Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

Oskab keegi öelda kus kohas saaksin soetada sarnase relee Eestis:
https://i.stack.imgur.com/VYFxw.jpg

Relee eesmärgiks oleks 12v signaaliga sisse/välja lülitada 220v vooluringi.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

oomipood?
lemona.ee?
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

Oskate ehk soovitada mõnda lisamärksõna mille järgi pildil olevale sarnase relee leida võiks?
Olin ka eelnevalt erinevates epoodides lihtsalt relee märksõna peale valikut kamminud, aga puhtalt pilte võrreldes sarnast ei leia, enamus on pigem sellised "jalgadega moodulid".

Näiteks: https://www.lemona.ee/?other=false&sn.q=relee&sn.l=100
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4422
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas ping »

donaldtbd kirjutas: 13 Veebr 2021, 19:11 Oskab keegi öelda kus kohas saaksin soetada sarnase relee Eestis:
https://i.stack.imgur.com/VYFxw.jpg

Relee eesmärgiks oleks 12v signaaliga sisse/välja lülitada 220v vooluringi.
Sellel pildil on kujutatud releemoodulit.
"Relee" ise on see sinine karbikujuline klots selle plaadi peal.
Releesid ei valita nagu kartuleid välimuse järgi, vaid nende ülesande ja tehniliste parameetrite alusel.

Kui otsid valmis releemoodulit, siis võib vaadata näiteks robootika alla või kodumasinate varuosi.
https://www.oomipood.ee/index.php?route ... _121_11794

12V pingega juhitavad releed: https://www.oomipood.ee/category/mehaan ... 13044,9055;
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Päris elus valitakse relee koormuse põhjal. Ehk siis ta peab mitte maha põlema kui ta mõnda asja lülitab. See kuidas tal jalad on või mismoodi sinna kaabel külge panna on enamasti sekundaarne. Ja selle pildi põhjal ei saa küll mingit olulist tarkust. Kui poodi lähed ja vähegi asjalik tegelane satub leti taga olema siis ta küsib samasid küsimusi. Mingi suva tüüp tõenäoliselt aga müüb esimese haardeulatuses oleva sarnase välimusega kättesattuva nublaka.
Metsakraav
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 176
Liitunud: 11 Dets 2019, 23:27
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas Metsakraav »

donaldtbd kirjutas: 13 Veebr 2021, 20:24 Oskate ehk soovitada mõnda lisamärksõna mille järgi pildil olevale sarnase relee leida võiks?
Olin ka eelnevalt erinevates epoodides lihtsalt relee märksõna peale valikut kamminud, aga puhtalt pilte võrreldes sarnast ei leia, enamus on pigem sellised "jalgadega moodulid".

Näiteks: https://www.lemona.ee/?other=false&sn.q=relee&sn.l=100
Seal pakutakse ka releepesasid.
Saab "jalgadega moodulid" pessa torgata :idea:
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Relee peal on tegelt vajalik kirjas. Võta poodi kaasa, pädevam müüja loeb sealt välja.
Oluline info on mitu amprit klemmid kannatama peavad, töömähise pinge, voolu liik (AC/DC) ja kontaktide lülitusviis. Reeglina on see relee peal kirjas või googeldad tüübi järgi ja leiad manuaalist.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kalvis kirjutas: 14 Veebr 2021, 09:17 Relee peal on tegelt vajalik kirjas. Võta poodi kaasa, pädevam müüja loeb sealt välja.
Kuidas tuvastada pädevat müüjat? ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Selle järgi tuvastadki, kes loeb välja.
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

ping kirjutas: 13 Veebr 2021, 21:53
donaldtbd kirjutas: 13 Veebr 2021, 19:11 Oskab keegi öelda kus kohas saaksin soetada sarnase relee Eestis:
https://i.stack.imgur.com/VYFxw.jpg

Relee eesmärgiks oleks 12v signaaliga sisse/välja lülitada 220v vooluringi.
Sellel pildil on kujutatud releemoodulit.
"Relee" ise on see sinine karbikujuline klots selle plaadi peal.
Releesid ei valita nagu kartuleid välimuse järgi, vaid nende ülesande ja tehniliste parameetrite alusel.

Kui otsid valmis releemoodulit, siis võib vaadata näiteks robootika alla või kodumasinate varuosi.
https://www.oomipood.ee/index.php?route ... _121_11794

12V pingega juhitavad releed: https://www.oomipood.ee/category/mehaan ... 13044,9055;
:hello:
Tänud info eest. Leidsin nimekirjast sobiva:
https://www.oomipood.ee/product/mod_rel ... v_250v_10a
Taimer on küll üleliia, aga saan selle 0 keerata.
Relee hakkab lülitama ühte led pirni niiet võimsus pole otseselt mureks, 10A jagub küll :)
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

Tere,

Sain ühendues tehtud sellise releemooduli abil ning kõik toimib kenasti:
https://www.oomipood.ee/product/timer_r ... eleemoodul

