Voolumôôtja

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas keegi oskab lahti seletada voolumôôtja tegevuse :

https://youtu.be/1nRtk_MWtWs
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

MIs pahandusega ta hakkama sai mida seletama peab ?
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mis ime tarbine peab seal taga olema, et sellise tootlikuse juures toimub "tarbimine" ?
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Asi siis selle voolumôôtjaga nii :
Päikese paneele 9kw. Päev mida videos näha, oli täis päikeseline, ilma pilvedeta.
Tarbijaid selle voolumôôtja taga :
Elektriboiler 2kw
Sügavkülmik,
Külmkapp,
Kaevupump 09kw,
Telekas,
raaditelefon.
Päikesepaneelide inverter.
Voolumôôtja loeb mingit tarbimist sellise tootlikuse juures ? Graafik on vôetud Eleringi andmelaost.
Tarbimise eest maksan elektrilevile.
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Arvatavalt on sul 3F inverter ja tootmine toimub kõikidesse faasidesse võrdselt.
Tarbimine on ebasümeetriline ja ühe faasi tarbimine ületab inverteri väljundvoolu. Ja sellele faasile võetakse väljastpoolt voolu juurde.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Arvatavalt on sul 3F inverter ja tootmine toimub kõikidesse faasidesse võrdselt.
Tarbimine on ebasümeetriline ja ühe faasi tarbimine ületab inverteri väljundvoolu. Ja sellele faasile võetakse väljastpoolt voolu juurde.
ping
:hello:
Nõus pingiga.
Sul oli max tootmine 7 kWh alla parimal tunnil, see teeb faasi võimsuseks tiba üle 2 kW.
Pumba kāivitumise hetkvõimsus võib sellegi näiteks ületada.
Ahjaa...ja boiler.. Niikui keegi kruusi vett välja laskis, hakkas boiler kohe asemele tulnut soojendama.
Sestap on max omatarbimise huvides parem kasutada pigem ühefaasilist tootmist ja tarbida samuti sellest faasist.
Iseasi, kas mängimine tingimata küünlaid väärib, kui sulle taastuvenergiatoetust makstakse.

Aga ehk oleksid nõus oma üldnumbreid jagama?
Palju paneele, kuidas tehtud, palju toodab, palju omatarbimine, kuidas rahakotile mõjub, maksuameti suhtumine? :hello:

PS
Kas annab boileri võimsust näiteks poole peale keerata?
Või pane üldse ööseks kütma ainult... öise elektri eest maksad ehk ise vähem kui päevase eests sulle makstakse..
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tänud asjalike vastuste eest !
Elektriboiler lülitub tarbimisse kell 13.00 ja lahutatakse vôrgust kell 17.00.
Kuid mis tarbimine on vôimalik enne kella13.00 -i !?!?
Elektrilevi ei vasta, kui nendelt küsin arvamust selle video kohta.(korrektsemalt . nad ei ole veel vastanud)
Pesumasinat kasutatakse ka ainult päeval, kui päike on (videos nähtaval päeval ei kasutatud pesumasinat).
Enne nende paneelide pigaldamist alustasin teema
Päikesepaneelide hinnapakkumised.
Nüüd nad siis katusel.
Näiteks 12.04 kella 06.00 - 20. 00 -ni:
vôrgust vôetud 1,095kw
Vôrku antud (müüdud) 50.843kw
Jaama tootlikus 58,004kw
ise tarbinud 7.161kw
Kui saan lôpuks teda kellegi käest (kes see küll olla vôib seda ma veel ei tea) nende imelike arvude kohta, mida voolumôôtja loeb, siis kirjutan siiapikemalt nendest jamadest mis mul oli. (alustades sellest, et alajaam tuli välja vahetada jne.. jne... jne..) Ausalt öeldes, kui ma oleks enne teadnud millised jamad selle kôigega kaasnevad siis ma ei oleks seda kôike teinud.
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

