vee lisa

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
i22k
külaline

vee lisa

Lugemata postitus Postitas i22k »

mida panna keskütte süsteemi et vett ergutada olevat mingi sooda olemas vist.
maja kütab elektrikatel
ik2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 03 Jaan 2008, 12:01
Asukoht: märjamaa

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas ik2 »

i22k kirjutas:mida panna keskütte süsteemi et vett ergutada olevat mingi sooda olemas vist.
maja kütab elektrikatel
midagi pannakse aga mida seda ma ei tea äkki mõni targem oskab soovitada olevat mingi sooda vist.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Misasi on vee ergutamine, või mis kogu selle asja uba on ?
saeraam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: 06 Sept 2008, 09:44
On tänanud: 1 kord

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas saeraam »

Elektroodkatlale pandi kaltsineeritud soodat .Kogust ei mäleta aga kui palju paned siis hakkab ühendustest ja reguleerkraanidest läbi imbuma st. et need kohad on valge kristalliga kaetud .Ka võib juhtuda et kattel hakkab tööle maksimum võimsusega.Elektroodkateldega tegeles Märja elekter Tartumaal.
ik2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 03 Jaan 2008, 12:01
Asukoht: märjamaa

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas ik2 »

saeraam kirjutas:Elektroodkatlale pandi kaltsineeritud soodat .Kogust ei mäleta aga kui palju paned siis hakkab ühendustest ja reguleerkraanidest läbi imbuma st. et need kohad on valge kristalliga kaetud .Ka võib juhtuda et kattel hakkab tööle maksimum võimsusega.Elektroodkateldega tegeles Märja elekter Tartumaal.

äkki tead täpset aadressi annda.
saeraam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: 06 Sept 2008, 09:44
On tänanud: 1 kord

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas saeraam »

Märja tehno oü tel 7493531. muud ei leidnud.
Kasutaja avatar
tubasoojaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 05 Juun 2006, 11:17
Asukoht: Tampere, Hamburg, München
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas tubasoojaks »

kui piisavalt soodat panna, siis alu-radikad hakkavad ruttu lekkima :scratch: , ega muud kütteüsteemi elemendid ka pole vaimustatud kõrgest vee pH-st
parem ikka tavalise küttekehaga katel, pole mingeid jamasid küttesüsteemi vaja valada ja katla reguleerimine ka lihtsam
katel ise ka säästlikum, kuna töötab nii madala temperatuuriga kui võimalik
unustage see ioonivaimustus, ainult probleeme on sellega, palju väidetud energiasääst on pa...puhe
Elagu kodumaine energia:):):)
ik2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 03 Jaan 2008, 12:01
Asukoht: märjamaa

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas ik2 »

tubasoojaks kirjutas:kui piisavalt soodat panna, siis alu-radikad hakkavad ruttu lekkima :scratch: , ega muud kütteüsteemi elemendid ka pole vaimustatud kõrgest vee pH-st
parem ikka tavalise küttekehaga katel, pole mingeid jamasid küttesüsteemi vaja valada ja katla reguleerimine ka lihtsam
katel ise ka säästlikum, kuna töötab nii madala temperatuuriga kui võimalik
unustage see ioonivaimustus, ainult probleeme on sellega, palju väidetud energiasääst on pa...puhe
süsteemi kütab elektroodkatel momendil
kas oleks mõtekas panna vahele ka akupaak ja kui suur see olla võiks
kõetavat pinnda on umbes 800m2
põksib sellist imadega 3,25min kütab ja 10.30min on katel välja vee temp on kuskil 35-36 kraadi süsteemid.
arvad et seda soodat pole mõtet juurde lisada.
tcumen
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 359
Liitunud: 16 Juun 2006, 22:12
Asukoht: Läänemaa
On tänatud: 2 korda

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas tcumen »

ik2 kirjutas: kas oleks mõtekas panna vahele ka akupaak ja kui suur see olla võiks
kõetavat pinnda on umbes 800m2
põksib sellist imadega 3,25min kütab ja 10.30min on katel välja vee temp on kuskil 35-36 kraadi
Akupaagil mõte siis, kui on võimalik tarbida odavat öist elektrit.
Paarisaja ruuduste eramute akupaagid tavaliselt ca 1-2 m³, lihtlabaselt korrutades tuleks ca 4-8 m³.
Selliste suurusjärkude juures tasub nõu pidada pädeva projekteerijaga/inseneriga, kes arvutab täpselt vajalikud suurused, ja ka tasuvuse. Korrigeerimist võib vajada ka katla võimsus ja sellega seoses ka peakaitsme suurus.
Viimati muutis tcumen, 30 Sept 2008, 19:39, muudetud 1 kord kokku.
ik2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 03 Jaan 2008, 12:01
Asukoht: märjamaa

