Kilp märg

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
DNQ
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 01 Veebr 2010, 10:28
On tänanud: 3 korda

Kilp märg

Lugemata postitus Postitas DNQ »

Konkreetne küsimus - kui elektrikilp on vett saanud, siis kas on mõeldav selle korda saamine puhuriga kuivatamise teel või tuleb kindlasti kilbis asuvad automaatkaitsmed välja vahetada? Veeavarii tõttu sai katlaruumis asuv kilp märjaks, võtsin kaane maha, kuivatasin puhuriga - enam midagi ei krõbise ega sädele, ent ööpäeva jooksul lõi aiatagusest elektrikapist 2x peakaitsme välja.

Kas tuleks kindlasti kutsuda elektrik kaitsmeid vahetama?

ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1510
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kilp märg

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Ma vahetaks sisu ringi. On pärast rahulikum uni. Mine tea mis seal ajapikku selle veekahjustuse tõttu korrodeerub ja kärssama läheb.
CNC freesimistööd. 3D printimine. Ketirattad krossimootorratastele
http://www.vigurpuit.ee

dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3536
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 65 korda

Re: Kilp märg

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Korrosiooniga on veel see lugu, et kui ta korra on olnud siis on mingid materjalid pöördumatult muutunud. Lühidalt näiteks rauatükk muutub õhemaks. Või jääb mingi soolatükike kuskile niiskust ootama, et edasi metalli närida ja seeläbi veelgi igasugu soovimatuid tagajärgi põhjustada. Aga kuna Sa ei tea mis seal täpselt kahjustada on saanud siis pole vaja pikalt mõelda. Vaheta ära. Need kaitsmed ei ole kuigi kirved tegelased. Igasugu voolumõõtjad, pingepiirajad, releed, RVK'd jne on palju kõrgema hinnaga. Aga neid üldiselt kodustes kilpides väga palju ei ole.

fastteam
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 168
Liitunud: 02 Juun 2009, 22:44
On tänatud: 4 korda

Re: Kilp märg

Lugemata postitus Postitas fastteam »

Nõustun, vahetada vaja kui juba kaitse rakendub ka seda enam. On olnud uputusega seoses mul ka juhus kus paigaldis toimib kenasti pärast, samal ajal voolukamm igas faasis pilgeni vett täis, nagu liigutasin - kena pauk (Ik oli seal sisendis 4kA-pärast mõõtsin) - 2 nädalat peale uputust

Vasta