3x220v lauakäi

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Sai soetatud üks vana veneaegne lauakäi aga kahjuks on tegemist 3x220v isendiga..

Kuna 3x220v on tänapäeval ajalugu, kas on mingi võimalus ühendada antud masin tänapäeva voouvõrku ilma midagi juurde lisamatta (muundur, kondekas) jne.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: 3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

On kui mähise otsad on klemmkarbis siis tuleb komnurk ümber ühendada tähte.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: 3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Kui mootori otsi ringi ei anna tõsta, siis on variandid kas 1f sisendiga ja 3f väljundiga sagedusmuundur, või 3f 380v sisendiga ja 3f 220v väljundiga trafo. Kuri kahtlus jääb, et uus käi on odavam osta.
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: 3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Käia mudel on ИЭ - 9703Б, venekeelseid teemasid päris mitmeid aga minu generatsioon seda keelt ei räägi ja läbi tõlke midagi mõistliku sealt ei tule.

Sirvides ühte teemat tundub ,et otsad on peidus. Kahjuks ei ole käi veel kohale jõudnud ,et kontrollida.
Lisakulutused kahjuks ei tasu ära jah aga kas 1f peale läbi kondekate ei ole variant?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: 3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas ping »

Lambivend kirjutas: 06 Juun 2020, 10:44 Käia mudel on ИЭ - 9703Б, venekeelseid teemasid päris mitmeid aga minu generatsioon seda keelt ei räägi ja läbi tõlke midagi mõistliku sealt ei tule.

Sirvides ühte teemat tundub ,et otsad on peidus. Kahjuks ei ole käi veel kohale jõudnud ,et kontrollida.
Lisakulutused kahjuks ei tasu ära jah aga kas 1f peale läbi kondekate ei ole variant?
"B" täht näitab kolmnurk/täht ühenduse erinevust.
Kuugli tõlge (kohendatud) tsitaatidest foorumist:
Kuupäev: 14.03.2013 12:22 ... IE-9703B TU 22-4796-80: kolmefaasiline mootor 220 V jaoks. Staator: 18 sooned, 3000 pööret minutis, mähise samm 1-8, traadi läbimõõt 0,45 mm, 65 pööret, 127/220 , ühendatud tähega. IE-9703 TU 22-3283-75: kolmefaasiline 220 V mootor. Staator: 18 sooned, 3000 pööret minutis, mähise samm 1-8, traadi läbimõõt 0,335 mm, 115 pööret, 220/380, ühendatud kolmnurgas. Kolmeasendiline pöördlüliti.

Kuupäev: 20.4.2013 kell 9:50 (muudetud).
Sellel teemal on mitu pilti.Täna ostsin sellise masina.

Tüübisildi foto.

Masin on põhimõtteliselt normaalne. Ma ei ütle selle kohta midagi halba. Olin töökojas, et see kondensaatorite kaudu sisse lülitada pingel 220.

Jätkasin seda, et 7 mikrofaraati 100 vatti kohta.
Ma käivitasin kondensaatorite kogumahtuvusega 22,5 mikrofaradit. (17 Мкф on käivitumiseks vähe.)

Olen ajastatud selle tühikäigul. Olen soojendanud pool tundi, kuid võite kätt sellel hoida.

Jah, tagaküljel on tiivik. See puhub mitte nii kuumalt. Kui asendada see tavalise propelleriga, siis arvan, et see on kõige parem.
https://www.chipmaker.ru/topic/33626/
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: 3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui mähise teist otsa kätte saada pole võimalik siis on järgmised võimalused:
1. Trafo 400/230 V 3 faasiline. Väheusutav otsarbekas.
2. Mingi intelligentne 3f muundur, mis oskab madalamat pinget kolmnurka teha.
3. Kasutad ühefaasilisena. Faas - Neutraal (pinge 230 V) ja käivituseks kolmandasse faasi 1f mootori konde. Ise kasutaksin just seda, sest selle mittepolaarse konde võid osta igalt poolt ja kogu keerukus on see vaid vahele lisada. Seeeest mootor töötab kenasti.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: 3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas ping »

