puutetundlik lüliti

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kkalev
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 18 Mai 2020, 20:41
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas kkalev »

Tekkis mõte/vajadus paigaldada mõned puutetundlikud lülitid ja küsiks teiste kogemusi nendega.
Tenux-i lülitite kohta on siin üks postitus aga lisaks olen leidnud Livolo ja Sonoff lülitid, aga puudub tunnetus, kui töökindlad need on (laisa inimesena ei tahaks lüliteid iga aasta-paari tagant vahetada).
Mõlemad viimatimainitud on lisaks kohalikule kaubandusvõrgule ka alist tellitavad, seega kõhutunne ütleb, et sisu vist sama, aga logod erinevad.
On kellegil kogemust nendega või oskab pakkuda alternatiivi
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mul oli viimane kogemus palju aastaid tagasi - lähevad kergesti katki. Nüüdseks pole ühtegi puutetundlikku alles jäänud.
netmaster
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 07 Dets 2013, 11:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 10 korda

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas netmaster »

Tellisin alist ligi 4a. tagasi. Klaasist sihverplaat, kaks sinist ringi peal. Panin kööki pliita kõrvale, põhjusel et oleks lihtne puhastada. Siiamaani käib. Ei kujuta ette, kas 10 või 20 aasta pärast ka.

Kahjuks ei leidnud kohalikust kaubandusvõrgust toosi, kuhu teda oleks kinnitada saanud. Seega kleepisin lihtsalt kahepoolse teibiga seina külge.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Oli hiljuti objekt, kus tellijal vetsu minnes seespool puutetundlik lüliti. No ei harjunud ära. Kui isegi lüliti jäi käe alla, siis valgustuse lülitamiseks pidin ikkagi lüliti poole vaatama, et kus kuradi kohas see hõõguv sinine täpike asub, mida puudutades tuled põlema lähevad. Mehhaanilise puhul kui lüliti jääb sõrmede alla, siis juba tead, et tuleb kergelt vajutada lüliti alumisele või ülemisele servale. Kui pakutas mulle valikut, siis puutetundlikku ei valiks. Töökindlusest kirjutas juba Kalvis. See puutetundlikkuse ja nuti värk areneb nii kiiresti, et 2 aasta pärast on sinu lülitid ammu tootmisest maas ja osta aga uus, mis ei ole vist hinnalt võrreldav manuaalsetega.
kkalev kirjutas: 16 Juul 2021, 20:41 On kellegil kogemust nendega või oskab pakkuda alternatiivi
Millele alternatiivi? Sinu poolt juba mainitus nutilülitite tootjatele või nutilülitile? Tootjaid ei tea, aga nutilülitile nutilülitile alternatiivi pakkudes läheb minu poolthääl mehhaanilisele lülitile. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kkalev
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 18 Mai 2020, 20:41
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas kkalev »

Urmas kirjutas: 17 Juul 2021, 21:26
kkalev kirjutas: 16 Juul 2021, 20:41 On kellegil kogemust nendega või oskab pakkuda alternatiivi
Millele alternatiivi? Sinu poolt juba mainitus nutilülitite tootjatele või nutilülitile? Tootjaid ei tea, aga nutilülitile nutilülitile alternatiivi pakkudes läheb minu poolthääl mehhaanilisele lülitile. ;)
Meeldib just see piimklaas minimalistlik disain. Lähevad ruumidesse, kus seinad kõik voodrilauaga ja igasugused tavalised lülitid ikka väga plastmass ning need mis puidust raamidega on isegi kallimad kui need nutilülitid ning puidust lülitud puidust seintel on ka rohkem nagu et pane prill ette et lüliti leida.
Kui keegi oskab vihjata tavalülititele, mis sarnaselt klaasist, siis tänud ette.
Ja kui ikka nutilülitite peale jääda, siis äkki kellegil kogemusi mõne tootjaga, keda üldehituse poest ei leiagi, aga töökindlus hea ja et hind poleks sama mis kullal
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kkalev kirjutas: 17 Juul 2021, 22:17 Meeldib just see piimklaas minimalistlik disain. Lähevad ruumidesse, kus seinad kõik voodrilauaga ja igasugused tavalised lülitid ikka väga plastmass ...
Ja kõiki seinu kattev voodrilaud on minimalistlik? Eks ma pea hakkama oma arvamust muutma seninähtud sisekujundajate visuaali minimalismist. ;) Tegelikult ma saan väga hästi aru maitseerinevustest ja et selles kodus hakkad elama sina, mitte mina. Minu õiguseks jääb ainult õlgu kehitada. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas võhik »

