kaablinaelte vahekaugus?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kasutaja avatar
hambakari
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 342
Liitunud: 26 Jaan 2012, 13:55
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

kaablinaelte vahekaugus?

Lugemata postitus Postitas hambakari »

mitme cm tagant neid kaablinaelu ehk pelle peaks paigaldama? 4, 2.5, 1.5, 0.75 jms puhul.
ja horisontaalselt läheb neid vist rohkem kui vertikaalselt? :roll:
kustav lusti
külaline

Re: kaablinaelte vahekaugus?

Lugemata postitus Postitas kustav lusti »

Aga pane haamrivarre pikkus selleks vaheks. Aga muidu seadus näeb ette, et vahe peab olema 155,5 mm.
Külaline
külaline

Re: kaablinaelte vahekaugus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kustav lusti kirjutas: 11 Juul 2017, 20:31 Aga pane haamrivarre pikkus selleks vaheks. Aga muidu seadus näeb ette, et vahe peab olema 155,5 mm.
See mõõt oli vana redaktsioon. Uus nõuab 155,8. Bürokraadid tegid jälle veidi tööd.
A.S.
külaline

Re: kaablinaelte vahekaugus?

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Mina olen jätnud vaksapikkused vahed (mul lühikesed näpud). Hea lihtne mõõta, suhteliselt ilus jääb ka. Haamrivars kipub veidikene pikavõitu olema.
 
aluste
külaline

Re: kaablinaelte vahekaugus?

Lugemata postitus Postitas aluste »

Pane karbikusse
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: kaablinaelte vahekaugus?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Viimane lahendus tundub üsna hea mõte. Kui seal karbik veel ümber on siis ei näe keegi, et aegajalt on samm mõne millimeetriga mööda.
Külaline
külaline

Re: kaablinaelte vahekaugus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma arvasin kah, et haamrivars aitab.
Siis tuli naine ja käratas, et tal jäävad nibud aknaid pestes (kahe akna vahel on post, posti küljes kaabel raadiole ja laualambile) kaablinaelte külge kinni, et pangu ma suurem vahe. No eks ma siis käsutasin naise kohale, surus teine ühe rinna õigel kõrgusel vastu posti, teine saatuse tahtel vastu akent. Sai kenasti kaablinaelte vahe teada ja ka naabrimehele kiirabi.
Nüüd ma siin üksi mõtlen, et mida teha. Nigel üksi :jooma võtta.
Külaline
külaline

Re: kaablinaelte vahekaugus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 13 Juul 2017, 17:02 ... ja ka naabrimehele kiirabi.
Nüüd ma siin üksi mõtlen, et mida teha. Nigel üksi :jooma võtta.
Kas naine tundis ennast juhtunus süüdlasena ja läks naabrimeest "põetama", et pead nüüd üksi :jooma ? :)

Urmas
Külaline
külaline

Re: kaablinaelte vahekaugus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas,
ei ole ilus haavatud inimese kallal ilkuda. Naine kostis, et teisel pool maja on veel aknaid postidega. Ma lähen homme poodi küünlaid ostma. Ei mitte naisele, et valgem oleks. Elekter ... see tapab ma ütlen ...
kustav lusti
külaline

Re: kaablinaelte vahekaugus?

Lugemata postitus Postitas kustav lusti »

4.Kinnitusvahendid:
a) ei kasutata vastavalt paigaldusjuhendile õigeid
kinnitusvahendeid kaablite ja kaablitee kinnitamiseks;
b) seadmete ja kinnitusklambrite kinnitamiseks ei kasutata
selleks paigalduseks õigeid kinnitusvahendeid, näiteks
kasutatakse palju kipsikruvi, mis on ette nähtud hoopis
kipsplaadi kinnitamiseks;
c) kinnitusvahendite kinnitusvahemaa ei vasta nõuetele.


Tugev- ja nõrkvoolu kaabelduse vead

http://sa67610f318bf0d0e.jimcontent.com ... 2015_4.pdf
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: kaablinaelte vahekaugus?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Väga inforikas allikas vahekauguse kohta.
kustav lusti
külaline

Re: kaablinaelte vahekaugus?

Lugemata postitus Postitas kustav lusti »

Otsisin kaabliredelite jubinaid. Juhatas ka sellele lehele.
Sealt saab lugeda neid nõudeid. :)
Külaline
külaline

Re: kaablinaelte vahekaugus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

dumbuser kirjutas: 26 Juul 2017, 20:50 Väga inforikas allikas vahekauguse kohta.
Lehekülg 31 on tabel.
:hello:
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: kaablinaelte vahekaugus?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ma täpselt aru ei saa miks see ping seda pidi ütlema aga kehtiva standardi saab sealt : https://www.evs.ee/tooted/evs-hd-60364-5-52-2011

Seal peaks kogu see sama asi koos igasugu lisadega olema. Lühidalt aga ei tohiks näiteks selle kaablikinnitamise vigade tõttu pooli hooneid olemas olla. Sest reaalses elus EI OLE võimalik kõiki neid asju täita. Hea näide on see, et kaablisisestus peab olema iga kaabli jaoks erinev. Kui projekteerija sellega puusse paneb või keegi projekti muudab siis ongi kannika vahel. Nõrk- ja tugevvoolu teemast ei hakka rääkimagi. Igasugu signa ja valvetüübid suudavad täiesti debiilselt oma traate laiali punuda. Hea kui nad inisema ei tule, et miks nad juba redelit ei näe. Ma pole siiani veel kohanud seda juhtumit kui mõni nõrkvoolu tüüp ISE oma kaablipuntrale redeli veaks.
Külaline
külaline

