Halloo elektrikud!!

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
maaler41
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 26 Jaan 2009, 17:00
Asukoht: tallinn
On tänatud: 4 korda

Halloo elektrikud!!

Lugemata postitus Postitas maaler41 »

Kas tänapäeva elektrikud tunnihindega ka tööd teevad?? Ja mis see umbes olla võiks?? Vaja oleks juhtmeid vahetada, veidi faase lõigata, mõned pistikud juhtmed ka pealpool seina paigaldada.Siuke tubane nipet-näpet.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Halloo elektrikud!!

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Misasi on faasi lõikamine ?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Halloo elektrikud!!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

dumbuser kirjutas:Misasi on faasi lõikamine ?
Maalrite keeles midagi nurga õgvendamist. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Halloo elektrikud!!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

maaler41 kirjutas:Kas tänapäeva elektrikud tunnihindega ka tööd teevad?? Ja mis see umbes olla võiks??
Võta elektrik tükitööna, tuleb konkreetsem kaup. Tunnihindega ei taha väikseid töid keegi eriti teha, sest siis hakkavad lisanduma igatsugu tranpordikulud, asjade kokkupakkimine ühelt objektilt ja sinu objektile tulek jnejne. Lihtsam on elektrikule anda korteri võti ja siis ta ise vaatab, millel tuleb ja mida teeb. Ainult lõpptähtaeg tuleb eelnevalt kokku leppida.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
maaler41
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 26 Jaan 2009, 17:00
Asukoht: tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Halloo elektrikud!!

Lugemata postitus Postitas maaler41 »

Kui juhtmed peidetakse seina sisse,siis.. ma ei tea ...Kaevatakse kraavid vä??? Kuidas neid "kraave" seal betooni sees siis nimetatakse??? Kui te aru ei saanud millest jutt käib,siis .... ma ka ei oska seletada
Külaline
külaline

Re: Halloo elektrikud!!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Üsna levinud nimetus on ,,kaabli sooned,,
Külaline
külaline

Re: Halloo elektrikud!!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

jah, ära pahanda aga "faas" on elektris üsna spetsiifiline termin. kaabel paigaldatakse soonde, mis on tehtud soonefreesiga.
maaler41
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 26 Jaan 2009, 17:00
Asukoht: tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Halloo elektrikud!!

Lugemata postitus Postitas maaler41 »

Tüüpiline ehitusfoorum... Oli meelest läinud.... Aitähh!! Sain abi juba!!
Külaline
külaline

Re: Halloo elektrikud!!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

dumbuser kirjutas:Misasi on faasi lõikamine ?
Ma lõikan tavaliselt faasi ikka koos neutraali ja koroga, üksi faasi on natsa nõme nüsida.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Halloo elektrikud!!

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

See on kaablikanal või kaablirenn või kaablikraav või süvispalgaldus, oleneb sügavusest. Maalri ja elektriku faas on nii erinev asi, et ma ei saanudki aru mida üleüldse vaja on. Seda, et kaabel seina sisse panna, selle peale ei suutnud terminiga faas küll tulla. Aga nagu ma aru sain siis on lahendus juba olemas.
maaler41
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 26 Jaan 2009, 17:00
Asukoht: tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Halloo elektrikud!!

Lugemata postitus Postitas maaler41 »

Jahh,küsimus oli lihtne- elektriku tunnihinde kohta... Väga vabandan,et ma pole selle ala spets ja ehk veidi valesti väljendasin. Vähemalt keegi luges----
Terve lehekülg mõttetut jura...
Aga aitähh sellegi poolest!!
Külaline
külaline

Re: Halloo elektrikud!!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

maaler41 kirjutas:Jahh,küsimus oli lihtne- elektriku tunnihinde kohta... Väga vabandan,et ma pole selle ala spets ja ehk veidi valesti väljendasin. Vähemalt keegi luges----
Terve lehekülg mõttetut jura...
Aga aitähh sellegi poolest!!
Pole tänu väärt.Aga tore,et saime aidata!
See eelnev oli iroonia,aga ega siit foorumist just väga tihti mõistlikke vastuseid ei saa.Inimesed käivad ennast lihtsalt välja elamas.Teemaalgatajale abiks,kevadel oli elektrike keskmiseks tunnisooviks 20.-h.Need siis väikefirmad,ühemehe firmad.Halturtsikud küsisid 10.-h,enamik rohkem.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Halloo elektrikud!!

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas:Lihtsam on elektrikule anda korteri võti ja siis ta ise vaatab, millel tuleb ja mida teeb...
Surematut Ostap Benderit tsiteerides - aga võib olla soovite ka selle korteri võtit, kus raha vedeleb? :p
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Halloo elektrikud!!

