LED pirnid vilguvad

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

LED pirnid vilguvad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sai soetatud LED pirnid, dimmable märgistusega. Maksimaalse tugevusega põlevad ilusti aga vähemaks keerates vilguvad ja surisevad. Dimmer ei sobi või milles viga?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: LED pirnid vilguvad

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

See ongi nii. Täiustamisega (dimmeri) saaks vilkumist vähemaks, paraku on see erialaspetside rida.
Variant B on poest osta parem dimmer.
Külaline
külaline

Re: LED pirnid vilguvad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Oskad soovitada mingit head dimmerit?
Külaline
külaline

Re: LED pirnid vilguvad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Soetasin Schneider ALT400905 dimmeri. Aga jään ühendamisega natuke hätta.3 klemmi on, mul vanal dimmeril oli ainult L ja N juhe küljes.
Külaline
külaline

Re: LED pirnid vilguvad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Seletan asja lahti natuke veel.
Selline dimmer: http://obrazki.elektroda.pl/2684892900_1313662061.jpg
25-325VA

Laes 6x6W LED lampi. Olemasolevad 2 juhet ühendasin dimmeri keskmisele ja parempoolsele. Lüliti töötab ja vilkumist/surinat enam pole aga dimmerit täiesti maha keerates jäävad ikka osad lambid hõõguma õrnalt. See on siis selle min. 25VA tõttu?
Kõik õige?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: LED pirnid vilguvad

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

See on veksel-dimmer - üks sisenev klemm jääb ühendamata.
Külaline
külaline

Re: LED pirnid vilguvad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Selge, aga see hõõgumine on OK?
Külaline
külaline

Re: LED pirnid vilguvad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mitmte dimmeritega tuleb jälgida minimaalset võimsust, LED puhul võib ka muud vilkumise põhjused olla kuid proovi lisada lampe. vms. tarbijaid.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: LED pirnid vilguvad

Lugemata postitus Postitas xil »

Mõni tundlik LED jääb isegi siis hõõguma, kui tal on tavalüliti, mis on välja lülitud. Näiteks laua-või põrandalambil, juhul, kui lüliti on sattunud N- juhtmele. See aitab, kui pistik teistpidi pesasse panna.
Võib igaks juhuks üle kontrollida, ega dimmer N-juhet ei dimmerda.
saatusetahe
külaline

Re: LED pirnid vilguvad

Lugemata postitus Postitas saatusetahe »

Inimesed ostke kvaliteetseid LED pirne. Siiani ei ole Osram toodetega mittemingisuguseid probleeme!
Thunder1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 15 Aug 2016, 15:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: LED pirnid vilguvad

Lugemata postitus Postitas Thunder1 »

saatusetahe kirjutas:Inimesed ostke kvaliteetseid LED pirne. Siiani ei ole Osram toodetega mittemingisuguseid probleeme!
Mina panustasin ka algselt Osrami LED STAR A60 pirnidesse, a'la kvaliteetsed ja valgus meeldis, aga minul andsid ca poole aasta jooksul 6'st ostetud pirnist kõik 6 pirni otsad, neist esimesed kolm juba ca esimese kolme kuu jooksul. Lihtsalt jäid tuhmilt hõõguma või ei läinud üldse põlema.

Pirnid olid kasutusel kolmes geograafiliselt erinevas kohas, ehk siis otseselt pingeprobleeme ka süüdistada ei saa, millega on tegelikult korras. Kusjuures ühes neist kohtadest olid samal ajal proovi mõttes kasutusel ka odavamad V-Tac pirnid, mis kestsid hästi, õigemini kestavad praeguseni, juba ca poolteist aastat. :)

Ehk siis, võta nüüd kinni, kus see tõde peitub. :)
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: LED pirnid vilguvad

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

V-Tac kolmest LED üks läbi põlenud ~2 aastaga. Osrameid maja peal üle 20, 2 aasta jooksul pole probleeme olnud. Küll valmistasid pettuse Osarmi uued GU10 soklile mõeldud pirnid, mis ei mahu süvisatud raamidesse. Ju on odavuse nimel tootjat vahetatud, kahju.
Külaline
külaline

Re: LED pirnid vilguvad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Rostfrei kirjutas:Küll valmistasid pettuse Osarmi uued GU10 soklile mõeldud pirnid, mis ei mahu süvisatud raamidesse. Ju on odavuse nimel tootjat vahetatud, kahju.
Vast ikka ei ole see jama odavuse nimel? Võib-olla olid sul odavad raamid? :) Sai ka mõni aasta tagasi "orki mindud". Egas midagi, pirn tasku ja poes natuke riiulites soritud, siis osadele raamidele sobisid, osadele mitte. Kui õigesti mäletan, siis raamid, milles pirn sobis, ei olnudki kõige odavama otsa omad. Nii, et võta kinni, kelle viga? :scratch:

Urmas
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: LED pirnid vilguvad

Lugemata postitus Postitas xil »

