Valvekaamera

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Tobujuss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 16 Apr 2017, 10:40
On tänatud: 1 kord

Valvekaamera

Lugemata postitus Postitas Tobujuss »

Mul on talu, kus ma käin harva ja seal käivad pidevalt vargad.
Internetti ja wifit seal pole.
Kas on mingit valvekaamera varianti, mida saaks sinna paigaldada?
Olen kuulnud midagi jahimeeste kaameratest, et kuidas need siis töötavad?
Ma ei tea sellest valvekaamerate värgist eriti midagi, et vabandan kui mu küsimused on rumalad.
A.S.
külaline

Re: Valvekaamera

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Eks need teevad enamasti lihtsalt fotosid ja saadavad neid kas üle mobiilineti või salvestavad tavalisele mälukaardile. Pärast hea vaadata, et näe, käisidki tõesti vargad.
Külaline
külaline

Re: Valvekaamera

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vargad viivad selle kaamera ka minema. :D
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Valvekaamera

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

4 kaameraga (IP põhiseid) müüakse üksjagu. Need koosnevad keskseadmest ja 4 kaamerast, keskseadmel lisad HDD ja salvestab online videod, kui 2 TB ketta lisad, saad piisavalt pika salvestusaja. Kaamerad monteerid läheduses puu otsa (soovitavalt okaspuud - talv) või nii, et neid väljast näha ei oleks. pilt peab piisavalt selge olema - et näiteks uksest väljuva varga nägu oleks tuvastatav. Üks võib ka üldkaamera olla, et näha majaümbruses tehtavat. Majale teed ukse kontaktanduritest, elektri kadumisest jne paar alarmi, mille siis lisad keskseadme alarmi sisendisse, mis siis saadab SMS-i või e-maili. Kogu seadmele pead veel UPS-i lisama, sest vargad kõigepealt võtavad elektri ära! Keskseadmele ostad ruuteri, mis peab 3G/4G usb modemit oskama vastu võtta. Operaatoriks pead valima lahtiste portidega, Telia (ja diil) ei sobi. Sobib Tele2. Kogu kompott oli üsna soodne (kokku ca 500 €)
Mul ruuter+keskseade+alarmid kompott töötab. Poolvalminuna jõudsid juba vargad testida (alarm tuli) kusjuures peaaegu oleks nad ka kätte saanud (varas oli tõeline maratonijooksja, kahjuks tagaaetavate võhm jõudis enne lõppeda kuid saime lisaks tema seljakoti kokku aetud asjadega mis jäigi maha). Kui enne käisid peaaegu iga aasta pidevalt siis pärast vahelejäämist pole ükski oma nägu kaamerasse tahtnud tutvustada. Asja sisu on lihtne - tuleb alarm usaldavast allikast (alarmsisendisse pandud toa infrapuna, uks, aken või elektri kadumine) siis vaatad moblaga otse üle 3G/4G võrgu online jooksvalt kaamerat või alarmi hetkel salvestist et välistada valehäire (neid tuleb kergelt, eriti kui kasutad infrapuna!). Peaksid lähinaabritega hästi läbi saama, et nad läheksid siis kohapeale vaatama või sõidad ise. Muidugi kui kaameras on selge varga tegevus siis võid otse politseisse helistada. Kaamera, ruuter ja akud peaksid asuma kuskil sellises kohas kus varas neid kindlalt ülesse ei leiaks.
Kui ostad õigest kohast õiged kaamerad siis toimivad nad ka öösel mustvalgena vägagi rahuldavalt. Tõeline õudusunenägu on aga kompoti töölesaamine. Pead teadma kõike ruuterite lisavõimalustest ja sätestamisest, muidu suredki mittetoimivasse lahendusse.
Õhuke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 05 Sept 2008, 21:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Valvekaamera

Lugemata postitus Postitas Õhuke »

Põhjalik jutt aga äkki jagad ka vähe selle kohta infot, mis marki seadmeid kasutad ja kust hankisid. Omal ka midagi sarnast plaanis üles ehitada.
Diletant ehituses aga ehitan....
...ainult endale
paneelikas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 23 Apr 2010, 20:49

Re: Valvekaamera

Lugemata postitus Postitas paneelikas »

Ei saa aru, mobiilsideteenuste pakkujatel põhimõtteliselt raha vedeleb maas, mis oleks viga müüa tavalisele erakasutajale järelmaksuga kalleid valvekomplekte, kuutasud kaamerate sisse käivate andmesideklientide pealt jookseks jne jne...
Kõik jutud noh..
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Valvekaamera

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ruuteriks on TPLINK + OpenWRT (sobib iga OpenWRT võimeline ruuter), valveseadmeks on olnud ZMODO, Dahua ja Hikvision.
Tavalised ruuterid ei kõlba (saatan on peidus pisiasjades), kui just valveseadmel endal pole ruuteri vajalikke lisaomadusi. Kui kasutad arvutit ruutimiseks siis sobib ka see.
Valveseadmetel on oluline, en nende softil oleks mobla jaoks just kaamerate vaatamise võimalus, ka siin on niipalju õudsaid ohte, et jama on oi kui palju. Eelpoolmainitutega olen tööle saanud.
kaamera
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 23 Mai 2017, 21:59

Re: Valvekaamera

Lugemata postitus Postitas kaamera »

On lihtsad lahendused ka. Vana katkine läptop ja veebikaamera. Ühe kaamera soft on tasuta.
Võib leida ka mitme kaamera oma. Sinna saab juurde panna ka mobiili kui kaamera üle WiFi.
Netti pole vaja kui vaatd salvestusi hiljem.
Odavad kaasaegsed seadmed saab osta www.canman.ee.
blacksapphire
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 22 Mär 2012, 16:14

Re: Valvekaamera

Lugemata postitus Postitas blacksapphire »

Hoiatus Kaameravalve OÜ eest! Tellisin neilt valvekaamera koos seadistuse ja kasutajakoolitusega. Paigaldasid ära ja siis hakkas ootamine pihta, et saaks juurdepääsu ja kasutajakoolituse. POOL AASTAT ootasin, siis kannatus katkes ja pöördusin teise ettevõtte poole kaamera seadistamiseks. Siis selgus, et see kaamera üldse ei töötagi! Siis sain aru küll, miks selle seadistamise ja koolitusega muudkui viivitati... Sain tünga petturitekamba käest. Mingit raha muidugi tagasi ei makstud. Õppetund mulle, aga loodetavasti keegi õpib minu vigadest.
Vasta