Re: kaablinaelte vahekaugus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui projekteerija pole vajalikku ruumi või redeleid ette näinud siis on ta oma tööd puudulikult teinud ja peab oma vead parandama.
Tuleb nõuda uued joonised.
Kõrvade lontilaskmine on halb lahendus.
:hello:
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: kaablinaelte vahekaugus?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Noh, reaalses elus on nii, et tellijat väga ei huvita, kes parajasti loll oli. Ja kui on mingi odavapakkumine võitnud siis pole miskit parata, teed asja ära nii õigesti kui võimalik. Järgmised aga ei tea neid tingimusi ja muidugi näitavad näpuga, et näe see ja see ei oska mitte midagi teha. Ma olen siiani suutnud lauslollustega mitte tegeleda ja kui pakutakse mingit tööd ning uurimisel tuleb välja, et peab väga valesti tegema siis jätan üleüldse tegemata. Oli juhus kus kilbisisene temperatuur oli umbes 80 kraadi. Mingisuguseksi tööks oli sinna kilpi auke lõigatud ja ventikaid puhuma pandud. Ja siis taheti sinna veel midagi toppida. Minu jutu peale, et seda asja ma ei saa sellistel tingimustel teha hakati seletama, et aga siiani pole ju midagi juhtund, miks siis nüüd peaks ? Kõige selle asja ümbertegemine oli aga niipalju kirves, et selle peale oleks tellija napilt haiglasse läinud. Ma ei hakanud rohkem aega viitmagi seal. Kaablite paljususe kohta on aga enamasti siiski see kus olemasolevat asja laiendatakse. Ja siis on vaja uusi toiteid. Ja nii lõppebki asi sedasi, kus läheb ühest kaabliaugust kappi mitte isegi enam mitu aga juba palju.
kustav lusti
külaline

Re: kaablinaelte vahekaugus?

Lugemata postitus Postitas kustav lusti »

Kui vaadata seda tulekindlate kaablite paigaldust... Kas siis pole selle kaabli eesmärk tähtis? Tagavad nad turvavalguse vms? Kui ma kasutan seda tulekindlat kaablit võleivagrillile, siis pole ju vahet kui palju 150mm2 kohvimasina kaableid seal kõrval on.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: kaablinaelte vahekaugus?

Lugemata postitus Postitas vtl »

dumbuser kirjutas: 27 Juul 2017, 01:35 Ma täpselt aru ei saa miks see ping seda pidi ütlema aga kehtiva standardi saab sealt : https://www.evs.ee/tooted/evs-hd-60364-5-52-2011

Seal peaks kogu see sama asi koos igasugu lisadega olema. Lühidalt aga ei tohiks näiteks selle kaablikinnitamise vigade tõttu pooli hooneid olemas olla. Sest reaalses elus EI OLE võimalik kõiki neid asju täita. Hea näide on see, et kaablisisestus peab olema iga kaabli jaoks erinev.
Ma ei ole pooli standardeid näinud (ülalkirjeldatud põhjusel - pole midagi debiilsemat, kui standardi ja normide eest raha küsimine), aga ei jõua ära imestada, milliseid rumalais nõudeid välja mõeldakse. Näiteks see kaablisisestuse teema. Ma isegi ei küsi - MIKS, küll aga KUIDAS? Ehk allpoolviidatud pildi korral, peaks siis kilbi ülaosas olema sõel, millest tuleb üksikud kaablid läbi punuda? Näiteks 100+ sisestusega kilbi korral polegi eriti ruumi, kuhu neid sadu auke puurida, igaühele individuaalne krae ümber?

kaablidühestsisseviigust.jpg
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: kaablinaelte vahekaugus?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Miks on isegi arusaadav. Kaabli jahtumine on põhjuseks. Ja sellest standardipuntras (pabervariant, sellest mis B pädevusega elektrikul võiks olemas olla on umbes poolemeetrine kuhi) oli ka kirjeldatud, et kui kaabel ei jahtu siis peab ta olema jämedam. Ja olid isegi mingid koefitsendid vist olemas vastavalt kaabli ristlõikele ja läbivale voolule.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: kaablinaelte vahekaugus?

Lugemata postitus Postitas vtl »

dumbuser kirjutas: 28 Juul 2017, 09:06 Miks on isegi arusaadav. Kaabli jahtumine on põhjuseks. Ja sellest standardipuntras (pabervariant, sellest mis B pädevusega elektrikul võiks olemas olla on umbes poolemeetrine kuhi) oli ka kirjeldatud, et kui kaabel ei jahtu siis peab ta olema jämedam. Ja olid isegi mingid koefitsendid vist olemas vastavalt kaabli ristlõikele ja läbivale voolule.
Mis seal vahet on? Kui needsamad kaablid jooksevad suuremas pundis redelil, karbikus või torus, mis omakorda võib veel olla soojustuse sees, siis tuleb needsamad koefitsendid kasutusele võtta. Sisseviik on pikkuselt suht lühikene koht ju, kus soojus võiks pikisuunas hajuda.
Vasta