Pesumasina äravoolu mootor

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 760
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Pesumasina äravoolu mootor

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Urmas, täiesti elulised näited ju?
Ilmselgelt otsite pumpamislahendust, mitte elektrimootorit. Pumba tüübi valik ja pumpamise hüdraulika sõltub väga palju ka eesmärgist ja ka sellest, mida pumbata.
Kui juba pesumasina mootorit otsid siis vist väikesed vooluhulgad, mida soovid mingi hetk (täpselt?) muuta jne. Vaata siis parem kasutatud peristaltiline pump reostaadiga. Keerad nuppu ja kogu olukord muutub. Kilodes silikoonvoolikut õiges läbimõõdus (vooluhulk ja surve) juurde (rullid nühivad vooliku seina lõppeks katki). Muideks, kehaväline vereringe põhineb kõik peristaltilisel pumbal, ka dialüüs, jne.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Pesumasina äravoolu mootor

Lugemata postitus Postitas Urmas »

suvaline kirjutas: 12 Sept 2021, 16:02 Urmas, täiesti elulised näited ju?
Kus otsast? Sinu jaoks võib olla eluline näide, aga mulle ei ole teada selliseid näiteid ja tekitasid hoopis nostalgiahetke. Oli aeg, mil foorumis said kommenteerida anonüümsed külalised, siis tihtipeale nemad ka ei suutnud/viitsinud teemast rohkem lugeda kui pealkirja ja viimast kommentaari ja panid selle järgi oma ajukeses kokkuvõtte teemast ja kirjutasid kommentaari. Kui ma taolistest anonüümikute kommentaaridest ei arvanud tol ajal midagi, siis sina oma eelviimase kommentaariga langesid samale tasemele. Kurb, sest siiani arvasin sinust paremini.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Pesumasina äravoolu mootor

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Vara tänasid mind Iffff. Ei töötanud sinu idee. Asi selles, et see pump ei suutnud vett kõrgemale lükata. Max tundus olevat kuni 30-50cm pumba tasapinnast. Tegin töö ära akvaariumipumbaga ja tagavaraks on pesumasina omast tehtud. Veel tahan igaks juhuks ära proovida ka uputatavat minipurskkaevu pumpa. Midagi sellist nagu siin https://ja.aliexpress.com/item/40012043 ... f7b8UvkGDz 25W isendi tõstekõrgusest mulle piisab.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Pesumasina äravoolu mootor

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kalvis kirjutas: 29 Aug 2021, 07:53 Teine probleem on mootori kulumine - teadupärast valitakse harva töötavatele seadmetele kõige odavamad pukklaagrid ja määret võib seal mitte ollagi (paljudel vedelikpumpadel on määrdeks vedelik ise!). Pidevtöös kuluvad sellised laagrid kiiremini kui arvata oskad. See probleem ei ole seotud mähiste kuumenemisega vaid lihtsalt nende pumpade töötundideks ongi võibolla vaid 100h ja siis surebki pump loomulikku surma!
Kui klaasipesu pumba surve rahuldab mind rohke ja peab vastu 6-tunniseid tsükleid 10-15, siis see mind isegi rahuldab, sest veidi sorides jääb nende hinnaklass 2-3€ vahele. Eks uurin veidi veel neid 12V autosuvilate dušipumpade variante.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Pesumasina äravoolu mootor

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Urmas, miks sa jaapanikeelset aliexpressi sirvid? Mulle jäi see ka nüüd külge.
Aga mul muidu selline autoaku pealt. Igati töötab.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Pesumasina äravoolu mootor

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas: 12 Sept 2021, 20:05 Urmas, miks sa jaapanikeelset aliexpressi sirvid? Mulle jäi see ka nüüd külge.
Ma ei tea, viimati vaatasin aliexpressi vist mingi kuu-poolteist-kaks tagasi ja siis oli igati ingliskeelne. Täna millegipärast lõi esimese hooga jaapanikeelse ette. Valisin nurgast inglise ja siis näitab inglise keeles.
Ei leidnud sinu viitelt selle pilsipumba tõstekõrgust.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 760
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Pesumasina äravoolu mootor

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Urmasekene, saadki nii humoorika vastuse, kui lollilt oskad küsida.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Pesumasina äravoolu mootor

Lugemata postitus Postitas Urmas »

suvaline kirjutas: 12 Sept 2021, 20:47 Urmasekene, saadki nii humoorika vastuse, kui lollilt oskad küsida.
Selles on sul õigus, aga kuidas sina, suvaline, oskasid minu probleemi seostada õunamahlaga nagu tegid seda sina, vaat seda ei suutnud ma oma kirjutatud kommentaaridest välja lugeda. :scratch:
Tsitaat sinu kommentaarist
suvaline kirjutas: 10 Sept 2021, 18:29
Urmas kirjutas: 10 Sept 2021, 17:29
kunn24 kirjutas: 10 Sept 2021, 15:56 Kas projekt on õunamahla transport veinivaatidesse?
Uudishimu on tappev! Kui oled notari juures testamenti tegemas ära käinud, siis avaldan. ;)
Õunamahla transport vana mahakäinud pesumasina pumbaga? Mingi uus vein maistega a la vanad sokid ja higistatud linad bio est-ga?
Sa tsiteerisid mind, mitte kunn24! Funktsionaalne lugemisoskus on selle asja nimi. ;)
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Pesumasina äravoolu mootor

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Urmas kirjutas: 12 Sept 2021, 20:42 Ei leidnud sinu viitelt selle pilsipumba tõstekõrgust.
Ta tõstma ei olegi vist mõeldud. Seega ka garanteeritud suursust välja ei tooda.
Mul tõstab umbes 3m. aiamaal täidab tünni, kus pole elektrit.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Pesumasina äravoolu mootor

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas: 12 Sept 2021, 21:43 Ta tõstma ei olegi vist mõeldud. Seega ka garanteeritud suursust välja ei tooda.
Mul tõstab umbes 3m. aiamaal täidab tünni, kus pole elektrit.
Huvitav. Mul oleks vaja maapinnal asuvast tünni põhjast tõsta umbes 1,5m kõrgusele. Kui jäme voolik on selle pumba küljes? Mul peab minema 8mm-ks.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Pesumasina äravoolu mootor

Lugemata postitus Postitas Hiid »

siis vist kaob jõud ära- mul seal tolline kastmisvoolik...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Pesumasina äravoolu mootor

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Max. tõstekõrgust lihtne teada saada - pane pumba otsa manomeeter ja pump tööle. Näidatav rõhk (teisendad veesamba kõrguseks) ongi maksimaalne tõstekõrgus.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Pesumasina äravoolu mootor

Lugemata postitus Postitas Hiid »

manokat pole ja füüsikat ei mäleta
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Pesumasina äravoolu mootor

Lugemata postitus Postitas Olaf »

1 atü ~ 1 bar rõhu tekitab 10 m kõrgune veesammas, 1m rõhu 0,1 atü. Kui väikesed kõrgused, siis on vaja
tundlikku manomeetrit, näiteks 1 atü.
Lihtsam on vist ühendada pumba külge läbipaistev voolik ja vaadata, kui kõrgele ta lööb(kui tegemist väikeste
survetega) ja pole ka manomeetrit vaja.
Vasta