9kW inverteri võimsus pole vast nii suur, et selle pärast peaks alajaama vahetama.
Pigem võrguvoolu kvaliteet (pinge 195,5-250V) ei vastanud nõuetele. Ja kuna varem polnud tundlikke seadmeid siis keegi seda ei märganud.
Võibolla praegu ka võrgupoolt kõik päris korras pole?
Kui lülitab 1-2 korda tunnis 20 - 600 sekundiks inverteri välja siis see kajastub ka toodangus.
Inverter mõõdab pidevalt võrgu parameetreid ja kui tekkib mingi kõrvalekalle siis lülitab hetkeliselt inverteri välja, ootab ettenähtud sekundid, kontrollib võrguparameetreid ja lülitab ennast uuesti tööle.
Vaata rikete ajalugu võibolla on seal häired üleval?
See ei pruugi pinge häire olla. Võib olla ka sageduse häire mida saab põhjustsda elektrimootori käivitamise vooluimpulss (kaevupump, õhksoojapump, piimajahuti) võibolla enda või naabrite oma. (6kW on/off Õ/Õ soojapumba käivitusvool võib 65A olla, 0,9kW kaevupumba käivitusvool sõltub lülitusrõhust, külmkapi kompressori käivitusvool on üle 2kW.)
Mis marki inverter on? Osad inverterid on ka liiga tundlikud ja osasid saab seadetest "tuimemaks" muuta.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

see sujuv graafik on eksitav. Andmelaos on üks number ühe tunni kohta,ja seda nii tarbimise kui ka tootmise puhul, kuid inimesele ilusamaks vaatamiseks on ekstrapoleeritud ilusaks sujuvaks jooneks.
Kui boiler ikka sisse lülitub, siis ikka täisvõimsusele kuid ainult mõneks minutiks.

kui sa seda hiirt seal graafikul liigutad, siis tegelikult mitmete tundide jooksul tarbimine ongi null.
nende mittenullide puhul on ka tootmine väiksem ja boileri mõju võib olla märgatav.

lülita boiler välja ja vaata siis.
külmiku ja pumbamootorite käivitus on nii lühiajaline, et ei tohiks suuri tarbimisi tekitada... isegi kui nad inverteri välja lülitavad
:scratch:
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere !
Nii see tôesti on selle graafikuga.
Asi lihtsalt selles, et voolumôôtja arvestab ja elektrilevi saadab arve (koos aksiiside ja rohelise . . . ja ma ei tea mis veel)
Ilusad arvud seal :
Näiteks 12.04 kella 06.00 - 20. 00 -ni:
vôrgust vôetud 1,095kw
Vôrku antud (müüdud) 50.843kw
Jaama tootlikus 58,004kw
ise tarbinud 7.161kw
Aga, kui see voolumôôtja on tôesti töökorras, siis 10 aastaga ma küll oma investeeringt 0-i ei saa.
Alajaam vahetati välja sellepärast, et inverter näitas ülepinget ja siis lülitas ennast välja ja nii môni kord tundideks (vôimalik, et asi oli elektri kvaliteedis). aga selle asja ajamiseks läks jälle kuid ja piuga ka närve.
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Taastuvenegia OÜ lehel nende näidisobjektide hulgas 9 kW-seid ei ole.
On näiteks 8,5 kW Saustinõmmel, foto järgi otsutades ideaalsetes paigaldustingimustes...lageda põllu peal suund otse lõunasse ja metsa kuskil ei paista.

Tolle jaama tootmine samal päeval on siin näha:

http://www.suntrol-portal.com/en/page/s ... ontent_nav

Paistab jah olevat igati pilvitu päev olnud.

