Vana elektrisüsteem asendada

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
6kantv6ti
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 02 Veebr 2015, 11:20
On tänanud: 2 korda

Vana elektrisüsteem asendada

Lugemata postitus Postitas 6kantv6ti »

Situatsioon selline, jookseb maja ees olefast postist 1faas maja alumisel korrusel asuvasse masti, mis on liitumispunktiks kuna lepingus pole märgitud teisiti. Mastist jookseb alla niiöelda kaks traati, mis jooksevad eraldi nõukaaegsetesse naeltega jeelijeeli seinas olevatele sulavkorkidest peakaitsmetesse. Ühe kaitsme taga on üks korter + arvesti, teise kaitsme amperaaz on jagatud kahe korteri vahel 2x8.33A (2 arvestit, ühest arvestist läheb edasi ka maja üldelekter). Kõik arvestid on Elektrilevi omandis ja plommitud. Majal on lisaks teine liitumispunkt, millest lähevad ca 80a vanad alumiiniumtraadid isolaatoritelt majja niiöelda ülemiste korruste tarbeks ning kogu maja üldnull on ühendatud piksevarda trossi. Täna sooviks alumistel korrustel teha remonti ja mureks see, EE omandis olevad arvestid on jalus, tahaks neist lahti saada (miks peaks võõrast vara oma territooriumil kannatama), teiseks kardan, et kui kõrvalkorteris naaber oma 5kW elektrisaunakäima ajab ja mul remont valmis ning tahaks elektripliiti käima panna siis tõmbab tuled "hämaraks". EE selle jama korraldas millalgi krooniaja lõpus, arvestid vahetati, aga muu jäeti selline rats, et johhaidii.

Küsimus selles, mismoodi saaks EE-d veenda kogu seda paska likvideerima ning liitumispunkti kilbi panema maja ees oleva posti külge? Jah, ja võimalikult tasuta. Postist edasi saaksime oma jõududega hakkama.

Päikest!
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Vana elektrisüsteem asendada

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Tasuta veenda ei ole üldiselt võimalik. Tasulist teenust osutavad nad ülihea meelega. Vaja ainult Elektrilevi kodulehel avaldus täita - mõõtepunkti ümberehitus kliendi soovil.
6kantv6ti
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 02 Veebr 2015, 11:20
On tänanud: 2 korda

Re: Vana elektrisüsteem asendada

Lugemata postitus Postitas 6kantv6ti »

No neil 48€/h ja arvestades lisanduvat 40+€ transpordikulu laevaga Soomest kohaletulekuks - kohaliku külapoe eliitl*tsi tunnihind on ka madalam.

Kas keegi on hiljuti sellise kadalipu läbi teinud ja mismoodi kannataks neilt võimalikult odavalt saada miskit sellist lahendust?

Maal ei ole inimestel raha pakkidega seljas.

Kõige odavam on asjad nii ära teha, et kõik vajalik ära osta, õigesse kohta ära ühendada, siis raudkang liini peale visata ja katkestuse ajal EE ja maja vahele viimane ühendus kokku klopsida, et rahuldav lahendus saada?
Külaline
külaline

Re: Vana elektrisüsteem asendada

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Langeta parem puu liinile, mis sa kangist raiskad.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Vana elektrisüsteem asendada

Lugemata postitus Postitas Prill »

Üks variant mida uurida tasuks, on senise paketi amprite tõstmist-suurendamist - lisandub küll amprite tasu aga võimalik, et tehnilise poole pealt ümberehitused tehakse võrguettevõtte poolt.
Sel juhul põhjendadki amprite vajadust hoone rekonstrueerimisega ja näitad ka uue võimaliku liitumipunkti-kilbi asukoha ära.
See kõik uitmõte ja ei tarvitse rahaliselt siiski pädev olla..
T87
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Nov 2012, 16:31
On tänanud: 3 korda

Re: Vana elektrisüsteem asendada

Lugemata postitus Postitas T87 »

Tere, on 3 punkti: Liitumispunkt, peakaitse asukoht ja arvesti asukoht. Saan aru, et teil on kõik kolm erinevates kohtades ja plommitud ja vahepealne olukord, kaabeldus jne on teie oma ja vastutada? Soovite, et liitumispunkt, peakaitse asukoht ja arvestid asuksid ühes kilbis, majast väljas? Ise jagelesin peaaegu samasuguse asjaga aastal 2014. Kontoris tädide käest ei saa sa mitte midagi teada. Nemad ei jaga ei ööd ega mütsi. Paluvad täita avaldus ja pakkumist ootama jääda.

