Õhk-vesi soojuspumpade hind

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
WD-40
külaline

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas WD-40 »

Mul veel aega sügiseni valikuga. Ei taha kiirustada nii tähtsa asjaga. Kuskilt, ka Soome foorumitest, ei leia komme selle süsteemi ( ultimate 9000E ) kasutajatelt. Turvatool, kui välisseadmele hääled sisse saad, annad äkki teada! Suvi pole muidugi parim aeg katsetamiseks, aga midagi ikka näitab.
parasiil
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 21 Mär 2007, 14:50

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas parasiil »

http://lampopumput.info/foorumi/index.p ... board=27.0 Soomes on täitsa äge foorum ja seal on 9000E'st juttu ka omajagu.
natuke tean
külaline

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas natuke tean »

nii uurisin ka natuke seda ultimatet.
ma võin küll eksida kuna soome keelt ei oska aga tundub hiina toode.
9000 puhul on kompressor sama mis askotermil Copeland.
5500 -ja kompressori firmat ei ole teglt kuulnudki.
kompressor, soojusvahetid asuvad õues, tsirke pole, juhtimine on eraldi jne.
vahe vist on hinnas aga eestist saan garantii vähemalt.
Ma kaldun arvama, et mingi soome firma toob neid hiinast ja paneb enda kleepsu peale- sama saaks teha ka askoterm, sest nt. saksas on need soojuspumbad Hiseeri nime all.
Kasutaja avatar
Tupsik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 308
Liitunud: 16 Juul 2005, 12:35

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas Tupsik »

parasiil kirjutas:Olen ise parajasti tellimas 500l boilerit ja 9000E õhk-vesi soojuspumpa. Uurin, kas kopereerumine transpordi osas mingit hinnaedu annab kui keegi on valmis kampa lööma. Tiit 5036333
Oleks huvi ainult bolieri vastu. Äkki saab tellida 1 pump ja 2 boilerit. Siis on ehk transpordikulude jagamises ka kokkuhoid.
Askoterm
külaline

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas Askoterm »

Tere....
teadjad mehed...
Peab mainima , et Askotermi poolt pakutavate õhk -vesi soojuspumpades on kasutusel Hitachi kompressorid , Schneider-i elektroonikakomponendid ja Simens-i juhtautomaatika . Kokku pannakse seadmed Hiseeri tehases.
Ärge tehke oletusi.!
Seni on olnud kasutusel põhiliselt külmaine R407C ,kuid lähiajal saame pakkuda R 410.

NB! potensiaalsetel ostjatel tuleab arvestada kuni 80 päevase tarneajaga : 30 päeva valmistamiseks ja ca50 päeva transport Tallinnasse.

Ilusat kevadet ja sooja suve kõigile!

OÜ Askoterm
mats1234
külaline

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas mats1234 »

aga mis arvate kui see e9000 panna garaasi? mitte õue seina külge kus rohkem kui -25
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

a) õpi kirjutama/lugema
b) võta kätte põhikooli füüsikaõpik, võtmesõnaks energia jäävuse seadus.
c) kui ikka aru ei saanud, siis vihjeks - kuidas see soe sinna garaaži saab?
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
mats1234
külaline

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas mats1234 »

no mul garaasis radikas, ehk garaas on ju mul maja küljes ja maja garaasi vahele jääpki kütteruum, no kas siis pole parem panna see siis garaasi?
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Et siis ikka ei taha/oska füüsikaõpikut lugeda? Võid lugeda ka siit:http://et.wikipedia.org/wiki/Termod%C3% ... ene_seadus
Kui selle süsteemi tööle peaksid saama, siis kukub nafta hind umbes 1 dollari peale, sinust saab maailma rikkaim mees ja inimkonna energiaprobleemid on lahendatud igaveseks. Ehk ei midagi erilist.

-----
Täiendatud.
Tutvusin kehtiva õppekavaga ja selgus, et termodün. ei olegi põhikooli kavas. Nohjah, eks ma õppisin "kallakuga" klassis ka.
Viimati muutis 2korda2, 13 Juun 2008, 10:44, muudetud 1 kord kokku.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
mats1234
külaline

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas mats1234 »

olen keskooli lõpetanud, kui see asjasse kuulub! minu meelest oled tõ�ti kallakuga. mõt� loogiliselt minu arust ongi mul õig� panna see sinna garaasi, sest energia kulu väiks�. talvel juu soojas ruumis toodab paremini ja kiiremini sooja kui välaja� kui saa neist pumpadest midagi ei jaga siis ära ki�uta, lihtsalt tahan teada kas see võib oll�siseruumis? ja kui ei siis mix kuradi kallakuga füüsik?ka��is ei ole energia kulu väiksem?�
mats1234
külaline

