1. leht 1-st

Koormust ei talu

Postitatud: 16 Mär 2020, 21:14
Postitas ehitusteema
Tere,

mure selline, et töölt koju tulles selgus, et pistikupesades on vool olemas, kuid näiteks soojaveekann ja kohvimasin sisse lülitada siis hakkavad ledpirnid laes vilkuma ja masinad töötavad väga vaevaliselt, mõõtsin oma voltmeetriga, et kui ilma tarbijata on pistikupesas ca 260V siis keeduveekann sisse lülitades tõmbab pinge 120V peale.

Proovisin seejärel elektrilevi käest uurida, mis nemad näevad faaside pingeteks, kuid nad ei saa voolumõõtjaga ühendust, lubasid ca 20+ euri eest kellegi saata kes kinnitaks, et viga minus.
Mis ma veel proovisin, kui kaitsmete alt neid kolme arvestist tulevat faasi juhet ringi tõsta suvaliselt siis toas jääb viga ikka samaks, proovisin nii ühe kaupa kui kõik variandid läbi. Kui kõik kolm juhet lahti, siis on kõigis otstes pinge 230V

Oskab keegi midagi arvata? Samas võib ka pädevat elektrikut soovitada, kes ka peale viite õhtul töötaks, maja on Vääna-Jõesuus

Üks asi veel mis tundus muutuvat, kui seal elektrikapis kaitsmeid sisse välja lülitasin, siis läks olukord palju hullemaks kui alguses, see tähendab, et elektriboiler mis muidu mul sees oli, seda ei saa üldse enam sees hoida, hakkab tulesid jälle vilgutama.

Re: Koormust ei talu

Postitatud: 16 Mär 2020, 21:40
Postitas -virks-
Neutraali katkestus või vigane ühendus?

Re: Koormust ei talu

Postitatud: 16 Mär 2020, 21:54
Postitas ehitusteema
Tegin ühe katse veel, mul on toas üks vahekilp ka, lülitasin sealt kõik kaitsmed välja ja liikusin keeduveekannuga garaaži, selles faasis kus kann langeb pinge 120V peale ülejäänud kahes tõuseb 280V ja 310V peale isegi, luminofloor lambid hakkavad laes urisema ja eriti eredalt põlema. Toas igatahes riket olla ei saa mul, garaašis oli vea hetkel tarbijateks lambid, mille välja lülitamisel viga jääb samaks.

Nii palju kui ma elektrikapis ühendusi saan keerata siis kõik kinni.

Re: Koormust ei talu

Postitatud: 16 Mär 2020, 22:02
Postitas dumbuser
Neutraal on sul seal kadunud. Kui tahad asju õhku lasta siis tee edasi igasugu loomkatseid. Aga kui ei taha oma tehnikat plaaniväliselt uuendada siis kutsu mõni oskaja kohale. Kui see neutraali ühendus on veel kuidagimoodi olemas siis saad termokaameraga seda leida. Aga sel juhul pead koormuse ka tekitama. Ja siis kasuta ainult neid asju mille katkimineku puhul ei pea põdema hakkama. Elektrilevil pole väga mõtet seal esineda. Neid juhuseid on küll ja veel olnud kus ühendus on katki läinud nende endi kapis aga mitte kliendile ligipääsetavates kohtades.

Re: Koormust ei talu

Postitatud: 16 Mär 2020, 22:12
Postitas ehitusteema
Neutraal soon on siis katki minemas minul kuskil? Elektrilevist öeldi, et teised pole siin kandis mure kurtnud.
Mul üks garaaži pistikupesa otse kapi küljes, seal ka sama viga, seega peaks viga olema kas kapis nendes ühendustes millele ma ei saa ligi või elektrilevis ikkagi, sest maaparandustöid pole siin tehtud. Sellepärast keeduveekannuga proovingi, et see kõige odavam.

Re: Koormust ei talu

Postitatud: 16 Mär 2020, 22:20
Postitas ehitusteema
Oskab keegi soovitada kedagi kes selle tööga hakkama saaks?

Re: Koormust ei talu

Postitatud: 16 Mär 2020, 22:21
Postitas Metsakraav
Pesumasinat puutudes võib saada elektrilöögi,
majas olev elektroonika võib läbi põleda.

Re: Koormust ei talu

Postitatud: 16 Mär 2020, 22:39
Postitas dumbuser
Vääna Jõesuu jääb tiba kaugeks. Küllap neid tegijaid lähemalt ka leiab.