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas ik2 »

tcumen kirjutas:
ik2 kirjutas: kas oleks mõtekas panna vahele ka akupaak ja kui suur see olla võiks
kõetavat pinnda on umbes 800m2
põksib sellist imadega 3,25min kütab ja 10.30min on katel välja vee temp on kuskil 35-36 kraadi
Akupaagil mõte siis, kui on võimalik tarbida odavat öist elektrit.
Paarisaja ruuduste eramute akupaagid tavaliselt ca 1-2 m³, lihtlabaselt korrutades tuleks ca 4-8 m³.
Selliste suurusjärkude juures tasub nõu pidada pädeva projekteerijaga/inseneriga, kes arvutab täpselt vajalikud suurused, ja ka tasuvuse. Korrigeerimist võib vajada ka katla võimsus ja sellega seoses ka peakaitsme suurus.
majal 3 korrust ja 18 korterit ,katla võimsus on 100kw,soovitati panna 4m3 akupaak ja kütta saab öise odava energiaga.
tcumen
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 359
Liitunud: 16 Juun 2006, 22:12
Asukoht: Läänemaa
On tänatud: 2 korda

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas tcumen »

No aga siis arvuta lisainvesteeringu maksumus välja. Praegune energiatarve ja selle jaotumine öö-/päevatariifi lõikes, ma usun, on ka teada. Ja saadki välja rehkendada, kas tasub akupaaki panna (ilmselt siiski tasub), ja kui pika aja jooksul see end ära tasub.
ik2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 03 Jaan 2008, 12:01
Asukoht: märjamaa

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas ik2 »

kas siis on tarvis panna või ei seda soodat sinna küttesüsteemi juurde.!
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Muidugi pane. Kõike jama loobi peoga sinna. Keegi pole viitsinud isegi seda seletada, mis selle tegevuse MÕTE on.
saeraam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: 06 Sept 2008, 09:44
On tänanud: 1 kord

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas saeraam »

Soodat lisatakse et parandada vee voolujuhitavust .Elektrood katlas vesi kaotab juhtivuse ja sooda lisamisega parandatakse vee kvaliteeti.
Külaline
külaline

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Soodat lisatakse et parandada vee voolujuhitavust .Elektrood katlas vesi kaotab juhtivuse ja sooda lisamisega parandatakse vee kvaliteeti.

???????
külaline1234
külaline

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas külaline1234 »

mind ka huvitab, et kui palju peaks seda soodat lisama näiteks ühe liitri vee kohta?
uus kasutaja
külaline

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas uus kasutaja »

külaline1234 kirjutas:mind ka huvitab, et kui palju peaks seda soodat lisama näiteks ühe liitri vee kohta?
Pane 0,5 kg liitri vee kohta!
kasutaja 1234
külaline

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas kasutaja 1234 »

uus kasutaja, käi arsti juures ära.
külaline1234
külaline

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas külaline1234 »

Nonii,

Mõned vastused on käes. Monoetüleenglükooli eesmärk on ainult see, et ta ei tekita süsteemi õhku. Seda võib samamoodi segada NaCL lahusega. Päris lusikaid liitri kohta soola kah ei panda ja seega ma homme tegelen siis esimeste katsetustega päris laboritingimustes, et kui palju soolalahust siis liitri destilleeritud vee kohta tuleks panna, et elektrijuhtivus oleks õige. üldiselt on asjalikke nõuandjaid veel siin ilmapeal olemas. tänud siinkohal Tallinna suunal aadressile Laki 14 millegagi. aga eks homme siis saab täpsemad vastused. :thumbsup:
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas virgor »

