EE-ga liitumine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
vaip
külaline

EE-ga liitumine

Lugemata postitus Postitas vaip »

Kas kellelgi on hiljuti kogemusi EE liitumisega? Ostsime endale krundi, kus elektrit pole. (asukoht on Raplamaa)
Küsimus selline, et kui kaua on aega läinud taotluse esitamisest kuni elektri saamiseni krundile?
Silwer
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 21 Jaan 2007, 20:57
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Silwer »

Enne ostmist oleks võinud sel teemal EE-ga suhelda...
vaip
külaline

Lugemata postitus Postitas vaip »

Silwer kirjutas:Enne ostmist oleks võinud sel teemal EE-ga suhelda...
mida see muutnud oleks?
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas Ints »

Elektri saamise kiirus sõltub mitmest asjaolust.Põhiline on see,kui kaugele sinu krundist jääb kõige lähem alajaam või madalpingeliin.Minimaalselt peaksid sa arvestama poole aastaga.Tõenäoliselt läheb aga kauem aega omale voolu saamiseks.
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

taotlesime EElt 32A keila vallas.Tuli vastus natuke alla poole miljoni krooni.Põhjus:olemasolev alajaam ei anna võimsust välja,tuleb uus ehitada meie raha eest jne... tutvusringkonnas soovitati vähem kw küsida .Järgmises taotluses küsisime 16A ja vastus 163 tuh.mis ikkagi sisaldas uue alajaama ehitust.Aga üle poole odavam järsku. EE pakkumises kirjas et kuni 360 päeva läheb kuni el.saab tarbida.
Viimati muutis zoja uba, 21 Mär 2007, 12:43, muudetud 1 kord kokku.
mel777
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Mär 2006, 14:42

Lugemata postitus Postitas mel777 »

mul läks peaaegu aasta - taotlusest paigalduseni
mg3
külaline

Lugemata postitus Postitas mg3 »

Mul oli post keset õue ja ikkagi läks 4 kuud...alates siis avalduse esitamisest.
Seega monopol teeb, mis tahab.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ma ei saanudki elektrit, kuigi oli alajaamani alla 400m. lausa. :shock:
EE ütles, et saage aru, kallis inimene, mingi ühe tarbija pärast me ei viitsi hakata mingit liini teieni vedama ja raha raiskama, nagunii tarbite te nii vähe, et me kunagi seda raha tagasi ei saa :cry: :x :evil:
tcumen
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 359
Liitunud: 16 Juun 2006, 22:12
Asukoht: Läänemaa
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas tcumen »

Olid ajad, kui kogu Nõukogudemaa pidi elektrifitseeritama!
Võibolla tasuks pöörduda õiguskantsleri poole, elektri tarbimise võimalus peaks tänapäevases Euroopa Liidu liikmesriigis võrduma inimõigusega.
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

HIID Kas EE ei saatnud pakkumist mis sisaldas alajaama ja liinide ehitust Sinu raha eest? Ma mõtlen sellist" üle mõistuse" summat? :roll:
mg3
külaline

Lugemata postitus Postitas mg3 »

Hiiu juhtum on küll huvitav - tavaliselt nende taks on 800m(võin täpse numbriga mööda panna). Kui see kaugus jääb alla selle siis nad ikka panevad liini ja lisatasu ei küsi.
Üks tuttav EE töötaja ütles, kui midagi sealt saada tahad käi 3x tõsiselt peale siis nad alles võtavad sinu kausta sahtlist välja ja hakkavad uurima.
Lisaks on neil hea tava lollile lihtsalt pähe astuda - visatakse mingi suvaline kirves välja ja siis klient on tükk aega kuss ja "ei sega tööd".
Ega minu 4kuud möödus ka pideva pommitamisega - piinlik natuke oli kuid häda ei anna häbeneda. Osava suhtlemise ja eelteadmistega sain EE inimeste mobiilid teada - siis sain neid otse "kollitada"(loomulikult siiski ainult tööajal).
Kasutaja avatar
Dolby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 19 Jaan 2006, 22:34
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Dolby »

Mul võttis aega 6 kuud. Aga alajaam oli 300 m ja liin läks ka üle maja. Tuli ise see liin mis üle läks maakabliga asendada ja tehti ära. Kokku läks kuskil 40 K.
Ma ei ole ehitusspets...!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mg3 kirjutas:Üks tuttav EE töötaja ütles, kui midagi sealt saada tahad käi 3x tõsiselt peale siis nad alles võtavad sinu kausta sahtlist välja ja hakkavad uurima.
.
Mulle esimene kord aeti mingit taolist jura, et ma pean kogu ümbruskonna detailplaneeringu tellima ja selle kinni maksma. Sealt pealt siis nemad vaatavat, kuidas neil on võimalik liini vedada.
See tundus minu jaoks absurdne.
Hakkasin siis igast kandist tutvusi otsima. Kõik teed jooksid ühte kohta kokku, kellegi ässani, kes Tartus otsustab. Tema ütleski lõpuks, et ei olda huvitatud, kuidas te aru ei saa?!.
Tegelikkuses on nii, ka nende kodulehel, et 400m. +/- 50m. ja peaks saama liituda normaalkorras, kus 1A on ~1000eek.
Pakkusin et liitun nende posti otsas ja sealt kaevan endani ise oma rahaga kaabli (naabrimehe juurde viiv liin on minust 200m.) Ei oldud nõus.
Igasugust iba aeti ühesõnaga, aga ei ühtegi konstruktiivset pakkumist.
zoja uba kirjutas:HIID Kas EE ei saatnud pakkumist mis sisaldas alajaama ja liinide ehitust Sinu raha eest? Ma mõtlen sellist" üle mõistuse" summat? :roll:
Sellist ei olnud. Vahemaad ei ole ju midagi, kust see üle mõistuse summa tekiks?
Mõtlesin et asjataks Pealtnägijatega, aga ei tea kas sellest oleks tolku... :roll:
Kasutaja avatar
Fog
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 121
Liitunud: 27 Mär 2006, 10:05
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Fog »

Neil pole midagi sulle vastu öelda, tee aga avaldus ja kui kobisevad, siis viska see määrus ette neile: http://www.energia.ee/fileadmin/files/d ... motted.pdf

Trüki välja, võta kaasa, ja küsi, miks nad ei täida oma kohust. Sinul on avaldus tehtud, ja aeg jookseb. Kui nad selle installi perioodi sees sulle ühendust ära ei tee, siis mine tarbijakaitsesse, ja saad EE'lt päeva pealt diiselgeneraatori, millele nad isegi kütuse sisse ostavad. Sellega koos hakkab marukiirelt liini ehitus edenema.
Vasta