kui plastik ei sobi, pane metall või portselan..
kkalev
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 18 Mai 2020, 20:41
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas kkalev »

võhik kirjutas: 18 Juul 2021, 06:25 kui plastik ei sobi, pane metall või portselan..
Ja kui mitut lülitite ja pistikute seeriat metallist või portselanist saadaval on?
Fende omad on keraamilised, aga need ei meeldi
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas Prill »

Saan aru, et niigi voodrilauast kirjusse ruumi sobiks võimalikult minimalistlik ja lakoonililine lüliti-pistikute seeria.
https://cms-assets.jung.de/cms/media/31 ... odu_EE.pdf kataloogis on suht puhta minimalistliku disainiga lüliteid küll, päris metallist-klaasist mitte aga metalli imiteeriva viimistlusega küll.

Kahtlustan, et päris metallist, klaasist, portselanist, marmorist või kullatud lüliteid naljalt kaubandusvõrgust ei leia.
Üks variant ise suurem plastlüliti katta piimklaasruuduga aga selleks peab juba disaineri silma-kätt olema - alustad oma startupi, iduettevõtte, kaasad riskiinvestorid-mentorid ja varsti lehed kirjutavad uuest Eesti miljardilise väärtusega eduloost :)
kkalev
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 18 Mai 2020, 20:41
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas kkalev »

Prill kirjutas: 19 Juul 2021, 16:24 Saan aru, et niigi voodrilauast kirjusse ruumi sobiks võimalikult minimalistlik ja lakoonililine lüliti-pistikute seeria.
Täpselt nii, eelmise riigikorra aegne lakitud punnlauad seinas, juba aja jopoksul kollaseks/pruuniks tõmbanud ja selles keskkonnas tunduks minimalistlik ja moodne lülitilahendus hea kontrastina
Eks peab seda Jungi edasi uurima; klantspildi peal ilusad, aga küll leian ka kus neid käega silitada saab enne tellimist
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas võhik »

ABB (ehk Busch Jaeger) Decento

https://www.google.com/search?q=abb+dec ... R24JVz2e1M
Hea ja erilise asja ülesleidmine ei peagi kerge olema....
Muidu oleks ju tegemist laiatarbekaubaga....
kkalev
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 18 Mai 2020, 20:41
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas kkalev »

Effexis oli päris korralik valik Jungi stendipeal katsumiseks, ka livolot. Ühte-teist jäi ka silma sealt
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kkalev kirjutas: 22 Juul 2021, 18:00 Effexis oli päris korralik valik Jungi stendipeal katsumiseks, ka livolot. Ühte-teist jäi ka silma sealt
Jep, ei vaidle vastu ja loomulikult on stendi peal väga hea proovida sisse-välja lülitada. ;) Kas sul ei ole ühtegi tuttavat, kelle juures käia proovilülitamistel reaalsetes tingimustes? Näiteks proovi silmad kinni panna, otsida üles lüliti ja vajutada, et tuli põlema läheks. Asi selles, et kodus tekib pimeda inimese efekt ja sa tead ka kinnisilmi, kus asub lüliti ja kuidas see tuled põlema paneb. Alati ei ei ole vaja vetsu tulede põlema panemiseks kogu elamine valgeks teha. Mitte, et sinu tahtmisi maha teha, aga minu kogemus valgel ajal ei suutnud mind vaimustada. Lihtsalt minu arvamus. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
jyrikg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 221
Liitunud: 04 Veebr 2019, 10:01
On tänatud: 11 korda

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas jyrikg »

Mul oleks küsimus hoopis nende nutilülitite liigpingetaluvusega.
Kui läheduses pikne korralikult tegutse , palju neist ellu jääb.
Kui hoovil askeldav robotniiduk peale kuskilläheduses olnud pikselööki vagaseks jääb,ei sega see üldist elukorraldust.
Kui valgustuse lülitid ei toimi on teine lugu. Nojah suvel on niigi valge ja vetsu saab küünlaga minna.
Loota , et mingi kilbis olev piirik neid kaitseks oleks palju soovitud.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

jyrikg kirjutas: 23 Juul 2021, 10:49Loota , et mingi kilbis olev piirik neid kaitseks oleks palju soovitud
Millest selline arvamus? Ega neid piirikuid ainult ilu pärast ka ei toodeta ja ei paigaldata.
jyrikg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 221
Liitunud: 04 Veebr 2019, 10:01
On tänatud: 11 korda

