Õhuniisuti destilleeitud vesi hulgi ost või ise valmistamine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

Re: Õhuniisuti destilleeitud vesi hulgi ost või ise valmistamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Maak kirjutas:Olen ise ka õhuniiskusega hädas olnud.
Kasutasin rätikut mis oli laotatud poole õli radiaatori peale (elektriküte) , otsapidi ligunes kõrval olevas vee kausis mida siis täitsin kangast mööda imbus ilusasti niiskus ülesse poole , kanga pindala määras "tootlikuse ". Lapsi ega joodikuid läheduses ei olnud , kaussi ümber ajamas.
Ultra-heli niisuti läks korduvalt hulluks kätte , ja tahtis akna paled seestpoolt ära rikkuda.

Sa vajasid dest. vett , ütlesid, et kütad õhk-õhk soojuspumpadega . Seega on sul dest seadmed maja perimeetril , ja poodi seda vett ostma minna oleks raiskamine.

Olenevalt Soojus pumbast on välimise radika all kauss, kui ei ole , lase plekksepal valmistada. Selle põhjas auk ärajooksuks --- pane sinna voolik külge D=20mm min. (sile ja jätkudeta) ., vea ots keldrisse (plast)tünni (pane või mitu rööpi) (Trass peab liikuma võimalikult palju +kraadidel olevas alas), toru mis jääb õue tuleb varustada kütte kaabliga seest (u 20W 1m) , Ühendama pead selle soojus-pumba põhjakütte kaablitega paraleeli (Need ühendus otsad võivad olla kohe selle väikse plast luugi taga) .
Vee saad keldrist ülesse ebay-st ostetava alalisvoolu väikese pumbaga , nupp toas, (vaata tõstejõudu m ja tootlikust L/min) pumba ette pane filter et kaitsta pumpa ja piirata tahma tiikumist , suurem sodi settib tünni põhja .
Ma ise , juhin selle vee kanalisatsiooni , nyyd kogun , et täitta yks soojus aku paak sellega, 400 l on u. kogutud 1a , Soojus pump töötab mul ainult mugavus aegadel :)
NB! Keldri tünnidele pane kindlasti ka ülejooks.
Kui hätta jääd, anna teada.

Mart , 5270723
Oh õudu! Mida!?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3542
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 65 korda

Re: Õhuniisuti destilleeitud vesi hulgi ost või ise valmistamine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Mnjaa. Karmid mehed.
Külaline
külaline

Re: Õhuniisuti destilleeitud vesi hulgi ost või ise valmistamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ot misasja? Mis mida ja õudu ja karmid mehed?! Esimest korda kuulete loodusvarade taaskasutusest või? ;) Mõtle globaalselt, tegutse lokaalselt. Täpselt nii Mart tegi/teeb. Respekt.

5L nõudega õhuniisutaja vett koju tassida, nagu siin mõni mees soovitas, oleks äärmuslikult totakas. 2016. ei mäleta, praegu saab ka 200L tünni või 1000L konteineriga osta d.vett.
Külaline
külaline

Re: Õhuniisuti destilleeitud vesi hulgi ost või ise valmistamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kes selle 1000 L konteineri või 200 L tünni mul 5-korrusele toob? :thumbsup:
Keegi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Aug 2019, 21:29

Re: Õhuniisuti destilleeitud vesi hulgi ost või ise valmistamine

Lugemata postitus Postitas Keegi »

Tegelen õhuniisutajatega juba ca 5 aastat. Seda nii tööstuslike, kui ka kontori ja kodu niisutajatega.

Paljud väidavad, et riiete kuivatamine (nt käterätik) niisutab õhku (jah, seda ta teeb aga vee mahutavus käterätti on väike ja siis peaks seda rätikut pidavalt niisutama).
Ulraheli niisutid kannavad edasi katlakivi ja vee piisa suurus annab võimaluse ennast siduda lenduva kemikaali, viiruse ja bakteriga.
Kuumaauru omad on suured energia tarbijad ja kui kodus on väiksemad lapsed või loomad, siis on oht õnnetuse korral põletus saada.
Mina oma töös soovitan looduslikul aurustumisel töötavaid niisuteid - vaikne töö, väike energia tarve, piisa suurus ca 0.1-0,2 nanomeetrit, ehk ohutu tervisele ja ei kanna edasi katlakivi, väga vaiksed. Nende hind on küll kõrgem, kui tavaseadmetel aga tulemus ja toime on paremad aga samas peavad väga pikka aega vastu. Nt Coway apm 1010dh (https://www.proair.ee/koik-tooted/coway ... niisutaja/) seade - ca 10 aastat. Omab ka õhupuhastuse funktsiooni 4 erinevat filtrit (Hepa, aktiivsüsi,MCC ja eelfilter)

Samuti on Airbi õhuniisutajad, mis töötavad loodusliku aurustumise süsteemil.

Mis puutub õhuniiskuse tõstmisesse ruumis, siis on meil olemas programm, mis arvutab välja niistus mahu konkreetsesse ruumi. Teadma peab ruumi parameetreid (pindala ja kõrgus või ruumala), temperatuuri ja ruumi õhuvahetuse kiirust - nt 1 tunni jooksul vahetub õhk. Täpsema info leiab aga kodukalt www.proair.ee. Võib ka helistada ja ühendust võtta. Seadmeid on nii rendiks, kui ka soetuseks.

Natuke hilinesin teema aktuaalsusega aga uus kütteperiood on kohe tulemas.
Vasta