Põrandakütte kaabli rikke leidmine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Bookmac
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Veebr 2021, 21:22

Põrandakütte kaabli rikke leidmine

Lugemata postitus Postitas Bookmac »

Põrandakütte kaabel kuskilt katki. Kas leidub inimest/firmat kes suudaks koha üles leida? Tallinn
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Põrandakütte kaabli rikke leidmine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kui kaablisse sisse ei ole puuritud, siis on ülimalt ebatõenäoline et kaabel põranda sees "kuskilt" katki läheb. Ja kui on puuritud, siis ei oleks "kuskilt" vaid just sellest kohast?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Põrandakütte kaabli rikke leidmine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Küülaline kirjutas: 11 Veebr 2021, 18:40 Kui kaablisse sisse ei ole puuritud, siis on ülimalt ebatõenäoline et kaabel põranda sees "kuskilt" katki läheb. Ja kui on puuritud, siis ei oleks "kuskilt" vaid just sellest kohast?
Kuna sõna termostaat on raskem kirjutada siis on alati kaabel katki. Vene ajal oli igal teadjal katkise teleka korral kohe kineskoop surnud. Keda see kottis, et seal oli veel kümnete kaupa igasugu muid nublakaid kah. Samas, võibolla ongi juba kindlaks tehtud, et kaabel on katki ja nüüd otsitakse kes ära lapib.
jyrikg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 04 Veebr 2019, 10:01
On tänatud: 11 korda

Re: Põrandakütte kaabli rikke leidmine

Lugemata postitus Postitas jyrikg »

Defineeri sõna katki . Kas tähendab et küttekaabli L ja N vaheline ühendus on katkestuses nii ,et PE juhiga(küttekaabli sukk) ühendus puudub ka megerdades. Siis on tõenäoline veakoht küttekaabli üleminek toitekaabliks. Mingi plastikklots tehasetootelistel kaablitel ja termototuga jätk isereguleeruvatel.
Selgust saab mõõtes L ja N soone mahtuvust PE suhtes. Kuna liitekoht on tavaliselt 1,5-2m kaugusel regulaatorist siis ühel soonel on väga väike mahtuvus ja teisel kordades suurem.

Teine võimalus ,et lõhuti juba ehituse ajal ja "tehti ära nii ,et töötab". Sel juhul rikkekoha leidmisega saab tulutult tegelda kui betoon on armeeritud(enamasti on).

3. võimalus Küttekaabli toiteots ei küündinud regulaatorini ja pikendati kerast võetutud vajaliku pikkusega kaabliga elektriku või paigaldaja poolt. Ühendus presshülssidega+ termotoru; wagodega kipsplaadi taha või muud moodi.
3. võimalus on olnud paaril korral katkise küttekaabli põhjuseks kui otsima kutsuti
Mario002
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 24 Okt 2019, 19:45
On tänanud: 3 korda

Re: Põrandakütte kaabli rikke leidmine

Lugemata postitus Postitas Mario002 »

Puht eneseharimiseks küsin kasutaja jyrikg käest: mis või kes on "megerdades" ja "termototu"?

Ma ei saa loogikast aru, et kaabel on kuskilt katki ning keegi peaks selle maagiliselt läbi betooni või mis iganes materjal sinna peale on pantud, selle katkise koha ülesse leidma? Ma tahaks ka sellisest imenipist kuulda.

Tõenäoliselt aitaks teistel soovitusi anda, kui kirjeldakiste ära mis täpselt probleemiks on ning mis te arvate on põhjuseks ning miks te arvate nii.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4429
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Põrandakütte kaabli rikke leidmine

Lugemata postitus Postitas ping »

Mario002 kirjutas: 08 Apr 2021, 20:45 ... Ma ei saa loogikast aru, et kaabel on kuskilt katki ning keegi peaks selle maagiliselt läbi betooni või mis iganes materjal sinna peale on pantud, selle katkise koha ülesse leidma? Ma tahaks ka sellisest imenipist kuulda.
...
Juhtmete katkestuskohtade leidmiseks on erinevaid teravmeelseid aparaate ja metoodikaid väljamõeldud.
(See, et mõni pole pimesoolt näinud, ei tähenda et seda olemas ei oleks.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Põrandakütte kaabli rikke leidmine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Mario002 kirjutas: 08 Apr 2021, 20:45 Puht eneseharimiseks küsin kasutaja jyrikg käest: mis või kes on "megerdades" ja "termototu"?

Ma ei saa loogikast aru, et kaabel on kuskilt katki ning keegi peaks selle maagiliselt läbi betooni või mis iganes materjal sinna peale on pantud, selle katkise koha ülesse leidma? Ma tahaks ka sellisest imenipist kuulda.

Tõenäoliselt aitaks teistel soovitusi anda, kui kirjeldakiste ära mis täpselt probleemiks on ning mis te arvate on põhjuseks ning miks te arvate nii.
Ma pole küll jyrikg aga lihtsalt mainin, et siuksed aparaadid on olemas mis selle katkise koha millimeetritäpsusega ära näitavad. Pole just väga odavad. Täitsa usun, et see võib imenipina tunduda.
Vasta