivad ikkagi just 0 kraadi juures ja suure niiskusega, suuremate miinuskraadidega on olnud probleeme vähem.
Ja mis puutub küttekaablite paigaldamisse Poolas - seda tööd võiks me ise Eestis teha :)
Soojuspumbad Sisekliima Küttekaablid Kesktolmuimejad Teemantpuurimine http://www.planray.ee
Ventilatsioonitööd, hooldus, torustike puhastamine
ASYA 09LGC 2008
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas ASYA 09LGC 2008 »

korsten kirjutas:müraprobleemide korral - ESIMESE ASJANA kontrollige, et seade ei ole kompressori poole kaldu!!!
Kui sa täpsustaksid, mitu mm/m on lubatud kalle, selle asemel et kolmekordseid hüüumärke laduda, siis oleks su postitusest ehk kasugi.
korsten kirjutas:Müra puhul on see kõige enamlevinud probleem. ja muidugi võib kronsade ja seina vahele ka veel korralikud kummipuksid panna! KONTROLLIGE!!!
Kas mõned paigaldajad paigaldavad seadmed kõntspuksidega?
Kui jah, siis kas see on maaletooja poolt aktsepteeritud?
Kui jah, siis peab seade vait olema ja mitte lärmama - on ju nii?
korsten kirjutas:Ja kusjuures põhilised probleemid müraga tekivad ikkagi just 0 kraadi juures ja suure niiskusega, suuremate miinuskraadidega on olnud probleeme vähem.
Kuidas kellelgi, minu seade lärmab sulatuse ajal siis, kui külma on 6...8 kraadi või enam.
korsten
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 171
Liitunud: 12 Mär 2007, 16:34
Asukoht: Võidu 3, Rakvere
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas korsten »

no mingeid kraade ega millimeetreid ma öelda ei oska, pane lood peale.
Mis puutub "kõntspuksidesse", siis ma ei oska öelda, kes milliseid kasutab. Tavaline paigaldus peaks olema puksidega, mis on kronsadega kaasas, meie kasutama tihtipeale korralikke kummipukse (tean, et neid pukse saab tellida ka ABC Kliimast paigaldusega).
Sulatuse ajal siis lärmab ja suurema külmaga.. hmm.. no siis ilmselt tekib mingi resonants, kuna sulatuse ajal on pöörded väiksemad, kui normaalse töötamise ajal?
Ühesõnaga, välisosa Sind üles ajada ei tohiks ega ka naabreid segada, kui on nii, siis minu soovitus oleks ikkagi uuesti paigaldaja kutsuda, lindista siis diktofoniga seda häält ja lase ka paigaldajal kuulata. Ehk nii leiad lahenduse.
Soojuspumbad Sisekliima Küttekaablid Kesktolmuimejad Teemantpuurimine http://www.planray.ee
Ventilatsioonitööd, hooldus, torustike puhastamine
Külaline
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Otsin omalegi soojuspumpa ja olen lugenud siin nüüd kõik postitused läbi. Tundub, et Fujitsul tõsiseid muresid seadmetega kuna ka Euroventi kodulehelt ei leia ühtegi toodet ega vastavust.
http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_Products.php
põrr
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas põrr »

Korstna välja pakutud viltide jäätumine tundub olevat suht loogiline põhjus mürale. Kummas küljes Fujitsu ASYA09LGC välisosal see kompressor muidu asub, saaksin loodi peale visata ja uurida kas on kaldu. Kas seal küljes kust torud väljuvad? Mul välisosa kõrgel seinal ja ise seda kasti ma garantiiajal avama ei hakka, et sisse vaadata, mis seal toimub, seadme müüja ka hoiab madalat profiili :(
Viimased nädalad olen kodus kaamerat stardivalmis hoidnud, et kui hakkab taas mürisema siis saan nüüd videoklipi youtube'i ära teha, paraku ilmad päeval kenasti plussis ja ju ei teki enamsellist jäätumise probleemi, et hakkaks taas mürisema. Müra tekkeks oli vaja selliseid ööpäevaringselt püsivalt alla -5C ilmu vähemalt paar päeva järjest, hetkel aga enam selliseid ilmu pole...tuleb mul vist nii sügiseni oodata ja siis taas paigaldusfirma poole pöörduda (kui see siis enam alles on).
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas aare »