Osta näiteks selline 26EURine lauakäi on odavam, kui hakata otsima trahvot, kondekaid ja käivituskontaktidega lülitit:
https://www.k-rauta.ee/p/lauakai-kinpow ... b5&index=2

https://www.google.com/search?q=lauak%C ... 93&bih=526

Pilt
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: 3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Väga ei taha jah mingeid trafosi ja muundureid sinna aretama hakata.
See 3. variant mulle täitsa sobib ja kui üle 1/4 jõudlusest ei kaota siis peaks lõpp tulemus olema ka aksepteeritav.
Kusjuures mul üks 250w hiinakas käi/lintlihvija vedeleb, uurin mitmene kondekas seal on.

edit: 4uf, sellega pole vast midagi teha seal.

Ping, ma just panin samasuguse, täiesti uue ostasse müüki :D
Nende odavate häda on jõhker vibra, küll ma olen neid kettaid sirgeks ajanud ja igatepidi kiilutanud aga ikka kui käima panna siis terve laud väriseb nagu vibraator.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: 3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas ping »

Lambivend kirjutas: 06 Juun 2020, 14:57 Ping, ma just panin samasuguse, täiesti uue ostasse müüki :D
Nende odavate häda on jõhker vibra, küll ma olen neid kettaid sirgeks ajanud ja igatepidi kiilutanud aga ikka kui käima panna siis terve laud väriseb nagu vibraator.
Kui ilma kivideta vibra pole ja kividega on, siis on kettad tasakaalustamata.
(Vanasti oli tehases ühe mehe ülesanne käiakivide sirgestamine ja tegeles kõikide käiadega.)

Kui käiaketas on vigane ja tasakaalustada ei saa, ega siis käia mootor selles süüdi ei ole, vahetatakse kivi välja.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: 3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas Hiid »

tühi võll, mis kõver, ei aja veel lauda rappuma...
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: 3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Tahtsin just sama mainida aga Hiid jõudis ette. Pean omale lihtsalt indikaatorkella muretsema siis asi kindel.

Oskab keegi öelda mitu mikrofaradit see kondekas täpsemalt olema peab?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: 3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas ping »

Lambivend kirjutas: 06 Juun 2020, 15:56 Tahtsin just sama mainida aga Hiid jõudis ette. Pean omale lihtsalt indikaatorkella muretsema siis asi kindel.

Oskab keegi öelda mitu mikrofaradit see kondekas täpsemalt olema peab?
Üleval ju lingis on kirjas, et 7Mikrofaradit 100W kohta. Ehk 300W mootorile vähemalt 22 Mikrofaradit.

Käia ei panda töölauale, sest abrasiivosakesed võivad rikkuda asju ning selle koristamine on tüütu.

Käi kinnitatakse korralike poltidega seinale, sellisesse kohta kus tolm ega laialilendava kivi tükid kahju ei teeks.
Leviva vibratsiooni vähendamiseks ja käia resonantssageduse muutmiseks, kinnitatakse käi raskele plaadile (metallplaat, puupakk). (Kruvid käia puupakule ja pakk nurgikutega seina külge.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: 3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Olen leidnud 20 ja 25 uf kondekaid, kumb siis kindlam/ohutum antud isendile oleks?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: 3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas ping »

Lambivend kirjutas: 07 Juun 2020, 00:48 Olen leidnud 20 ja 25 uf kondekaid, kumb siis kindlam/ohutum antud isendile oleks?
25, sest väiksega ei pruugi käivituda. Võiks katsetada.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: 3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Üldiselt natuke suurem on parem, käivitusmoment on tugevam. Saab neid kondesi vanematest pesumasinatest, pumpadest jne.
Muidu on nii, et vingematel on kaasas relee kah - käivitatakse suurema mahtuvusega (tavaliselt 20uF + 5uF), kui pöörded üleval siis relee vähendab mahtuvuse 5uF.
Kui saad väiksemaga kuidagi pöörded ülesse, rohkem võimlema ei pea.
Ma ei viitsinud releega mässata - konde on otse küljes ja mootor töötab. Mootor on > 1 kW ja 20 uF läheb kenasti käima. See käi võib isegi 5uF tööle minna.
Saaksid isegi ilma kondeta! Niikui elektri taha panad, lükkad näpuga käia käima ja töötab. Kunagi nii oligi meil segumasinaga. Üks lükkas lüliti sisse, teine keeras kohe trumlist ja saigi segu sedasi valmis tehtud.
Üldvalem konde valikuks on juba öeldud ja leiad googlega aga seni on väiksemad mahtuvused käivitanud küll.
Töömahtuvus on 1/4 käivituse mahtuvusest
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: 3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Nii sain käia kätte, kiskusin juhtme ja lüliti välja, 3 otsa vahib vastu.
Põhmõtteliselt tahaks ta nüüd proovimiseks ära ühendada, leidsin kompressorilt 15 uf kondeka ,et testida enne kui 25uf kondensaatorit ostma lähen.