Ma ise pole Osrameid ostnud, aga töökaaslastel on nood kippunud juba esimese aasta jooksul läbi põlema. Lahkamine selgitas, et LEDid on OK, aga kiip annab otsad.
Olen eBay hiinakaid kasutanud, mis vahel meie poodide hõõglampidest vähem maksavad ja nood on kahel viimasel aastal uskumatult hästi vastu pidanud - umbes 15st 1 on suitsema läinud ja 1 on tuhmimaks jäänud. Varasematel aegadel hakkasid hiinakatel LEDid läbi põlema, alul kustusid ükshaaval, seejärel juba sektsioonide kaupa. Mõnel andis ka konde otsad.
Aga Osramide kiituseks tuleb öelda, et spekter on neil parem ning 10W kirjaga Osram annab rohkem valgust, kui 20W kirjaga hiinlane.
Külaline
külaline

Re: LED pirnid vilguvad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

xil kirjutas:Ma ise pole Osrameid ostnud, aga töökaaslastel on nood kippunud juba esimese aasta jooksul läbi põlema. Lahkamine selgitas, et LEDid on OK, aga kiip annab otsad.
Sama kogemus, Kuigi aastate tagune ja ilma lahkamiseta.
xil kirjutas:Olen eBay hiinakaid kasutanud, mis vahel meie poodide hõõglampidest vähem maksavad ja nood on kahel viimasel aastal uskumatult hästi vastu pidanud - umbes 15st 1 on suitsema läinud ja 1 on tuhmimaks jäänud. Varasematel aegadel hakkasid hiinakatel LEDid läbi põlema, alul kustusid ükshaaval, seejärel juba sektsioonide kaupa.
Diagnoosi ei oska panna, aga minu + raamatupidaja jaoks odavam on kindlasti olnud nende nn no name pirnide ostmine ebay kaudu kui 65km kaugusele garantii korras välja vahetamine. Need hiinlased on nii odavad koos kojusaatmisega, et isegi vale värvustemperatuuriga pirnide tagasi saatmine ei tasu ära. Mul läheb garantii korras Laagri Bauhofist ostetud pirnide vahetamine tunduvalt kallimaks kui Ebay-st 5 erineva müüja käest "warm white" värvitemperatuuriga pirnide ostmine.
Isegi "raamatupidaja" ei mäleta, millal viimati pirne tellisime, st. et need on juba päris pikalt vast pidanud.

Urmas
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: LED pirnid vilguvad

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Olen Osarmid Viru Elektrist ostnud. Minu jaoks on just see hiinakate värvustemperatuur vastuvõetamatu, Osrami 2700 K on väga sobiv ning alati kindla peale väljaminek.
Probleemsed raamid said ostetud Bauhofist, ~2 aastat tagasi ostetud GU10 sokliga pirn sobib raami sisse ideaalselt ning ~1 kuu tagasi ostetu ei sobi, kohe mitte ei sobi sama raami sisse. Muutunud on pirni tagumise osa kuju ning materjal, viimane loomulikult odavuse suunas.
Thunder1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 15 Aug 2016, 15:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: LED pirnid vilguvad

Lugemata postitus Postitas Thunder1 »

Eelkirjutanutele lisaks, et ka mulle isiklikult hiinakate ja odavamate LED pirnide värvustemperatuur ei istu - maitse asi. Mõnes mitte-eluruumis samas ei ole väga vahet, kui ainult valgust tarvis aegajalt.

Hiinakaid ise tellinud ei ole, just see suitsema minek ei taga kindlustunnet ja tuttaval oli Hiinast tellitud pirni juurest päris midagi sulama läinud, mis täpsemalt, ei mäleta enam. Turvalisus maksab ka midagi. Ei saaks rahulikult olla, teades, et näiteks lapsed on kusagil ruumis, kus põleb odavam hiinakas, justkui võimalik viitsütikuga pomm. :) Samas tuttav kasutab neid probleemidest hoolimata edasi ja ei ole ka midagi maha põlenud (ptüi-ptüi-ptüi kolm korda, üle vasaku õla). :)

Garantii osas, sõltub jah, kuskohast tellitud/ostetud ja kaugele garantii puhul viia tuleb.
Omal oli tellitud Pärnu Ledpoest, kirjutasin neile, saadeti vastu Omniva pakisilt, pakkisin ära, viisin paki Omniva pakiautomaati ja jäin uusi pirne ootama. Vastu saadeti uuema tüübi asendus, eelnevalt veel küsiti nõusolekut. Ehk siis ka väike positiivne reklaam omaltpoolt Ledpoele. :D
KKA
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 13 Okt 2011, 11:17
On tänatud: 4 korda

Re: LED pirnid vilguvad

Lugemata postitus Postitas KKA »

Mul on kodus paras popurrii erinevaid valgusallikaid, Osrami ja GE kompaktluminofoorid, Kobi ja muud eesti ehituspoodide LEDid ja IKEA LEDid. Selgelt parimad kogemused on IKEA 25000h LED lampidega, mis on kallimad kui nende 10000h lambid, aga parema CRI'ga (>87), odavatel LED'idel on reeglina CRI ~80. Majapidamises on IKEA lede kokku ~15tk, ja kõige vanemad saavad peagi 4 aastaseks. siiani olen pidanud vahetama ainult ehituspoodide LED'e ja kompaktluminofoore.
Vasta