kilbi ühendamine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kalviteras
külaline

kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas kalviteras »

Kas keegi aitaks? tegmist pisikese jaotuskilbiga. kaks automaati on läbi rikkevoolu aga automaatide kõrval on veel mingid pisikesed vidinad, 2 tk, kuhu ka saab ülevalt kaablit ühendada. Ma ei sagi aru kas väljuvad kaablid tuleb ühendada automaatidele nagu tavaliselt või nende pisikest külge-. Saadaks pildi heameelega kuhugi :)
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

:scratch:
Külaline
külaline

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Oleks suured vidinad, siis teaks aga väiksed vidinad on kahtlane.
kalviteras
külaline

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas kalviteras »

see foorum tundub praegu rohkem huumorifoorumina kui ehitusfoorumina... aga no nalja on ka vaja muidugi :)
Külaline
külaline

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Saada pilt kuhugi hea meelega. :thumbsup:
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kuidas küsid nii vastataksegi.
kalviteras
külaline

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas kalviteras »

huvitav kuidas ma küll peaksin neid vidinaid kirjeldama, mille nime ma ei tea ja mida ma üldse esimest korda kilbis näen? olen mitmeid kilpe ühendanud ja ühtteist elektrist ikka omaarust tean.

haledad anonüümsed koomikud....
Külaline
külaline

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kalviteras kirjutas: 02 Sept 2018, 21:43 huvitav kuidas ma küll peaksin neid vidinaid kirjeldama, mille nime ma ei tea ja mida ma üldse esimest korda kilbis näen? olen mitmeid kilpe ühendanud ja ühtteist elektrist ikka omaarust tean.
Päriselt? Tõsiselt? Praktiliselt?
kalviteras
külaline

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas kalviteras »

no oled oma egole jälle laksu kirja saanud, oled nüüd enesega väga rahul. Tubli, mine vaata nüüd ennast peeglist ja tunne enda üle uhkust :D
:D:D:D
külaline

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas :D:D:D »

pista piix omale need kaablid.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas vtl »

Inimene, kes mängib omal käel elektriga, aga ei suuda tuvastada kilbis mingeid "väikeseid vidinaid", ei ole targem kui granaadiga mängiv pärdik. Sorry, vabandage mu prantsust, aga nii on.

KUIDAS VORMISTADA oma küsimust nii, et foorumis sõimata ei saa?
Nutikas küsija postitab siia foto (selleks on tekstikasti all lausa omaette koht - "Manused") ja piirdub küsimusega "mis vidinad on pildil".
Igasugune jutt omal käel kilbiühendamise plaanidest ja oma suurtest kogemustest lõpeb sellega, et sulle öeldakse ÄRA TORGI. Elekter tapab (võhikuid)!

4bccdfbe745e8.jpg
Külaline
külaline

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kalviteras kirjutas: huvitav kuidas ma küll peaksin neid vidinaid kirjeldama, mille nime ma ei tea ja mida ma üldse esimest korda kilbis näen?
Ja sa arvad, et siin on tegemist selgeltnägijate foorumiga? :good:
kalviteras
külaline

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas kalviteras »

no suur tänu, lõpuks ka üks asjalik vastus...ma mõtlen seda pildi postitamist. Kuna pole siin enne olnud ja kiirel vaatlusel ei leidnud pildi postitamise võimalust. Aga teiseks: ma siiski arvan, et elektriga kuigivõrd tegelemiseks ei pea olema viimse detailini väljakoolitatud proff. Ma saan aru, et teie kui suured profid peate inimestel soovitama elektrist eemale hoidma. Ka elektrikutel on kategooriad ja I kategooria elektrik ilmselt teab ja oskab vähem kui III kategooria elektrik.
P.S. no ei ole kohta "manused"
kalviteras
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 03 Sept 2018, 07:53
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas kalviteras »

siin on siis lõpuks pilt. Kui keegi viitsib enam-vähem viisakalt vastata, siis küsimus oli: kuhu ühendada väljuva kaabli faas peale rikkevoolu?