Miks see sinu tootmisgraafik selline kööbakas on? Kas boiler tarbis esimese otsa ära, või on see EE graafikut joonistava äpi viga?
Või on sul miski katus või mets hommikul ees....?

tolle 12.04 päeva toodang on teil suht sarnane... eks sa siis ka aastas sama palju saad ku tema..
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

aa...video on sul 10.04 kohta... see Saustinõmmel kah hommikul pives...
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Aga, kui see voolumôôtja on tôesti töökorras, siis 10 aastaga ma küll oma investeeringt 0-i ei saa.
Ja kui viie aasta pärast otsustatakse taastuvenergia toetuste maksmine lõpetada, siis sa ei saa ka 20 aasta pärast jõuad omadega nulli ja hakkad jälle otsast peale.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas seal Saustinômme inimesed on omal kontrollinud eleringi andmelao graafikut, kas seal ka selline graafik, mis mul voolumôôtja näitab ?
See mul ainult üks päev videosse vôetud, muidu neid küsitavaid päevi seal küllaga, kus päike täis taevas ilma pilvedeta, kuid arved tulevad elektrilevilt ikkagi.
Tegelikulst sai taotlus tehtud selle maksimumi peale, mis lubatud ja selline inverter sai ka ostetud, kuid elektrilevi lubas paigaldada ainult 9kw (liinid ei pidavat vastu maksimumi) ja ma ei olnud nôus ropu raha eest liine väljavahetama
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Aga, kui see voolumôôtja on tôesti töökorras, siis 10 aastaga ma küll oma investeeringt 0-i ei saa.
Ja kui viie aasta pärast otsustatakse taastuvenergia toetuste maksmine lõpetada, siis sa ei saa ka 20 aasta pärast jõuad omadega nulli ja hakkad jälle otsast peale.

Urmas
Ei taha uskuda, et kôik päikesepaneelide paigaldajad laus lollid on, ei usu
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: Ei taha uskuda, et kôik päikesepaneelide paigaldajad laus lollid on, ei usu
Ega ma ole väitnudki, et nad on lauslollid, lihtsalt targemad veel ei paigalda. :)

Urmas
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Kas seal Saustinômme inimesed on omal kontrollinud eleringi andmelao graafikut, kas seal ka selline graafik, mis mul voolumôôtja näitab ?
See mul ainult üks päev videosse vôetud, muidu neid küsitavaid päevi seal küllaga, kus päike täis taevas ilma pilvedeta, kuid arved tulevad elektrilevilt ikkagi.
Tegelikult sai taotlus tehtud selle maksimumi peale, mis lubatud ja selline inverter sai ka ostetud, kuid elektrilevi lubas paigaldada ainult 9kw (liinid ei pidavat vastu maksimumi) ja ma ei olnud nôus ropu raha eest liine väljavahetama
Saustinõmme inimeste käest pead ise järgi küsima, ma panin lingi avalike andmete põhjal, seal Suntroli lehel võid otsida paigaldisi kusiganes maailma otsas.
Ega see 1,07 kWh ööpäevas sinu äriplaani ei tohiks ju uppi lüüa, sa ikka kujutasid eelnevalt loodetavasti ette, et maksimaalselt hakkad aastas saama ühe kWh iga paigaldatud vati kohta? Ehk 9 kW puhul max 9000 kWh ?

ja kust lehelt see video sul tehtud on?

Suntroli kõrval teine siin foorumis levitatud PV toodangu jälgimise vidin on Solarlog, Ühe sellise tarvitaja graafikud on siin
http://home.solarlog-web.ee/183.html
kah 10 aprilli hommikupool pilves ja pärast vähe sakiline...
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Aga, kui see voolumôôtja on tôesti töökorras, siis 10 aastaga ma küll oma investeeringt 0-i ei saa.
Ja kui viie aasta pärast otsustatakse taastuvenergia toetuste maksmine lõpetada, siis sa ei saa ka 20 aasta pärast jõuad omadega nulli ja hakkad jälle otsast peale.

Urmas
Millised on konkreetsed lepingutingimused praegu sõlmides?
Kas taastuvenergia tasu maksmine praeguse määra järgi ei säili juhul kui üldist poliitikat muudetakse?
Või juba lepingu sõlminud saavad selle järgi majandada kümme aastat, tehtagu poliitikas mis iganes?
tommy4
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 437
Liitunud: 06 Apr 2009, 09:15
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas tommy4 »