Lugemata postitus Postitas vtl »

maaler41 kirjutas:Terve lehekülg mõttetut jura...
Jajah. Ikka ja jälle pean ma siia kopeerima sedasama jutukest, mida ma juba korduvalt postitanud olen.

Maaler41, kuigi Sa said oma küsimusele mitmeid ammendavaid vastuseid, tulid Sa ikka veel tagasi oma solvumist välja elama. Proovin veel kord seletada, mis valesti läks, äkki on ka kellelgil teisel sellest jutust kasu.

Millegipärast arvavad paljud uustulnukad ja "külalised", et "foorum ongi selleks, et ikka oma küsimusi esitada ja kiireid vastuseid saada".
Tegelikult on foorum pigem midagi klubilaadset, kus me arutame omavahel keerulisi probleeme ja lahendame mõtlemapanevaid väljakutseid.

Sa nurised, miks foorumites algajaid alavääristatakse ja ülbelt suhtutakse.

Me kõik oleme siin foorumis oma vabast ajast ja tahtest. Sama aega võiks me ju kasutada näiteks hoopis pere keskel olemiseks või muudeks hobideks. Me oleme siin ainult sellepärast ja ainult senikaua, kuni meil on huvitav.

Seetõttu me ka filtreerime julmalt neid küsimusi, mis on esitatud inimeste poolt, kes enne foorumisse kirjutamist ei mõtle oma peaga ning on jätnud tegemata oma kodutöö. Sellised inimesed on ajaraiskajad - nad ei anna omalt poolt mitte midagi huvitavat tagasi. Nad kulutavad aega ja tähelepanu, mida oleksime võinud kulutada mõnele huvitavamale teemale ja inimestele, kes vääriks vastust rohkem.

Samas läbi mõeldud ja hästi esitatud küsimused on väljakutse, mille lahendamine aitab suurendada kogukonna teadmisi ning asjade olemusest paremini aru saada. "Hea küsimus" on siiras ja tugev kompliment.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Halloo elektrikud!!

Lugemata postitus Postitas vtl »

Ahjaa, ära eelnevat teksti sõnasõnalt võta, see on copy-paste, mitte antud teema vastu kirjutatud jutt.

Solvusid, kui elektrimeestele tegi nalja, kuidas elektrifaas ja seinafaas (õigemini siis kaablisoon) segamini aeti. Aga otsides foorumist "maaler41" postitusi, leidsin allpooltsiteeritud lõigukese, kus Sulle endale ei meeldi, kui krohvimine ja pahteldamine segi aetakse:
viewtopic.php?f=35&t=44451&p=252568#p252568
maaler41 kirjutas:Veidi muret tekitab punkt number neli... Täpsustaks veidi- PAHTELDADA seinu sirgeks on väga raske. Pahteldatakse siledaks. Sirgeks saab krohvida... Esialgu tundub see tähenärimisena,kuid kes vähegi asjast teab, siis on nendel asjadel vahe päris suur.
maaler41
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 26 Jaan 2009, 17:00
Asukoht: tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Halloo elektrikud!!

Lugemata postitus Postitas maaler41 »

Aitähh veel kord kõigile,kes viitsisid reageerida.Eriti sm. vti-ile,kes viitsis minu tausta uurida!
Tundmatu küaline,aitas mind väga palju.Minu käeset küsisid juba need halturtsikud 40 eurist tunnitasu,niiet... Aitähh! Tean nüüd,et tegin õigesti,kui nende pakkumist vastu ei võtnud.
Nüüd aga lähen poodi ostan ...issant-ma-ei-tea-mille ja hakkan ise "faase lõikama" ja juhtmeid vahetama!!
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Halloo elektrikud!!

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Mine võta tööriistarendist. Sealt saab kahe kettaga seinafreesi, saad täpselt nii laia kanali kui vaja.
ffs
külaline

Re: Halloo elektrikud!!

Lugemata postitus Postitas ffs »

Külaline kirjutas:Teemaalgatajale abiks,kevadel oli elektrike keskmiseks tunnisooviks 20.-h.Need siis väikefirmad,ühemehe firmad.Halturtsikud küsisid 10.-h,enamik rohkem.

Kevadel oli ja võibolla sügisel enam ei ole... kas sellist hinda või ettevõtet üldse... ütleksin ma 20 eur/h ametlike ettevõtetena tööd tegevate elektrike kohta. Sellise hinnaga üsna suure tõenäosusega väga jätkusuutlik ei ole arvestades kõiki ettevõtlusega seotud kulusid. Tegelikult õige hind on kusagil alates 25 eur/h.
Haltutsik võib oma tegevusega maja ka põlema ja ei vastuta millegi eest, sest tema pole seal käinudki. :cool:
Vasta