Kortermaja koridorivalgustusest

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Piret
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 28 Mär 2005, 15:11
Asukoht: Tallinn

Kortermaja koridorivalgustusest

Lugemata postitus Postitas Piret »

Meil on kortermajas natuke kummaline koridorivalgustus. Kui alt üles tulla, on välisukse juures koridoris üks ja ainuke liikumisandur, mis paneb tuled põlema kindlaks ajaks, aga sellest vaevalt piisab, et jõuda kolmandale (viimasele) korrusele. Kui on vaja midagi tassida siis võib kindel olla, et tuli kustub, enne kui kohale jõuad. Kui aga tuled ülevalt alla, on igal korrusel taimeriga lülitid, mis panevad tule põlema selleks ajaks, et jõuad ühe korrusevahe käia - teoreetiliselt. Enamasti ei jõua isegi seda, kui ei tule üsna käbeda sammuga. Kui on taas vaja midagi tassida või on jalas kontsaga jalatsid vms, siis ei jõua kindlasti järgmise lülitini allpool korrusel ja tuli kustub ära juba poole trepi peal. See teeb aga edasi allapoole liikumise pimedas üsna ohtlikuks, kui peab jalaga astmeid kobama.

Kui keeruline võib olla selle süsteemi ümbertegemine, et kogu valgustus igal korrusel oleks näiteks liikumisanduriga? Siis ei ole ka koristajatel probleemi, et koridoripuhastuse peab alati valgele ajale sättima, kuna muidu kustub valgus kogu aeg ära.

Teise võimalusena oleks variant, et põlemise aegu pikendada, nii et lülitist valguse sisselülitamisel oleks põlemise aeg piisavalt pikk, et kolmandalt korruselt jõuaks rahuliku sammuga alla välja + natuke varu.

dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3486
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 60 korda

Re: Kortermaja koridorivalgustusest

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ei ole seal midagi keerulist. Aga enamasti hakkab umbes pool trepikoda ohkima kui kirves see asi on (ükskõik mis hinnaskaala puhul) ja siis jõutakse lõpuks mingi järgmise vääraka lahenduseni. Tegelikult on sellised lambid ammuilma olemas kus on kõik lambi sisse ehitatud ja pole mingeid eraldi andureid vaja. Saad muuta nii seda aega kui kaua lamp põleb kui ka seda kui pime peab olema, et ta üleüldse põlema läheks.

ziff
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 19 Sept 2014, 23:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Kortermaja koridorivalgustusest

Lugemata postitus Postitas ziff »

Soovitan liikumisandurite asemel kasutada ühte hämaraandurit, mis lülitab pimeduse saabudes trepikoja valgustuse sisse ning valgenedes välja. Tänapäevased LED-lambid võtavad nii vähe elektrit, et selle kulu ei ole mingi eriline probleem.

Vasta