Minuteada kehtivad praegused tingimused neile, kes sõlmivad lepingu enne 01.01.2018. Peale seda kuupäeva lepingut sõlmides ilmselt toodangu toetust ei saa.
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere !
See video on tehtud Elering andmeladu graafikust.
Sinna saab panga interneti tunnustuga iga üks ligi oma tarbimisele.
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Tere !
See video on tehtud Elering andmeladu graafikust.
Sinna saab panga interneti tunnustuga iga üks ligi oma tarbimisele.
Hm... minuteada tegeleb(vad) mõõtmisega Elektrilevi (jt. võrguettevõtted), kes edastab(vad) siis need andmed Eleringile.
Ja Elektrilevi arvestid teevad ja edastavad 1 mõõtmistulemuse 1 tunni kohta.
Nii, et Eleringil ei saa olla mingeid andmeid, et sellist sujuvat graafikut joonistada.
See on tuletatud tunninumbritest.
Vaata oma võrguettevõtte andmeladu....
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Elering andmeladu :
sisened interneti panga kaudu
valid môôtepunkti
siis saad valida :
Graafik
Excel
XML

Ja ootan huviga Sinu soovitatud andmelao aadressi, ning kuidas sinna pääsen ?
Lugupidamisega.
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Juhul kui oled Elektrilevi klient, siis lähed elektrilevi lehele,
elektrilevi.ee
sealt valid "e-teenindus"
Edasi "minu tarbimine"
"tarbimisajalugu" ja logid end sisse
ja siis lae alla tunnitarbimise fail.

Ma ise ei tegele tootmisega, aga minu kommentaari mõte oli, et võrguettevõte tegeleb mõõtmisega ja energiakogust mõõdetakse kord tunnis.
Seega mingeid sujuvaid graafikuid nende andmete põhjal joonistada pole motet - need on fiktsioon.
Kui tahad oma tootmise sujuvat graafikut, saad need andmed otse inverterist või pead miski muu vidina otse inverteriga ühendama

Sellel esimesel videol on tootmisega samadel tundidel tarbimist kokku u 590 Wh, ja see koguneb tundidel, mil tootmine on alla 6 kWh tunnis, ehk 1 faasi keskmine võimsus on alla 2 kW .
Kui sellesse faasi lülitub sisse 2 kW võimsusega boiler - kasvõi selleks, et kompenseerida soojuskaost tingitud jahtumist, siis on selge, et tuleb võrgust võimsust juurde võtta.
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Suurimad tänud vastuse eest !
Teoreetiriselt peaksid môlemad andmelaod andma ühesugused andmeid (teoreetiliselt).
Olen tôesti elektris täiesti tume kuju ! ! !
Tegelikult on boiler kahe süsteemne : kui kütan pliiti, siis kütab pliit boilerit ja siis elekter kompenseerib, vôi pliit kompenseerib vaja minevat soojut (ma ei tea kuda pidi seda vôtta).
Ega seal voolumôôtja ôhtune ja öine mingi imelik kulu on ka veel?
Küsin : Kui tôsta tootmist, pannes lisa paneele, kas siis kaoksid need imelikud (fiksioonis) nähtavad väiksed tarbimised, mida elektrilevi maksustab?
Külaline
külaline

Re: Voolumôôtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sealt nägin suht koht imelikke andmeid
ja siis siia kopeerides ilmusid ka kellajad !?!? mida seal ei näe ! ! !
Katsun vôrrelda neid Eleringi andmelaoga.(mis moodi ma seda teen, seda ma veel ei tea)
Miski pärast ma elektrilevi graafikus ei näe tootmist !?!?!?(voolumôôtja ikkagi arvestab ka vôrkku müüdud elektrit)
Eleringi andmelao ja inverteri andmed ei ole samasugused !?!?
Elerin maksab toetust vôrkku müüdud elektri koguse eest, kuid see peaks olema TOOTMISE toetus,
aga kuna inverter ei ole Eleringi jaoks arvesti, siis nad ei saa tuvastada tootmis (see siis Eleringi kommentaar)

REGISTER Aktiiv + h

STARTTIME ENDTIME ENERGY
1.4.2016 0:00 1.4.2016 1:00 0,322
1.4.2016 1:00 1.4.2016 2:00 0,206
Vasta