külaline1234 kirjutas:Nonii,

Mõned vastused on käes. Monoetüleenglükooli eesmärk on ainult see, et ta ei tekita süsteemi õhku. Seda võib samamoodi segada NaCL lahusega. Päris lusikaid liitri kohta soola kah ei panda ja seega ma homme tegelen siis esimeste katsetustega päris laboritingimustes, et kui palju soolalahust siis liitri destilleeritud vee kohta tuleks panna, et elektrijuhtivus oleks õige. üldiselt on asjalikke nõuandjaid veel siin ilmapeal olemas. tänud siinkohal Tallinna suunal aadressile Laki 14 millegagi. aga eks homme siis saab täpsemad vastused. :thumbsup:
Kust kohast sul see õhk sinna sattub.Tahaks ka katse tulemusi teada.Mul põranda küte u.170m2 ja pole 2 aastat vett juurde ega vähemaks lastnud.Surve on süsteemis koguaeg olnud u.1.5at. ja ei muutu.Kas siinsete juttude põhjal peaks ka vahepeal lisama mingit jama? :scratch: Minu jaoks on see jutt uus asi.Oleks huvitav teada
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
külaline 1234
külaline

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas külaline 1234 »

ma ei tea kust see õhk sinna satub, igatahes ta seal oli. vedelik pidi gaase eraldama soojenedes. ja kui ma õhu välja lasin, siis mulle tundus, et see vedeliku tase oli nii madal, et soojusvahetisse jõudis kuidagi vähe powerit ehk see mis läks suurde ringi, seal vesi üle 35 kraadi ei tõusnudki. ja kui ma siis ühte kraani keerasin, et vaadata, kas sealt siis hakkab vedelikku voolama, siis ei hakanud ja oligi nii, et mul mahtus väiksesse ringi miski üle poole liitri destilleeritud vett. see on suur kogus, kui arvestada et terve väikese ringi mahtuvus on 2,5 liitrit. ja seoses sellega et ma sinna pool liitrit testvett kallasin, muutis ilmselt see nii palju vedeliku elektrijuhtivust, et tsükkel muutus umbes selliseks, et 50% töötas ja 50 % puhkas. igatahes tundus et töötsükkel muutus igavesti pikaks. nüüd on tulemused käes. :write: ühe liitri destilleeritud vee kohta läheb siis 0,074 g puhast NaCl. ja viie liitri kohta 0,39 g NaCl. selle tulemusena hakkas siis mu destilleeritud vesi elektrit juhtima 185 µS/cm kohta ja seda 20 kraadi juures. ma nüüd kallasin sisse ja lülitasin aparaadi tööle. varsti siis paistab kas töötab. ilmselt pole ka 0,4 g palju panna sest el juhtivus võib olla 180-230 µS/cm. nii palju siis sain ma teada. kui on kangem vedelik lööb korgid läbi, kui on lahjem, siis pole efektiivne. :amen:
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas virgor »

Väga huvitav jutt :scratch: Sa hakkad siis oma jutu järgi ju elektrit kokku hoidma või?
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
külaline 1234
külaline

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas külaline 1234 »

ei ma ei usu et kokku hoiab, ja tegelikult on juba siin ju 100 korda tõestatud, et ega see ioonküte ju Newtoni seadusi ümber pole lükanud. samuti ma ei arva, et sinna aegajalt midagi lisama peab, lihtsalt ma arvan et mul tehti vb kehva tööd ja ma hakkasin uurima, et kuidas selle hooldusega on, et kui keset talvekülma asi üles ütleb, et mida siis teha. noh mul muidugi õnneks ka paralleelne süsteem tavalise katlakütte näol olemas. praegu vaatasin et üles läheb kenasti 40 kraadine vesi. las kütab süsteemi üles korralikult, siis saab intervalle mõõta.
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas virgor »

tegelikult on juba siin ju 100 korda tõestatud, et ega see ioonküte ju Newtoni seadusi ümber pole lükanud. samuti ma ei arva, et sinna aegajalt midagi lisama peab, lihtsalt ma arvan et mul tehti vb kehva tööd ja ma hakkasin uurima, et kuidas selle hooldusega on, . quote
Huvitav mis sul seal kehvasti tehtud on.Surve ei tohi ikka ära kaduda.Ega ma pole seda iooni juttu kunagi uskunudki.Edu.
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
Külaline
külaline

Re: vee lisa

Lugemata postitus Postitas Külaline »

noh surve ei kadunudki, kadus nn võimsus. väikse ringi soojus oli 60 kraadi, suurde süsteemi jõudis 35. surve kadus siis kui õhu välja lasin. temp näidik on kohe peale soojusvahetit. praegu vaatan, et väikse ringi soojus on 38-44, suurde ringi jõuab 36-38 kraadi. vaks vahet. jälgin veel
Vasta