soojuspumba kompressori vibratsioon

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Svensson
külaline

soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas Svensson »

mul töötab maasoojuspump juba varsti 3-ndat aastat. (garantii on läbi)
2008 a lõpus hakkas kompressor tegema suuremat müra, peale seda läks mingi relee ka läbi. Spetsialist käis kohal ja ütles, et see hääl on normaalne (kui pumba uuesti käima sai, sel hetkel oli tõesti hääl normaalne, pump oli seisnud 2 päeva).

Nüüd ei saa öösel enam rahulikult magada. kompressor tekitab pidevalt erineva tugevusega vibratsioone. Võtsin soojuspumba paneeli eest ja kui käega hoian kompressorit kinnituskohtadest kinni, on müra poole väiksem.
Kas on loogiline, et kompressori kummipadjad kuluvad või väsivad? Tegemist on Mitsubishi Scroll kompressoriga.
Kas nende kummipukside vahetamine võiks asja parandada? Kui pingutusmutrid kõvemini kinni keeran, kandub vibra veel rohkem raami kaudu põrandale ja terve maja kumiseb kui kompressor käib.

Kas kellelgi on sarnaseid kogemusi?
veel
külaline

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas veel »

kas kompressori puksid on uue kompressoriga kaasas?
palju maksab uus kompressor?
kus müüakse vibratsiooni vähendavaid pukse?
Pedaal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Mai 2007, 22:19

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas Pedaal »

veel kirjutas:kas kompressori puksid on uue kompressoriga kaasas?
palju maksab uus kompressor?
kus müüakse vibratsiooni vähendavaid pukse?
erinevaid pukse leiad näiteks sealt:

http://www.tooriistamarket.ee/
Nõnda hea on olla uues majas Läbi ukse puhub tuul Nii hea on olla uues majas Läbi seina kumab kuu
Veidi veel, ja saangi oma kodu Ainult kolmkümmend aastat veel Veidi veel ja ongi minu kodu Kui ma elus olen veel .....
Külaline
külaline

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vaata mis mark, seerianumber jms. on seal kompressori peal kirjas.
citykliima.ee saad abi. Eiljar Linnabet
xxNIMETUxx
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 823
Liitunud: 24 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Tartu ja kogu Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas xxNIMETUxx »

Tartus saan aidata puksidega.
vee- ja küttesüsteemid, ventilatsioon, soojuspumbad, elekter, kodumasinad/seadmed: müük, projekteerimine, hooldus, remont 58367067 spegrupp@gmail.com
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Minul on veel selline kogemus, et seadme alla on reguleeritavad jalad. Kui need paigast ära vibreerivad, siis võib ka müra päris suureks minna. Seade peab olema täpselt loodis.
Svensson
külaline

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas Svensson »

kas kompressor ise peab loodis olema?
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Peab küll. Tihti näiteks pärast remonti või kompressorivahetust ei saagi enam seadmest müra kätte, sest et torustik jääb pinge alla ja kompressor ei ole täpselt loodis ning vabalt.
svensson
külaline

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas svensson »

vaatasin loodiga seadme üle. kompressor ja maakütteaparaadi raam on loodis.
Eile hakkas kompressor tegema sellist häält nagu tsentrifuugiv pesumasin, mille pump imeb vett.
ühtlase urina vahel on selline hääl nagu jäätükid liiguksid kompressorisse. kõriseb

kas viga võib olla kusagil mujal kui kompressoris? Elektritarbimine on ka suurenenud ca.20%
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Kui sellist häält teeb konkreetselt kompressor, siis ma arvan, et see jookseb varsti kokku. Kutsu paigaldajad uuesti asja uurima.
maapump
külaline

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas maapump »

Siin tundub olema asi kuivatusfiltris külmaainepoolel! Kutsu hooldusmees kes tunneb piisavalt hästi külmapoolt. Ise saad sellest aimu kui leiad kopressorist väljuva kuuma toru ja liigud seda mööda soojusvaheteni, sealt leiad väljuva peenema vasktoru mille peal kuivatsufilter asub (reeglina selline musta värvi kolakas torud kahel pool). Võta nüüd ühe käega enne filtrit torust kinni ja teisega peale fitrit! Kui tunned temperatuuri erinevusi on asi filtris. Nimelt tekib sellises väikeses süsteemis väiksemagi takistuse korral kuivatusfiltris turbulents mille tagajärjel ei ole torustik peale filtrit enam täidetud vedela külmaainega vaid sinna hakkab sattuma ka gaasilist külmaainet. Mingi aja pärast kindasti peaks ka häire tulema ja see tõenäoliselt madalsurve häirena. Olen ise sattunud samasse olukorda kus kompressor lärmab nagu metsalane ja tundub, et kohe kohe lahkub siit ilmas. Kuid reeglina maasoojuspumpades räägime siin Rootsi seadmetest kasutatakse väga kvaliteetseid kompressoreid mis naljalt elust ei lahku. Küll aga on see kuivatusfilter veidi kummalise lahendusega teadagi arusaadavatel põhjustel. Olen need minema visanud ja korralikus mõõdus Danfossi filtri vahele jootnud. Esimesest sellisest olukorrast on möödas oma kolm aastat ja kompressor töötab tänaseni laitmatult. Muidugi suudab külmamees ka rõhkude ja erinevate temperatuuride mõõtmisega vea välja võtta.
Olen ise müünud ja paigaldanud ligi 70 maasoojuspumpa ja pole veel ühtegi kompressorit pidanud vahetama, kuid kuivatusfiltreid vahetanud vähemalt 30 seadmel. No see on paratamtus ja see filter on ikkagi süsteemi kaitseks.