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas jyrikg »

Kogemusest tekkis selline arvamus. Kogemus sundis uurima, miks piirikud mu valgustusahelat liigpingete eest ei kaitsnud. Rikkeks oli alajaama fiidri toitekaabli otsa põlemine mastis, kus siis PEN varem läbi jõudis põleda.
Pinge tõusis arvatavalt 400V ni. Hävis luminofoolvalgusti elektrooniline drossel ning evalulatsioonivalgisti akuseade heli- ja valgusefektiga. Lugedes piirikute andmelehti ja püüdes aru saada lühenditest selgus, et esimene piirik rakendub 1,2kV -ga ja järgmine mingi 900V ga . Seeda kaitseb elektroonikat vaid selle sees olev varistor kui on tehases paigaldatud.
Just megerdasin OBO piiriku elementi 250V- 24M; 500v- 320k, 1000v - 280k. Kirjade järgi on Up<900V. Võibolla ei jätku megeril võimsust
jyrikg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 221
Liitunud: 04 Veebr 2019, 10:01
On tänatud: 11 korda

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas jyrikg »

"Ega neid piirikuid ainult ilu pärast ka ei toodeta ja ei paigaldata". Toodetakse ja paigaldatakse raha pärast.
Rakendunud piirikuid olen ka näinud järelikult midagi on ära kaitsnud.
Endale sai piirikud pandud ajal kui toide tuli õhuliiniga. Nüüd on puhas kaabelliin alajaamast. Seda üllatavam oli ,et alajaama lähedal MP mastis toimunud kaarleek suutis liini keskel pinge nii üles ajada,et elektroonika hävis. Võimalik et tavadrosseli ja akuseadmega valgustis tekkis toitepinge võnkumisest liigpinge drosseli poolt tekitatuna.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

jyrikg kirjutas: 27 Juul 2021, 11:19Rikkeks oli alajaama fiidri toitekaabli otsa põlemine mastis, kus siis PEN varem läbi jõudis põleda. Pinge tõusis arvatavalt 400V ni
Sellise rikke, nn ajutise liigpinge (püsiva pingetõusu) eest liigpingepiirikud ei olegi mõeldud kaitsma. LPP kaitseb
lühikeste pingeimpulsside eest.
Liigpingekaitse puhul tuleb mõelda nii, et kuskil võrgus on olemas mingid suured impulssvoolud ja et pinge tarbimiskohas ei kasvaks liiga suureks, tuleb need voolud juhtida miski väikese takistuse kaudu minema (maasse).
kkalev
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 18 Mai 2020, 20:41
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas kkalev »

Urmas kirjutas: 22 Juul 2021, 21:15 Jep, ei vaidle vastu ja loomulikult on stendi peal väga hea proovida sisse-välja lülitada. ;) Kas sul ei ole ühtegi tuttavat, kelle juures käia proovilülitamistel reaalsetes tingimustes? Näiteks proovi silmad kinni panna, otsida üles lüliti ja vajutada, et tuli põlema läheks. Asi selles, et kodus tekib pimeda inimese efekt ja sa tead ka kinnisilmi, kus asub lüliti ja kuidas see tuled põlema paneb. Alati ei ei ole vaja vetsu tulede põlema panemiseks kogu elamine valgeks teha. Mitte, et sinu tahtmisi maha teha, aga minu kogemus valgel ajal ei suutnud mind vaimustada. Lihtsalt minu arvamus. ;)
See stendi pealt lüliti vaatamine pole mul seotud tungiga neid klõpsida :)
Üks asi on lülitit vaadata pdf-is või veebis klantspildina, teine asi on kuidas ta tegelikult välja näeb. Antud juhul näiteks piltide järgi meeldis üks Jungi seeria, aga kohapeal vaadates langes eelistus teise seeria poole.
Pimesi lüliti otsimise-leidmise osas - mis vahe on kas leitava umbes 80*80 klotsi mingi osa on liikuv või mitte - ei tohiks nagu pimesi leidmist mõjutada
Vasta