Ukse automaatika

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
maius
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Aug 2019, 21:39
On tänanud: 1 kord

Ukse automaatika

Lugemata postitus Postitas maius »

Tere !

Nimelt tekkis küsimus selles et kuidas täpselt valitakse milline lukk sobib süsteemi kui plaanis oleks panna kaardilugeja ühele poole ust ja teisele poole lüliti mis sisenedes sisse vajutada et uks jääks avatuks.

Kas keegi oskaks selgitada kuidas selline süsteem ehitada(milline lukk valida, kaabel jne)? Olen alles õppimas elektrik ja igasugune abi oleks hetkel teretulnud.
Kasutaja avatar
Maaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 04 Nov 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Ukse automaatika

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Lukk vast ei puutu asjasse, tavaliselt on elektriliselt avatav luku vastuse pool. Kui pinge tuleb peale, siis on avatud (vastus liigub), kui ei tule, siis suletud (vastus jäik), AGA see ei tähenda, et ei või olla teistsuguseid süsteeme
Niipalju kui olen neid paigaldusi näinud, siis pannakse "kõige peenem kaabel, mis leitakse" (sidekaabel).
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Ukse automaatika

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Maaks kirjutas: 27 Mai 2020, 10:45 Lukk vast ei puutu asjasse, tavaliselt on elektriliselt avatav luku vastuse pool. Kui pinge tuleb peale, siis on avatud (vastus liigub), kui ei tule, siis suletud (vastus jäik), AGA see ei tähenda, et ei või olla teistsuguseid süsteeme
Niipalju kui olen neid paigaldusi näinud, siis pannakse "kõige peenem kaabel, mis leitakse" (sidekaabel).
Päris mitmes kohas on see siiski vastupidi, kuna juhul kui elekter kaob ja ust lahti ei saa (enamvähem tavaline põlenguteema) siis jäävad inimesed sinna kinni.
Kasutaja avatar
Maaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 04 Nov 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Ukse automaatika

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Uks avaneb seestpoolt ukselingiga, mis kinnijäämisest sa räägid?
Elektri kadudes ei tohi uks lahti minna - turvaküsimus :-)
fred7
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 22 Mär 2017, 10:18
Asukoht: Kööktuba

Re: Ukse automaatika

Lugemata postitus Postitas fred7 »

Olen remontinud selliseid elektrilisi lukke, kus õues on kaardilugeja/kiibilugeja ja eletriliselt juhitakse luku vastaspoolt. Väljas ukselingi asemel on nupp millest uks lahti tõmmata ja seespool on link, mis avaneb ka ilma elektrita/kaardita.

Näiteks selline: https://walde.ee/toode/fab-elektriline- ... vdc-170ma/
Vasta