Aga siiski hakkasin veidi muretsema ohutuse pärast. Nimelt kui ma lõikasin lahti LED toiteploki voolujuhtme, et see relee külge ühendada, siis pidin imestama, et pole nii peenikest juhet näinudki. Juhtme imepeenikesed kiud võis tõesti näppude peal üle lugeda, raske oli lausa klemmi alla saada neid.
Ja ilma releeta olukorras on see ju mõeldud pistikupessa ühendamiseks, kus on 16A. Kui nüüd näiteks keegi noa sellesse juhtmesse sisse lööb ja lühis tekib, siis mis juhtub? Kas 16A kaitse rakendub enne kui juhe põlema läheb?
jyrikg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 04 Veebr 2019, 10:01
On tänatud: 11 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas jyrikg »

Kas tasub kõike jama pistikusse toppida kui juba kahtlusi ja kõhklusi tekitab. Poes müüalse ka suurema ristlõikega toitekaableid, millel pistik ka otsas. Said rele ühendatud , saad ka korraliku toitekaabli panna. Pussitamise ohu korral saab kaitseks kasutada metallkõri. Kirvelöögi eest ei kaitse seegi kui nüüd keegi meeltesegaduses kukub materdama.
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Kui sul keegi ledi toiteploki ümber noaga vehib, siis elektriohutus ei ole vist suurim probleem.. aga tõsisemalt rääkides, teadmata kui peenike on "peenike" tegelikult ja kas juhtmes ka PE läbi jookseb, on raske öelda, mis juhtub. Proovi järgi, aga võta isoleeritud käepidemega nuga...

Üldiselt võid ju sinna mõne pulkkaitse vahele panna, aga ma puusalt pakuks, et seesama peenike kaabel kärssab tükkideks enne kui põlema läheb.
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

jyrikg kirjutas: 22 Mär 2021, 14:58 Kas tasub kõike jama pistikusse toppida kui juba kahtlusi ja kõhklusi tekitab. Poes müüalse ka suurema ristlõikega toitekaableid, millel pistik ka otsas. Said rele ühendatud , saad ka korraliku toitekaabli panna. Pussitamise ohu korral saab kaitseks kasutada metallkõri. Kirvelöögi eest ei kaitse seegi kui nüüd keegi meeltesegaduses kukub materdama.
Antud toitel oli pistik otsas ja juhe ei tundunud üldse peenike enne kui selle katki lõikasin. Puusalt pakuks, et tegu oli miskine 0.25m2 ristlõikega.
Mehhaaniline kaitse ebasobiva ristlõike eest on lollus. Iga elektrivõrku ühendatav element peaks olema ohutu.
Selle jaoks, et asi 16A kaitse taha sobiks võiks olla 2.5m2 ristlõige. On keegi kunagi mõnda nii jämeda juhtmega led toidet näinud?
jyrikg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 04 Veebr 2019, 10:01
On tänatud: 11 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas jyrikg »

Jah , 1,5 ruutu kiudjuhe. Ühendamiseks fix kaabliga kaasas kruviklemmidega lapik puutekindlaks suletav ühendusmoodul. Üpris kehva oli sinna ühendada aga valgusti oli IP67 kirjadega.
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

1.5mm2 kannataks häda pärast isegi 16A kaitse taha panna küll.
Oskad jagada mõnda linki, tootja nime või muud infot mille põhjal selle toiteploki leiaksin?
jyrikg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 04 Veebr 2019, 10:01
On tänatud: 11 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas jyrikg »

Nüüd on siis relee küsimusest LED toiteploki määramine saanud. Led toitekas valitakse valgusallika voolu järgi ja pinge järgi. Tegu on püsivooluallikaga. Enamuses on nad komplektis.
Mina ostsin komplektse süvistatava saunavalgusti. Antud eksemplaril oli toiteplokk valgustist eraldi poole meetrise juhtme otsas.
Paned liiga suure vooluga eksmplari põlevad LED-id läbi, paned liiga väikse pingega toiteploki ei pruugi üldse valgust välja anda.
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

jyrikg kirjutas: 25 Mär 2021, 15:13 Nüüd on siis relee küsimusest LED toiteploki määramine saanud. Led toitekas valitakse valgusallika voolu järgi ja pinge järgi. Tegu on püsivooluallikaga. Enamuses on nad komplektis.
Mina ostsin komplektse süvistatava saunavalgusti. Antud eksemplaril oli toiteplokk valgustist eraldi poole meetrise juhtme otsas.
Paned liiga suure vooluga eksmplari põlevad LED-id läbi, paned liiga väikse pingega toiteploki ei pruugi üldse valgust välja anda.
Kuna relee juhib LED toiteplokki, siis suhteliselt loomulik jätk minu meelest - häirib see sind kuidagi?
Ülejäänud juttu püsivooluallika, suure voolu, läbipõlemise jms osas küll tõele ei vasta ja on lausa rumal - ehk keegi teine viitsib teid harida, mina küll mitte.
Minu poolt on parema ristlõikega toiteplokk leitud ja võib teema kinniseks lugeda.
Scott
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 153
Liitunud: 25 Mär 2012, 09:25
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas Scott »

donaldtbd kirjutas: 27 Mär 2021, 18:00 Ülejäänud juttu püsivooluallika, suure voolu, läbipõlemise jms osas küll tõele ei vasta ja on lausa rumal - ehk keegi teine viitsib teid harida, mina küll mitte.
Ehk donaldtbd ikkagi leiab selle aja, et ennast LEDi parameetrite ja püsivooluallika tööpõhimõttega kurssi viib.

