1. leht 1-st

Kortermaja peakaitsmel/lülitil puudub plomm.

Postitatud: 28 Nov 2019, 12:06
Postitas donaldtbd
Tere, kortermajas on selline süsteem, et koridori elektrikapis on minu korteri jaoks 25A kaitse. Sealt tuleb juhe minu korterisse ja läheb mingisse kobakasse rohelisse lülitisse. Sealt edasi arvestisse. See roheline lüliti võiks asukoha poolest olla justkui peakaitse, aga selle peal pole ühtegi märki ega pilti.

Mure on nüüd selles, et see lüliti peaks tegelikult olema plommitud (mõlemal naabril on). Aga minu korteril ei ole. Korteri ostsin kuu aega tagasi.
Teine mure seal otsas on, et see lüliti ei tööta.
Minu mõttekäik on see, et laseksin haldusfirma elektrikul selle lüliti välja vahetada ja siis kutsuksin eesti energia seda plommima. Küsimus on aga selles, et kas eesti energia võib selle peale pahandama ja trahvima hakata, et miks ta üldse plommimata oli?

Re: Kortermaja peakaitsmel/lülitil puudub plomm.

Postitatud: 28 Nov 2019, 13:30
Postitas Kalvis
Kas saad siis uuri eelmiselt omanikult põhjust miks on plomm kadunud. Tee pildid. Teoorias, kui lüliti katki vaheta ära. Sõltub kellega leping on kuid jah kui EE siis võtad nendega ühendust ja palud plommida kuna ostsid korteri ja alles nüüd avastasid.
Muuseas EE kui plommib, teeb alati pildi. Neil on see arhiivis olemas! Samas kuna EE paigaldab peakaitse ja kui see on rikkis siis võibolla ära üldse näpi ja anna EE le ise teada, et nende KL on rikkis ja vajab vahetamis koos oma plommimise jutugat!!!
Igatahes EE-le pead teatama igal juhul, et plomm on puudu ja las paigaldavad.

Re: Kortermaja peakaitsmel/lülitil puudub plomm.

Postitatud: 28 Nov 2019, 14:34
Postitas kalmaarikalmer
Elektrilevi plommib! Telli plommide eemaldus ja ütle, et plommi peal ei olnud. Vaheta see PK ära ja asi rahul. Kortermajades üsna tavaline, et mõõtmata ahelad plommimata, keegi sellest siiani suurt numbrit teinud ei ole.

Re: Kortermaja peakaitsmel/lülitil puudub plomm.

Postitatud: 06 Jaan 2020, 11:26
Postitas elektron
Sõltub ikka sellest, kus asub liitumispunkt.
Kui maja peale on üks liitumispunkt siis korterite arvestite ja peakaitsmete plommide vajalikkuse otsustab korteriühistu.