Rikkevoolukaitse

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Joskar
külaline

Rikkevoolukaitse

Lugemata postitus Postitas Joskar »

Kas võib kahte rikkevoolukaitset järjestikku ühendada?
Olukord selline,et lasin panna eelmisel aastal vana nõukaajal ehitatud , 1968 aastal ehitatud, maja elektrikilpi elektrikul rikkevoolukaitselüliti 300 milliamp (tuleohutuseks). Nüüd tahan samast kilbist ühe pistikupesa panna oma suvel valminud- ise ehitasin puidust ja põllukividest, ajutise sepikoja valguse ja lõõtsa toiteks voolu vedamiseks selle punase jätkujuhtme 25 m kaudu- mitte trummel, mis läheb mööda aia sisekülge. Aga kuna inimene ikka unustab paneks sepikotta 10 mA rikkevoolukaitse ka igaks juhuks, see mul ka olemas. Küsimus ongi see, et kas kaks rikkevoolulülitit siis järjestikku midagi hullu ei tekita?
Joskar
külaline

Re: Rikkevoolukaitse

Lugemata postitus Postitas Joskar »

Joskar kirjutas: 20 Sept 2018, 16:45 Kas võib kahte rikkevoolukaitset järjestikku ühendada?
Olukord selline,et lasin panna eelmisel aastal vana nõukaajal ehitatud , 1968 aastal ehitatud, maja elektrikilpi elektrikul rikkevoolukaitselüliti 300 milliamp (tuleohutuseks). Nüüd tahan samast kilbist ühe pistikupesa panna oma suvel valminud- ise ehitasin puidust ja põllukividest, ajutise sepikoja valguse ja lõõtsa toiteks voolu vedamiseks selle punase jätkujuhtme 25 m kaudu- mitte trummel, mis läheb mööda aia sisekülge. Aga kuna inimene ikka unustab paneks sepikotta 10 mA rikkevoolukaitse ka igaks juhuks, see mul ka olemas. Küsimus ongi see, et kas kaks rikkevoolulülitit siis järjestikku midagi hullu ei tekita?
Ja veel et elekter on kahe juhtmega - faas ja null ja et maja kilbis on ainult korgid vahetatavad, korgialused ja RVK on metallplaadiga plommitud , koos voolumõõtjaga ja et 30 mA -d rvk-d ei saanud panna sest kalasäilituse külmkapid (OKA) lõid kohe välja.
Külaline
külaline

Re: Rikkevoolukaitse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Toimivad küll järjestiku ühendades.
Aga rikkevoolukaitse ühenda ENNE ajutist pikendusjuhet, muidu mõni sõber, kes juhtumisi aeda märgama läheb, võibki aiaäärde siruli jääda.
:hello:
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Rikkevoolukaitse

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Joskar kirjutas: 20 Sept 2018, 16:45kuna inimene ikka unustab paneks sepikotta 10 mA rikkevoolukaitse ka igaks juhuks
1. Mida sa selle unustamise all silmas pead, kuidas unustamine ja RVK on seotud, ei saa aru?
2. Rikkevoolukaitseid ei panda igaks juhuks ja need ei ole mõeldud otsepuute vastase kaitsena vaid juhtmestiku ennetava kaitsena lekkevoolude vastu.
Teiste sõnadega - RVK peab ammu enne olema rakendunud, kui sina vigasest seadmest kinni võtad.
Külaline
külaline

Re: Rikkevoolukaitse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

miks üldse 300ma rvk eraldi vaja on?
s.t kui 300ma rvk asendada 10ma-sega siis 10-ne toimib ja igas olukorras kus ka 300-ne toimiks?
või ei ole nii?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Rikkevoolukaitse

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

10mA ? Et nagu päriselt või ?
userisdumb
külaline

Re: Rikkevoolukaitse

Lugemata postitus Postitas userisdumb »

Et nagu täiega jaa
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Rikkevoolukaitse

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas: 24 Sept 2018, 07:47miks üldse 300ma rvk eraldi vaja on
Isand Joskar ju kirjutab, et 30 mA ei püsi sees rikkis külmkappide tõttu.
Külaline
külaline

Re: Rikkevoolukaitse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ot kui voolu lekib 11ma

siis 300mA rakendub
ja 10mA rakendub

milleks 300mA-st vaja üldse on?
Külaline
külaline

Re: Rikkevoolukaitse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

uups paning segast muidugi kui leke on 11mA
siis 300-ne ei rakendu

aga miks selline olukord üldse hea on , et 300mA rvk kasutada?
jah tuleohutus aga ikkagi mis on see case kus otsustame et
ei siia 10mA või 30mA RVK-d ei pane, siia läheb ainut 300mA-ne?
Külaline
külaline

Re: Rikkevoolukaitse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

300ne sinna kuhu pole inimeste kaitseks RVK-d nõutud.
Külaline
külaline

Re: Rikkevoolukaitse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ikkagi tundub see kummaline.
kui leke on näiteks 100mA või 275mA seda on juba stx palju,
kas oskab keegi tuua näiteks kus ei saa mittekuidagi teisiti kui RVK peab olema 300mA ja mitte vähem?
A.S.
külaline

Re: Rikkevoolukaitse

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Külaline kirjutas: 26 Sept 2018, 17:35kui leke on näiteks 100mA või 275mA seda on juba stx palju,
Äkki siis tulekahju põhjustamiseks mitte piisavalt palju.
 
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Rikkevoolukaitse

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Meil neid 300 mA ja 500 mA kaitseid üldiselt ei kasutata. Levinud on need TT juhistikuga maades näit Norra, Prantsusmaa.
Vasta