Tegin kiire joonistuse ,et äkki keegi vaatab üle kas on õige. Lihstalt niimoodi sain ma sealt vene foorumist aru.
https://imgur.com/Gg5eHrh

Et kui asi töötab siis lisab hiljem lüliti vahele. Originaal lüliti on 3 asendiga ju siis sai käia mõlemat pidi tööle panna. Iseasi kas seda lülitit enam kasutada saan?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: 3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas ping »

Jah õige.

Vaatasin, et minu käias (точило эт-1 https://www.google.com/search?q=%D1%82% ... EE768EE768) on 2tk 30uf kondekat järjest, ehk kokku 15uf.

Illustreeriv pilt netist, aga siin on lisatud veel üks kondekas ja surunupp käivitamiseks:
Pilt

(Vaatan sildil olevat hinda - 30rbl ja mõtlen, et see oli tol ajal pea pool müüja kuupalka või 6 viina või kõva restoõhtu või 3 värvilist kilekotti või 0,5 ABBA grammofoni plaati või 0,3 teksapüksi. Kallis asi oli. :grin: )
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: 3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Ju siis oli masin hinda väärt kui tänase päevani tuksub :D

Ühendasin kondeka ära ja õnneks masin töötab ja nagu arvata oli siis 15uf kondekas ei suuda pöördeid üles võtta. seina lükates siis ketas käib nii umbes 300 p/m ja kui käega natuke hoogu anda, siis võtab pöörded ülesse ja käib nagu käi käima peaks.

Lähipäevil toon 25uf kondeka ära aga seni võiks lüliti vahe panna.
Kas ma saan selle originaal lüliti sinna vahele panna? Nagu mainitud siis tegemist 'reevers' lülitiga ja klemmid kõik märgitud numbritega, mis minujaoks harjumatu.

2 - 1
6 - 5
10 - 9
Ja teisel pool
3 - 4
7 - 8
11- 12

5 on sillatud 11ga ning 7 sillatud 9ga.

Mis ma kuhu ühendan?
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: 3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Igasugused rakised kinnituvad jala külge, mingeid laagreid seal ei ole. Kui mõtled seda kus kaitse kinni käib siis ma arvan ,et kogu ülemine osa on täpsemalt sama nagu nt hr Pingi isendil ja hr Pingi isend on reaalne käi.

Mõtteid ja ideid on palju mis eesmärgil seda masinat kasutada aga eks see selgub kui kondeka saan ja eks siis ole näha kui kaua temaga tööd kannatab teha, enne kui liiga kuumaks läheb.
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: 3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Parema meelega ei hakkaks ise katse-eksitus meetotit kasutama seega äkki keegi viitsib mingisuguse vabakäe joonise või ära seletada kuidas ühendada :D

Tegin lülitist ka mõned pildid.

https://imgur.com/OpdQdGC
https://imgur.com/QP4xAih
https://imgur.com/k53rhBS
https://imgur.com/jYmCDpH
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: 3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Hetkel ei näe vajadust reversi järele, seega lihtsalt On/Off.
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: 3x220v lauakäi

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Õpetaja Kunn24 andke oma hinnang, enne kui pahandust teen.
https://imgur.com/jTD6qt7

Küsimus: Kas need juhtmetega sillatud sillad jätan oma kohale või kakun ära?
Vasta