Elektripliit ning elekteriühendus

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Cabbu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 15 Okt 2019, 13:56

Elektripliit ning elekteriühendus

Lugemata postitus Postitas Cabbu »

Tere!

Mõtlesin, et kirjutan info saamiseks oma nö murest. Probleem siis selles, et paar nädalat tagasi läksid korgid äkitselt välja, mõtlesin, et ehk külmikust, kuna see päris vanake, aga paar nädalat hiljem kadus vool samamoodi ootamatult ära, aga sel momendil ainult köögi laelamp põles, oli varahommik, seesama külmik oli juba ammu eemaldatud. Voolu kadudes käis selline plõks või väike "pauk". Teise korra järel siis naaber, kes elektrist jagab vaatas ja ütles, et asi hoopis elektripliidis. Kuna keelebarjäär ei lasknud täpsemalt kõike küsida, mõtlesin, et ehk siin oskab keegi esmast nõu anda. Kas tõesti saab muidu hästi töötav pliit(ca 2,5 a vana) järsku hakata korke välja viskama, isegi kui sellega süüa sel momendil ei tehta? On sellise pliidiga midagi teha, kui tõesti pliit süüdi on või peab ikka uue muretsema?

Katrin
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Elektripliit ning elekteriühendus

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Palju neid pliite siis ka on mis ütlevad ette, et ma nüüd lähen katki ? Jutu põhjal ei oska keegi öelda mis seal on aga kuniks pliidil (ja otse loomulikult on kõik pliidid alati ühesugused) on juhe küljes siis võib täiesti vabalt olla eelkirjeldatud juhtum. Ja lõpuks on see muretsemine täpselt nagu kiiktool. Mitte s!ttagi ei muutu aga kogu vaba aja raiskab nii hästi ära, et tuleb veel puudugi. Aga lühidalt peaks seal mingi asjapulk kohal käima. Vabalt võib juhtuda, et pliidi viga on nii pisike, et ei pea uut soetama. Ma oma vana pliidiga suutsin niikaua venitada kui neljast plaadist kolm olid katki. Lisaks veel niipalju, et päris mitmed kohad pakuvad müüa "lisagarantiid" millega peaks vist isegi 4 või 5 aastat igasugu rikete puhul saama tasuta lappimise. Aga see sõltub juba hinnast kas see lisagarantii teema ka mõistlik on.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Elektripliit ning elekteriühendus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

dumbuser kirjutas: 15 Okt 2019, 14:44 Lisaks veel niipalju, et päris mitmed kohad pakuvad müüa "lisagarantiid" millega peaks vist isegi 4 või 5 aastat igasugu rikete puhul saama tasuta lappimise. Aga see sõltub juba hinnast kas see lisagarantii teema ka mõistlik on.
Olen aegajalt mõelnud sellele nn "lisagarantiile". Mul on enda käest võtta ja tuttavate näitel kodumasinatega juhtumeid, kus asi läheb katki täpselt paar kuud peale garantii lõppu. Miks? Kas lisagarantii garanteerib aparaadi pikema eluea? Maksta eraldi lisagarntii eest? Miks ei võiks toota asju, mis kestaks? Bosch firmal on moto "Loodud kestma". Kui kauaks? Garantii lõpuni ja kui ostad lisagarantii, siis lisagarantii lõpuni? Ja siis räägitakse kliimasoojenemisest, protesteeritakse alasti kliimasoojenemise vastu, soovitatakse vähem tarbida jnejne bla-bla-blaa, selmet toota aparaate, mis kestaks aastaid ka peale garantiid, et poleks vaja toota tagavaraosi või viia paari aasta vanune aparaat jäätmejaama, et selle utiliseerimiseks jälle kulutada taastumatuid loodusvarusid, rääkimata uute tootmisest. Täielik maailmamastaapne jaburus!!!! Ja siis sõimab keegi Greta, kes oli sel aastal mingi Nobeli nominet, poliitikuid kliimakatastroofis!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Elektripliit ning elekteriühendus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Urmas kirjutas: 15 Okt 2019, 21:54Kas lisagarantii garanteerib aparaadi pikema eluea
Ma olen hiljaaegu seda võimalust kasutanud. Nõudepesumasinal läks umbes neljandal aastal ukse sulgur katki. Olin maksnud vist 50 € kolme lisaaasta eest juurde. Muidugi ei oleks ma ilma garantiita parandajat koju kutsunud vaid ostnud selle detaili ja ise ära vahetanud, aga nüüd tuldi koju ja parandati tasuta.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Elektripliit ning elekteriühendus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Küülaline kirjutas: 15 Okt 2019, 23:05 Ma olen hiljaaegu seda võimalust kasutanud. Nõudepesumasinal läks umbes neljandal aastal ukse sulgur katki. Olin maksnud vist 50 € kolme lisaaasta eest juurde. Muidugi ei oleks ma ilma garantiita parandajat koju kutsunud vaid ostnud selle detaili ja ise ära vahetanud, aga nüüd tuldi koju ja parandati tasuta.
Ei tuldud tasuta, sa olid selle remondi eest vist 50€ ettemaksu teinud. ;)
Eks see ole nagu kaskokindlustusega autode puhul. Vana Daciaga olin ca 2500€ plussis. ;) Eks näis kuidas uue Daciaga läheb. Äkki maksan kaskot nagu surnud hobuse eest ja ise ei tee ühtegi apsakat.
Viimati muutis Urmas, 15 Okt 2019, 23:14, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 521
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Elektripliit ning elekteriühendus

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Kahtlen natuke selles, et viga on pliidis. Pigem võib viga olla juhtmetes. Lase kindlasti pädeval elektrikul hoone elektrisüsteem üle vaadata ja kiiremas korras. Elektrist on saanud paljud põlengud alguse.
Elentino teostab üldehitust!
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Elektripliit ning elekteriühendus

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Urmas kirjutas: 15 Okt 2019, 23:11 Eks see ole nagu kaskokindlustusega autode puhul. Vana Daciaga olin ca 2500€ plussis. ;) Eks näis kuidas uue Daciaga läheb. Äkki maksan kaskot nagu surnud hobuse eest ja ise ei tee ühtegi apsakat.
Jajah, neid kasutuid asju on ikka lademes. Küll sul ka lõpuks hakatakse sel teemal sõna võtma. Ja kui sa siis tahad mõnda näidet siis öeldakse aga vot see kuradima tulekustuti. 10 aastat juba vedeleb ja pole kordagi vaja läinud.
Mario002
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 24 Okt 2019, 19:45
On tänanud: 3 korda

Re: Elektripliit ning elekteriühendus

Lugemata postitus Postitas Mario002 »

Endal hakkas ka vana elektripliit jamama. Vaatasin ja vaatasin, midagi aru ei saanud, kus viga võis olla. Käis ainult pauk ja kärsahais oli üleval. Käis siis üks vanem härra, kes seadmeid parandab jms ka vaatamas - too pusis ka pikka aega aga ei midagi. Lõpuks endal ei andnud hing rahu ja leidsin vea ülesse. Ühel nupul oli seest poolt isoleeriv kiht ära kulunud/sulanud ja nii kui sisse lülitasin, tekitas lühise. Mingi aeg sai 2 plaati siis lahti ühendatud, aga varsti saab köögis remont tehtud ja saab uut köögitehnikat hakata nautima.
Vasta