Missin Impossible.... pistikupesa otsingul.

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
SSD
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 30 Mai 2015, 10:51
On tänanud: 3 korda

Missin Impossible.... pistikupesa otsingul.

Lugemata postitus Postitas SSD »

Vahetasin lülitid kodus Berker`i toodangu vast välja. Nendega olen igati rahul.
Mulle sobivate pistikupesade saadavusega aga on probleem.
Hetkel ABB Jussi pistikupesad kasutusel. Katteplastik tiba kolletunud, muidu tiptop, ei kurda, mõtlesin aga vahetada millegi vastu mis sobiks Berkeri lüliti disainiga/ värviga paremini. Ning saaks ka väikse muudatuse disainis. Berkeri pistikupesad ei sobi, mul vaja ühte toosi kahene pistikupesa paigaldada. Berkeril on ainult ühte toosi üks pistikupesa pakkuda

Ehk on keegi näinud või oskab soovitada mis firma toodangut ja kustkohast vaadata? Vaja oleks pistikupesa mis vastaks kriteeriumidele:
- ühesesse toosi kahene pistikupesa
- nii musta ( sobib ka tumehalli) kui ka valget valikus. Must ei tohiks olla värvitud kattega vaid läbiva tumedast plastikust katetega.
- lastelukuga
-kindlasti kruviklemmiga ( mitte vedruklemmiga) kaabli kinnitusega

Ja sellist ei leia... käidud uuritud. Ei tohiks nagu defitsiiti tänapäeval olla aga...

Hind ei ole määrav, vaja neid ca 15 tk, hinnal pole suurt vahet.
Kui muud ei leia, siis vahetan muidugi sama margi ja mudeli vastu, ehk siis ABB Jussi jälle seina. Õnneks need on veel kruvikinnitusega saadaval.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Missin Impossible.... pistikupesa otsingul.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Miks see kruvikinnitus just nii tähtis on?
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Missin Impossible.... pistikupesa otsingul.

Lugemata postitus Postitas trebla »

Jussi on vaid poolest saadik ABB...ehk tegelikult on see soomlaste Ensto kes kasutas algselt ABB Busch-Jaegeri sisusid ja hiljem tegi ka mõned omad sisud ning kelle plastosad olid lumivalgest termoplastist, mis aja jooksul kolletuvad. (Busch-Jaegeri enese plastid ei muuda ajas värvi). Mõned aastad tagasi ostis aga ABB kogu selle Ensto töpslimajanduse ära.
Musti ja valgeid ja väga levinud ning häid kaheseid pesi tegi Ahlström, millest sai Lexel ja hiljem liideti Schneider Gruppi. Põhjamaade firmana oli ka seal lastekaitse "must". Neid peaks ju ikka saada olema?
Miks aga kruviklemmi nõuad? Kütad elektriradikatega ? või on sul alumiiniumjuhtmed ?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Missin Impossible.... pistikupesa otsingul.

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Küülaline kirjutas: 17 Aug 2020, 14:40 Miks see kruvikinnitus just nii tähtis on?
See vedru on kuidagi imelik asi ja üleüldse ei sobi ja moblalaadijate voolutarve on ikka metsik, see peab ikka 30 amprit vastu pidama ja see liinikaitse 10A ei muuda midagi ja ...
Ma suutsin kunagi seletada tegelasega, kelle jaoks oli 230V puhul 4 amprit metsikult suur vool. Ta ei saanudki aru, et on olemas ka muid asju kui see õnnetu kruviga nikerdamine.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Missin Impossible.... pistikupesa otsingul.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui sa välismaistest netipoodides ei leia siis polegi enam saada. Kunagi otsisin sarnast asja ja pean tunnistama kui väike on võimalike värvilahendustega valik. Valgeid saad igasuguseid, veidikene värvilisi üksikutest kohtadest.
SSD
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 30 Mai 2015, 10:51
On tänanud: 3 korda

Re: Missin Impossible.... pistikupesa otsingul.

Lugemata postitus Postitas SSD »

dumbuserile vastuseks: mul kodus 100% elektriküte, ampreid piisavalt, see selleks- ma ei koorma pistikupesasid üle, selga see aga... Ma "tunnen" ennast aga oma kodus paremini, kui on kruvikinnitusega pistikupesad . Ma ei soovi, et potentsiaalne sädelus või mõttetu pistikupesa kuumenemine toimuks kehva kontakti pärast. Eelistan siiski klemmi kontakti kaabliga võimalikult tiheda ja tugeva teha kruvikinnitusega. Kui võimalik kodus riske minimeerida, siis seda teen. Lülitid on kodus vedruklemmidega, see oli ok, vedruklemm pistikupesas ei sobi aga mulle. Minu kodu, minu soovid. Rohkem seletada ei olegi vast vaja. Omas kodus tee mis tahad.

Vasksulam kaablid ikka korteris, jah, el. radikad on küll aga need ei ole pistikupesa-stepsel ühendustega ( v.a 2 radikat köögis) vaid eraldi karbisiseste fikseeritud ühendustega.

