Laevalgusti seinakontakti?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline324
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 15 Mai 2020, 18:03

Laevalgusti seinakontakti?

Lugemata postitus Postitas Külaline324 »

Soov on saada ruumi rohkem valgust ja osta üks laevalgusti. Kahjuks soovitud kohal laes ei ole juhtmeid, et valgusti ühendada. Seega idee oleks laevalgusti ühendada pistikuga juhtme abil seinakontakti. Kas selline lahendus toimiks? Kas selline juhe sobiks laevalgustiga ühendamiseks:
https://www.ehituseabc.ee/ee/juhe-pisti ... 155m-valge
tommy4
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 437
Liitunud: 06 Apr 2009, 09:15
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Laevalgusti seinakontakti?

Lugemata postitus Postitas tommy4 »

Sobib.
Kui aga valgusti pole metallkorpuses, siis pane midagi lihtsamat, näiteks : https://www.google.com/url?sa=i&url=htt ... AdAAAAABAI
Siis pole iga kord vaja pistikupesa seinast välja tõmmata, saad lülitit kasutada.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Laevalgusti seinakontakti?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Huvitav, kui laelamp on metallkorpusega, siis vajab maandust, aga metallkorpusega näpitskinnitusega suvalise riiuli külge kinnitatav lamp ei vaja maandust ja sellel küljes vist 2x0,75m2 juhe?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Laevalgusti seinakontakti?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

tommy4 kirjutas: 15 Mai 2020, 19:08pistikupesa seinast välja tõmmata
:thumbsup: See oleks tõesti päris tüütu.
Urmas kirjutas: 15 Mai 2020, 19:31 laelamp on metallkorpusega, siis vajab maandust, aga metallkorpusega näpitskinnitusega suvalise riiuli külge kinnitatav lamp ei vaja maandust
Asi ei ole ainult metallkorpuses. Kui ohutus on teiste vahenditega tagatud ja tootja deklareerib selle lambi II kaitseklassile vastavaks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Laevalgusti seinakontakti?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Küülaline kirjutas: 15 Mai 2020, 19:59 Asi ei ole ainult metallkorpuses. Kui ohutus on teiste vahenditega tagatud ja tootja deklareerib selle lambi II kaitseklassile vastavaks.
Ma ei saanud päris hästi aru ja see võib vabalt olla minu viga, aga ikkagi.Millised on need teised vahendid? Miks metallkorpusega laelampidel on ette nähtud maandus, aga näpitskinnitusega ja igatpidi väänatavatel laualampidel, kus väänamistega on minu arvates suurem oht lõpuks juhtmed lühisesse ajada, maandust ei ole? Aga need näpitskinnitusega metallist korpusega laualambid(painduv kõri metallist+lambi ümbruse korpus metallist) on ju elektrit väga hästi juhtivatest materjalidest, peale plastikust ja suht kohe katki minevate näpitskinnituste. Alles hiljuti vahetasin teisaldatava laualambi näpitsad praktiliselt peale paari vajutust murdunud natuke tugevamate vastu välja. Lambi uueks näpitsaks panin puidu liimimiseks kasutatava näpitstangi.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Laevalgusti seinakontakti?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Laevalgusti seinakontakti?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Sõltub ju laest. Kui on mingi ripplagi siis pole kuigi keeruline sinna mõni lamp juurde kruvida.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Laevalgusti seinakontakti?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Lugesin, kuid olen ennegi ennast tunnistanud elektri alal tumbaks ja püüan ennast harida. Tolmuimejad kuuluvad II klassi, aga kohtühendusega metallkorpusega laelamp, midagi keegi praktiliselt ei liiguta peale paigaldamist( kui just tolmu ei pühita 1x aastas), peab olema maandatud? :scratch: Aga kui eelnevalt toodud näpitskinnitusega laualambil satub faasijuht murduma selles väänatavas metallist kõris, siis- kas ma saan südameataki või viskab mingi lüliti kilbis välja? :scratch:
Seda hetkelist 220V ma ei karda, saanud neid nätakaid küllaga, ainult hetkeliselt ehmatab. Äkki on viga minu reaktsioonikiiruses peale nätaka saamist, et ei ole veel siiani reanimatsiooni sattunud? ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Laevalgusti seinakontakti?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Urmas kirjutas: 15 Mai 2020, 21:41laualambil satub faasijuht murduma selles väänatavas metallist kõris
Eks toodetakse igasugust rämpsu ka, aga paber kannatab kõike ja kui selle laualambi tootelehel või sertifikaadil vms on kirjas II klass, siis nii on ja maandust ei ole vaja.
Vasta