Mul oli (on veel siiani):
Liitumispunkt traatide küljes posti tipus
Peakaitse kilbis sama posti küljes silmade kõrgusel
Arvesti majas eraldi kilbis
Kõik juhtmed kõigi kolme punkti vahel ja kilbid kuuluvad mulle ja plommitud EL poolt.
Kõikide muredega olen üksi ja pean tellima nendelt plommide eemalduse, kui tahaks näiteks peakaitsme ja arvesti vahelist kaablit vahetada.
Tahtsin, et vähemalt arvesti ja peakaitse asuksid ühes punktis, majast väljas, posti küljes, uues kilbis. Kas nad saavad ka liitumispunktiks paberites märkida kilbi, seda ma ei tea.
Siis sain pakkumise:

Kood: Vali kõik

Liitumiskilbi paigaldamine mastile 236,39 EUR
Liitumiskoha komplekteerimine. 41,15 EUR
Arvesti demontaaz ol.olevast kilbist. 45,04 EUR
Tunnihind (pot.tasandusringi ehitamine) 35,28 EUR
Materjal (liitumiskilp, kaitselüliti, 379,00 EUR
kinnitusvahendid jms.)
Kokku: 736,86 EUR
Käibemaks 20%: 147,37 EUR
Kokku: 884,23 EUR
Siia juurde veel menetlustasu ja kokku oleks läinud maksma see töö mulle ca 950 eur.
Kusjuures, nad väitsid, et kasumit nad selle tööga ei saa, kõik on kulupõhine. Kuna ma tean töö tõttu väga hästi, kui palju maksavad näiteks elektrikilbid ja kaitselülitid ja kui palju need maksavad hulgiklientidele, siis hakkasin õiendama, et see pakkumine on naeruväärne ja nad võivad selle endale sisse istuda. Arvesti demontaaz 45 eur? See teeb täpselt 9 eur iga lahtikeeratud kruvi eest + km. Kilbi paigaldamine mastile 2 kammitsaga 236 eur? Selle peale vastas EL hinnapakkumise koostaja, et on olemas võimalus korraldada hange, kus saavad osaleda kõik nende poolt heaks kiidetud või pädevust omavad firmad. Sõlmitakse kolmepoolne leping, kus (odavam?) firma tuleb ja teeb mainitud tööd ära, EL lihtsalt saadab oma esindaja, kes fikseerib olukorra enne ja pärast tööd, teeb fotod, võtab näidud arvestist, eemaldab ja paigaldab plommid jne.

Mina näiteks ei olnud sellisest võimalusest varem üldse teadlik ja EL nagu mainis seda mokaotsast alles viimase variandina, et nii ka saab. Töö on mul praeguseni tegemata, kuna otseselt ei põlenud sellega. Võibolla on praeguseks olukord ja reeglid muutunud, ei tea, minu info on aastast 2014.
Kusjuures, mõnel naabril siin minu tänaval on tehtud kogu see töö EL kuluga - 71-st aastast pärit kilp (kliendi oma, kuigi uks kinni plommitud), kus asus peakaitse, postil oli hakanud läbi sadama ja EL vahetas kilbi tasuta ära, pani sinna sisse ka arvesti, mis asus muidu toas - tasuta.

Jääb tunne, et 100% ei ole neil kindlaid reegleid, igasuguseid suvilakooperatiive ja nõuka aja jäänukeid, mis vajavad hädasti paigaldiste vahetust, on terve Eesti täis - ja kui võimalik, siis püüavad kliendil lasta kinni maksta.

Mul on betoonist posti küljes samasugune 71. aasta kilp koos peakaitsega. Post on hakanud veidi kõveraks vajuma, loodan selle peale, et ehk kaldub veel rohkem, siis hakkan pinda käima, et paigaldagu uus post, äkki saab siis oma kilbimajanduse ka sinna kuskile sokutada vähemalt soodsamalt kui mitte tasuta.

Sai veidi pikk tekst nüüd, aga äkki saab keegi mingit abi siit.
saladeko
külaline

Re: Vana elektrisüsteem asendada

Lugemata postitus Postitas saladeko »

See 800 on hea hind, ütleks mina!
Vasta