soojuspumba kompressori vibratsioon

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Svensson
külaline

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas Svensson »

tellisin seekord õige kompressori (ZH26K4E TFD 524), mis on mõeldud soojuspumbale mitte jahutuseadmele. Kätte pole veel seda saanud ja seetõttu kütan ikka kaminat ja sauna, et maja soojas hoida.
hea, et ilmad normaalseks läksid...

Teoreetiliselt peaks uus kompressor Saksamaal valmis olema ja teel Eestisse. PS! selle hind oli muidugi teisega võrreldes ca.5500 eeki kallim

Loodan väga, et tulemus on parem ja kestab vähemalt 10a

PS! kompressori põletas läbi esimesel aastal ebakorrektne seadistamine - seega puhas praak MSP valmistaja poolt (juhendis kirjas, et max sisselülituste arv tunnis on 10korda, mul lülitus alguses iga 30 sek tagant, hiljem ca 5min tagant isegi siis kui kütta polnud vaja)
raul1234
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 26 Veebr 2009, 00:11

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas raul1234 »

ZH: on 2 seeriat: standart ja High, mis vahet neil on - ei tea!
http://www.ecopeland.com/products.cfm?w ... sors&lan=1

Mul läks MSP vahetusse, ja ma ka kaalun copmressori väljavahetust ZH vastu (ZH18KVE-TFD) 16,7 KW. loodame ei annb head tulemust.

Ma vaatasin, et Thermia paigaldab ainult ZH seeriat, samuti Vaillant, ja teised...

Kust nende hindu näeb?
Svensson
külaline

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas Svensson »

Mina sain aru nii, et kui seade on juba standard pumbale ehitatud, siis High versioonile ümber ehitamine läheb väga kalliks ja keeruliseks
kuna seadmes on ruumiga väga kitsas
(seal on lisa vidin pumbal - with vapour injection (http://www.emersonclimate.eu/dxf/big/ZH ... _small.pdf)
- effektiivsus on muidugi väga palju parem -7 kraadi juures toodab +50 kraadi, standard compressor +35 kraadi)

Seetõttu tulin tagasi standard lahenduse juurde (ei pea kogu süsteemi muutma hakkama), kuigi uut ehitades mõtleks kindlasti sellele

PS! Standard ja High kompressori hinnavahe:
ZH26K4E TFD 524 (joodetavad otsad) ca.13tuh
ZH 13 KVE TFD 526 ca.19tuh
seega ca.6tuh, effektiivsusega teeniks kindlasti kiirelt tagasi


Hinnad saad kõige soodsamad otse maaletoojalt (vt copelandi kodulehel on eesti kontakt olemas)
läbi kellegi teise ostes on hinnad min.1,5x kõrgemad.
raul1234
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 26 Veebr 2009, 00:11

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas raul1234 »

Saadan sulle mõned minu tehtud Excelli mallid, mille kaudu saad arvestada enda MSP KW-de kulu ühe inimese andmete põhjal (sellelt foofumist). Temal töötab hästi ja ta on rahul. Ehk ma tegin selle andmete põhjal "mudeli" mida saab rakendada iga MSP peal meie kliimas. Skreening on tehtud 2006, 2007, 2008, 2009a. - ma arvan, et see on täesti piisav.

Eriti hea, et saab näiteks panna kirja ainult 1 kuu, ja ta arvestab kogu aasta läbi selle "mudeli", isegi päevade lõikes võib võrelda kas saa püsid graafikus või mitte!
(et silmad punni ei läheks eesti energia arvet nähes:)

Ainuke, seal on mõned valemid väga pikad, ja kui salvestada Excel 2003, siis ei tööta:( , ei vitsi ümber teha, kuid kui tekib vajadu, võin käsile võta!

Ehk, saadan 2 faili: Excell2007, ja Openoffice3
ja lisaks 2 pdf.

Sisestada andmed kollaste ruutudesse!

MSP mudeli võetud andmed: (kommentaator - nii külaline) viewtopic.php?f=9&t=15167&start=25
MSP_KW_KULU_PDF.pdf
PDF
(35.93 KiB) Allalaaditud 183 korda
MSP_KW_KULU_PDF2.pdf
PDF2
(83.84 KiB) Allalaaditud 148 korda
excell2007
MSP_KW_KULU.xlsx
Excell2007
(26.06 KiB) Allalaaditud 176 korda
openoffice3

Loodame, et kedagi aitab see excelli mall! ja kui keegi midagi sinna juurde ehitab - palun väga, ainult postitage üles!
Manused
MSP_KW_KULU_openoffice3.ods
Openoffice3
(47.88 KiB) Allalaaditud 132 korda
Svensson
külaline

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas Svensson »

tänan raul

kui pumba tööle saame, hakkan võrdlema
raul1234
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 26 Veebr 2009, 00:11

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas raul1234 »

Unustasin ära mainida:
selle "mudeli" andmed on:

see kW/päevas nimekiri on antud kogu elektri kohta (kodumasinad, 200l lisaboiler, el-pliit jne) 175m2 majas (MSP mul eraldi voolumõõtjat ei ole) mõlemal korrusel põrandaküte. MPS on mul 8,3 kw soojusenergiat. Külmade ilmadega (alla -15C) teen kaminasse ka tuld, muidu pump uhab 24h

ehk, igaühel on erineva võimsusega MSP, kuid see graafik peab olema umbes sama kujuga nägu "mudelil"! Kui võimsam masin -siis üleval, kui nõrgem - siis madalam.

Edu!
raul1234
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 26 Veebr 2009, 00:11

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas raul1234 »

Natsa parandasin graafikut
Manused
MSP_KW_KULU_MOD2.ods
OpenOffice3
(48.73 KiB) Allalaaditud 135 korda
MSP_KW_KULU_MOD2.xlsx
Excell2007
(26.18 KiB) Allalaaditud 123 korda
MSP_KW_KULU_MOD2_PDF.pdf
PDF (screenshot)
(116.2 KiB) Allalaaditud 130 korda
Svensson
külaline

Re: soojuspumba kompressori vibratsioon

Lugemata postitus Postitas Svensson »

no nii,

lõpuks ometi uus kompressor (ZH26K4E) kohal ja paigas.
MSP on nüüd uskumatult vaikne, tõesti suriseb kompressori töötades nii nagu külmkapp köögis, võibolla veidi kõvemini.
Nüüd pole uue kompressoriga 2korruse magamistuppa ka õnneks midagi kuulda - olen väga rahul :good: .

:scratch: Eelmise kompressoriga (ZR40K3E) sellist häält isegi päris algusest ei mäleta - ei tea kas oli kompressoril juba kohe mingi viga küljes, või kasutati juba muu seadme peal
olnud kasutatud kompressorit??? Igastahes lärmas see vana kompressor juba algusest peale, eriti sisselülitudes oli hääl tugevam - igast maja nurgast sai aru, et MSP kompressor töötas.

raul1234, usun, et saad ka kompressori vahetusest abi!
Vasta