Külaline kirjutas:Otsin omalegi soojuspumpa ja olen lugenud siin nüüd kõik postitused läbi. Tundub, et Fujitsul tõsiseid muresid seadmetega kuna ka Euroventi kodulehelt ei leia ühtegi toodet ega vastavust.
http://www.eurovent-certification.com/e ... oducts.php
To Külaline: see, et ei leidnud pole "tõsiste murede" kinnitajaks.
Fujitsude EUROVENT sertifitseerimise tulemused on Exeli lehel "Liste climatiseurs" : http://www.promotelec.com/produits/labe ... 80-25a.xls
Tabelis pole küll kõiki mudeleid, aga sealt leiab ka võimsuse-kasuteguri näitajad +7 ja -7C välistemperatuuri juures.
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas aare »

põrr kirjutas:Korstna välja pakutud viltide jäätumine tundub olevat suht loogiline põhjus mürale. Kummas küljes Fujitsu ASYA09LGC välisosal see kompressor muidu asub, saaksin loodi peale visata ja uurida kas on kaldu. Kas seal küljes kust torud väljuvad? Mul välisosa kõrgel seinal ja ise seda kasti ma garantiiajal avama ei hakka, et sisse vaadata, mis seal toimub, seadme müüja ka hoiab madalat profiili :(
Viimased nädalad olen kodus kaamerat stardivalmis hoidnud, et kui hakkab taas mürisema siis saan nüüd videoklipi youtube'i ära teha, paraku ilmad päeval kenasti plussis ja ju ei teki enamsellist jäätumise probleemi, et hakkaks taas mürisema. Müra tekkeks oli vaja selliseid ööpäevaringselt püsivalt alla -5C ilmu vähemalt paar päeva järjest, hetkel aga enam selliseid ilmu pole...tuleb mul vist nii sügiseni oodata ja siis taas paigaldusfirma poole pöörduda (kui see siis enam alles on).
Kui seade talvel mürises, siis lase välisosa ikkagi suvel lahti võtta, sest talvel on kompressoriruumi ja ventilaatoriruumi vahelise seina vastas olevat märgunud vilti ja sinna tekkinud jääd raske välitingimustes sulatada-kuivatada. Lase sinna panna vett mitteimav isolatsioonimaterjal ja tehnik võiks ka kompressoriga ühenduses oleva kollektori katta 3-4 mm paksuse iseliimuva vahtpolüstüroollehega. Jää tekibki peamiselt kollektori pinnale kogunevast kondensaadist ja kui jää ulatub vaheseinani (seal vaid 1-2 cm vahe) või märgab/jäätab vildi - hakkabki kompressori vibratsioon trummimürana välisosa korpusele kanduma. Jälgi, et välisosa oleks loodis, sest liigsel tahapoole või vasakule kallutamisel kaldub vaheseina poole ka kolmel kummipuksil küllalt vabalt liikuv kompressor koos kollektoriga.
ASYA 09LGC 2008
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas ASYA 09LGC 2008 »

aare kirjutas:Lase sinna panna vett mitteimav isolatsioonimaterjal ja tehnik võiks ka kompressoriga ühenduses oleva kollektori katta 3-4 mm paksuse iseliimuva vahtpolüstüroollehega.
Kas selle töö peaks paigaldaja garantiiajal tasuta tegema?

Kui jah, siis kas poleks odavam kõigile see töö enne paigaldust ära teha?
eurovent
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas eurovent »

U
aare kirjutas:
Külaline kirjutas:Otsin omalegi soojuspumpa ja olen lugenud siin nüüd kõik postitused läbi. Tundub, et Fujitsul tõsiseid muresid seadmetega kuna ka Euroventi kodulehelt ei leia ühtegi toodet ega vastavust.
http://www.eurovent-certification.com/e ... oducts.php
To Külaline: see, et ei leidnud pole "tõsiste murede" kinnitajaks.
Fujitsude EUROVENT sertifitseerimise tulemused on Exeli lehel "Liste climatiseurs" : http://www.promotelec.com/produits/labe ... 80-25a.xls
Tabelis pole küll kõiki mudeleid, aga sealt leiab ka võimsuse-kasuteguri näitajad +7 ja -7C välistemperatuuri juures.


