maakütte kollektor ise maha kerida??

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 596
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

Tere,
On keegi seda ise oma jõududega edukalt teind, üks maaküttepaigaldaja 700jm eest tööraha 40k küsib. onsiis seal miskit keerulist vms, eespool keegi kirjutas, et kahe päevaga omale maha pani küttesüsteemi müüja poolt ette antud projekti järgi?
Viimati muutis tiit001, 09 Mär 2008, 22:33, muudetud 1 kord kokku.
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Mulle on pakutud 70eek/jm mitte tööraha vaid see siis ikka koos materjalide, kaevamiste ja kõige muuga. Nagu ma aru olen saanud,siis enamus lubavad seda ise teha, vähemasti paljudes pakkumistes on kirjas, et selle võib ka tellija ise maha panna vastavalt projektile. Kõige raskem küsimus on ilmselt, mis vaja lahendada, torude kontroll (survestamine), et kas torud,mis said maha pandud, ikka on ühendatud nii, et peavad seda vedelikku. Juhul kui endal ka tuleb valik maasoojuspumba kasuks,siis vaja ka see mõelda,et kas kollektor ise panna või mitte.
Viimati muutis ponkskar, 10 Mär 2008, 08:24, muudetud 1 kord kokku.
ABW Süsteemid
külaline

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas ABW Süsteemid »

Maakollektori võib ise küll maha panna.
Peab jälgima ainult mõnda punkti.
1. Maaküttetoru tuleb enne ja peale paigaldamist survestada. ( vahel on nii, et tehasest tuleval torul on auk sees)
2. Kindlasti ei tohi torule kokkusurutud kohta sisse jääda. ( mõjutab hiljem vedeliku läbivoolu ja soojuspump läheb häiresse)
3. Kasutada liitmike ainult siis kui selleks on vajadus. ( parandamiseks)
4. Kasulik on 1 piir paigaldada jätkamata.
5. Ise paigaldatud maakontuuri eest küttesüsteemi paigaldaja ei vastuta.

700 m on mõtekas paigaldada kahe kontuurina: 2x 350. Kontuuride pikkuse erinevus võib olla +/- 10m.

ABW Süsteemid OÜ
info@abw.ee
http://www.abw.ee
56268062
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 596
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

täna kyte.ee-s käisin ja nemad hoopis maha diameetriga 32mm toru paigaldavad 80cm-se vahega, meetri kuni meeterkahekümmne sügavusele ja max 100m pikkused kontuurid(pidi tunduvalt efektiivsem olema, kui 2x350m, 40-st toru) ja 700m paigaldus(kuus kontuuri) pidi neil nädal aega võtma ja 36000-.
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas Ints »

täna kyte.ee-s käisin ja nemad hoopis maha diameetriga 32mm toru paigaldavad 80cm-se vahega, meetri kuni meeterkahekümmne sügavusele ja max 100m pikkused kontuurid(pidi tunduvalt efektiivsem olema, kui 2x350m, 40-st toru) ja 700m paigaldus(kuus kontuuri) pidi neil nädal aega võtma ja 36000-.
Krt.mis jutt see on,et 700m kontuuri paigaldus võtab nädal aega?Kas nad kaevavad siis käsitsi ja labidatega?Mina olen oma maasoojuspumbale samuti ise kontuuri paigaldanud.2x350m (kokku 700m)paigaldus võttis aega 1 (ÜKS) päev,kusjuures seda tööd tegime kahekesi:mina ise ja kopamees.Tõsi,pinnas on mul hea (puhas liiv) ja selle kontuuripaigalduse töö lõpetamine võttis mul üksinda veel ühe päeva (kui oli vaja ära isoleerida maakontuuri torud katlaruumi sisenemise kohas).Samas olen ma aga näinud,kuidas firmad seda konturi paigaldavad ja selle peale võin ma öelda,et mitte keegi pole sedasi viitsinud selle kontuuriga mässata,kui ma ise tegin.
See 6 kontuuri jutt on ka natuke kahtlane.Kus kohas nad need kontuurid siis liidavad?Katlaruumis?See tähendab siis seda,et katlaruumi peab sisenema 12 toru.
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 596
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