Edu ja loodame, et kompressor jääb ellu.
Svensson
külaline

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas Svensson »

tänud asjaliku idee eest.

külmaspets pidi täna läbi tulema, ehk leiab vea üles.
PS! kas seda filtrit saab puhastada või peab selle kindlasti uue paigaldama?
Maapump
külaline

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas Maapump »

Kahjuks seda filtrit saab ainult vahetada! Sellega kaasneb muidugi hulk töid koos külmaaine välja imemise ja uuesti laadimisega. Paras peavalu ja lisaks on maasoojuspump ääretult kompaktne, et seal sees tuld üless võtta.
algataja
külaline

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas algataja »

spetsialist käis kohal
katsus käega filtrit, ütles, et selle järgi ei saa küll aru, et filter kinni on.
lubas süsteemi läbi puhuda ja vaatab mis hääle siis kompressor sisse võtab.
Maapump
külaline

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas Maapump »

No nii! Ja ongi pilt selge, et oled orki lennanud oma seadme või vähemalt firma valikuga. Nüüd nakkab mind ka huvitama mida see külmaspets seal läbipuhuma hakkab. Kas tõesti filtrit? Filter on ju külmaaine kuivatamiseks! Läbipuhumisega ei muutu mitte midagi.
Kui ta käevahel erinevust ei tundnud tuleb mõõta rõhkusid. Ja muide soovitan otsida ikka korralik külmaspetsialist. Seepärast, et igal korralikul maasoojuspumbal on ka külmasüsteemis vaateklaas ja see näitab astaundajale taas väga palju isegi umbes filtri puhul.
Jõudu ja anna siis teada mida läbipuhe kaasa tõi.
svensson
külaline

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas svensson »

reedel külmaspets vaatas loomulikult rõhkusid ka ja ütles, et rõhud korras.

vahepeal olin 4 päeva külmas.

täna on ta oma riistadega jälle kohal ja pidi viga otsima hakkama. eks annan siis teada kui tulemus käes.
Ütles, et võtab filtri vahelt ära ja puhub külmaainetorustikud läbi. Mainis, et peale kahte kolme aastat tööd võib selliseid jamasid ikka juhtuda. Vaateklaasi minu süsteemi nad pannud ei ole.

Eks varsi ole uudiseid kuulda.
svensson
külaline

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas svensson »

mehaaniline viga kompressoris
seega kõige sitem variant.

Mitchubishi Scroll ZR48K3E-TFD-522
mis selline uus võib maksta? Mis on kompressorite garantiiaeg?

Kas liiga tihe sisselülitamine võib kompressori eluea nii kiirelt lõpetada? Esimsel aastal
lülitus seade iga 30sek tagant sisse - see viga parandati alles nov 2007
svensson
külaline

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas svensson »

tere spetsialistid

mul on siiski Copeland Scroll ZR40K3E-TFD-522 kasutusel

leidsin http://www.emersonclimate.eu/products.c ... %20-%20TFD et see kompressor, mis minu soojuspumbas oli, on tegelikult mõeldud konditsioneeri jaoks. Kas see ebaõige kasutus (soojuspumbal) võib olla kompressori rikke põhjuseks?
raul1234
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 26 Veebr 2009, 00:11

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas raul1234 »

svensson kirjutas:tere spetsialistid

mul on siiski Copeland Scroll ZR40K3E-TFD-522 kasutusel

leidsin http://www.emersonclimate.eu/products.c ... %20-%20TFD et see kompressor, mis minu soojuspumbas oli, on tegelikult mõeldud konditsioneeri jaoks. Kas see ebaõige kasutus (soojuspumbal) võib olla kompressori rikke põhjuseks?
Mul on ka sama tüüpi MSP kompressor(pilt kaasas) , probleeme kõrini .. (ehk müra, vibratsioon ja elektrikulu )
võid lugeda "Maasojuuspump tarbib 110 KW päevas"

Ööeldi et on 17 kw, vist on ka..
http://www.emersonclimate.eu/products.c ... 0-%20R407C
sildi foto
sildi foto
Copeland_MSP.jpg (47.66 KiB) Vaadatud 5028 korda
antsi
külaline

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas antsi »

tundub, et see 17kw on jahutusvõimsus mitte kuumutusvõimsus.
need kompressorid tunduvad olema ainult jahutusseadmetele mõeldud ja ei kannata kuumemaid temperatuure
inf
külaline

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas inf »

Operating the compressor at discharge temperatures
that are too high can result in mechanical compressor damage as
well as thermal degradation of the lubricating oil and lack of sufficient
lubrication.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Ei loe siin ega teises teemas välja - mis tootja pumadega on tegu?
Kes need seadmed on müünud / paigaldanud?
svensson
külaline

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas svensson »

see on eestis "külmatehnika spetsialistide" poolt valmistatud MSP. Hetkel jätan firma nime saladusse. Kui asi minu jaoks kehvasti laheneb, siis annan kõigile hoiatuseks teada.

odavam kui läänetootjate omad aga samas ka poole kehvem võibolla, kuna pooled asjad polnud läbi mõeldud ja aretati juurde töö käigus erinevatest materjalidest
antsi
külaline

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas antsi »

Mitchubishi Scroll ZR48K3E-TFD-522
mis selline uus võib maksta? Mis on kompressorite garantiiaeg?
hinnad 7,5-18k
garantii 1a
paigaldus ca 5k
raul1234
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 26 Veebr 2009, 00:11

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas raul1234 »

Kas uus komressor said tööle, kuidas tundub?
Vasta