Otsin Elektrilevi partner firmat

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
mozkito
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 06 Okt 2013, 13:52
On tänanud: 1 kord

Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas mozkito »

Tere

Sain elektrilevilt pakkumise mõõturiga kilbi viimisele toast elektriposti külge, mis tundub sellise töö eest päris valus rahakotile. Tuttav elektrik ütles, et selle saab ka odavamalt tehtud aga tema seda tööd ise teha ei saa, kuna pole elektrilevi partner firma. Täpsustasin ka elektrilevi töötajaga üle ja kinnitas seda juttu. Maakaabel on toast juba elektripostini ära viidud. Kui keegi on ise või oskab soovitada Tallinn/Jõelähtme piirkonnas ühtki partnerit, siis tänud ette!

Karel
+372 55558885
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Ma sain kunagi sellise nipiga arvesti toast postiotsa, et ostsin ampreid juurde. Ja siis koos suurema peakaitse panekuga pandi ka uus liitumiskilp õue. Kui saladus pole, siis palju küsiti?
Külaline
külaline

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul üsna sarnane lugu. Tahtsin maja seinalt liitumispunkti krundi piirile viia. Majja tuleb rippkaabel, piisaks vaid puitposti maasse puurimisest ja sama kaabel saaks sinna külge, post tuleks peaaegu otse kaabli alla. EL mõtles välja huvitavama süsteemi, tuua maakaabel tükk maad eemalt teisest tänavast ja panna kilp otse sissesõidu värava ette kuna kahel pool küljel on naaberkrundid ja minu värav on tupiku lõpus. See biznizplan maksaks 3,5K.
mozkito
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 06 Okt 2013, 13:52
On tänanud: 1 kord

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas mozkito »

kunn24 kirjutas: 22 Okt 2018, 15:33 See äkki aitab veidi lähemale https://www.elektrilevi.ee/-/doc/630515 ... tlejad.pdf ?

Sest EL Partnerite portaali saab ligi ainult regatud isikud.
Suured tänud!
Sain päeval juba infot, et minu piirkonnas tegutseb KH Konsult, kes kenasti antud nimekirjas ka esindatud.
mozkito
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 06 Okt 2013, 13:52
On tänanud: 1 kord

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas mozkito »

ifffff kirjutas: 22 Okt 2018, 15:13 Ma sain kunagi sellise nipiga arvesti toast postiotsa, et ostsin ampreid juurde. Ja siis koos suurema peakaitse panekuga pandi ka uus liitumiskilp õue. Kui saladus pole, siis palju küsiti?
See on hea nipp aga kahjuks on nad vahepael targemaks saanud ja nii enam ei toimi.
1400 eur.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Mul läks aastaid tagasi mälu järgi ca 1200 see pull. Ega sa odavamalt saa suurt kusagilt.
reetur
külaline

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas reetur »

Loll jutt suhu tagasi. Kõikidel el. firmadel, kes võivad Eestis elektritöid teha, on õigus paigaldada kilp!!! Suvel just tegelesin sellega.
reetur
külaline

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas reetur »

Pärast tegeled liitumispunkti muudatusega
mozkito
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 06 Okt 2013, 13:52
On tänanud: 1 kord

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas mozkito »

reetur kirjutas: 23 Okt 2018, 11:24 Loll jutt suhu tagasi. Kõikidel el. firmadel, kes võivad Eestis elektritöid teha, on õigus paigaldada kilp!!! Suvel just tegelesin sellega.
Spetsiaalselt helistasin elektrilevi tehnikule ja küsisin selle kohta ja ütles, et ainult nemad või nende partnerid tohivad seda tööd teostada. Väidad, et valetavad ?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Väidan jah, et valetavad.
Teha võivad kõik firmad, kel on pädevustunnistusega isik. Korduvalt läbikatsetatud.
Külaline
külaline

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere.Kalvisel täiesti õigus.Teha tohivad kõik pädevusega isikud.Elektrilevile üle tonni välja käia on laus lollus.Ostad ise uue liitumiskilbi HELK 1 mille saad Harju elektri poest kätte 160.EUR soodukaga veelgi soodsamalt.Kui kaabel veetud leiad elektriku kes paigaldab ca 100....150EUR.Plommide mahavõtmine läheb ka 24.-EUR ja tehtud ta ongi.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas: 25 Okt 2018, 08:59leiad elektriku kes paigaldab ca 100....150EUR
See leitud elektrik peab ka töö deklareerima ja mõõtmised ning auditi tegema.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Seda ma ütlesingi - vajalik on pädevustunnistusega isikut (või seda omavat firmat)
Kuna olen elektrileviga selle kadalipu läbi teinud siis tean mis nad vajavad. Piisav on eraisikutele audit aga elektrilevi oskab norida auditis ka iga koma ja kirjavea pärast.
Naljakas juhtum - elektrilevi blanketil olid 220V/380 V (vana standard) aga pinge mõõtmised said heakskiidu ainult siis kui olid teostatud 230 V (uus standard) alusel. Elektrilevi ei vaevunud kommenteerima miks nad nõuavad vana standardi alusel aga aksepteerivad vaid uut standardit. Nad ise ka ei tea mida nad tahavad. JA täiesti pedantne kirjavigade otsimine auditi protokollis.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kalvis kirjutas: 26 Okt 2018, 08:05Seda ma ütlesingi - vajalik on pädevustunnistusega isikut (või seda omavat firmat)
Kõigil pädevustunnistusega isikutel ei ole automaatselt auditi tegemise õigust ega ka vahendeid mõõtmiste tegemiseks.
Ei ole siiski nii lihtne, et otsi lihtsalt üles mõni pädev isik ja asi korras.
reetur
külaline

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas reetur »