liidavad ikka maa sees, (arvan et enne maiia tulekut) enam vähem samasugune värgendus nagu põrandakütte torudel, kuid kordi suurem.
siis veel, et vaja kindlast kaks koormat liiva sinna tuua, et toru 100 prossa liiva sisse saaks..
mul muidu pinnas liivane ja all pool savi
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Liiva on vaja vaid selleks, et maapinna lihetes ja kinniajades kivid toru ära ei lõhuks. Kui savi või liivane pinnas siis liiva pole vaja.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Ints kirjutas:2x350m (kokku 700m)paigaldus võttis aega 1 (ÜKS) päev,kusjuures seda tööd tegime kahekesi:mina ise ja kopamees.Tõsi,pinnas on mul hea (puhas liiv) ja selle kontuuripaigalduse töö lõpetamine võttis mul üksinda veel ühe päeva (kui oli vaja ära isoleerida maakontuuri torud katlaruumi sisenemise kohas).
Mul tuttav kopamees ütles, et kahe sellise kraavi kaevamine võtab aega 2 päeva (1m lai, 1 m sügav ja 350m pikk). Tal kaevamise tund maksab ~600eek + kopa kohale toomine. Sinu jutu järgi tundub,et ta on kole aeglane siis (tiba kallis ka vist :) )
sebastian
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 28 Jaan 2008, 20:44

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas sebastian »

ponkskar kirjutas:
Mul tuttav kopamees ütles, et kahe sellise kraavi kaevamine võtab aega 2 päeva (1m lai, 1 m sügav ja 350m pikk). Tal kaevamise tund maksab ~600eek + kopa kohale toomine. Sinu jutu järgi tundub,et ta on kole aeglane siis (tiba kallis ka vist :) )
Kas 1 m laiune kraav liiga lai ei ole? Ei tea muidugi, kui kaugele kontuurid üksteisest paigutatakse, kuid isegi kui vahekaugus on 3-4 m, siis tuleb sisuliselt kogu õu pehmeks kaevata.... Kas ketiga ei saaks lihtsamini - kraav kuskil 30 - 40 cm lai, sees saab toimetada küll, liivatäidet läheb kordades vähem jne jne. Keti tootlikkus hea pinnase korral pidi olema kuni 100 m tunnis.
Mis puutub kopa hinnasse, siis 600.- eest saab juba päris-päris suure kopa... Arvan, et sulle piisab palju väiksemast ja odavamast...

Lihtsalt teoretiseerin... :)
ABW Süsteemid
külaline

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas ABW Süsteemid »

Kui tuleb 1 kontuur, siis ei ole kasulik kaevata 1mx 1m kraavi, sest sinna läheb ainult 1 toru
Kahe kontuuri puhul paigaldatakse 2 kontuuri korraga. Üks piir hakkab ühelt poolt jooksma teine teiselt poolt kraavi. Töö on kiirem ja soodsam.
Kindlasti soovitan lasta maapiirid paigaldada selle ala spetsialistidel. Kui Teil endal koppa ei ole, siis võib materjal ja kopamehe tund kallimaks minna, kui selle alaga tegelevate ettevõtete pakkumised.

ABW Süsteemis OÜ
http://www.abw.ee
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 596
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

kujutan ette, et selle nö kettidega trakatsiga oleks päris hea se töö ära teha, se ju peaks sügavuse ka ühesuguse hoidma jms..
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
juhuslik külaline
külaline

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas juhuslik külaline »

kas keegi oskaks öelda firmasid, kes tegelevad maakollektori paigalduse ja survestamisega?
xxNIMETUxx
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 823
Liitunud: 24 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Tartu ja kogu Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas xxNIMETUxx »

üks näide kliendi mahapanekust oli kui liideti kaks rulli maas kokku. klient jättis ühele torule kaitsekorgi ette ja hiljem ei mäletanud kuhu liide sai.
ikka juhtub.
vee- ja küttesüsteemid, ventilatsioon, soojuspumbad, elekter, kodumasinad/seadmed: müük, projekteerimine, hooldus, remont 58367067 spegrupp@gmail.com
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Aga kas on mingeid põhi tõdesid, mille vastu ei tohi paigaldamisel eksida? Igasugune liide maa sees on saatanast :)
Kuna kontuur armastab niisket keskkonda, siis kas oleks mõeldav, et matad kontuuri, ning sinna peale rajada vihmavee immutus kas või Uponori
imbväljakuga. Oleks üks kaevamine.... ja kontuur saaks ka niiske keskkonna, samuti läheks "sooja" veega maasse ehk maa saak korralikult puhata suve jooksul.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mõeldav on. Kuid imbväljak rajatakse samale sügavusele kui soojuspumba kontuur. Palju hullem aga on, et soojuspump külmutab ju selles piirkonnas maa ära ja imbväljak enam ei tööta. Upud omaenda solgi sisse ära. Ja solgi seest saab palju lihtsamini sooja kätte, selleks paned septikusse tsipa toru ja sooja tuleb. Kuid kergesti võid sattuda perpetum mobile tsüklisse - Selleks, et varustada ühe majapidamise soojuspumpa on vajalik vähemalt kümne majapidamise solki. Muidu solgi seest sooja võtmine on ammu kasutusel.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Täpsustan - jutt käib vihmaveest, mitte solgist.
Ning eesmärk ei ole mitte solgist sooja saamine, vaid maakontuurile piisavalt niiske keskkonna tagamine + suvel nö sooja maasse salvestamine.
Ideaal variandis (minu nägemus) peaks suvel sooja vett tegema päikesega, kui on kasutusel maaküte - lastes maal puhata ning korralikult üles soojeneda.
Sellest ka mõte, et maakontuuride peale panna sellised asjad http://content.wavin.com/WAXEE.NSF/page ... kground+EE
Külmumine on tõesti probleem, ei vaidle vastu. Samal ajal on vesi pluss kraadidel, kui ta juba voolab...
Aga andke tulla, tahaks selle teema üle veel veidi arutada :write:
Viimati muutis Rostfrei, 14 Aug 2008, 12:47, muudetud 1 kord kokku.
pimeroolis
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 06 Sept 2008, 10:37
On tänatud: 1 kord