Re: Koormust ei talu

Postitatud: 17 Mär 2020, 01:34
Postitas ping
Tekita voolumõõtja lähedusse ajutine maandus, näiteks kangi maasse löömisega, mõõtmiseks.
Ühenda üks voltmeetri ots kangi ja teine ots sinise neutraalijuhtme külge, nii lähedale voolumõõtjale kui võimalik.
Kui nüüd kannu sisselülitades tekkib voltmeetrile näit üle 5V (sõltub koormusest) siis on suure tõenäosusega viga enne voolumõõtjat, ehk sinu valdustest väljas ja peaksid võrguettevõtja poole pöörduma.

Kannu võib mõõtmise ajaks suvalisse pistikusse pista ja mõistlik oleks mõõtmise ajaks kõik muu elektroonika pistikutest välja tõmmata.
ETTEVAATUST, LIITUMISKILBI MAANDUSE RIKKE KORRAL VÕIB KILBI KORPUS PINGE ALL OLLA!
:hello:

Re: Koormust ei talu

Postitatud: 17 Mär 2020, 07:05
Postitas ehitusteema
Nii helistasin hommikul kell 6 ikkagi uuesti elektrilevisse ja kutsusin abi, olid tunniga kohal, selgus, et tänaval olevas liitumiskapis oli nulli ühendus lahti põlenud, tegid 5 minutiga korda, minu jaoks probleem lahendatud.

Ütlesid, et valgustus põles ja seadmed töötasid veidi kuna majal maandus hea.

Omaette teema on muidugi see elektrilevi omanduses olev kapp, see vana metall kapp kus faaside lüliti on kapi kõrval, näpitsatega keerates saab majast faasid välja võtta, kui keegi tahaks pulli teha. Kapp ise avanes ka näpitsatega ja 3 sulavkaitset mis kapi sees, need olid siis juba varasemalt läbi põlenud ja remont oli tehtud juhtmejuppidega kaitsmete kõrvalt, empoweri mehed ütlesid et mul majas endal kaitse olemas, et sobib nii ka.

Tänan kaasa mõtlemast.

Re: Koormust ei talu

Postitatud: 17 Mär 2020, 22:05
Postitas Äärenurk
ehitusteema kirjutas:
16 Mär 2020, 21:14
Proovisin seejärel elektrilevi käest uurida, mis nemad näevad faaside pingeteks, kuid nad ei saa voolumõõtjaga ühendust, lubasid ca 20+ euri eest kellegi saata kes kinnitaks, et viga minus.
dumbuser kirjutas:
16 Mär 2020, 22:02
Elektrilevil pole väga mõtet seal esineda. Neid juhuseid on küll ja veel olnud kus ühendus on katki läinud nende endi kapis aga mitte kliendile ligipääsetavates kohtades.
No kas ei tee tigedaks? Teatasid vähemalt klienditeenindusse ka, et viga võib vabalt nende kapis olla nagu seekord oligi?

Re: Koormust ei talu

Postitatud: 17 Mär 2020, 22:24
Postitas kunn24
Kapp ise avanes ka näpitsatega ja 3 sulavkaitset mis kapi sees, need olid siis juba varasemalt läbi põlenud ja remont oli tehtud juhtmejuppidega kaitsmete kõrvalt, empoweri mehed ütlesid et mul majas endal kaitse olemas, et sobib nii ka.
:thumbsup:

Re: Koormust ei talu

Postitatud: 17 Mär 2020, 22:30
Postitas dumbuser
Kui minult küsid siis ei teatanud ma midagi aga eelmise aasta lõpus oli sarnane teema. Tõsi seal oli faasipinge õõtsumine väiksem ja seega ka ühendus natuke rohkem elus. Kõplasin kogu majas kõik ühendused üle ja lubasin pererahval ainult odavamaid vidinaid kasutada kuniks see elevi on üle vaadanud koha kuskaudu kaabel kliendile tulema hakkab. Nad olid ka üsna ülbelt suhtunud. Kuna kapp oli enamvähem aia taga siis pererahvas kirjeldas nähtut, et "No pange siis mõni pliit käima, see on teil seal majas mingi jama ja te maksate selle sõidu veel kinni, krt laupäeva öösel ... " Peale pliidi sisselülitamist pani üks tüüp kisama, et krt lükka välja siin põleb midagi.

Re: Koormust ei talu

Postitatud: 20 Mär 2020, 01:09
Postitas new1
hahha,, ja mis need elevi vennad edasi siis kostsid? Sellel naabril kel midagi maha põles, hakkasid ise siis raisad hoopis maksma?