Muidugi kui osta LED-lampe, mis juba poes toitega paaritatud, siis võib eelnev tõesti 'hämaraks' jääda.
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

Hea küll, kuna siin on problemaatiliseid mitu tükki juba, siis ma aitan teid välja ning kirjutan teie eest paar sõna googelsse ja vajutan esimesele lingile, palun:
https://www.ledsupply.com/blog/constant ... d-drivers/

Lühidalt öeldes - maailm ei piirdu ainult püsivooluallikatega, aga noh, too võib ju mõnele "hämaraks" jääda, sest "mina ju ostsin poest komplekti" järelikult kõikidel teistel peaks ka olema "tegu püsivooluallikaga".

Aga nagu ma ütlesin, siis minu mure on lahendatud. Jätan nüüd teid oma püsivooluallikate maailma edasi teemat arutama, jõudu :)
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ohjah. Ma juba tõin teise popcornitopsiku aga peab vist ka selle minema viskama. Ei paista, et siin mingit head sõud tuleb.
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

Egas popcornil ei saa lasta raisku minna. Valan õli tulle. Viimase härra kommentaari all on mugavalt kirjas link - led24.ee. Võtame lahti toiteplokid ja mis me näeme. Püsiva pingega on pakkuda 58 toodet, püsiva vooluga 9. Tahab veel mõni hämar väita, et kui tegu on LED toiteplokiga, siis on tegu kohe püsivooluallikaga?
jyrikg kirjutas: 25 Mär 2021, 15:13 Led toitekas valitakse valgusallika voolu järgi ja pinge järgi. Tegu on püsivooluallikaga.
jyrikg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 04 Veebr 2019, 10:01
On tänatud: 11 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas jyrikg »

Kui püsipingeallikas lühistada näiteks LED mooduli rikke tõttu ,kas lühisvool on piiratud või mitte.
Isegi 9 eurosel hiina toitekal on väljundvool piiratud nimisildil nähtud väärtusest veidi kõrgemal.
Ehk püsipingeallikast sai püsivooluallikas.
Mida LED 24 reklaabib on see, mille müügist nad kõige rohkem kasumit saavad,
Seejuures pole voolul ja pingel mingit tähtsust. Minnakse ostma valgustit, mis toimib ja veel loodetavalt kaua.
Ja ongi suhe 58/9. See tähendab ,et püsivvooluallikas on LED toitmiseks universaalsem aga muuks kasutada ka eriti ei saa ja pole mõtet laotäit sees hoida.
Püsipingeallikas on ju "tava toiteblokk" ; kui led moodulil voolupiirav element on sisse ehitatud siis tuleb valida sobiva pinge järgi.
Kui LED mooduli kohta midagi ei tea, ostad selle ploki, mis poemees ütleb.
No vast sai popcorni jaoks küllalt kirjutatud. Kui ise süüa ei jaksa või tekst igavavõiti viska topsi sisu varestele.
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

Vara veel popcorn ära panna, ma panen veel puid alla.

Enamus viimasest oli suht seosetu. Aga ma nokiks veidi "universaalsuse" üle. Ma ei saanud hästi aru, et kas postitaja ei ole kursis mida sõna universaalne tähendab või ei saa endiselt püsipinge/püsivoolu allika erinevusest aru.

Teen asja lihtsaks. Kui ma ostan püsipinge toiteploki, mille pinge on 12V ja max võimsus 1kW, siis ma saan sinna ühendada sisuliselt ükskõik, mis LED allika, mis tahab 12V saada - vahet ei ole kas ta tarbib 1W või 1000W või misiganes numbri seal vahel. Vastupidiselt peab püsivoolu toiteplokki päris täpselt sobitama valgusallikaga. Traditsioonilise mõiste järgi on ikkagi püsipinge toiteplokk universaalne.
Viimati muutis donaldtbd, 14 Apr 2021, 04:09, muudetud 1 kord kokku.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Kus saan Eestis osta sarnase relee?

Lugemata postitus Postitas jan »

1kW ei ole vool vaid võimsus (P) ehk pinge (U) * vool (I).

Kui sul on näiteks 350mA püsivoolu toiteplokk teoreetilise maksimaalse lubatud võimsusega 1kW, siis võid 350mA valgusallikaid laduda jadamisi sinna palju soovid, kuniks ei ületa lubatud võimsust. Püsivooluallikas lihtsalt tõstab siis väljundpinget nii palju, et vool ahelas oleks endiselt 350mA.

Praktikas muidugi 1kW püsivoolu 350/700mA toiteplokki pole, sest pinge läheks liiga kõrgeks.
Vasta