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas pimeroolis »

Kalvis kirjutas:Mõeldav on. Kuid imbväljak rajatakse samale sügavusele kui soojuspumba kontuur. Palju hullem aga on, et soojuspump külmutab ju selles piirkonnas maa ära ja imbväljak enam ei tööta. Upud omaenda solgi sisse ära. Ja solgi seest saab palju lihtsamini sooja kätte, selleks paned septikusse tsipa toru ja sooja tuleb. Kuid kergesti võid sattuda perpetum mobile tsüklisse - Selleks, et varustada ühe majapidamise soojuspumpa on vajalik vähemalt kümne majapidamise solki. Muidu solgi seest sooja võtmine on ammu kasutusel.
...natuke hilinend arvamus aga panin oma süsteemile ka ise toru maa sisse 2 korda 450m läks meetri sügavusele ja arvamus et soojuspump külmutab maa ära on jama (noh muidugi kui ei ole tegemist otse soojusvaheti ehk maakontuuris ringleb freoon) ja mingi liivapadja tegemine on vale toru peab saama võimalikult hea kontakti maapinnaga mitte olema isoleeritud liiv ei ole kõige parem soojusjuht ainult suurtest kividest ei soovitata üle minna võib hilisemal maa vajumisel toru kokku vajutada kanalisatsiooni heitveed toon ka sinna maakontuuri peale läbi imbväljaku sest need heitveed on ju majast väljuv soojus ja miks seda peab laskma valguda niisama maha.Kaevamiseks soovitati kasutada kas 1m laiust koppa toru mõlemasse kraavi serva või kitsast mida isegi kasutasin aga oli viga sest maa oli suht raske ja kitsast kopast ei pudene kraam nii lihtsalt välja peab raputama ja see võtab aega
Jüri
külaline

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas Jüri »

Otsi netist sellist firmat nagu KOPAVENNAD OÜ. Mulle paigaldasid maakütte toru. :yahoo: Proffid.
Võhik
külaline

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas Võhik »

Tere,
Aga kas siin keegi on kuulnud ka suurtemate projektide töörahasid?
Näiteks kui köetavaks pinnaks on 1700 m2. Mis arvate mitmes kontuuris peaks maha panema 7000m kollektorit? Ja millise pindala see enda alla nõuaks?
Asi nimelt selles et pärast hinnapakkumise saamist hakkasime (kortermajad) kahtlema kas meil sellise toru hulga jaoks ikka pindala jagub.
Muidugi projekti koguhinnaks tuli selline pauk et me ei ole enam kindlad kas me üldse suudamegi maakütte peale minna :D
Maakyte.ee
külaline

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas Maakyte.ee »

14-16 komtuuri võiks panna antud objektie sinna sobiks 80 -100 kW soojuspump, mis kogu maja küttevajaduse lahendaks
Ants Kann
külaline

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas Ants Kann »

Tere. 7000m puhul peaks vaba maad olema kusagil 8500 ruutu .Ringi pikkused määrab pumpa müüv firma,siin pole miskit arvata. Kindasti vaja vaadata , kuidas kommunikatsioonid asetsevad ,ka need võivad maad raisata. Kui konkreetsem huvi, tuleme kohale .
LauriBo
külaline

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas LauriBo »

Mulle panid ka kollektori KOPAVENNAD. Soovitan soojalt. Kiire ja korralik töö!!!
isekollektor
külaline

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas isekollektor »

ABC Kliima lehel on pildid, kus kollektor on vist labidaga maha kaevatud. Panen siia lingi.
http://www.abckliima.ee/Default.aspx?mi ... 76&mcat=79
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 596
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: maakütte kollektor ise maha kerida??

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

kopavennad mulle ka maha 680m kerisid vist ühe päevaga.. tip-top!
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
Vasta