Küülaline, sa oled nagu eelpoolkirjeldatud Elektrilevi. Nokid iga pisidetaili pärast. Ilmselt said inimesed ikkagi aru, mis õelda taheti. Fakt on see, et Elektrilevil ei ole õigus keelata pädeval isikul/firmal seda tööd teha!
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas: 25 Okt 2018, 08:59HELK 1 mille saad Harju elektri poest kätte 160.EUR ... leiad elektriku kes paigaldab ca 100....150EUR ... Plommide mahavõtmine läheb ka 24.-EUR ja tehtud ta ongi
See on kokku min 300 €
Pädev isik, kes deklareerib, et tema ehitas see kupatuse võtab allkirja eest min 100 €
Mõõtmised 100 €
Audit 200 €
Külaline
külaline

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas: 26 Okt 2018, 15:22
Külaline kirjutas: 25 Okt 2018, 08:59HELK 1 mille saad Harju elektri poest kätte 160.EUR ... leiad elektriku kes paigaldab ca 100....150EUR ... Plommide mahavõtmine läheb ka 24.-EUR ja tehtud ta ongi
See on kokku min 300 €
Pädev isik, kes deklareerib, et tema ehitas see kupatuse võtab allkirja eest min 100 €
Mõõtmised 100 €
Audit 200 €
700 < 1000 ja üle , oma eelarvet vaadates on iga sent arvel , elektri kvaliteet vast sellest ülemaksmise lükkest ka paremaks ei lähe?
Külaline
külaline

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas: 26 Okt 2018, 15:22 See on kokku min 300 €
Pädev isik, kes deklareerib, et tema ehitas see kupatuse võtab allkirja eest min 100 €
Mõõtmised 100 €
Audit 200 €
Küülaline ära ole nii ahne.On ka odavamaid allkirju.Kilbi asukoha muutmisel hoonetel kus on elekter juba varasemalt sees olnud,pole küll kuulnud,et peale deklareeringu midagi rohkemat nõutakse.
Käsn
külaline

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Mina saan asjast niiviisi aru, et kui arvesti on majas sees, siis see kaabel, mis majja tuleb , on majaomaniku oma nagunii ning ma ei näe küll põhjust, miks majaomanik ei võiks otsida elektriku, kes lihtsalt asetab arvesti teise koha peale ehk siis paigaldab selle elektriposti peal olevasse kilpi. Tegemist on oma kodu elektri ümberehitamisega ja selle eest mingit pappi välja käia audititele jms on lauslollus.
Voltamper
külaline

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Millest selline arusaam? Oleks vastupidine lugu, et soovid arvestit posti pealt tuppa, siis on jah nii. Võtad elektriku, kes valmistab toas ette mõõtekeskuse ning elektrilevi tuleb tõstab arvesti ümber.


Käsn kirjutas: 26 Okt 2018, 23:23 Mina saan asjast niiviisi aru, et kui arvesti on majas sees, siis see kaabel, mis majja tuleb , on majaomaniku oma nagunii ning ma ei näe küll põhjust, miks majaomanik ei võiks otsida elektriku, kes lihtsalt asetab arvesti teise koha peale ehk siis paigaldab selle elektriposti peal olevasse kilpi. Tegemist on oma kodu elektri ümberehitamisega ja selle eest mingit pappi välja käia audititele jms on lauslollus.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Voltamper kirjutas: 27 Okt 2018, 10:41soovid arvestit posti pealt tuppa ... Võtad elektriku, kes valmistab toas ette mõõtekeskuse ning elektrilevi tuleb tõstab arvesti ümber
Seda nüüd Elektrilevi ei tee ka raha eest mitte, kui masti peal (või maas) on Elektrilevi liitumiskilp olemas.
Käsn kirjutas: 26 Okt 2018, 23:23asetab arvesti teise koha peale ehk siis paigaldab selle elektriposti peal olevasse kilpi. Tegemist on oma kodu elektri ümberehitamisega
Tegemist ei ole ainult "oma kodu elektri ümberehitamisega". Arvesti ise kuulub Elektrilevile, ainult asub sinu toas ja post kuulub ka Elektrilevile ja ilma loata sinna mingit kilpi kinnitada ei tohi.
Rääkimata veel pingealusest tööst või väljalülituse tellimisest.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Küülaline kirjutas: 26 Okt 2018, 12:42
Kalvis kirjutas: 26 Okt 2018, 08:05Seda ma ütlesingi - vajalik on pädevustunnistusega isikut (või seda omavat firmat)
Kõigil pädevustunnistusega isikutel ei ole automaatselt auditi tegemise õigust ega ka vahendeid mõõtmiste tegemiseks.
Ei ole siiski nii lihtne, et otsi lihtsalt üles mõni pädev isik ja asi korras.
Ei ole nii. Vahepeal on seadus muutunud. Ja ka selle muudatuse olen läbi teinud, et tean mida ütlen
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kalvis kirjutas: 29 Okt 2018, 18:12Vahepeal on seadus muutunud. Ja ka selle muudatuse olen läbi teinud
Mis mõttes läbi teinud? Et sul on näiteks kehtiv B pädevus ja otsustad ühel päeval, et hakkan auditeid tegema?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Just nii. Enne oli pädevus, auditit teha ei tohtinud, nüüd tohin. Olen x tükki teinud. Just pärast seadusemuudatust.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Otsin Elektrilevi partner firmat

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kalvis kirjutas: 29 Okt 2018, 18:32Enne oli pädevus, auditit teha ei tohtinud, nüüd tohin ... pärast seadusemuudatust
Hea küll, sinul on nüüd auditi tegemise õigus, aga see ei tähenda, et see oleks kõigil pädevatel isikutel. Ja millist seadusemuudatust sa silmas pead, palun viidet.
Vasta