Infoks, et manused on võimalikud peale registreerumist.
Manused
DSC_3129.JPG
kalviteras
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 03 Sept 2018, 07:53
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas kalviteras »

Ilmselt 0 "vidinasse" ja faas nagu ikka...?
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Need "vidinad" on kõige tavalisemad riviklemmid. _Tõenäoliselt_ on tõesti mõeldud RVK-taguste neutraalide ühendamiseks, aga ilma täpsema skeemita kindlalt küll öelda ei julge.
Külaline
külaline

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

RVK järgi on pandud valmidus kahele automaadile. Faasid siis 3F ja 4F nullid nendesse sinistesse riviklemmidesse. maandus on ilmselt pildilt puudu ja peaks asuma kilbi ülemises osas.
kalviteras
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 03 Sept 2018, 07:53
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas kalviteras »

Tänud! Ja viimane küsimus. Kas ma võin RVK tagusesse automaati ühendada kahe pistiku kaablid. Sinisesse riviklemmi ka muidugi. Mul tuleb kilpi kolm pistiku kaablit aga on kaks pistiku automaati. Ega see mingeid häireid pärast ei anna!
A.S.
külaline

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Kas sa selle peale ei ole mõelnud, et panna lisaks veel kolmas automaat ja riviklemm?
kalviteras
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 03 Sept 2018, 07:53
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas kalviteras »

ei mõelnud. Kuna RVK on see mida ma eriti ei jaga, siis võiksin panna ilma RVK-ta automaadi aga lihtsam oleks siiski kokku ühendada ühen praeguse RVK-taguse automaadile. RVK-taha ma uue automaadi panemises oma teadmistes kindel ei ole, ehk ei hakka panema.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

kalviteras kirjutas: 03 Sept 2018, 16:35olen mitmeid kilpe ühendanud ja ühtteist elektrist ikka omaarust tean ... RVK-taha ma uue automaadi panemises oma teadmistes kindel ei ole
Väga kitsa spetsialiseerumisega elektrikud - ettepoole RVK-d oskab automaati ühendada, aga tahapoole ei oska? Huvitav kes kilbile deklaratsiooni annab?
Külaline
külaline

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Oli ju teemaks I kategooria ja III kategooria elektrike teadmiste vahe.
Külaline
külaline

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kalviteras kirjutas: 03 Sept 2018, 10:50 Tänud! Ja viimane küsimus. Kas ma võin RVK tagusesse automaati ühendada kahe pistiku kaablid. Sinisesse riviklemmi ka muidugi. Mul tuleb kilpi kolm pistiku kaablit aga on kaks pistiku automaati. Ega see mingeid häireid pärast ei anna!
Miks sa pistikud otse kilpi ühendad? Nii on ju pistiku kahvel paljas ja toide pidevalt otsa peal. Pistik käib ikka pistikupessa, mille peaksid kilpi ühendama.
kalviteras
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 03 Sept 2018, 07:53
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas kalviteras »

nii vahvad ja targad inimesed on siia ikka kogunenud... ja vaimukad pealekauba. Ainult küsimustele on teil raske vastata. Arvasin, et see on foorum on rohkem minusugustele, kellel teadmisi napib. Aga tuleb välja, et olete foorumi enda vajaduste rahuldamiseks väga hästi tööle pannud. Kellel on igapäevane targutamisvajadus, kelle päev on ainult siis korda läinud kui saab siin kedagi veidi mõnitada, jne..jne...
Aga veelkord tänud paarile inimesele, kes vastasid nagu täitsa normaalsed inimesed :)
Külaline
külaline

Re: kilbi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Edu sulle I kategooria elektrik kes sa oled "mitmeid kilpe ühendanud ja ühtteist elektrist ikka omaarust tead".
Vasta