Elektrikaabli ise paigaldamine majani

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Laupaev
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 29 Aug 2019, 13:13

Elektrikaabli ise paigaldamine majani

Lugemata postitus Postitas Laupaev »

Kas ma võin paigaldada maakaabli maja ja liitumispunkti vahele ise? Kaabli valiku ja ühendamised jätaksin spetsialistide hooleks, kuid töö oleks vaja teha suure osas käsitsi, pinnast minimaalselt rikkudes.
Kas liitumispunkti ja maja vahelisele kaablile kehtivad ka mingid konkreetsed paigaldusnõuded?

NB: olen läbi lugenud siin foorumites enamvähem kõik maakaabli teemad ja tean, kuidas üldiselt tehakse, hetkel on küsimus see et mis on konkreetsed nõuded selleks et maja saaks korrektselt kasutusloa.

Ühtlasi küsiks, milliseid pinda säästvaid kaabli paigaldus vahendeid on meie maal liikvel?
https://www.youtube.com/watch?v=k3jo-wX_kOQ ?
Pakub keegi sellist teenust? Pikkust on 220m, pinnaseks on ca 20cm mulda, selle all kiviklibu.

Aitäh!
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Elektrikaabli ise paigaldamine majani

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Võid paigaldada kaabli ise.

Kaabliader on teoorias pinnast säästev , aga praktikas tahab ikkagi enda ette midagi toekamat ennast vedama ja need toekad kaabliatra vedavad asjad tavaliselt jätavad rammusa jälje maha.

Mina näeks kahte varianti kui pinda on vaja säästa. Kas kitsa kopaga miniekskavaator või labidas.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Elektrikaabli ise paigaldamine majani

Lugemata postitus Postitas Urmas »

220m on parajagu pikk maa, et käsitsi teha, aga Laupaev võiks uurida varinati, mida olen kohanud Tallinn-Pärnu matel kui tee kõrvale paigaldati valguskaablit. Kaablikraavi tegi ette traktor, millel taga suure saeketi moodi asjandus või riistapuu. Visuaalsel vaatlusel kraav nüüd 10-15cm-st laiem küll ei tundunud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Elektrikaabli ise paigaldamine majani

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Loomulikult võid ise paigaldada, spetsialist kes pingestab, kontrollib muidugi su kaablipagalduse üle. Seesama spetsialist teab ka kui sügavale ja kuidas kaablit tuleb paigaldada aga midagi erilist selles pole.
Üldiselt ongi peaprobleem kaevetööd, 200 m suudad labidaga vehkida vaid kerge pinnase puhul aga olen näinud ka juhtumeid kus omanik käsitsi kaevaski selle pikkuse. enesestmõistetav on kas kopp või kett, ader on liiga keeruline selle lõigu jaoks.
jyrikg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 221
Liitunud: 04 Veebr 2019, 10:01
On tänatud: 11 korda

Re: Elektrikaabli ise paigaldamine majani

Lugemata postitus Postitas jyrikg »

Kui rahanumber ei loe siis saab toru paigaldada pinnase läbistamise teel ehk puurides . Torru sikutad kaabli juba vintsiga. Päris käsitsi 200m sisse ei tule. Puurimine on kaevest kuni 10 korda kallim aga pinnas jääb pealt puutumata puude juured lõhkumata.
Vasta