Sellelt lehelt leiad tooted mis on sertifitseeritud, nagu näha ei ole serti ühelgil tootel millest siin juttu on olnud.
http://www.eurovent-certification.com/e ... partic=185
ASYA 09LGC 2008
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas ASYA 09LGC 2008 »

Lisaks veel:
aare kirjutas: Jää tekibki peamiselt kollektori pinnale kogunevast kondensaadist ja kui jää ulatub vaheseinani (seal vaid 1-2 cm vahe) või märgab/jäätab vildi - hakkabki kompressori vibratsioon trummimürana välisosa korpusele kanduma.
Kui see, mida sa kirjutad, vastab tõele, siis on see seade valmistaja poolt kontsrueeritud viisil, mis teeb ta tehasest väljuval kujul meie kliimaoludesse sobimatuks, kuna:

a) seadmekomponentide vahelised turvatsoonid on ebapiisavad;
b) kasutatud on meie kliimaoludesse (külmumistsüklite arv, õhuniiskus jne.) mittesobivaid (märguvaid) isolatsioonimaterjale.

Kui nii on, siis jääb maaletoojale järele nagu 3 võimalust:
a) üldse neid seadmeid siin mitta müüa;
b) juba maaletooja poolt tellida tehasest seadmepartii vajalike isolatsioonimaterjalidega või teha siin (või Poolas - vahet pole) vajalikud täiendavad isolatsioonitööd;
c) panna sedame juurde suur tarbijat hoiatav silt "Seade on oma funktsionaalsuselt ja efektiivsuselt hea, kuid mõnes olukorras võib põhjustada ülemäärast müra ja vajada täiendavat hooldust juhendi ABC123 kohaselt".

Kuna tegemist on tavakodaniku jaoks küllalt kallite seadmetega, millelt eeldatakse ka vastamist tarbija ootustele, siis ise pooldaksin variandi 2 realiseerumist.

Maaletooja arvamus oleks siinkohal ka teretulnud.

Välikatsed jäävad ilmselt järgmisse talve ...
korsten
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 171
Liitunud: 12 Mär 2007, 16:34
Asukoht: Võidu 3, Rakvere
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas korsten »

seal jah, kust torude ühendused on.
kes seadme müüja on? (nii sportlikust huvist küsin)
praeguste ilmadega ma ei usu hästi, et sa ta ära ka kuidagi suudad kuivatada, isegi, kui lahti võtaksid.
põrr kirjutas:Korstna välja pakutud viltide jäätumine tundub olevat suht loogiline põhjus mürale. Kummas küljes Fujitsu ASYA09LGC välisosal see kompressor muidu asub, saaksin loodi peale visata ja uurida kas on kaldu. Kas seal küljes kust torud väljuvad? Mul välisosa kõrgel seinal ja ise seda kasti ma garantiiajal avama ei hakka, et sisse vaadata, mis seal toimub, seadme müüja ka hoiab madalat profiili :(
Viimased nädalad olen kodus kaamerat stardivalmis hoidnud, et kui hakkab taas mürisema siis saan nüüd videoklipi youtube'i ära teha, paraku ilmad päeval kenasti plussis ja ju ei teki enamsellist jäätumise probleemi, et hakkaks taas mürisema. Müra tekkeks oli vaja selliseid ööpäevaringselt püsivalt alla -5C ilmu vähemalt paar päeva järjest, hetkel aga enam selliseid ilmu pole...tuleb mul vist nii sügiseni oodata ja siis taas paigaldusfirma poole pöörduda (kui see siis enam alles on).
Soojuspumbad Sisekliima Küttekaablid Kesktolmuimejad Teemantpuurimine http://www.planray.ee
Ventilatsioonitööd, hooldus, torustike puhastamine
Vasta