Schneider( Sedna) sobiks visuaalselt hästi, seal ka kruvikinnitused. Samas on Schnederi Sedna sarja ka siinsamas foorumis kirutud. Mingit jama ei taha omale koju seina panna. Ja vähemalt Sedna musta värvi sari on üle värvitud.

Välismaised netipoed vaatasin ka põgusalt üle, seal lihtsalt kehv aru saada ka vedru või kruvikinnitus ühendusega. Alati ei tule ka vastust päringutele, kui vastust ei tule, selgust pole, ostma ei hakka. Aga tänud, eks uurin edasi vaikselt. Netis tellides ka see mure, et ei saa reaalselt asja vaadata, ei tea kas üle värvitud või läbiv värv plastil, teinekord ei tundu asja reaalselt kvaliteetne, kuigi piltidelt vaadates on ok. Jungil on päris sobiv asi pakkuda, aga taaskord vedruklemmidega. Langes valikust välja.
https://www.elektrimaterjalid.ee/l%C3%B ... ;limit=100

Ok, kui kellegil meenub veel mingi sari mida, vaadata uurida, siis palun andke märku.
Kui ei leia, siis jääb ikka see sama Jussi, mis hetkel seinas, lihtsalt väike visuaalane värskendus uute pesade näol. Eks ca 10-20a pärast kui kollaseks tõmbuvad vaja taas välja vahetada:(
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Missin Impossible.... pistikupesa otsingul.

Lugemata postitus Postitas trebla »

Mulle tundub et korra vahetasin Ensto ( st. Jussi) kahese pesa katte lihtsalt otse ABB Busch-Jaeger'i vastu sest sisud on kas samad või klapivad 1-1.
Seega poleks sul vaja neid pesasid oma kruviklemmidega isegi seinast maha kruvida...
Aga musti ei pruugi kohapeal olla ja üldse olid need mul ostetud ammu.
Kaheseid pesi oli tollal vaid Alpha, Duro ja Reflex seerias.
Pead ABB-sse otse helistama ja välja nuhkima, mis seis praegu on...
kalmaarikalmer
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 13 Aug 2018, 08:56
On tänatud: 3 korda

Re: Missin Impossible.... pistikupesa otsingul.

Lugemata postitus Postitas kalmaarikalmer »

SSD kirjutas: 18 Aug 2020, 14:25 dumbuserile vastuseks: mul kodus 100% elektriküte, ampreid piisavalt, see selleks- ma ei koorma pistikupesasid üle, selga see aga... Ma "tunnen" ennast aga oma kodus paremini, kui on kruvikinnitusega pistikupesad . Ma ei soovi, et potentsiaalne sädelus või mõttetu pistikupesa kuumenemine toimuks kehva kontakti pärast. Eelistan siiski klemmi kontakti kaabliga võimalikult tiheda ja tugeva teha kruvikinnitusega. Kui võimalik kodus riske minimeerida, siis seda teen. Lülitid on kodus vedruklemmidega, see oli ok, vedruklemm pistikupesas ei sobi aga mulle. Minu kodu, minu soovid. Rohkem seletada ei olegi vast vaja. Omas kodus tee mis tahad.

Vasksulam kaablid ikka korteris, jah, el. radikad on küll aga need ei ole pistikupesa-stepsel ühendustega ( v.a 2 radikat köögis) vaid eraldi karbisiseste fikseeritud ühendustega.

Schneider( Sedna) sobiks visuaalselt hästi, seal ka kruvikinnitused. Samas on Schnederi Sedna sarja ka siinsamas foorumis kirutud. Mingit jama ei taha omale koju seina panna. Ja vähemalt Sedna musta värvi sari on üle värvitud.

Välismaised netipoed vaatasin ka põgusalt üle, seal lihtsalt kehv aru saada ka vedru või kruvikinnitus ühendusega. Alati ei tule ka vastust päringutele, kui vastust ei tule, selgust pole, ostma ei hakka. Aga tänud, eks uurin edasi vaikselt. Netis tellides ka see mure, et ei saa reaalselt asja vaadata, ei tea kas üle värvitud või läbiv värv plastil, teinekord ei tundu asja reaalselt kvaliteetne, kuigi piltidelt vaadates on ok. Jungil on päris sobiv asi pakkuda, aga taaskord vedruklemmidega. Langes valikust välja.
https://www.elektrimaterjalid.ee/l%C3%B ... ;limit=100

Ok, kui kellegil meenub veel mingi sari mida, vaadata uurida, siis palun andke märku.
Kui ei leia, siis jääb ikka see sama Jussi, mis hetkel seinas, lihtsalt väike visuaalane värskendus uute pesade näol. Eks ca 10-20a pärast kui kollaseks tõmbuvad vaja taas välja vahetada:(
Mis intervalliga sa neid kruviklemme pingutad kodus? ABB Basic 10 aastat seinas olnud ja sellel aastal värvisin seina ja võtsin katted maha, et kontrollida kontakte. Isegi need pesad, kus radikad järgi, olid kontaktid kõik ideaalsed. Schneiderit ei soovita vaenlasele ka. Strömforsi suutsid ka pekki keerata.
Vasta