trafod

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kaijo
külaline

trafod

Lugemata postitus Postitas Kaijo »

Tere

Mul on vaja ehitada elektrisüsteem võimsusega vähemalt 84kW. Sellisel juhul tuleb peakaitsme suuruseks 3x122A. Sellist suurusega peakaitset ei saa ühendada büroohoone kilpi, sest sealne peakaitse on liiga väike 3x250A. Mulle soovitati panna ahelasse trafo, millega saaks peakaitsme väiksemaks viia.

Skeem peaks olema siis järgmine:

EE võrk - väike peakaitse - trafo - suur kaitse - tarbijad

Kas on õige et voltamprite teisendamiseks ampriteks tuleb voltamprid korrutada viiega?

Juhul kui voltamprite teisendus on õige siis läheb mul vaja 63VA trafot. Nüüd on mul teada ahela kaks suurust:

peakaitse - trafo 63VA - kaitse 315A

Kuidas arvutada kui suure peakaitsme peab panema? Soov võimalikult väike.

Kaijo
kotermann
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 28 Jaan 2005, 19:51
On tänatud: 10 korda

Lugemata postitus Postitas kotermann »

Ei saa pihta, mida imet sa seal tekitad.

Eeldades cos fi ca 0.92 on 84 kW puhul vool ligikaudu 135-140 A. Kirjutad olemasolevast peakaitsmest 250 A?

Ja üldse - kuidas rehkendasid vajaliku võimsuse 84 kW? Liitsid kõik tarvitid kokku? Kasutustegurit (nimetatud ka üheaegsusteguriks, suht empiiriline suurus) arvestasid?

Trafol on küll tsipa teine ülesanne kui amprite suurendamine. Ega sul siis objekt praegu otse 10 kV võrku ühendatud ole.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Appi! See, mis sa tahad jäta ruttu pädevusega meeste hooleks. Nemad ütlevad sulle, mis seadmed ja kuhu sa panema pead.
jannos
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 21 Dets 2006, 21:28

Lugemata postitus Postitas jannos »

kas tegemist on mingi naljaga?
Kaijo
külaline

Lugemata postitus Postitas Kaijo »

Nali see teema küll ei ole. Ma sellepärast siin infot küsingi et midagi valesti ei teeks.

Selgitan siis natuke lähemalt. Seda elektriskeemi soovib saada oma kontorit laiendav firma. Keeruliseks teeb asja just see et võimalikult suur võimsus töötab üheaegselt. Firmas on 50 töökohta iga üks 1kW ning need töökohad töötavad korraga hommikul kella 8:00 kuni 21:00. Ülejäänud võimsus läheb köögi, valgustuse, puhkeruumi ning teiste kabinettide peale.

Otsemõõtmist kasutada ei saa, sest juba praegu on maja peakaitsme 3x250A taga kolme korruseline büroohoone, garaazid ning saekaater.

Ning kogusüsteem on madalpingeahel ehk igal töökohal peab olema 230V.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Uus trafo tuleb panna tõenäoliselt alajaama ja osta elektrit juurde (suurem peakaitse)
b1 pädevus
külaline

Lugemata postitus Postitas b1 pädevus »

Kallis Kaijo arvuta ja siple palju tahad see asi lõppeb ikkagi Sul sellega, et pöördud paberitega projekteerija poole, kes Sulle mõningase tasu eest projekti kriblab.
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas Ints »

Mul on vaja ehitada elektrisüsteem võimsusega vähemalt 84kW. Sellisel juhul tuleb peakaitsme suuruseks 3x122A. Sellist suurusega peakaitset ei saa ühendada büroohoone kilpi, sest sealne peakaitse on liiga väike 3x250A.
Ei saanud hästi aru.Sul oleks teoreetiliselt vaja 3x122A peakaitset,ise sa ütled,et sul juba ON 3x250A kaitse ja see on sinu arvates väike? :?
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Vaikselt selgub tõde. Algne küsija ei tea elektrist suurt midagi, seepärast tuleb tal igal juhul paberitega mehe poole pöörduda. Peakaitse muutmine nõuab nagunii paberite kordaajamist (ilma paberiteta võib TJI koheselt trahvi teha, kui keegi kaebab). Üldse võib üle 63 A peakaitse vaid A või B pädevusega mees asja teostada, B1 ei või.
Tegelikult küsis algne küsija hoopis arvesti ette käivaid voolutrafosi. Sellised asjad on täitsa olemas (need valitakse standardreast, näiteks on olemas 150 A voolutrafod). Samuti peab olema paigas täpsusklass (üsna tüüpiline on, et arvestile paigaldatakse vale täpsusklassiga voolutrafod ja pärast sõimatakse, et miks arvesti näitab nii palju). Kuid kõik need valikud tohib teha vaid paberitega mees ja nii kriitilise sõlme valikule ei saagi siit grupist vastuseid.
mg3
külaline

Lugemata postitus Postitas mg3 »

:lol: tundub tüüpiline kinnisvara-arendaja jutt - tahaks soodsalt, veel parem kui päris tasuta.
Jõudu siis inimeste pommitamises lollide küsimustega, ärge te jumalaeest elektriprojekti tellige (see maksab raha!), paigaldis laske ka suva vellol/vasjal teha.
Küll hiljem jõuab nutta, et mis jama siin kokku on keeratud, miks kontrollikeskus pinda käib ja miks aegajalt kaablid maha põlevad. Edu!
Vasta