Re: Koormust ei talu

Postitatud: 20 Mär 2020, 16:18
Postitas Kalvis
Kui ELV poolelt PEN (aka null) katkestus siis saaksite nii naaber kui ka te ise nõuda kõik kahjud välja.

Re: Koormust ei talu

Postitatud: 21 Mär 2020, 21:41
Postitas ehitusteema
Uuendaks natuke teemat, nagu eelpool kirjutasin siis olid selles minu vanas veneaegses kapis sellised klaasist korpuse sees olevad kaitsmed, mis juhtmejupiga sillatud, paraku olid sillatud vaid kaks kolmest, ma üle elektriku õla algselt nägin justkui kõik oleksid olnud.
Järgmine päev koju tulles oli üks faas puudu, teema sama, helistasin, et faas puudu, samuti ka voolumõõtja peal ei näidanud ühte faasi. Öeldi, et tulevad, kuid kui minu viga siis 25 euri jne. Saadeti jälle mehed kohale, seekord majja ei tahetudki, suunduti otse kappi ja tehti ka kolmas kaitse korda.
Öeldi, et need veneaegsed kaitsmed ja keegi sisu ei tea ja nemad vaid kõrvaldavad rikke. Nüüd mitu päeva samas asi toiminud. Läbi põles faas, mille alt mul elektri boiler ja ahi, mõlemad asjad ka tookord töötasid, kuid meil kaitset välja ei löönud.
Peakaitse c16 ja boiler ning ahi on c13 kolme faasi kaitsme ühe klemmi alt mul. 6 aasta jooksul mis ma selles majas elanud, pole kordagi ühtegi kaitset välja löönud minul. Sama ei saa aga öelda eletkrilevi ühenduste kohta siin kandis, mitu korda aastas tuleb neile helistada, et vool üldse puudu või faas. Siiamaani on viga mujal olnud, nüüd majale õige lähedal juba. Usun, et endal siiski kõik korras.

Nulli puudumisest hetkel ühtegi riket täheldanud pole. Samas kui tagantjärele asju ette kujutada, siis tulede ereduse muutumist koormuse kasvades oli juba pikemalt. Praegu mitu päeva eland tõrgeteta.

Re: Koormust ei talu

Postitatud: 24 Mär 2020, 22:43
Postitas ehitusteema
Nonii ongi jama majas, voolu pole, posti otsas eelmine kord remonditud kaitse läbi, elektrikud tegid korda ja mõõtsid tarbimiseks 16,4A ca 30 sekundit peale voolu sisse lülitamist.

Minul tarbijateks, telekas, mõned led lambid ja keskkütte tsirkulatsiooni pumbad, boiler ka sees aga täna keegi pesemas ei käinud õhtul. Boileril on c13 kaitse ka ees, majas midagi välja pole löönud.

Kas katki minemas maakaabel võib seda suurt tarbimist tekitada, elektriarves igatahes see ei kajastu, stabiilselt tarbimine 330-360 kwh kuus mul, äpist vaadates siis päeva tarbimine ka loogiline.

Soovitage elektrikku või firmat kes oskaks aidata. Selgus ka, et tänaval posti otsas olev kapp koos kaabliga on minu oma ja järgmine kord lubasid juba arve teha, kui välja kutsun... Homme uurin infotelefonilt selle kohta, see on küll jama kui tõsi nüüd.

Re: Koormust ei talu

Postitatud: 24 Mär 2020, 23:30
Postitas dumbuser
Teoreetiliselt saab katkine kaabel küll lekkida sedavõrd vähe, et kui ka muud vidinad käima panna siis summaarne vool on üle kaitsme rakendusläve. Aga sul on tõesti targem mõni asjapulk kohale meelitada ja siis välja uurida misasi ja millal ja kui palju kasutab.

Re: Koormust ei talu

Postitatud: 25 Mär 2020, 19:58
Postitas pancho villa
Irw, mul oli siin paar kilomeetrit eemal paar suve tagasi Elektrileviga samamoodi kaklust. Ei tahetud kuidagi uskuda, et minu krundil olevast liitumiskilbist, mis saab õhuliinist peale 20A, saavad peale minu maja elektri veel kaks majapidamist miskipärast ja see mulle nagu hästi ei sobi. Nende vanade suvilakooperatiivide elekter on asi, millest ei ole kellelgi ülevaadet.