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas mats1234 »

mingi mõtetu foorum tähedgi kaovad vahelt ära
Imelik
külaline

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Kulla inimene, sulle püüti vägagi viisakalt mõista anda et antud mõte on tobe (selles teemas- kust soojus
garaazi saab ja teises teemas- pane parem elutuppa seal veelgi soojem :D ). Kui asja ikka läbi ei hammustanud siis vist tuleks soojuspumbad rahule jätta. :shock:
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Ohjah.
Vaata mats1234, ma püüdsin pakkuda õnge - ehk viidata põhimõtetele, mistõttu selline asi ei saa töötada. Kui pole tahtmist aru saada kuidas süsteem tegelikult toimib, siis ok, ma ütlen lihtsalt: ära tee. Sai parem?
Viimati muutis 2korda2, 16 Juun 2008, 11:09, muudetud 1 kord kokku.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Soojuspuba ehitaja
külaline

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas Soojuspuba ehitaja »

Kui tuleb tasuta soojus garaazi siis palun väga. Kui saa selle eest maksad siis ,miks mitte see garaazi radika soojus otse juhtida tuppa. Parem proovi saada majast väljuv soojus kätte (ventilaatsioonist, kanalisatsioonist).

Kui tahate saada sootsat hinnaga õhk-vesi soojuspumpa. Ostke õhk-õhk soojuspump ja siseossa pange Alfa Lavali freoon-vesi soojusvaheti. Ise olen ostnud Alfa Lavalist kõik soojusvahetid ja süsteemid töötavad probleemideta. Rohkem leiutajatele soovitan osta kõik osad eraldi kompressor, klapid, Alfa Lavali õhk kondensaator aurustiks välja, ja freoon-vesi soojusvaheti sisse.
majaehitaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 28 Juun 2008, 11:12

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas majaehitaja »

turvatool kirjutas:
WD-40 kirjutas:Selle teema all on nüüd palju linke eri riikide müüjatele. Aga kui sealt tõesti ära võtta, kas siin leidub keegi, kes need ka tööle saab? Näiteks soomlaste müüdav Ultimate 9000E pakub küll huvi.
Ma tegin ka otsuse Ultimate 9000E kasuks koos 500l mahutiga. Mahuti on juba kütte- ja tarbeveesüsteemiga ühendatud ja töötab 6kW elektrikütte peal. Varsti paigaldan välisseadme ja sisemise elektrikilbi. Välisseadme külmaainega täitmisel ja torude ühendamisel välisseadme ja mahuti vahele vajan aga spetsialisti abi. FEBist saab küll külmaainet R410A osta kilohinnaga 1500 krooni ja küllap saab ka vaakumpumpa kusagilt rentida, kuid igaks juhuks ei hakka sellise asjaga ise jändama millest suurt ei tea.
Kas soojusvaheti ei asugi välisseadme sees ja seade pole külmaainega juba täidetud? Plaan omal ka selline seade soetada.
Tervoland
külaline

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas Tervoland »

Tellisin Ultimate 9000E omale . igatahes odavaim õhk/vesi pump täna turul!! Samas täiesti konkurentsis teiste tegijatega, kuigi firmanimi ise suht tundmatu.. Võtsin sise/välisosa ja tenni. Ise paigaldades jäin juba varsti jänni, kuna seal vaja natuke rohkem vehkida, kui asjaarmastajast ehitajal varuks.. Vaske vaja joota, lisaks pumbata ja vaakumit jms. Kokkuvõttes ühed Pärnu soojuspumabafirma mehed tegid lõpuni valmis ja sain korralikult tööle kah. Ülalpidamiskulud ok. Ootan külmi ilmu juba :)
turvatool
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 02 Mär 2008, 16:19

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas turvatool »

Puhkuse ajal sai lõpuks ka Ultimate 9000E välisseade paigaldatud ja professionaalse külmamehe abiga torud ühendatud. Asi läks ilusti tööle. Plaanin panna soojapumbale ka eraldi elektriarvesti, et saaks küttekulusid täpselt mõõta.

Tervoland, kas ütled, milline Pärnu firma sulle abi pakkus? Kui kunagi külmad ilmad jälle tulevad, siis tahaks targematega konsulteerida välisseadme sulatusreziimi küsimustes. Seal annab mitmeid parameetreid reguleerida vastavalt ilmastikule, parem oleks seda teha asjatundjate abiga ja leida optimaalne seadistus.
turvatool
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 02 Mär 2008, 16:19

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas turvatool »

Leidsin Pärnu firma, kes on juba alustanud Ultimate ÕV soojuspumpade müüki ULTIMAAT nime all:
http://parnusoojuspumbad.ee/
Hinnad ka väljas ja puha. Tublid poisid! Loodetavasti saab nendelt ka tehnilist tuge.
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas xjan »

Kas kellelgi on juba kogemused ka olemas selle Ultimate pumba ja soojusvahetiga - ala vanni täitmisel vms :)?
antonio1
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Jaan 2008, 16:08

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas antonio1 »

Tervoland kirjutas:Tellisin Ultimate 9000E omale . igatahes odavaim õhk/vesi pump täna turul!! Samas täiesti konkurentsis teiste tegijatega, kuigi firmanimi ise suht tundmatu.. Võtsin sise/välisosa ja tenni.
Kui suure pinna kütteks see sul ja mis vajalike komponentide maksumus kokku tuli kui saladus pole+transa+paigaldus?
pumba ehitaja
külaline

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas pumba ehitaja »

Panen siia info, mida ise kasutan. Huvilised leiavbad info soojuspumpades kasutatavate või kes tahab ehitada õhk-õhk soojuspumba õhk-vesipumbaks freoon-vesi soojusvahetite kohta. Alates lk12 on condenserite variandid koos parameetritetega toodud.
http://intern-www.alfalaval.com/solutio ... ochure.pdf
tervoland
külaline

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas tervoland »

antonio1 kirjutas:
Tervoland kirjutas:Tellisin Ultimate 9000E omale . igatahes odavaim õhk/vesi pump täna turul!! Samas täiesti konkurentsis teiste tegijatega, kuigi firmanimi ise suht tundmatu.. Võtsin sise/välisosa ja tenni.
Kui suure pinna kütteks see sul ja mis vajalike komponentide maksumus kokku tuli kui saladus pole+transa+paigaldus?
Pinda on ca 125m2 jagu. Enamus sellest põrandakütte all. Mudru kokku tuli lõpuks mingi sajalise kanti..
viljandist
külaline

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas viljandist »

Eelpool kõneleja kui sul kokku tuli see Ultimate 9000 saja tuhande kanti siis miks ei kasutanud odavamat? Mul endal 150m2 maja põrandaküttega viljandis ja võtsin koos paigaldusega Tallinnast http://www.refteh.ee/index.php?lang=est ... d09a3c604a
Unkas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 28 Apr 2008, 15:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 8 korda

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas Unkas »

viljandist kirjutas:Eelpool kõneleja kui sul kokku tuli see Ultimate 9000 saja tuhande kanti siis miks ei kasutanud odavamat? Mul endal 150m2 maja põrandaküttega viljandis ja võtsin koos paigaldusega Tallinnast http://www.refteh.ee/index.php?lang=est ... d09a3c604a
Kui Reftehi oma võrrelda Ultimate analoogiga, siis Ultimatel on sarnaseks tooteks 5500 Inverter. Vahe ainult selles, et Ultimate sarnane mudel on Reftehi poolt pakutavast (hind ca 77000) ca kaks korda odavam (hind koos paigaldusega ca 35000). http://parnusoojuspumbad.ee/index.php?o ... &Itemid=31
Turvatool ju kirjutas, et tema valikuks oli Ultimate 9000 ja 500 L mahuti - see on hoopis midagi muud kui viidatud Reftehi seade
Vali Hewalex päikesekütte seadmed http://smartac.eu/
suur huviline
külaline

Re: Õhk-vesi soojuspumpade hind

Lugemata postitus Postitas suur huviline »

pumba ehitaja kirjutas:Panen siia info, mida ise kasutan. Huvilised leiavbad info soojuspumpades kasutatavate või kes tahab ehitada õhk-õhk soojuspumba õhk-vesipumbaks freoon-vesi soojusvahetite kohta. Alates lk12 on condenserite variandid koos parameetritetega toodud.
http://intern-www.alfalaval.com/solutio ... ochure.pdf
...kas ise panete ka asju kokku või oskate juhendada või kedagi soovitada?

Netis olen nii mõndagi pilti näinud, kus on ühendatud välisosa läbi freoon-vesi soojusvahetikeskküttesüsteemiga...

Tahaks hirmsasti ise või kellegi juhendamisel või abiga õhk-freoon-vesi soojuspumba kokku panna:
1) installatsiooniga ja muu vajaliku ostuga saab ise hakkama
2) vajaliku freoon-vesi plaatsoojusvaheti saab Alfa Lavalist
3) välisseade - kellelt saab hea hinnaga ja milline? Vakjalik oleks ca. soojatootlikust 7-9kW, elektrivõimsusega mitte üle 2,5kW
4) kuidas välisseadet juhitakse, seadistamine?

Mida veel vaja?

Oleksin tänulik kui saaksin jutust tegudeni ja töötava süsteemini...
arturst@hot.ee
Vasta